Nieuwe haardracht doet soms denken aan de zestiger jaren Tassenmode voor voorjaar en zomer vooral praktisch Sandalen voeren de boventoon in het aankomend zomerseizoen Geen bovenmode zonder ondermode HAARMODE SCHRIJFT STRAKKE LIJN VOOR A-SYMMETRISCHE KRUISBANDEN MET KNOOPSLUTTING Geen bovenmode zonde ondermode Mooi zijn is beslist niet alleen dat wat zichtbaar is. Mooi zijn begint bij het innerlijk en de schakel tussen het inner lijk en de nieuwe bovenmode is die aantrekkelijke ondermode. Want nieu we bovenmode zit veel fijner, en staat veel mooier over goedpassende, aan trekkelijke ondermode. De vrouw die bewust bezig is met haar lichaam en haar innerlijke leven, toont dit met goede mode en ondermode. Goede en modieuze ondermode geeft niet alleen extra zekerheid, maar is veel meer een expressie van een actief innerlijk leven en van het bewust zijn van het eigen lichaam. Aantrekkelijk Wat is er dan allemaal te koop? Voor de zeer veeleisende vrouw luxe uitgewerkte beha's met aantrekkelijke borduursels, soms in een mooie harmonieuze tint uitgevoerd. Fijne tule materialen zijn voorzien van fijne borduurseltjes in ver- schillende motiefjes, daarnaast aantrek kelijke kanten beha's of beha's afge werkt met mooie kant-randen. Dit alle maal in een breed scala van materialen en prijzen, maar zeker ook kleuren. Veel al te krijgen met bijpassende slip, of met verstelbare bandjes of als strapless. Romantiek, een beetje frivool, soms een beetje sexy in tinten als diep rood, helder blauw, mooi grijs, een nieuw lichtbruin, marine, pastels en natuurlijk ivoor (of champagne), wit, huid en zwart. Sportief Voor de sportiever ingestelde vrouw zijn er natuurlijk nog steeds de sportief uitgevoerde modellen. Beha's met wei nig of geen versieringen; beha's, die in eerste instantie voor het comfort gedra gen worden; waarmee niet gezegd is, dat romantische beha's niet comfortabel zouden zijn. Voor de actieve sporters natuurlijk de sportbeha's ensportonder- goed, waarbij comfort, bewegingsvrij heid en hoge materiaalkwaliteiten hand in hand gaan. „Kleren maken de man", een spreek woord dat al heel wat jaren opgaat en altijd wel zo zal blijven. Edoch, de laatste jaren zijn de kapsels een steeds méér belangrijker rol gaan spelen. Om hieraan te beantwoor den doenook de kappersuitonzeomgeving jer alles aan om telkens weer de laatste modesnufjes toe te passen. Navraag bij enkele van deze kappers hoe het nu met de „voorjaars-haardracht" gesteld is, leverde het volgende op. In wezen is, er net als het vorige jaar, van alles mogelijk. Van een wild, slordig kapsel, tot het nette kortge knipte „koppie"; het mag allemaal. De internationale haarmode schrijft echter een sterke, strakke lijn voor. Als zeer belangrijk wordt dit seizoen aange merkt dat het haar in een gezonde condi tie verkeert. Ditlaatstehoudtechterniet in dat mensen met dor en droog haar het wel kunnen vergeten. Inmiddels zijn er allerlei behandelingen op de markt, zo als een proteïne- en crêmebehandeling die dergelijk haar gezond en soepel kun nen maken. Voor de jeugd blijven de kapsels over het algemeen kort. Het bovenhaar wordt behoorlijk lang gehou den zodat er vele mogelijkheden zijn om met gel en kleurtjes te werken. De jonge ren kunnen met een dergelijk kortge knipt kapsel probleemloos elektric- boogiën of sporten, tevens is het een kapsel dat eenvoudig tot een ander kap sel is om te turnen. Maar nogmaals, ook bij de jeugd is er dit seizoen niet één vastgesteld model, alles mag, ook bij de jongeren onder ons. De nadruk ligt mo menteel op de verzorging van het haar. Daarnaast zijn er allerlei nieuwe produk- ten op de markt die een extra dimensie aan het haar kunnen geven. Eén van de kappers demonstreerde de zogenaamde .