Van harte gefeliciteerd 6.825.- Tentoonstelling in bibliotheek Kijkenluisterenlezen „De Holtense Boerendansers' deze maand naar Parijs B.V. TWENTRAC Moe of mat Saunabad!!! tel. 05480-1 24 69 Voorjaarstijd - planttijd Fa. G. J. Haneveld ZONDAG DISCQBAL café „De Wippert" SPECIALE WEEKAANBIEDING Gebr. Vicon Penton kunstmeststrooier, DE KLEINE KEIZER Haarstraat 37 Rijssen DONDERDAG 8 MAART 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 „Kijken, luisteren, lezen" onder dit motto loopt momenteel in de Holtense bibliotheek tot en met 21 maart een tentoonstelling over die groepen mensen waarvoor een bezoek aan een biblio theek niet zo vanzelfsprekend is of zelfs problematisch. Door het organiseren van deze tentoonstelling, die in de loop van het sei zoen in een aantal Overijsselse bibliotheken te zien zal zijn wil men aan mensen met een handicap laten zien wat ze zoal in de bieb kunnen verwachten. Omdat de boeken gewoonlijk tussen alle andere boeken staan is het niet altijd even duidelijk hoeveel speciale boeken in de bi bliotheek aanwezig zijn. Deze tentoonstelling geeft een min of meer compleet beeld van de huidige stand van zaken en de bij de tentoonstelling behorende literatuurlijsten en boekenfolders kun nen ook na afloop van de tentoonstelling een goede gids zijn bij het zoeken en lenen van de geziene materialen. Wanneer u de tentoonstelling gaat bekijken, zult u al vlug een gevoel krijgen van: „Natuurlijk, dat zijn de boeken die we in de bibliotheek verwachten", maar dat dit helemaal niet zo vanzelf sprekend is, wordt u misschien duidelijk in het hierna volgende overzichtje dat laat zien hoe pril alles nog is. In oktober 1977 werd door de openbare biblio theken een commissie ingesteld die de opdracht kreeg: - aan te geven welke boeken bruikbaar zijn voor gehandi capten. - of hoe boeken voor gehandi capten zouden kunnen wor den geschreven of bewerkt. - te onderzoeken aan welke cri teria boeken voor gehandicap ten moeten voldoen. - kontakten te leggen met an dere groepen die op dit ge bied werkzaam zijn. In 1980 verscheen een rapport van de kommissie waarin ver slag werd gedaan en waarin een overzicht van de groepen en aantallen gehandicapten werd gegeven en kriteria werden ge formuleerd voor lees- en kijkma- teriaal voor de verschillende groepen gehandicapten. Dit rap port moest worden beschouwd als een eerste handreiking aan allen die betrokken wilden zijn bij de produktie en/of versprei ding van aangepast leesmateri aal voor gehandicapten: schrij vers. illustratoren, uitgevers, boekhandelaren, bibliothecaris sen en onderwijsgevenden. Waarschijnlijk is de uitstraling van dit rapport veel groter ge weest dan men op het moment van verschijning durfde te dro men. Naast het verschijnen van lite ratuurlijsten met titels van boe ken uit de jeugdbibliotheken die zich lenen voor werken met ge handicapten begonnen rond 1981 de eerste, speciaal voor gehandi capten geschreven leesseries te verschijnen en nu lopen bij di verse uitgevers verschillende se ries die zich op specifieke handi caps richten. Omdat, ook bij het toenemend aantal de speciaal voor gehandi capten bruikbare titels in de grote böekenkollekties van de bibliotheken nog lange tijd „als spelden in een hooiberg" zullen verdwijnen wordt in alle biblio theken een speciaal etiket op de bruikbare boeken geplakt, waar door ze gemakkelijk zijn te her kennen. Hoewel er nog veel meer aan gepast lees- en kijk- en luister materiaal moet komen is de vooruitgang in de situatie van literatuurvoorziening voor gehan dicapten in de laatste jaren zo groot dat we er behoefte aan hadden een overzicht te geven van de materialen die in de bi bliotheek aanwezig zijn en ge leend kunnen worden. Op de tentoonstelling „Kijken, luiste ren, lezen" staan de boeken cen traal, maar daarnaast wordt ook aandacht geschonken aan ge- luids- diaseries,, posters en lees-hulpmiddelen. Nu men na een grondige reno vatie en modernisering weer kan beschikken over het gebouw „Irene" zal met ingang van zon dag 11 maart de morgendienst in de Ned. Herv.