In koetsje naar Medische diensten Stofschilderen in Holten Bejaarden Carnaval Slechte opkomst commissie SoCuWe Sanders Computer hulpmiddel veehouderijI Jaarver gadering O.L.M. Werklozental Holten stijgt nog steeds Expositie in Diessenplas Kerkdiensten Politie Z* weekjournddl HOLTENS NIEUWSBLAD 3Ü& -*■ Afhalen groente- en bloemplanten KWEKERIJ KUIPERS Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND Jaarvergadering j,Rode Kruis" uitgesteld AGENDA Gazon maaiers DONDERDAG 15 MAART 1984 De heer en mevr. Wansink-Timmer die op zondag 4 maart 25 jaar waren getrouwd waren op zaterdagmorgen 10 maart om plm. 10.15 uur zeer verrast toen een antiek koetsje bij hun woning aan de Raalterweg op de grens van Holten en Nieuw Heeten stopte en koetsier E. Veneklaas van de „Vereniging het aangespannen paard" hun uitnodigde om in te stappen voor een rijtoer (onder barre weersomstandigheden) naar feestzaal „Vosman" te Holten. Zijdelings zo vertelde de zilve ren bruid hadden we wel iets gehoord over een rijtuigje maar dat we onder escorte van de Bergruiterponyclub naar Holten zouden rijden nee dat hadden mijn man en ik nooit gedacht. Ik voelde me een klein beetje een koningin. Het gezelschap werd „gemeut" bij boerderij Volkerink (Kappers Hendrik) en kon de reis pas voortzetten nadat er een borrel was ingeschonken en er gelegen heid was geboden om met het bruidspaar te proosten. Mevr. Paulien Wansink trad onlangs terug als voorzitster van de po nyclub „De Bergruiters" die zij ruim 13 jaar op voortreffelijke wijze heeft gediend. Ik vrist eigenlijk niet of ik ja dan nee naar het bejaardencama- val zou gaan, Ik had er dit jaar totaal geen aardigheid aan. Ik ben de laatste tijd depressief veel pijn en vind geen rust, Dan ontbreekt het je aan alles, heb je ook in uitgaan geen lust Maar mijn beste buurman, architect van de mooie kerktoren bouw, En zijn lieve vrouw gaven mij weer de zonodige douw. Daar voor ben ik dan ook gezwicht, En heb mijn schreden naar café Maats gericht. Bij aankomt was het er al overvol, En zo te zien had ieder nog doodnuchter al lol. Ik zat nog maar net toen ik werd gedecoreerd, En door de Prins met de huisorder van de Fienpreuvers werd vereerd. Waaraan ik dit had te danken is me nog niet klaar, Het zal wel voor het rijmpje zijn denk ik dan maar Zoveel van de conferences is me ontgaan, Maar ik zat voorin en zij achteraan. Ik word ook doof en kan, schande, nog nooit het dialect qoed verstaan. Zoals altijd was het natje en droogje weer reuze royaal, En waar het heen moet dat weten ze allemaal. Die ene middag in het jaar voel ik me eens niet zo alleen, Want daar ben je met zijn allen één. Ik wil zonder veel namen te noemen, Ieder die bijdroeg aan dit onthaal danken en roemen, Wel even Theo Poppe die mijn diertjes bedacht, En Herman Haarman die na één drankje mijn glaasje weg bracht. Hij dacht zeker liever ik dan zij dat onderdeurtje, Die heeft genoeg aan één likeurtje. En dan de Prins die heel galant en charmant, Iedere bejaarde persoonlijk uitgeleide deed met een druk van zijn hand. Of ik dit bejaardenfeest nog eens weer zal beleven, Is afwachten of me dit nog wordt gegeven. B. C. de Haas Boekbinder, Holten Maart 1984. DE LUTTE Tel. 05415-13 81 ZIE ADVERTENTIE VOLGENDE WEEK In de maandagavond in zaal „Vosman" gehouden jaarvergade ring van de afd. Holten van de Overijsselsche Landbouw Maat schappij (O.L.M.) heeft voorzitter Anne van den Brink in zijn openingswoord zijn ongerustheid uitgesproken over de onderhan delingen die in Brussel door de ministers van landbouw in