gemeente holten P.v.d.A. ontbeert duidelijkheid I Kroamschudd'n Jubileumconcert Kerkkoor Aktie „Holten helpt Polen" Is dak Dorpsschool nu wel of niet dicht?' Commissie Gemeentewerken wil duidelijkheid Zeer velen kwamen 40 jarig kerkkoor feliciteren HOLTENS NIEUWSBLAD Invulling belastingaangiften jf* Uitgave nieuwe gemeentegids Commissie Sociaal-Cultureel Werk Sportcommissie Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan Holten 1968 Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „de Haar", partieel plan 1976 DONDERDAG 8 MAART 1984 „Dit lijkt nergens op. Of het is goed of het is niet goed. Tot nu toe hebben we nog steeds geen zekerheid". Op die manier mengde H.J. Westerik zich afgelopen maandag tijdens de vergadering van de Commissie Gemeentewerken in de volgens hem „flauwe discus sie" over het nu wel of niet waterdicht zijn van het dak van de Holtense Dorpsschool. Die werd evenals in de twee vorige verga deringen aangezwengeld door J. van der Harst. Hij wilde weten wie er nu eigenlijk moet opdraaien voor de extra kosten die gemaakt moeten worden om het ergst getroffen lokaal van de Dorpsschool weer lesklaar te maken. Terloops merkte Van der Harst (die enkele maanden geleden deze problematiek in de Com missie Gemeentewerken aankaartte) op dat het dak nog steeds lekte, zij het dat de frequentie van de neervallende druppels was verminderd. „Van één druppel in de 8 seconden naar één druppel in de 15 seconden" luidde zijn precieze berekening. „En het stinkt er ook nog steeds" liet hij erop volgen. worden gegaan. Ook bij de slo ten langs zandwegen die daar door minder te lijden hebben". Wethouder H. Stegeman kor: verder meedelen dat de firms Mensink uit Denekamp zich gaat bezig houden met de repa ratie van de onlangs gesneu velde torenhaan van de NE Kerk. Als alles goed gaat prijkt die over een week of twee weei op de toren. Om „een nog groter Gat van Holten te voorkomen" zal het gemeentebestuur van Holten nog niet overgaan tot sloop van vrijkomende panden op de plek waar het nieuwe gemeentehuis zal komen. Wel zullen de pan den Kerkplein 3 en Kerkstraat 13, die onlangs vrij kwamen, niet meer worden verhuurd. Er wordt naar gestreefd om in ie der geval een buitenste ring van bebouwing te handhaven in de driehoek Kerkstraat-Smids- belt-Kerkplein. Zoals ieder jaar het geval is geweest zal ook dit jaar door de FNV-afdeling Holten assis tentie worden verleend bij het invullen van de belastin gaangiften inkomstenbelas ting 1983. Leden die daarvoor in aanmerking wensen te ko men, kunnen zich in verbin ding stellen met onder staande bestuursleden: D.J. Schakelaar, tel. 24 22, J. W. Harmelink, tel. 30 12 of W. Beijers. tel. 12 34. Nadien zal met hen contact worden op genomen omtrent een defini tieve afspraak. Als datum is gereserveerd 26 maart a.s. Voorzitter-wethouder H. Stege man verweet Van der Harst te veel op de publiciteit in te spe len. Met name een artikel in de regionale pers, compleet met fo to was bij Stegeman in het ver keerde keelgat geschoten: „Ik heb u toen antwoord gegeven op al uw vragen en toegezegd dat het voor elkaar zou komen". Volgens de deskundigen van Ge meentewerken S.K. de Jong en J.H. Heller is het eind van deze slepende zaak nu in zicht. Het wachten is nu alleen nog op het drogen van het dak zelf, waar nog steeds vocht in zit. Blijft over de vraag wie nu voor welke schade verantwoor delijk is. In de Commissie On derwijs deelde burgemeester Van Rappard al mee dat de lekkage- schade van voor de nieuwe dak bedekking in ieder geval via de gemeente zelf moet worden gere geld. Normaal gesproken kan de rest op de betreffende installa teur worden verhaald, maar daar zal in ieder geval nog meer dan één commissievergadering overheen gaan. H.J. Westerik wees bijvoorbeeld al op het pro bleem van schade ontstaan door het niet kunnen gebruiken van het leslokaal en ook Van der Harst, die de ontwikkelingen ter plaatse op de voet volgt, had nogal wat extra schade gesigna leerd. „Daarover zullen we nog wel een robbertje uitvechten" con cludeerde wethouder H. Stege man. „Gedeeltelijk moeten we in ieder geval de hand in eigen boezem steken". In antwoord op een vraag van H.J. Robers antwoordde Stege man dat er alles aan gedaan wordt het slootonderhoud bij te houden. „Geld is er