„shapers". Dit zijn platte rollers van schuim, die reeds zo'n drie jaar te koop zijn. Mensen met sluik haar kunnen door middel van deze shapers een prachtige krullekop in de meest mooie variaties krijgen. Het gebruik is vrij eenvoudig: het haar wordt gedraaid, de shaper erin, even met de föhn het haar aanbrengen en klaar is kees. En wat te denken van henna, een natuurprodukt dat we al j aren kennen, maar dan in de roodbruine kleur. Nu is dit natuurlijke verfmiddel in maar liefst dertien kleuren te koop en houd je niet van uitgesproken rood, blond of zwart dan is dit produkt makke lijk te mengen. Echter.het is een vrij kostbare behandeling in de kapsalon, vandaar dat een aantal kappers advi seert het produkt bij hen te kopen en thuis de behandeling zelf toe te passen. Henna wordt door middel van warm water tot een papje gemaakt en wilt u 't helemaal af hebben dan raden de kap pers u aan het eens te mengen met appel, azijn of koffie. De laatstgenoemde geeft een extra diepe gloed aan het haar. Een ander nieuw middel is „mousse". Mousse gebruiken we om het haar meer volume tegeven. Zowel mousse als gel worden tegenwoordig in de meeste kapsels ver werkt. In de nieuwe haarlijn bespeuren we een hang naar nostalgie. Veel moder ne kapsels doen aan de zestiger jaren denken, zo zijn er echter ook bepaalde standaardmodellen zoals Miss Paris, The Scrunch of the Pout. Bij één van deze modellen worden de punten van het haar geblondeerd hetgeen een heel bont effect geeft. Een ander nieuwtje is dat dit kapsel niet met de schaar wordt geknipt maar met een scherp mesje wordt gesne den: een niet alleen nieuwe maar ook moeilijke techniek in het kappersvak. Voor de heren blijft hethaartype kort. De man die er extravagant uit wil zien kan volgens het nieuwe modebeeld pruikjes in zijn haar laten verwerken. Maar d^t gaat volgens de kappers de meeste heren veel te ver. Tot slot leeft er de verwach ting dat de „Rasta-look" die nu heel populair is in Amerika, ook ons land zal bereiken. De tas is in de jongste mode-ontwikke ling een steeds grotere rol gaan spelen: een beslissend element in de accentuering van een individuele stijl. Het is vooral de grote verscheidenheid in de gebruikte ma terialen, die het nieuwe modebeeld voor de tassen bepaalt. Deze nieuwe tassen zijn uitgevoerd in fijn glad en soepel leer; maar ook in geprente, geperforeerde en ge vlochten leersoorten. De voorjaars- en zo- mermode voor 1984 zal mede gekenmerkt worden door de combinaties, zowel in de kleding als in de schoenen. Combinaties van twee soorten materialen en-of kleu ren; uiterst verfijnd, maar ook het tegeno vergestelde is mogelijk: de meest tegen strijdige leersoorten, stoffen en kleuren worden samengevoegd met en door el kaar: leder met linnen, met rubber, met gaas, met rustieke weefsels en vezels, of met synthetics. Ook bij de jassen stijgen de kwali teiten, niet alleen die van de grond stoffen, maar ook de kwaliteit van constructie en afwerking. Zorg en vakmanschap strekken zich ook uit naar de details waardoor een verrij king tot stand komt van het geheel. In het algemene modische kleuren palet blijven de volgende tinten be langrijk: de warme creme, de bruin- beige taupe, het middelblauw, de roestkleuren en het groen-blauw. Jong-modisch KLEUREN: kleuren en eventuele kleurencombinaties worden een be langrijke factor. De betekenis van de pastelkleuren neemt af; de witten worden actueler: wol-wit, koel-wit en ijs-wit; de hoofdkleuren worden: de roden en blauwen (marine, capri en een aqua-blauw); naturel-kleuren van licht naar donker in de creme- en zandkleuren, een zachte nougat. MODELLEN: de modellen zijn mid delgroot tot groot; ze zijn vooral praktisch en van vele vakken voor zien, de uitvoering is super-soft, dik wijls nonchalant en volumineus; de stylering is vlot en eenvoudig; ze zijn steeds meer, uit praktische over wegingen, voorzien van een schou derriem; de buidels worden iets gro ter en functioneler, met binnenritsen en scheidingswanden. De draagrie men of hengels van deze buidels zijn in lengte verstelbaar door middel van een inknoping, die verschuifbaar is. Modisch-elegant KLEUREN: wit, marine, creme, grijs en roest. MODELLEN: de modisch-elegante tassen kunnen nog klein zijn, zij tenderen naar iets groter en vooral hoger; we zien een herontdekking van zogenaamde (hand)grepen, klep pen en