gemeente holten Blauw Wit mag geen gras inzaaien ,,'t Keldertje heropend Inzet hotel „Müller" h V Geslaagd SoCuWe-gebouw krijgt commissie Jaarvergadering vereniging voor bedrijfsvoorlichting Ontvangst Roemeense dansgroep 111111 HOLTENS NIEUWSBLAD wpn* DONDERDAG 15 MAAKT 1984 5 voorstel riekt naar exploitatie van gemeentelijke gronden en het is niet aan de sportcommis- sie om daarover te adviseren". Dat de commissie behoorlijk omhoog zat met de mededeling van Rustebiel, die het overigens zijn plicht achtte die niet voor zich te houden, bleek ook wel uit de schorsing die voorzitter J. Groeneveld inlaste om de me ning te horen van de Blauw Wit-bestuurders op de publieke tribune. Is Blauw Wit nog wel geïnteresseerd in het hele plan met oefenveld en al wanneer geen toestemming wordt gege ven tot exploitatie van het stuk grasland was zijn vraag aan Blauw Wit-voorzitter G. Welink. Het dagelijks bestuur van de sportcommissie heeft haar voorstel om de ZW Blauw Wit toestemming te verlenen een braakliggend stuk grond bij 't Vletgoor in te zaaien en het gras te verkopen, moeten terugnemen. Hiermee komt tevens de aanleg van een trai- ningsveld/pupillenhoek voor Blauw Wit en de aanleg van een trai nings- wedstrijdveld voor touwtrekvereniging OKIA in gevaar. Het voorstel, dat afgelopen dinsdag nogal wat discussiestof opleverde, bestond in feite uit drie delen. Het eerste, de toe stemming aan voetbalvereniging Blauw Wit om op een stuk grond, dat in afwachting van de realisering van de derde fase van sportpark 't Vletgoor (hoc keyvelden) toch braak ligt. een trainingsveld annex pupillen- hoek aan te leggen en zelf te onderhouden, leverde geen pro blemen op. Ook met de toe stemming aan OKIA voor het aanleggen van een eveneens tij delijk trainings- en wedstrijdveld had de sportcommissie geen problemen. Toen echter het laat ste deel van het voorstel ter ta fel kwam (de toestemming aan Blauw Wit om een stuk grond in te zaaien en het gras te ver kopen) liepen de meningen uit een. Niet in het minst door de me dedeling vooraf van wethouder H. Rustebiel dat het college hiervoor zeker geen toestemming zal geven. Rustebiel: vers vanuit de B en W-vergadering „Wan neer dit stuk grond voor het be oefenen van sport wordt ge bruikt heeft het college er geen probleem mee. Nu een vereni ging er andere, commerciële be doelingen mee heeft, zijn die be zwaren er wel. Als lid van het dagelijks bestuur van de sport commissie heb ik het voorstel verdedigd, maar B en W wil geen precedent scheppen. Straks komen andere verenigingen met het verzoek een stuk grond op het industrieterrein De Haar II te mogen exploiteren". Zo voor het blok gezet bleef er van de adviserende rol van de sportcommissie niet veel over. Voorzitter J. Groeneveld betreurde dan ook de stelling- name vooraf van het college en commissielid P. L. Heil voelde zich „voor joker gezet". Ook H. J. Westerik meende dat de be handeling van het agendapunt was beïnvloed door het stand punt vooraf van het college. Hij was het overigens wel met dat standpunt eens aangezien „het „Nee, antwoordde deze, „want het aanleggen van het oefenveld en het veld voor OKIA. waar mee we de afspraak hebben om dat meteen mee te nemen bij onze werkzaamheden, kost en kele duizenden guldens. En daarvoor kunnen we de op brengst van de verkoop van gras van het resterende gedeelte niet missen". Waarbij penning meester H. J. Dul nog eens wees op de meerkosten van extra on derhoud van de andere velden voor de gemeente, wanneer het oefenveld niet doorgaat. Opmer kingen die de discussie er niet eenvoudiger op maakten. Uitein