Voeten zijn een kapitaal bezit. p|gö Gratis Heropening van onze pasvorm schoenenzaak in Enschede aan de Emmastraat/hoek Parkstraat |op woensdag 14 maart a.s. .«ssss^ Beheer dit kapitaal zorgvuldig! Meten is weten Overdreven? Al die zorg aan een kinderschoen? Kindervoetjes zijn als deeg Een karikatuur Verademing voor de voeten Het lopen veraangenamen Modieuze schoenen kunnen ook perfekt passen. »ndE"",X' - goed voorvoeten ALMELO ENSCHEDE ENSCHEDE Waar moet u opletten als u schoenen koopt? Moet je pijn lijden om mooi te zijn? Naam' Adres'- PQSl»d^ t,v, aa^oop ,\aarien p\aats- iONV^L. Xd.»«8nv' aankoop -ijnder'^Qte 1 Naar"'- Adres'- Grotestraat 108 Hengelosestraat 16 Emmastraat 254 Raadhuisstraat 20 Waarom voorlichting over schoenen en sandalen? Heel eenvoudig, omdat er over schoenen veel te vertellen is. Als u tegenwoordig naar een schoenenwinkel gaat, treft u rekken vol schoenen aan met er boven een maat aanduiding. Vooral dames zijn dan snel geneigd 'n te kleine maat te pakken. Dit loopt in de praktijk niet lekker, vervormd de voet, of de schoenen belanden in de kast. Jammer in deze dure tijd, dus meer aandacht bij het kopen van schoenen is gewenst. Kopen van schoenen is een serieuze zaak en een zaak waar u geadviseerd wordt, de voeten gemeten en de juiste breedte geconstateerd wordt geeft u meer garantie tot loopplezier. Die volle aandacht aan de voeten is ook belangrijk voor de lichaamshouding. Koop dus schoenen bij 'n speciaalzaak waar ze verstand van schoenen en voeten hebben. Profiteer van die kennis en ervaring het kost niets meer, maar geeft u vooral in deze tijd meer zekerheid. Kindervoeten komen voor van extra smal tot zeer breed. Wij vekopen juist die merken die zich in kinderschoenen hebben gespeciali seerd en schoenen maken in 4 tot 6 breedte- maten. Maar het hebben van deze schoenen is niet voldoende. De voeten moeten dan ook vakkundig gemeten worden. Naar lengte- en breedtemaat. U kunt er van op aan dat dit bij ons zeer zorgvuldig gebeurt. Kinderen kunnen te zwaar zijn, of te slappe banden of spieren hebben. Er ontstaat dan een overbelasting door het lichaamsgewicht op de voeten en knieën (x-benen), waardoor de botjes in de voeten gaan verschuiven. Het gevolg kan een verkeerde lichaamshouding zijn. Als er tijdens controle blijkt dat er verande ringen in de schoen worden aangebracht, doen wij dat gewoon. Constateren wij een afwijking in stand of loopgedrag, dan advise ren wij u contact op te nemen met uw hui sarts. Belangrijke gegevens worden „per voet" bij ons bijgehouden. Want bij ons telt elke klant voor twee. De extra zorg, die de ouders aan de voeten van hun kinderen besteden, wordt rijkelijk beloond. Nog steeds vertonen de voeten van 70% van de kinderen afwijkingen die de pres taties van de kinderen nadelig beïnvloeden. Afwijkingen die het gevolg zijn van slecht passende kinderschoenen. Van zo'n mollig kindervoetje zou je haast een balletje kunnen maken, zo zacht is het. Het weke, buigzame kraakbeen gaat zich pas in het derde levensjaar verharden tot bot. Én dan duurt het nog enkele jaren voordat de spieren, de banden en beenderen sterk ge noeg zijn om hun werk volledig te doen. De meeste voetafwijkingen ontstaan dan ook in de eerste jaren als de voetjes zo makkelijk vervormd kunnen worden. Deze voorlichtingspagina over voeten kan een extra hulp zijn bij de aankoop van schoenen. Doch de ruimte bleek te klein, indien we u van vele andere „voetzaken" op de hoog te willen brengen b.v. voetverzor ging, voetgymnastiek, voetkonditie. Toch kunt u gratis deze informatie verkrijgen door telefonisch de „voe tadviseur" aan te vragen bij Relaxor 05423-32 75. Het boekje ontvangt u dan binnen enkele dagen per post kosteloos. Al lang niet meer. Vroeger werd er verschil gemaakt tussen moeilijke voeten en gewone voeten. En iemand met de zogenaamde moei lijke voeten moest als een dragonder door het leven gaan. Nu we weten dat 8 van de 10 mensen voeten hebben met grote of kleine afwijkingen, is er ook aan het uiterlijk van de schoenen het nodige gedaan. Iedereen kan nu bij ons een elegante schoen kopen die toch de voet volledige vrijheid geeft en tegelijk steunt waar dat nodig is. U mag ze gezondheids schoenen noemen, maar niemand die het ziet. Wat niet past gaat pijn doen. Het verrade- lijke is dat de pijn meestal wel uit te houden is. Men vindt het al gauw kinderachtig om over z'n voeten te klagen. Trouwens, na verloop van tijd schikt de voet zich wel. De tenen kruipen wat op met het gevolg dat de zoge naamde hamertenen ontstaan. Of ze schuiven in elkaar. Langzaam maar zeker blijft er van een oorspronkelijke normale voet nog slechts een karikatuur over. Maar wie ziet ze als u uw schoenen aan hebt? Erger is dat jaren later de Vakkundige medewer- kers(sters) adviseren u, na uw voet te hebben gemeten en 'n afdruk van uw voet te hebben gemaakt, schoenen die passen bij uw voet. Last van uw voeten? Lekker zittende schoenen uit onze pas- vormkollektie