gespsluitingen; de vormge ving lijkt een gedeelte plat en on buigzaam, doch is in werkelijkheid zeer soepel gemaakt van zachte ma terialen; het zijn. natuurlijke glan zende leersoorten, zoals calfs, che- vreau, zacht leder (nappa), reptielen (imitatie en slang) en suede; ook hier zien we nog buidels, waaronder geheel of gedeeltelijk gevlochten en combinaties hiervan met bijvoor beeld croco of andere leersoorten; nieuw zijn afneembare draagriemen, die ook zijn te gebruiken als cein tuur. De zomer van 1983 was reeds een echte sandalen-zomer en het heeft er alle schijn van, dat de komende zomer die nog zal overtreffen. De sandaal is intussen zeer populair geworden en wel in alle mogelijke uitvoeringen en karakters: geheel platte sandalen met nauwelijks een achterlapje, tot kleine hakjes en de hoge hakken, die we dan sandaletten noemen. Niet alleen in de hakken zit een groot aantal variaties, maar ook in de typeringen: er zijn elegante sandalen, sportieve en strandsandalen en sandalen, die zuiver folkloristisch zijn: alles bij elkaar vormen de sandalen een belang rijk deel van het schoenenpakket voor de komende zomer. de sportieve sandalen zullen bredere banden hebben, of ze zijn opgebouwd uit grotere delen van dikwijls vettig of echt natuurleer. Zij worden hierdoor echter niet ecfft zwaarder. De bodems hiervan zijn meestal gemaakt van stevig crou- ponleer en ook de hak is zoolleeropbouw. een van de variaties in de sandaalachtigen loopt tegen de voet op: deze kan een sportieve, maar ook een elegante styling hebben. In de elegante uitvoering is het veelal een kombinatie van leer met alternatieve materialen: ofwel b.v. textiel, netweefsels, alternatie ve natuurweefsels, met rubber, hout of kurk. nieuw zijn de teensandalen: het zijn variaties op de bekende teenslippers: sportief en elegant, met verschillende hakhoogten 5-7 cm. sandalen a-symmetrisch a-syme- trisch gekruiste banden zijn ook nieuw: ze hebben knoopsluitingen op de hiel- partij en zijn bestemd voor de stad. kombinaties met vlechtwerk komen veel voor: touw, raffia met kralen worden veel gebruikt. alle soorten leer of kombinaties ervan: lak met nubuck, strukturen, reptiel, prenten, fantasiedruk en geperforeerde leersoorten. sandalet-achtigen Sandalet-achtigen hebben hoge hakken; ze zijn fijn, licht en ■iïï'ifiliiliïilllu^ elegant. Ze zijn gemaakt van gladde dunne leersoorten of metalisé's, goud en zilver. kleuren: alle felle kleuren; gele - blau we - rode en groene plus wit en zwart. De sportieven: zwarte - bruine en écru. Pumps Vele moderne jonge vrouwen beschou wen de laatste jaren de pump als hun basisschoen. Het is niet nieuw dat ook dit jaar de hakhoogte varieert. De hak- hoogtes van dit voorjaar varieren van zeer laag tot tamelijk hoog. Speciaal voor dit zomerseizoen zien de pumps er fantasievol uit. Zoals de illustrates laten zien zijn er veel schoenen met open teen en open hiel, open geleng en dikwijls hebben ze alle drie deze variaties bij elkaar. Ook de materialen die ditseizoen gebruikt worden wijken nogal af, datzelf de geldt voor de kleuren. Even samenge vat: veel perforaties en opengewerkte delen, a-symmetrische wreefbanden, rood, blauwen allerlei kleuren die aange past zijn op de vooijaarskleding. Flatjes Platte schoenen, de zogenaamde flatjes, blijven populair. Ze zullen ook dit seizoen weer graag gekocht worden, zo wel in semi-sportief (twee-kleurig) als in de pump- en sandaalmodellen met open teen en hiel. In de pumpkarakters zijn het doorgaans de eerste volwassen schoenen voor de jongsten onder ons. Kleuren: neutraal, wit, zwart, rood, blauw, geel, groen, pink, oranje of kombi naties van deze kleuren. Ja, en dan komen we tot slot terecht op het laarzen-gebeuren. Het bekende ge sloten model wordt netweefsels ge maakt door openingen, grote gaten, net- weefsles vlechtwerk en perforaties. Over het algemeen worden de laarzen van zomerse materialen gemaakt. De hoogte van deze laarsjes is veelal net aan, of over de enkel en iets hoger.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11