delijk vonden de leden zich in de suggestie van J. ten Velde het voorstel terug te nemen en het college te adviseren het stuk grond bij inschrijving te verhu ren en daarbij zodanige ge bruiksregels vast te stellen dat een vereniging als Blauw Wit daar eventueel ook op kan in schrijven. Ook een andere gebruiker van 't Vletgoor kwam ter sprake. De nog jonge fietscrossclub De Hol- tertrappers. Deze nog jonge ver eniging die met veel zelfwerk zaamheid' een eigen baan heeft gerealiseerd wilde graag vergoe ding van de kosten van aanslui ten van water en electriciteit en het leggen van een zinkput. Dit ging de commissie te ver, hoe sympathiek de bedoelingen van de vereniging ook overkwamen. Voorzitter J. Groeneveld: „Wij hebben voor dit stuk grond dui delijke afspraken gemaakt met de club. De gemeente zou geen kosten maken bij de aanlee van het terrein. Aangezien die finan ciële mogelijkheden er nog steeds niet zijn blijven de af spraken gelden. Wij wilden na tuurlijk wel creatief meedenken en suggesties doen". Een van die suggesties kan zijn het ge bruik maken van voorzieningen van zusterverenigingen. Bijvoor beeld de kleed- en kantineac commodatie van de ZW Blauw Wit of toiletwagens en een ag gregaat van MAC de Holterberg. Tijdens de rondvraag bleek dat de slepende zaak van ver koop van de kantine van ZW Blauw Wit aan de handbalver eniging in Delden nu eindelijk beklonken lijkt te worden. We thouder H. Rustebiel kon uit vertrouwelijke bron meedelen dat „men ervan op aan kan dat het clubgebouw naar Delden Daarmee lijkt de weg vrij voor Postduivenvereniging De Bergvliegers om te verhuizen naar Meermanskamp waar. als de Holtense raad ermee akkoord gaat, een overtollig noodlokaal van de gemeente kan worden betrokken. Door burgemeester en wethouders verleende ver gunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer J. Jansen voor het kappen van bomen aan de Rutgersweg; - aan de heer J. W. Stevens voor het kappen van bomen aan de Schuttersweg; - aan de maatschap Baltus voor het kappen van bomen aan de Lang straat; 2. aan de heer J. H. Markvoort vergunning verleend voor het maken van een dam bij het perceel Langstraat 36; 3. aan de heer G. J. Tuitert vergunning verleend voor het maken van een dam aan de Larenseweg; 4. aan de Taptoecommissie H.M.V. vergunning verleend voor een taptoe op 8 sept. 1984; Voor inlichtingen over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Inzamelen landbouwplastic Het ligt in de bedoeling in de periode van 27 april tot 11 mei 1984 een inzameling te houden van „zwart" landbouwplastic. Hiertoe zullen op een aantal plaatsen in het „Buitengebied" tijdelijk contai ners worden geplaatst, waarin plastic gedeponeerd kan worden. De juiste plaatsaanduiding van de containers en de periodes van inzameling in de betreffende buurtschappen zullen nader door middel van een publica tie bekend worden gemaakt. De inzameling van „witte" plastic-zakken zal, zoals in voorgaande jaren, geschieden door de leerlingen van de o.l. Kolschool en de o.l. school te Dijkerhoek. Tijdens de periode van 27 april tot 4 mei a.s. kan, voor zover het hier betreft de schoolkring Dijkerhoek, het „witte" plastic ook worden gedeponeerd bij de o.l. school te Dijkerhoek. (Fietsenhok) Spreekuur burgemeester Burgemeester W. L. F. C. van Rappard is a.s. maandag 19 maart verhinderd spreekuur te houden. Na afloop van het optreden van het Roemeense dansensem ble Cununa Carpatilor a.s. vrij dagavond in de aula van de Scholengemeenschap vindt er een officiële ontvangst plaats door het Holtens gemeentebe stuur. Burgemeester Van