Holtens oudste 101 jaar BON Modeshows bij Schuppert Koffieconcert met accordeonduo Beppie Knaapen in Galerie Vincent Stichting Viering Nationale Feestdagen Holten ssa fm&SSm*. Geslaagd Informatieve tentoonstelling Huur woningen Mossinkserf HOLTENS NIEUWSBLAD. Open deur samenkomst! „De computer in de klas" Informatie VVB op gemeentehuis HOLTEIMS NIEUWSBLAD Officiële opening sociowoningen HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f32,92 Losse nummers 70 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Donderdag 15 maart 1984 - 38e jaargang - nr. 11 Hoofdredactrice. Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3, tel. 05483-25 83 Red.adres: Smidsbelt 37, tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: Donderdag- en vrijdagmorgen 9.00-12.00 uur Red.medewerker: J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41, Enschede. Tel. 053-32 01 41 De Vrijwilligers Vacature Bank kan voortaan gebruik maken van borden in het ge meentehuis om haar activitei ten aan te kondigen. Op die manier hoopt de Vacature bank het vrijwilligerswerk in Holten te stimuleren. Het ligt in de bedoeling ook een me dedelingenbord op te hangen in de hal van het medisch centrum. Op de borden zal informatie worden gegeven over de projecten waaraan de WB meewerkt. De oudste inwoonster van Holten Hendrina Tempelman-Tuitert, Schreursweg 1, de oudere Holtenaren kennen haar allemaal als Schreurs Dina, heeft op vrijdag 9 maart de leeftijd bereikt van 101 jaar. Vrijdagvoormiddag kwamen burgmeester en mevr. Van Eappard met hun drie kinderen haar gelukwensen. De burgemeester bood namens het gemeentebestuur een fraai bloemstuk aan. Namens de kerkeraad der Hervormde Gemeente kwam ouderling H. Roelofs feliciteren, 's Middags was er in zaal „Vosman" gelegenheid om te feliciteren en een groot aantal fami lieleden en de buren maakten hiervan gebruik. 't Was voor oma al met al een drukke dag maar er tegen op zien zoals vorig jaar bij haar honderdste verjaardag was er nu beslist niet bij. ,,'k Veul mej better as 'n jaor leen" zei ze toen we maandagvoormiddag een half uurtje bij haar op be zoek waren. Ze hoort er nog he lemaal bij en leeft mee met het gezin waarin ze met grote liefde en zorg wordt omringd ook door haar beide achterkleinkinderen Joke en A'.ie die, wanneer ze 's avonds van een feestje etc. laat thuiskomen voordat ze gaan sla pen oma laten weten dat ze d'r weer zijn en haar welterusten wensen. Oma heeft zo dagelijks nog haar vaste karweitjes als de koffie kopjes afwassen, ze zorgt er voor dat bloemen en planten niks tekort komen en leest, om op de hoogte te blijven blijven van wat er in Holten en omstre ken gebeurd, met veel interesse de krant. Textiele schilderijen en pop pen van Beppie Knaapen zijn tot en met 31 maart in Galerie Vincent te bezichtigen tijdens de vaste openingstijden van de Ga lerie en wel op de donderdagen tussen 14.00 uur en 17.00 uur, 19-21.00 uur, op de vrijdagen tussen 14 en 17.00 uur en 's za terdags op de ochtenden van 10- 12.00 uur en 's middags tussen 14.00 en 17.00 uur. Beppie Knaa pen woont en werkt in Deventer en stamt uit een oud schilders- geslacht. Na jaren eerst geschil derd te hebben stapte zij over op textiele werkvormen. Zij zoekt eerst de materialen, ont werpt en componeert haar tex- tielschilderijen endoor het ge bruik van zeldzaam mooie kleu ren straalt haar werk een ge voelige sfeer uit. Als lezer van het U OnW3nS^Jtpj#|0yfg[J^ Holtens Nieuwsblad qiip||I§|6Vw Als abonnee bent u aDQlillbi' UH9WM daarvan verzekerd. fllGu*16 Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Naam Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 32.92 In 1981 werd de stichting Natio nale feestdagen Holten opgericht met als doelstelling de viering van nationale feestdagen - zoals Koninginnedag en 5-mei te orga niseren voor alle inwoners van deze gemeente. Niet alleen feest dagen vallen daaronder, maar ook de bijzondere gedenkdagen als de 4-mei herdenking. Wat heeft de Stichting tot nog toe gedaan? In eerste instantie heeft de Stichting de aandacht gericht op Koninginnedag. De afgelopen 3 jaar werd een programma sa mengesteld, dat zich uitstrekte van 's ochtends vroeg met een