de EEG worden gevoerd. Niet alleen de Nederlandse landbouwers zijn ongerust over de komende prijsvoorstellen maar ook onze collega's in andere landen. - - - Gemeten naar de cijfers van eind februari 1983 vertoont het werklozental in Holten eind fe bruari 1984 nog steeds een flin ke stijging. Vooral onder vrou wen is die duidelijk merkbaar. Eind februari 1983 waren er 67 vrouwen werkloos in Holten, nu zijn er dat 81. Bij de mannen is er een lichte stijging merkbaar: van 226 in 1983 naar 231 eind vorige maand. Deze onrust betreft niet alleen de melkveehouders maar ook de akkerbouwers maken zich ern stige zorgen over het EEG graan en zetmeel beleid. Wij zijn als boeren best bereid om te be zuinigen, hebben in het verleden meer dan eens genoegen geno men met prijsvoorstellen die neer kwamen op een negatieve prijsontwikkeling die we konden compenseren door het steeds maar weer beter te doen. Dank zij de boer zijn inspanning heb ben 280 miljoen burgers in de EEG een betaalbaar en een kwalitatief hoogwaardig product kunnen krijgen. Wij zijn als land - en tuinbouw onmisbaar voor de werkgelegenheid en de totale export waarvan 25% komt uit de land- en tuinbouw. Het zijn niet alleen de landbouworganisa ties die de bezuinigingsplannen van Brussel met gemengde ge- OndertrouwdO G. H. Rensen, oud 29 jaar, Holtenen: H. H. Nij- enhuis, oud 24 jaar, Holten. Gehuwd: W. J. van Dijk, oud 24 jaar, Haarlem en J. A. Admiraal, oud 22 jaar, Haarlem. Overleden; J. W. Jansen Manen- schijn, oud 81 jaar; F. J. J. Hil- dering, oud 81 jaar; P. L. Ru genbrink, oud 72 jaar. Holten wint zaalvoetbal De jaarlijkse ledenvergadering van de afd. Holten van het Ned. Rode Kruis zal niet zoals in H.N. van 8 maart werd vermeld worden gehouden op dinsdag 20 maart maar op maandag 9 april in café „De Biester" 's avonds om 8.00 uur. KNIPT1P Fotografeer uw huis eens als het heeft gesneeuwd. In zo'n versier de wereld komt het extra voor delig uit. voelens benaderen. Ook de In dustrie en Voedingsbond van het CNV verzet zich hier krach tig tegen en noemt het in haar Bondsorgaan ronduit schande dat men hier de productie wil beperken terwijl er in de z.g.n. „Derde wereld" miljoenen men sen sterven van de honger. Het punt is alleen dat we als samen leving niet in staat zijn, of wil len zijn, om het daar te krijgen waar het zo hard nodig is zo zei de heer v.d. Brink die zich in een woord van welkom in 't bij zonder richtte tot de afgevaar digden van de plaatselijke afde ling van de Chr. Boeren - en Tuindersbond de heren J. W. Hulsman en Egb. Stam afge vaardigden van afd. uit de regio, de heer Dijkman, adj. dir. Ra- bo-Holten en de heer H. Slijk huis te Holten, lid van het Prov. bestuur OLM. Jaarverslagen Uit het jaarverslag van de secr., de heer M. T. Veltkamp bleek o.m. dat de afd. in het af gelopen jaar weer vele activitei ten ontwikkelde in het belang van haar leden. Het ledental be droeg op 1 januari j.l. 267. Penningmeester Vorkink kon de boeken afsluiten met een ba tig saldo van f415.22. De inkom sten en uitgaven bedroegen resp. f7665.74 en f7250.52. De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. E. Keuter man, H. Schutte en Joh. Stoe- venbelt had boeken en beschei den keurig in orde bevonden. Kas- en boekencontrole zal dit jaar plaats hebben door de h.h. G. J. Beldman, E. Keuterman en H. Schutte. Bestuursverkiezing Bij de gehouden schriftelijke stemming werden in plaats van de h.h. A. v.d. Brink, G. Meken- kamp en A. Stegeman gekozen de h.h. G. J. Ulfman, Oude De- venterweg51, J. A. Podt, Meut- geertsweg23 