zorgen ervoor dat u weer prettig kunt lopen. regelmatige hoofdpijn zelden in verband ge bracht wordt met de voetafwijkingen die men heeft. Wat kunnen die voeten daar helemaal onderaan nu met het hoofd te maken hebben? Dat rugklachten vaak het gevolg zijn van slecht schoeisel is wèl bekend. Behalve de pasvorm is ook het materiaal van de schoen van groot belang. Er wordt voor goedkope schoenen vaak slecht gelooid leer gebruikt. De zuren die zich nog in zulk leer bevinden, hebben een uiterst nadelige in vloed op de voethuid. De voeten gaan transpi reren. En het vocht dat niet ontsnappen kan, maakt de voeten week en uiterst kwetsbaar. Echt goede en tegelijk erg goedkope schoe nen bestaan niet. Het materiaal en het tijdro vende handwerk van ervaren vaklieden dat aan een schoen besteed moet worden, komt tot uitdrukking in de prijs. Maar zo'n kwali teitsschoen is dan wel een ware verademing voor de voet. Letterlijk en figuurlijk. En gaat aanmerkelijk langer mee. Qngeacht welke schoenen of sandalen u koopt; stel in het belang van uw gezond heid altijd deze vier vragen; Hebben de schoenen een voetbed Een origineel, anatomisch gevormd voetbed en niet iets dat er in de verte op lijkt? Passen de schoenen Ook bij de bal van de voet, de wreef en bij eventuele knokkels? Kortom, passen de schoenen overal goed? Zijn de schoenen van echt leer? En niet alleen de zool of alleen het boven leer? Zijn de details goed? Zijn de naden goed afgewerkt, de druk- punten van extra bekleding voorzien en eventuele riempjes voldoende verstel baar? U ziet, passen alleen is echt niet genoeg. Bekijk en beoordeel uw nieuwe schoenen altijd uitgebreider, 't Is een kleine moeite die u zeker terugverdient! Er wordt minder gelopen dan 50 jaar gele den. Heel wat minder zelfs. Wie maakt er op een zondagmorgen nog een wandeling van 20 km? Wie loopt elke dag een uur naar zijn werk? Door dat mindere lopen zijn onze voe ten er niet op vooruitgegaan. En de slechte gewoonte ontstond om meer op modieuze dan op goede schoenen te letten. Schoenen als onderdeel van de kleding. Schoenen die vooral moesten passen bij de kleur en de aard van die kleding. Of de voéten er perfect in pasten vond men - en vindt men nóg soms - minder belangrijk. Gevolg? Het lopen werd zoveel mogelijk ontlopen. De slecht verpakte voeten waren er niet meer op berekend. Maar lopen is gezonder dan in een auto zitten. En lopen kan erg prettig zijn. Niet alleen de strand- en boswandelingen tijdens de vakan ties. Lopen kan uiterst aangenaam zijn als we het juiste schoeisel kopen. Schoenen die in de eerste plaats bij onze voeten passen. En dat is echt niet zo moeilijk. Schoenen die niet alleen de juiste lengte maar ook de juiste breedte hebben. Mevr. G. van D Almelo „Met m 'n 76 'ste kan ik nog behoorlijk uit de voeten". Ik ben opgegroeid in de goede oude tijd. Met een groot gezin in een klein huis en met een minimaal inkomen. Ik was de jongste en dat betekende dat ik zelden iets nieuws kreeg. Jurken en mantels van oudere zusjes vorm den mijn garderobe. En ook de schoenen natuurlijk. Vaak opnieuw verzoold. Dat deed m'n vader zelf. Maar je wist niet beter als kind. 't Was tenslotte drie kwartier lopen naar school. Toen ik tenslotte in staat was zelf schoenen te kopen, waren m'n voeten al lang bedorven. Nee, mooi zijn m'n voeten bepaald niet. Maar dat was het ergste niet. Zo'n jaar of veertig geleden begon ik er lastvan te krijgen, 't Was midden in de oorlog. Geen behoorlijke schoen te koop dus. Na de oorlog naar de voetspecialist en ik kreeg orthopedisch schoeisel. Lelijke dingen maar ik kon er op voort. Sindsdien heb ik nooit meer op m'n schoenen bespaard. Ja, en wat er nu allemaal voor heerlijke schoenen te koop zijn. Soms ben ik wel een beetje jaloers op de jeugd van tegenwoordig als ik de collecties zie in de schoenenzaak waar ik altijd kom. En wat er overhoop gehaald wordt om die kinderen goed passende schoenen te geven. Dan moet ik wel eens lachen als ik ze toch no<j hoor mopperen, want kinderen zijn niet .gauw te vreden. Wat ze niet hebben is altij'd mooier dan wat ze wel hebben. DE NIEUWE PASVORM VOORKEUR-HOEK in deze hoek staan schoenen in diverse wijdtematen geselekteerd Ook de grote en de kleine maten zijn er vertegenwoordigd. Wat is er gebeurd in Enschede bij OldeRiekerinkaande Emmastraat 254? De vernieuwde en uitgebreide pasvorm-schoenenzaak is klaar! We hebben nu een zee van ruimte, met een aparte kinderhoek, een aparte kinderafdeling en een nieuwe natuurschoenenhoek. Moet u nü toch eens een kijkje komen nemen. Een ruime keus, vakkundig advies, prettige sfeer. Vanzelfsprekend hoort er bij een heropening een aanbieding. Wij geven u daarom een kontant korting bij de aankoop van onze pasvorm-schoenen; tegen inlevering van de waardebonnen. Ook de andere schoenenzaken van Olde Riekerink worden in onze feestelijke stemming betrokken, want ook daar zijn de waardebonnen intewisselen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9