aubade tot 's avonds laat met een Oranjebal in de aula van de scholengemeenschap. Daar tus sendoor een kleuterprogramma, een „ren je rot" voor de lagere schooljeugd, een fietstocht voor het hele gezin, een toneelmiddag voor de oudere inwoners en niet te vergeten volksspelen op de Kalfstermansweide. Op 4 mei werd een oude traditie in ere hersteld doordat leerlingen van de bovenbouw van de lagere scholen op de Canadese begraaf plaats bijeen kwamen voor een sobere herdenkingsbijeenkomst waarbij bloemen op de graven werden gelegd. Waar doet de Stichting dat alle maal .van? In de eerste plaats kan dit al leen gebeuren dank zij de en thousiaste en belangeloze inzet van zeer velen, particulieren, ou ders van schoolkinderen, vereni gingen en bedrijven. Zonder die hulp is ieder programma on dankbaar. Echter zonder geld kom je ook niet ver. De ge meente stelt jaarlijks een bedrag beschikbaar van f2.500- terwijl ook vele bedrijven een gift over maken. Daarnaast hebben vele particulieren de activiteiten fi nancieel ondersteund. Waarom een actie om donateurs te werven? Hoewel de Stichting blij is met de financiële hulp tot nog toe is het bezwaarlijk al in*het najaar een feest te organiseren, en dus kosten te maken, zonder dat duidelijk is of die kosten ook door inkomsten worden gedekt. Het hebben een groot dona teursbestand maakt aan deze onzekerheid een einde. De Stich ting weet dan op voorhand op welk bedrag gerekend kan wor den. De Stichting Viering Natio nale Feestdagen is daarom op zoek naar donateurs! Zo kan kort samengevat de inhoud van deze publicatie omschreven wor den. Wat kost het donateurschap? In principe bent u vrij in de hoogte van het bedrag, maar wij denken aan een minimumbij- drage van f 2.50 per gezin per jaar. Wij hopen dat u in de hoogte van uw bijdrage uw in stemming met het doel laat doorklinken! Deze week werden en worden huis aan huis folders met een autwoordstrook be zorgd. Een paar dagen later worden deze autwoordstroken dan weer persoonlijk opgehaald. Mogen wij op uw ondersteuning rekenen? Deze laatste vraag stellen wij aan u als inwoners van Holten. Alleen u kunt deze vraag beant woorden. Wij denken dat het goed is om als gemeenschap als totaal deel te nemen aan de feestelijkheden voor ons alle maal. Wij willen graag een pro gramma bieden volgens de for mule voor elk wat wils. Onze vraag aan u: laat elk van u zien dat u dat wilt. Het geeft ons be stuur het idee dat wij het niet alleen doen. We hebben uw steun hard nodig. Het bestuur van de Stichting Viering Nationale Feestdagen, W. L. F. C. van Rappard (voorz.), R. Bruins-Robaard (seer.), J. van Wingerden (penn), G. J. van 't Holt, R. Mulder, D. Overvelde, E, A, Postma, F- Schippers, D. J. Scholen, H. Ch. Vogely, G. J. te Winkel, H. A. Wissink. Zondag 25 maart zal in de aula van de scholengemeenschap weer een koffieconcert worden gegeven en dit maal zal het con cert in het teken staan van de accordeon, een instrument dat in Nederland nog niet de bekendheid geniet als klassiek soloinstru ment, die het eigenlijk verdient. Het duo, de gezusters Paula hun sporen op het gebied van en Anny van Wanrooy hebben accordeonspèl al verdiend en met hun concert willen Eerst voor de kinderen op 21 maart en later voor de dames en heren op 5 april zal weer een aantal modeshows van de firma Schuppert het bekijken meer dan waard zijn. De kinderen en natuurlijk ook hun ouders zijn welkom op de woensdagmiddag shows om twee uur en half vier, waar negen veelal Holtense jongens en meisjes de nieuwe voorjaarsmode zullen showen. De jeugdmode is veelal sportief, in de vorm van shirts en jogging pakken. De kleuren zijn hoofdza kelijk de zand-aardetinten, het legergroen, de beigetinten, maar ook de combinaties kobaltblauw, zwart en beige zijn weer terug te vinden. Voor wat betreft de haardracht van de kinderen wordt medewerking verleend door salon „Wander" en salon „Willie", de schoenmode is van de firma Steunenberg en het speelgoed komt van v.d. Maat. Op donderdag 5 april zal weer een aantal shows worden gege ven voor de ouderen, waarvan de precieze tijden nog worden doorgegeven. bewijzen dat de accordeon wel degelijk thuishoort op het con certpodium. Zij hebben' inmid dels bekendheid door optredens voor radio en televisie. Zij ho pen door middel van hun supe rieure kwaliteit de vooroordelen tegen de accordeon als „klas siek" muziekinstrument weg te nemen. Het concert begint weer om half twaalf, maar vanaf elf uur is de zaal open. Einde één uur. Toegangsprijs inklusief een kopje koffie f5.