en J. Oolbekkink, Geskesdijk 16. De heer v.d. Brink sprak een woord van dank tot de aftredenden die ge durende een aantal jaren hun beste krachten aan de afdeling hebben gegeven en hij felici teerde de nieuwe gekozenen met hun benoeming. Bestuurslid Markvoort dankte de heer van den Brink die als bestuurslid 9 jaar, waarvan 6 jaar voorzitter, veel belangrijk werk voor de afd. heeft gedaan. De scheidende voorzitter dankte met enkele woorden voor de medewerking Woensdag 21 maart zal op initiatief van Betty Preuter een open dag worden gehouden in het Kolnus, 's middags tussen twee en vijf uur en 's 's avonds tussen zeven en negen uur. Deze open dag is er op gericht het stofschilderen in al zijn facetten wat meer bekendheid te geven. Stofschilderen is schilderen zonder penseel en het lijkt een beetje op borduren met verf. Gevonden: een goudkleurige broche; een bruin leren vinger handschoen; een fietssleutel (Union); een groene parkiet ring- no. 47 of 74. Verloren: blauw/witte sjaal; een zilveren broche; een gouden schakelarmband met bedeltjes; een gouden schakelarmband; 2 „Mercedes" sleutels; een geldbe drag (f600 a f700.-) een paar bruine suède handschoenen. Een kleine zwarte hond (teef). Door middel van een tube, voorzien van een punt wordt de verf op de stof aangebracht, de ze punt zorgt voor een regelma tige dosering van de verf op de stof, waardoor knoeien uitgeslo ten is. De manier van werken varieert uiteraard per persoon, je kunt eigen ontwerpen maken en er zijn ook bestaande patro nen in de handel. Aanleg voor kreativiteit is dus geen must, Arts J. H. Bruins, Keizersweg 32, te- 1. 05483-35 53 Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst 15 t.m. 22 maart: J. de Bont, Deventer, tel. 05700-3 26 96 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundigen in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk. Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreek uur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur, te vens afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtis te-spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. 279Tandarts T. I. Lafeber, Henry Dunantstr. 1, Rijssen, tel. 05480- 1 83 83, spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. 279Dierenarts W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29. St. ST. voor maatsch. dienstver lening Midden-Overijssel. Gaar- denstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53 Open Bejaardenwerk Inlichtingen Tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-consultatie-bureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gasvoor- ziening, tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur beUen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht). „Dit is zeker niet om te lachen". Voorzitter F. A. van der Wijk-Oomkens stak haar verontwaardiging over de slechte op komst van de commissie Sociaal-cultureel werk afgelopen maan dag niet onder stoelen of banken. Bij de opening van de vergade ring om kwart voor acht was zelfs het vereiste quorum niet aan wezig zodat er geen besluiten konden worden genomen. Toen, na een korte schorsing, het commissielid Berends alsnog om de hoek kwam kijken kon er worden begonnen. uur of op de open i je komen nemen. Lang duurde de vergadering overigens niet. Inzake verzoeken om subsidie van de Stichting Peuterspeelzaal 't Knötter- heukske, de Stichting Soci aal-Cultureel Werk (een herziene aanvraag voor de cursus Koken voor Mannen) en een onkosten vergoeding voor de Werkgroep VOS had de commissie weinig