Rap pard zal tegen tienen het ruim 50 personen grote gezelschap toespreken. De Roemeense dan sers en danseressen, die een ei gen orkest bij zich hebben tra den gistermiddag op in het be jaardencentrum Diessenplas en zullen morgen een optreden ver zorgen voor de leerlingen van de Scholengemeenschap. Het op treden morgenavond in de aula begint om 20.00 uur. Om een beetje uit de kosten te komen vragen de organisatoren een toegangsprijs van 2 gulden. Aan de rijksuniversiteit van Groningen slaagde Janneke Stam Gdr., van de Borkeld, voor het doctoraal examen rechten (publiek- en privaat rechtelijke richting). De scriptie van Janneke Stam is getiteld: „Een onderzoek naar de schorsingsprocedure gevoerd voor de voorzitter der afdeling rechtspraak van de raad van state". Mr. Janneke Stam is de tweede uit het Stamhuys op de Borkeld, die rechten studeerde. De eerste was haar op 19 febru ari 1965 te Haarlem overleden oom mr. Frederik Stam, die in 1956 aan de Vrije universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen Nederlands recht (publiekrechtelijke rich ting). Diens scriptie had tot on derwerp „De aard en de beteke nis van de onderscheiding tus sen staats- en administratief recht". Wijlen mr. F. Stam is werkzaam geweest ter provin ciale griffie van Noord-Holland te Haarlem. Een broer van Jan neke, drs. G. J. Stam, hoopt be gint 1985 in Utrecht zijn studie diergeneeskunde af te ronden. Een wel zeer oud stukje Grootestraat dit maal (nu Oran jestraat) in het hartje van ons dorp, maar zo zag het er begin deze eeuw uit. Inmiddels hebben alle huizen op de foto plaats ge maakt voor nieuwe moderne panden. De kronkelige ligging De begeleidingscommissie voor het nieuwe sociaal-cultureel cen trum zal binnenkort met architect D. J. Beeftink om de tafel gaan zitten. In deze commissie, onder voorzitterschap van wethouder H. Rustebiel hebben verder zitting K. van Bruggen namens de Commissie Sociaal-Cultureel Werk, beroepskracht H. Kampman en bestuurslid Beumer van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk en J. H. Heller namens Gemeentewerken. Op 27 maart heeft B en W een gesprek met een afvaardi ging vah Gedeputeerde Staten van Overijssel over eventuele subsidiëring van dit sociaal-cul tureel centrum. Dit in het kader van werkgelegenheidsprojecten waarvan vorig jaar de bouw van kleedaccommodatie op 't Vlet goor en de verbouwing van ge bouw Irene mede werden bekos tigd. Op 7 mei zal sportpark 't Vletgoor officieel worden ge opend door gedeputeerde Dij- kema. van de straat is echter nog steeds hetzelfde en de weg was toen een onderdeel van de ver binding Amsterdam-Berlijn, dat was de eerste verharde weg in Nederland, aangelegd in 1823. Dat deze weg door de eeuwen heen belangrijk was blijkt wel uit de geschiedenis. De oude Hessenweg was terwille van het gemakkelijke verkeer door „de holte" in de heuvels op de scheiding van Salland en Twen- the en de naam Holten is hier waarschijnlijk aan ontleend. De foto is weer afkomstig uit het archief van Jan Smale. Dit ar chief werd inmiddels onderge bracht bij de voorlopige werk groep die werd opgericht en tot doel heeft alles wat met Holten te maken heeft te verzamelen en onder één dak te brengen. Men komt hier nog op terug. De jeugdsoos ,,'t Keldertje" in het kerkelijk centrum „De Kan delaar" heeft in de krokusva kantie een extra grote beurt ge had en is door een aantal en thousiaste jongelui opnieuw in- Voor de jaarvergadering van deze vereniging, die werd gehou den in café-rest. „Vosman", bestond een goede belangstelling. Voorzitter M. Rietberg liet in z'n openingswoord