-Kerk aanvan gen om 10.00 uur. De avond dienst blijft ongewijzigd op 19.15 uur. Dit hele jaar door worden er (als proefjaar) één dienst 's morgens en één dienst 's avonds op de zondag gehouden. De diensten van de R.K. kerk wor den nu weer gehouden in ge bouw „Irene" om 10.00 uur. Op uitnodiging van het Euro pees Parlement reizen „De Hol-- tense Boerendansers" zaterdag 17 maart af naar Frankrijks hoofdstad Parijs, waar 's avonds een theatershow zal worden ver zorgd in combinatie met de lan den Denemarken, Engeland, Ita lië, België en Duitsland. Dit op treden loopt precies parallel met het tienjarig bestaan van de groep. Het hele feestgebeuren, „Festival de l'Europe", speelt zich af in de wijk Saint Ger main, in een theater aan de ri vier de Seine. Zondag ^de acht tiende zal nog een bezoek aan het centrum van Parijs worden gebracht en als alles volgens plan verloopt levert chauffeur Jan Boon de dansers zondag avond rond 23.00 uur weer in Holten af. Deze trip lijkt een leuke onderbreking van de akti- viteiten die gepaard gaan met de organisatie van het tweede Internationale Folklorefestival van Holten, waar momenteel met man en macht aan wordt gewerkt. KNIPtlP Een winder of motor- drive... een ideaal hulp middel om zeer snel achterelkaar enkele op namen te I maken. Donderdag koopavond dinsdag gesloten. Distr. Ford Tractor Dealer, Hoofddealer van Fahr, Vicon en Claas HOLTEN Keizersweg 64 05483-28 55 J. v.d. Berg 05700-2 55 48 R. J. Sterken 053-76 74 86 A. v.d. Berg 05299-464 Vruchtbomen In struik, hoog- en halfstam bessen, frambozen enz. Rozen in prachtige soorten, coniferen voor haag- en tuinbeplanting. Heesters, vaste planten, klimplanten, bloembollen enz. Het vanouds bekende en vertrouwde adres Tuincentrum en Kwekerij Holterweg 56 Laren (Gld), tel. 05738-13 78 Tevens het juiste adres voor tuinaanleg en onderhoud! Aanvang: 14.00 uur getrokken model, bakinhoud 2500 Itr. Ford super Dexta, 2000 en 3000 Ford 5000, 65 en 75 pk Ford 5700, 68 pk, super cab Ford 7700 93 pk vierwiel Div. kleine tractoren o.a. Renault en John Deere Fahr F 327 doseerwagen, 1982 Fahr F 327 doseerwagens Fahr K 327 en K 390 opr.wagens Gebr. opraap/doseerwagens o.a. Krone en Miedema LT 25 en LT 32 Gebr. H. D.-reinigers, cyclomaaiers, schudders en harken. Voortman herenmode opent donderdag a.s. de deuren van z'n nieuwe zaak. Dat is een felicitatie waard. Ook wij delen een beetje mee in de feestvreugde! Onzekollekties exclusieve damesmode zijn feestelijk aangepast en kompleter dan ooit! U vindt bij ons kleding in de betere merken. O.a. Bassler, Joseph Janard, Jobis, Frankenwalker, Kio, Ina, Sora, Hcnsel, Lodenfrey, Hucke, Marcona, Wilken, Burberrys enz. Neem nu een verkwikkend sauna bad in onze sfeervolle sauna. U betaalt per 1 maart slechts15;- Degenen die voor de 1e keer bij ons een saunabad nemen, betalen slechts 7.50 -Deskundige voorlichting Openingsuren 13.30-17.30 uur, 19.00-23.00 uur, 's morgens kan ook, belt u dan even. ZONNEBANK ABONNEMENT Qfl (10x)U betaalt bij ons slechtsOU» ELKE DINSDAG: VROUWEN SAUNADAG conferentie/vergadercentrum en sauna/solarium.. Keizersweg 28, Holten, veel parkeerruimte. Voor reserveringen en meer inlichtingen: tel. 05483-36 66. Afgebeeld kostuum en japon aflkomstig uit onze koilekties. Het fraaie, bijpassende hoedje komt van onze hoedenafdeling. Alle modellen worden exclusief door ons ingekocht.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9