problemen. Onduidelijkheid was er over de definitieve vaststel ling van de subsidie over 1983 t.b.v. de Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten. Hierover zal het dagelijks bestuur zich nog eens buigen. De Kerngroep Rooie Vrouwen kan 150 gulden subsidie voor een thema-avond over Alcohol en Drugs tegemoet zien, zij het dat hiervoor wel eerst een betere specificatie van de onkosten moest worden over gelegd. Vrijdagmiddag 16 maart zal in bejaardencentrum Diessenplas door de heer Postma een expo sitie worden geopend van wand kleden van mevrouw Nieu- werth-Jaarsma. De expositie duurt tot en met vrijdag 30 maart en is dagelijks tussen twee en vijf uur en 's avonds tussen zeven en negen uur te bezichtigen. (Zondagmiddag 25 maart is de expositie gesloten). Mevrouw Nieuwerth-Jaarsma is reumapatiënte en is op dokter sadvies zo'n vijf jaar geleden met haar hobby begonnen. In de loop der jaren verschenen er heel wat werkstukken van haar hand en de resultaten zijn zeker het aanschouwen waard. die hij van z'n medebestuurders en de leden heeft ondervonden en wees op de? prettige samen werking met de plaatselijke af deling van de CBTB. Lezing Na de pauze sprak ir. Visser van het consulentschap uit Zwolle over het onderwerp „Wel ke mogelijkheden biedt de com puter in de toekomst aan de practische veehouder". Er moeten zo zei hij dagelijks bedrijfsbeslissingen worden geno men in verband met de bedrijf- voering. Welke informatie is hiervoor aan te dragen? Als be langrijk hulpmiddel is daarbij nu en in de toekomst de com puter. Van belang is dat de ver kregen informatie relevant is voor het bedrijf en vergelijkbaar is met andere bedrijven. Uniformering van computers en programma's dient de nodige aandacht te krijgen om in de in formatie maatschappij geen in formatie vervuiling te krijgen. Visser hield z'n interessante le zing aan de hand van dia's en kreeg bij het beantwoorden van enkele vragen de gelegenheid om op verschillende dingen nog wat nader in te gaan. NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. W. Vons. Bed. Hei lige Doop. Uitgangscoll. voor Noodlijdende kerken en gemeen ten. Oppasdienst: mevr. Ym- ker-Blokzijl en Jeanet van Brug gen. 10.00 uur: Jongerendienst in ge bouw „Irene" 19.15 uur: Open Deursamen komst in „De Kandelaar". Ds. C. T. Mataheru van Bathmen. Medewerking „Helicon". GEREF. KERK 8.30 en 10.30 uur (Viering Heilig Avondmaal) en 15.00 uur (Nabe trachting) ds. M. Berg. In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. 19.15 uur: Open Deursamen komst: ds. C. T. Mataharu van Bathmen. Medewerking van „Helicon". R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" DIJKERHOEK 10.00 uur ds. R. Visser. Uit gangscoll. Noodlijdende kerken en gemeenten OKKENBROEK 10.00 uur ds. Ph. Faber uit Bathmen. Uitgangscoll. voor Noodlijdende kerken en gemeen ten NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur - zondag: 8.00 u. en 10.00 uur. Vrijdag 16 maart 16.00 uur Opening expositie wandkleden in „Diessenplas" (zie ber). 19.30 u. Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne". 20.00 uur Feestelijke avond met Roemeens Volksdansensemble en Hóólter Daansers in aula Scholengemeenschap. Zaterdag 17 maart 11.00 uur Officiële opening so- cie-woningen van de Lathmer in de Haarstraat door burgemees ter mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. 14.00-16.00 uur „Open-Huis" so- cie-woningen. 14.30 uur Opvoering toneelstuk „Henkie" voor bejaarden en ge handicapten door CJV „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne". 