weten dat voor de in 1983 gehouden activiteiten een goede belangstelling bestond in 't bijzonder van de jonge boeren. Door de secretaris de heer berg, die niet herkiesbaar was, Bronsvoort werd in een uitvoerig jaarverslag herinnerd aan de omstandigheden waaronder ge werkt moest worden. Vooral de extreme weersomstandigheden, zowel te nat als te droog speel de de landbouw parten. De prij werd gekozen de heer W. F. Reijlink, Dorperdijk. Als pen ningmeester werd herkozen de heer Jansen. Bedrijfsvoorlichter J. W. Lubbersen constateerde dat er steeds meer belangstel ling komt voor het gewas- en zen van veevoer stegen en de grondonderzoek Ook de deel- vooruitzichten van de melkveeh ouderij zijn somber. Penning meester H. Jansen kon het jaar name aan de deelboekhouding rundveehouderij groeit en de ge organiseerde groepsbijeenkom- 83 afsluiten met een redelijk ba- sten .ln verband de opfok tig saldo zodat de contributie ™n jongvee zijn goed geslaagd, niet verhoogd zal worden. fa de pauze hield de heer Ger- n nts- hoofd buitendienst van de Bestuursverkiezing bedrijfsverzorgingsdienst te Al- In plaats van de heer M. Riet- men een inleiding over de bete kenis en het functioneren van deze dienst. Er werd een klank beeld vertoond over de totale gang van zaken bij deze dienst. Uit het geheel bleek dat deze dienst zich de laatste jaren enorm heeft ontwikkeld en dat van de geboden diensten zeer veel gebruik wordt gemaakt. De heer Enzerink, die als werkver deler bij de dienst werkzaam is, hoogst interessante mededelin gen omtrent de mollenbestrij ding. Aan het slot van de verga dering sprak de heer Bronsvoort een woord van dank tot de heer Rietberg voor het vele werk en de plezierige samenwerking. Ook de heer Lübbersen dankte Riet berg voor de prettige samenwer king en voor de prima presenta tie van de vereniging Holten op Voorlichtingsbijeenkomsten en bij het consulentschap te Hen gelo. Ds. M. Berg in actie als „D.J." bij de heropening van jeugdsoos ,,'t Keldertje". gericht. Wand- en plafondschil deringen zijn aangepast aan de smaak van de jeugd en ook het zitmeubilair dat werd vervaar digd past nu keurig in het ge heel. Na een week van hard zwoe gen en zweten werd zaterdag avond 10 maart de soos met enig feestelijk vertoon heropend nadat ds. M. Berg met een grote heggeschaar, die hem werd aan geboden door Carola Stam, het ceremonieel van het doorknip pen van het ünt vlug en vaardig had verricht. Na de opening nam dominee, in navolging van zijn Okkenbroekse collega Bou- man, plaats achter de draaitafel en presenteerde als D.J. met vaart en verve de hits uit de topdertig aan het talrijke jeug dige publiek. Kortom een echt feestelijk gebeuren cn een opti male sfeer met o.a. BZN, Druk werk, Dolly Dots, Het Goede Doel, The Beatles en The Shorts. Ten overstaan van notaris F. van Schooten te. Rijssen had dinsdagavond in café „De Bies- ter" ten verzoeke van de hypo thecaire crediteur de inzet plaats van het hotel-restaurant Muller" met erf en tuin aan de Deventerweg 61 te Holten, kada straal bekend gemeente Holten, sectie F nummer 3570, groot 8.54 are. Het pand werd door mr. G. A. van dam, cand. notaris te Rijs sen „opgehangen" voor f400.000.- en met een duidelijk „mijn" gemijnd door een direc teur van BV Bouw- en Exploita tie Mij Deska 23 te Amsterdam. De toeslag is op dinsdag 27 maart 's avonds om 7.00 uur in café „De Biester". KNiPTIP TV-foto's maken? Neem een 27 DIN-film - camera op statief op 1.20 m mid den voor de buis. Lens opening 5.6. Tijd: 1/30e seconde. Niet flitsen!

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5