RH Inclusief 9 extra's. Aanwinstenlijst bibliotheek Golden Earing 12 drummers Queen Nijverdd; Bakker, showroom en verkoop-. Kerkstraat 138, Tel. 05486-16265. 5 El H RENAULT HOLTENS NIEUWSBLAD Jaarfeest CJV de Vriendenschaar Bejaardensociëteit q Aven"£ Slechts 1000 in Nederland. HET REUMAFONDS GEEFT 'N MENS WEER HOOP OP DE TOEKOMST. MAART DONDERDAG 15 MAART 1984 13 Exclusief. Vrijdag 16 en zaterdag 17 maart houdt CJV de Vrienden schaar haar traditionele jaar feest. Dit jaarfeest zal op een nieuwe wijze gepresenteerd wor den, waarbij de jongere clubs wat meer aandacht krijgen dan voorheen het geval was. Vrijdag avond begint de voorstelling om 19.30 uur en zaterdag gaat het om twee voorstellingen, 's Mid dags voor bejaarden en gehandi capten om half drie en 's avonds om half acht. Op de bei de avonden zullen twee korte toneelstukken worden gespeeld; „Een huis vol inbrekers" en „Henkie". Alles speelt zich af in het vernieuwde „Irene". Op dinsdag 20 maart zal er weer bejaardensociëteit wor den gehouden in het ver nieuwde gehouw Irene. Me vrouw van Leuvensteyn komt een lezing met dia's houden over het stadje Bronkhorst! Aanvang 14.30 uur, komt allen! Een uitnodiging van CJ.V. „de Vriendenschaar" heeft ons bereikt voor: zaterdag middag 17 maart a.s. in ge bouw Irene, aanvang 14.30 uur. Zij voeren op het to neelstuk „Henkie", voor be jaarden en gehandicapten, gratis entree en een verlo ting in de pauze. Voor de release van de elpee „Cut" dachten George Kooy- mans, Rinus Gerritsen, Barry Hay en Cesar Zuiderwijk er sterk over om de Golden Earring op te heffen. Het viertal was op dat moment wat uitgekeken op elkaar en putte wei nig inspiratie uit de samenwerking, vervolgens liep het bij de opnames voor „Cut" echter weer uitstekend en keerde het enthousiasme terug. Zeker nadat de plaat een commer ciële voltreffer bleek: fikse verkoopaantallen in de V.S. en Nederland terwijl de single „Twilight zone" in ons land de eerste plaats bereikte en in Amerika een top-10 hit werd. De Amerikaanse toemee die ze ter promotie van „Cut" ondernamen verliep eveneens uitstekend en gaf het viertal nieuw vertrouwen en enthousiasme voor de Earring. Op weg naar het twintigjarig jubileum begon de Earring vorig jaar aan de opnames voor hun 19e elpee „N.E.W.S.", een plaat die eigenlijk al een paar maanden in de winkel had moeten lig gen maar werd opgehouden doordat de heren nog enkele verbeteringen wensten aan te brengen. Als eerste kennismaking verscheen de single „When te lady smiles", vergezeld van een uitstekend video-filmpje (van Dick „Liftboy" Maas) dat dankzij een paar omstreden en bij en kele omroepen verwijderde scenes bijna net zo succesvol werd als de song zelf. Volkomen terecht bereikte de single in record-tijd de eerste plaats van de Nederlandse hitlijsten want het nummer hoort thuis in de Earring top-3 allertijden; naar het er nu gaat uitzien gaat de single het ook in de V.S. uitstekend doen. Overigens opent de elpee met het nummer dat de volgende single gaat worden: „Clear night moonlicht" is een prima swinger met uitstekend blazerswerk. Na de ab solute uitblinker „When the lady smiles" volgt „Enough is enough", een goed stukje werk, maar ja, na „La dy" 'n lichte tegenvaller. „Fist in glove" klinkt als een duet van Sly Stone en John Lennon uit '68: een wat vreemd bui tenbeentje; de titelsong scoort bij alle vier hoog als favoriete elpee-track. Een compositie die begint als een scratchy disco werkje maar door Ceasar's sterke drummen op stevige bodem wordt gezet waarbij de achtergrondzang voor een on-Earrings geluid zorgt. „I'll