19.30 uur Jaarfeest C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne". Zondag 18 maart 11.30 uur Koffieconcert in aula Scholengemeenschap Holten (zie ber.). 14.00 uur Dansén in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv). Dinsdag 20 maart 14.30 uur Bejaardensociëteit Hol ten in gebouw „Irene". 20.00 uur Bijeenkomst H.V.G. „Dijkerhoek" in „Bethanië. Spr. mevr. Vons. Onderwerp „Samen praten". 20.00 uur Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Lezing door de Nederl. Brand wonden Stichting te Beverwijk. Donderdag 22 maart 19.30 uur Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen in „De Kandelaar". Onderwerp „Variatie in voeding met de maaltijdschijf'. Gasten zijn van harte welkom om 20.00 uur. 19.45 uur Bijeenkomst van de H.V.G. „Ora et Labora" in „Ire ne". Ds. R. Visser zal spreken in het kader van het jaarthema „Normen en waarden". Woensdag 28 maart 20.00 uur Opvoering toneelstuk „Op reis naar het Geluk" in ca fé-rest. „Het Bonte Paard" (zie ber). Woensdag 4 april 9.30 uur Koffieochtend Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Onderwerp „Het saunagebeu- ren". Spr. de heer A. L. M. van Well. verkoop slijpen en onderhoud om iets leuks op de stof stof te krijgen. Instructrice Betty Preuter maakte in oktober van het vorig jaar voor het eerst kennis met deze vorm van vrije tijdsbeste ding en geeft inmiddels vrijblij vend instrukties aan bijvoor beeld vrouwengroepen. Materiaal heeft zij beschikbaar en kan bij haar gekocht worden. Zij die be langstelling hebben kunnen met haar kontakt opnemen (tel. 40 23) tussen 12 en 2 en na zes een kijk- Op 5 maart werd de hulp ingeroepen van de politie betreffende een gewonde reiger die men had gevonden. De hulp kwam echter te laat. Het dier overleed in het politiebureau. Op 6 maart werd er weer eens getankt bij een tankstation aan de AI zonder te betalen. Het kenteken van de auto kon echter worden genoteerd, zodat de betreffende bestuurder hier nog wel meer van zal horen. Op 7 maart werd bij een landbouwer aan de Tolweg een gra naat gevonden. Tijdens landbouwwerkzaamheden kwam het pro jectiel boven de grond. De vinder was zo verstandig om onmid dellijk de politie in kennis te stellen. De Explosievenopruimings dienst zal voor de opruiming zorgen. Op 7 maart 's middags werd er een snelheidscontrole gehouden op de Larenseweg en op de Oranjestraat. Tien automobilisten werden bekeurd. Op 8 maart werd er aangifte gedaan van vernieling van een personenauto. De eigenaresse had de auto op 1 maart geparkeerd op de parkeerplaats achter de Gereformeerde kerk. Toen zij op 8 maart bij haar auto kwam, bleek dat onbekenden vermoedelijk op het dak van haar auto hadden staan dansen, waardoor het dak zwaar werd beschadigd. Op 9 maart vond er een aanrijding plaats in de Oranjestraat tussen twee personenauto's. Een bestuurster wilde rechts parkeren voor een reeds aldaar staande auto. Beide voertuigen kwamen met elkaar iri botsing doordat de geparkeerde auto juist op dat moment wegreed of doordat de andere auto te scherp naar rechts stuurde. Er onstond alleen materiële schade. Op 10 maart werd er een personenauto in beslag genomen. De bestuurder had geen rijbewijs, was vermoedelijk niet verzekerd en de auto vertoonde diverse technische gebreken. Op 11 maart vond er een eenzijdig ongeval plaats op de Lang straat. Door te hoge snelheid geraakte een personenauto uit de bocht en botste tegen een boom. De auto was total loss, doch de bestuurder bleef ongedeerd.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3