-. Kinderen -tot en met 14 jaar en C.J.P. kaarthouders f3.-. Er is een gra tis kindercrèche. Voorverkoop van de kaarten bij de V.V.V., 't Paalhuus en de Rabo-Bank Hol ten. In Haarlem is geslaagd voor het examen opti- ciënlkontactlensspecialist, de heer L. Bon, werkzaam bij Inter visie optiek. Van de 18 huurwoningen van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten die door Aannemersbedrijf Voordes op het Mossinkserf worden ge bouwd zijn er inmiddels 9 verhuurd. De rest van deze premiehuurwoningen probeert de gemeente Holten te verhu ren aan belangstellende oud-Holtenaren. Die zullen door de gemeente worden aangeschreven. Ook zal het Bouwfonds middels adverten ties belangstelling kweken. Het gaat hier nog om 7 tus senwoningen (huur f 626,85 per maand) en 2 hoekwonin gen zonder carport (f 682,85 per maand). De 6 hoekwonin gen met carport (f731,85 per maand) zijn allemaal al ver huurd. Tussen half april en half mei worden de woningen opgeleverd. sie en mensen van de medezeg genschapsraden en scholen voor voortgezet onderwijs. Op de tentoonstelling wordt ruimschoots de mogelijkheid ge boden om zelf met de computer te werken en de mogelijkheden van het gebruik van telesoftware (programmatuur die men via de telefoonlijn met Viditel kan overnemen) te ervaren. „De computer in de klas", onder dit motto wordt vrijdag 23 maart 16.00 uur door de burgemeester van Rijssen, de heer G. J. Smit in het Parkgebouw in Rijssen een informatieve tentoonstel ling geopend. Het gaat hierbij om twee informatiedagen over Computers in het Onderwijs, te weten op vrijdag 23 maart van 15.00 tot 21.00 uur en zaterdag 24 maart van 10.00 uur tot 17.00 uur. Omdat veel mensen in het on derwijs eigenlijk tamelijk onbe kend zijn met de mogelijkheden van die computer in het onder wijs, mede doordat de huidige voorlichting veelal gericht is op mensen met enig inzicht, werd op initiatief van een aantal leer krachten en de inspecteur voor het kleuter- en lageronderwijs in de inspectie Holten, de heer J. Munk in september '83 een werkgroep opgericht, die in deze leemte wilde voorzien. Omdat de werkgroep zelf niet over de mid delen beschikte werd in januari '84 deze eerst aanzet overgeno men door Philips en Viditel. Tij dens de demonstratiedagen zul len deskundigen van PTT (Vidi tel) en Philips de educatieve mogelijkheden van „De compu ter in de klas" aangeven. De in formatiedagen zijn gericht op de basisscholen in de inspectie Hol ten en zijn met name bedoeld voor de leerkrachten, de bestu ren, leden van de oudercommis- Op zondagavond 18 maart a.s. om 19.15 uur vindt de laatste Open Deursamenkomst van dit seizoen plaats in de Geref. kerk „De Kandelaar" met als spreker de uit Ambon afkomstige predi kant ds. C. T. Mataheru die mo menteel in Bathmen werkt. De toespraak zal gaan over vriend schap en de moeite die veel mensen hebben om vriendschap te sluiten en bindingen aan te gaan. Dit thema is gekozen i.v.m. het maart-nummer van Open Deur/Goede Tijding waar in dit ook wordt behandeld. Het koor voor jonge mensen „Heli con" zal in déze bijeenkomst zingen. Iedereen is van harte welkom, namens de Open Deur- groep. Zaterdag 17 maart zal om 11.00 uur de officiële opening plaatsvinden van de aan de Haarstraat gebouwde sociowo- ningen, onderdeel van de Lath- mer in Wilp. De opening wordt verricht door Burgemeester van Rappard, in aanwezigheid van een aantal genodigden, 's Mid dags is er een „open huis" tus sen twee en vier uur. verschijnt wekelijks Men hoopt tijdens de beide dagen een grote groep geïnteres seerde maar computeronbekende mensen die direct of indirect bij het onderwijs betrokken zijn vertrouwd te maken met een ontwikkeling die ook in het on derwijs een „gegeven" zal wor den in de toekomst. Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V0QGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1