make it all up to you" is een pittige en uitstekende rocker en door Barry terecht beschreven als een van de beste songs. Met „Mission impossible" volgt opnieuw een prima rocker, 'n soort opvolger van „Twilight zone" waarin George uitstekend gitaarspel levert. Als uitsmijter dient „It's over now", een nummer waarvoor de Everly Bro thers als inspiratiebron zouden hebben gediend, iets wat nau welijks terug te horen is. Met dit nieuwe album leveren de Golden Earning een gedegen schijf muziek af en het begint er op te lijken dat het kwartet de meest succesvolle periode uit hun bestaan doormaakt waarin ze ook wel eens de grote doorbraak in Amerika zouden kunnen maken. Golden Earring/N.E.W.S. 21 Records 210.010 Vanuit (West) Duitsland komt na Peter Shilling, Trio en Nena al weer een nieuwe band de Europese podia en ver kooplijsten opgestormd. Ralf Aussen-gitaar, Colin Drum mond-toetsen, Rudi Edgar-zang, Kurt Schmidt-bas en gitaar en Sibi Siebert-drums vormen de, in de lente van '83 opge richte formatie Twelve Drummers Drumming. Met Rainer Assmann als producer begon de groep aan haar debuutelpee die eind vorig jaar in Duitsland verscheen en uiterst positieve reacties opleverde, vervolgens werd de plaat in de rest van Europa, de V.S.. Canada en Australië uitgebracht met dezelfde lovende kritieken als resultaat. In tussen heeft de band enkele zeer succesvolle optredens in Engeland en ons land achter de rug. Hun eerste lp laat horen dat ze door het Engelse popgebeuren zijn geïnspireerd en qua sound wel wat weg hebben van Big Country; luister maar eens naar „Out on streets", Have you heard it" en „We'll be the first ones". Eveneens uitstekend klinkend en minder B.C.-achtig zijn „Time for emotion", „Lonely", „Your voice", „The vision" en „Heaven and hell" terwijl „Wasting time" en .Money to bum" op de band werden gezet zonder dat de groep het in de gaten had toen ze wat improviseer den. Deze acht uitstekende songs en twee vingeroefeningen zorgen tezamen voor een veelbelovend debuut van dit dozijn Duitse drummers. 12 Drummers Drumming Vertigo 814 363-1 Met hun laatste single „Radio ga ga" grossier(d) en Fredd Mercury, Phil May, John Deacon en Roger Taylor weer in eerste plaatsen op allerlei hitparades en dat is natuurlijk een perfekte aankondigen voor een nieuwe langspeler. „The works" is de 13e Queen lp en opvolger van het zwaar tegenvallende „Hot space" uit '82 en de bijna nog slechtere soundtrack „Flash Gordon" ('80). Op „The works" is de groep echter helemaal terug: na het schitterende „Radio ga ga" gaat Queen in „Tear it up" (ge schreven door Phil May) fiks op de Led Zeppelin-toer en dat levert een prachtige stamper op. „It's a hard life" is een prima mid-tempo Mercury compositie en van zijn hand komt eveneens „Man on the prowl", een Elvis (Presley)achtige roc ker. Phil en Roger schreven „Machines" waarin Phil prachtig gitaarwerk verzorgt, terwijl John middels „I want to break free" z'n beste compositie aflevert; iets voor de volgende single„Keep passing the open windows" is weer een van prachtig gitaargeweld voorziene Mercury song; in Phil's „Hammer to fall" gaat de beuk er weer fiks in waarna „Is this the wo^ld we created (May/Mercury) in een heel wat rustiger sfeertje „The works" afsluit. Queen is volledig terug op de troon en zorgt met dit album voor een van haar beste platen, een absolute kraker. Queen/The works EMI 1C064-2400141 HENK OLDENHOF Financiëringsactiem samenwerking met Renault Credit Nederland B.V. Aa'nbofl geldt vooralle nieuwe 'effectief rentepercentage jaarbasis. De mistlampen vóór zijn inge bouwd in de bumper. 6| De buitenspiegel kunt u van binnen- - uit verstellen. Renault adviseert elf oliën. ADeveringskosU-n f 388.-. Prijs incL BTW. Het spor tieve GTS stuur ligt makkelijk in de hand. 9 De Philips AC 521 j radio/cassette unit -i met sp eakers zorgt voor snelwegbreed stereo. De nieuwe Renault 9 Avenue is de exclusieve variant van de technisch perfecte Renault 9 GTL. Daarom uitzonderlijk in zijn prestaties en nu bovendien tot in de details extra opvallend. Exclusief ook op de weg. Er komen maar 1000 Renaults 9 Avenue naar ons land. De prijs, inclusief alle extra pluspunten: 2| De fraaie witte stri- I ping geeft de 9 Avenue een duide- jjjj. gezicht Renault voegt er nog een positief punt aan toe. Unieke financiering. Of wel kiest u voor een jaar zonder rente (0%), ofwel voor 24,36 of 48 maande lijkse termijnen op basis van 8Dat is maar liefst zo'n 4% lager dan de laag ste bankrente. Vraag naar de voor - waarden. Dan kunt u me teen een exclusieve proefrit maken in de Renault 9 Avenue. Zonwerend getint glas zorgt voor een mstige kijk op de weg. De 9 Avenue oogt N extra sportief door de lichtmetalen velgen. 7 U zit als een vorst j in de kantel bare i stoelen. Bekleding: grijze velours met witte biezen. Witte biezen op de extrabrede 175/70 banden vergroten de herken- baarheid. 1.A.groen. Groen, Els de; Weg met die rommel/Tilburg: Zwijsen, cop 1982. Als Ed en zijn zusjes gaan verhuizen vinden ze oud speelgoed. Ze mogen het van moeder niet meenemen, maar het luktr ze toch om er wat van te redden. Zeif lezen aan het eind van de eerste klas. 2. B. Burk. Burkunk, Wim; Een drol van een draak/Bussum: Van Holkeraa Warendorf, cop. 1983. Wanneer Joris proefjes doet in zijn hobbyschuurtje, ontdekt hij bij toeval een draak. Samen bele ven zij allerlei avonturen. 3.B. sach. Sachs, Marilyn; Weg met die rommel/Amsterdam: Que- rido 1983. Veronica is dan wel het grootste meisje van de klas, maar dat betekent nog niet dat zij ook de sterkste van allemaal is. 4. Bren. Bren, Madeleine; Sluiers van de haat/Weesp: Van Holkema Warendorf, cop. 1983. Een meisje dat in Tibet is opgevoed door een Engelse soldaat, ontdekt later de waarheid over haar afkomst en bemerkt dat deze steeds meer haar toekomstig geluk overscha duwt. 5. Gore. Gores, Joe; Hammett/Utrecht (etc.): Veen 1983. Dashiell Hammet, de hard-boiled detectiveschrijver en speurder doet in het San Francisco van 1928 een onderzoek naar corruptie binnen het stadsbestuur. 6. MCCU. MacCullers, Carson; Het hart is een eenzame jager/Am sterdam Bakker 1983. Vert, van: The hart is a lonely hunter. Ron dom een doofstomme zilversmid in een van de zuidelijke staten van Amerika groeperen zich verschillende geestelijke eenzame men sen die hem beschouwen als de enige die hen begrijpt en hun vertrouwen ten volle waardig is. 7.J.532.5 wats: Watson, Philip; Proeven met beweging/Gottmer cop. 1982. Natuurkundige verschijnselen en biologische eigenschappen van planten en dieren vormen het uitgangspunt om zelf allerlei proeven te doen met beweging. Vanaf ca. 11 jaar. 8. J. 659.78.scar. Scarry, Huck; Lichter dan lucht/Amsterdam: Ploegsma, cop. 1983. Beschrijving van twee zelf beleefde ballon vaarten gecombineerd met veel informatie over de geschiedenis en de techniek van het vliegen per luchtballon. 9.622.1. hags. Hagstrom, J.; Baby en kleuterspelletjes voor onder weg/Rijswijk, Elmar, 1983. Ideeën voor ouders die hun kinderen op reis bezig willen houden. Het Nationaal Reumafonds, le Sweelinckstraat 62,2517 GG Den Haag. Tel. 070-469696.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13