voorlopig niet voor, maar ik heb Gemeen tewerken opgedragen er alle vrije tijd in te steken. Met de sloten die belangrijk zijn voor de ontwatering zijn we klaar. De rest willen we ook doen, maar vooral het hout in en langs de sloten stelt ons voor problemen. En vergeet niet dat er sloten bij zijn waar in 10 jaar tijds niets aan gedaan is". E.M. van Schoo- ten benadrukte nog eens het be lang van het slootonderhoud. „Vooral die sloten die nu schoon zijn moeten we schoon houden. Daarbij moet rigoreus te werk In de week vóór de crocusvakantie hebben schoolkinderen van de Lagere- en kleuterscholen geweldig ingezameld voor Polen, zo wel in Holten als in Dijkerhoek en Espelo. Zij zorgden er met z'n allen voor dat de vrachtwagen die straks richting Polen koerst voor 20 procent gevuld werd, met kleding, schoeisel, speelgoed, levensmiddelen en enige kinderwagens. Vrijwilligers van de vaka- turebank hebben al die goederen bij de scholen opgehaald en naar „de Halm" gebracht. Daar werd alles door enthousiaste da mes en heren ingepakt. Medewerkenden: Mevr. Talstra, sopraan, H. M. de Feijter, bas. Mevr. Evers, piano. J. Berghuis orgel. Wim Dollekamp, trompet. Casperd Schuppert, fluit. Veel 'an de waarde van een kerkkoor moet zich bewijzen in de regelnatige optredens in de kerkdien sten. Als zodanig heeft het Ned Herv. Kerkkoor een uitstekende staat van dienst. Gedurende 40 jaar heeft dit koor bijgedragen aan het verzorgen van de zang tijdens de eredienst. Het is een goede gedachte om zo'n jubileun te vieren met een concert in de Herv. Kerk. Het programma zag er interessant uit met tal van solisten en dat was ook te merien aan het grote aantal toehoor ders. Al direct bij de aanvang liet het koor merken over een mooie volle klank te beschikker in de zeer geschikte psalm 119 van Hellendaal. Aan de uitsprak was veel zorg besteed. Dirigent Op den Dries, die de hele avond de touwtjes goed in handen had, leidde zijn koor in het goed geongen Angus Dei van Handel. Maar.we zijn er nog lang niet! Er zijn nog veel meer goede ren nodig om deze aktie te doen slagen. „We gaan door tot 13 maart en hopen dat u met z'n allen zult helpen de aktie alsnog tot een goed einde te brengen. Op ons verzoek voor financiële steun voor het transport en me dicijnen hebben we enige reak- tie's ontvangen, echter onvol doende om de vervoerskosten etc te dekken. We herinneren u dan ook graag nog even aan het rekeningnummer bij de Rabo bank t.n.v. „Holten helpt Polen" nr. 32.85.20.101 het gironummer van de bank is 875587. Goede ren kunnen gebracht worden naar „de Halm", Industriestraat, van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 15.30 uur en za terdag 10 maart tussen 10.00 en 12.00 uur. We kunnen het even tueel bij u ophalen. Het comité „Holten helpt Polen" bestaat uit: B.J. Dijkink, tel. 16 02; W. ten Berge, tel. 2100; Mevr. J.G.P. Muller, tel. 40 09; mevr. J. Wolters, tel. 10 07; Mej. E. Nieu- wenhuis, tel. 13 26; Mevr. C.H. Hoogakker, tel. 27 83. In het miserere waren er wat in tonatieproblemen. Het strijken- semble kom bij de inleiding van Jesu, meine Freunde van Buxte- hude niet boeien. Problemen met zuiverheid en samenspel waren de oorzaak. Het koor sloeg zich goed door dit lastige werk heen. Mooie sonore bijdra gen met opvallende zuiverheid. In hoog tempo werd het be kende Wohl mir, dass ich Jesum habe van J. S. Bach gezongen. Het lastige motet van Melchior Franck kreeg een redelijke ver tolking en Psalm 75 van Goudi- mel was werkelijk klasse. Rit misch goed en correct gezongen. Het vocale gedeelte werd beslo ten met Lof zij den Heer van Hans Boelee. Soms wat beschei den maar toch correct was de pianobegeleiding van de vocale werken door Mevr. Evers. Van de solisten was de trompettist Wim Dollekamp het best op dreef. Hij speelde een arrange ment van Euridice van von Gluck, met mooie toon. De or gelbegeleiding was een oorspron kelijke pianopartij en daarom niet zo geschikt. Casperd Schup pert op fluit speelde een an dante van Telemann. De dyna miek en het tempo waren wat vlak maar de toon heeft kwali teit. De sopraan Mevr. Talsma beschikt over een mooi geluid maar de stem kan meer open zijn waardoor de verstaanbaar heid ook groter wordt. De Feij ter heeft een aardige stem als bas en zong verdienstelijk. Ten slotte kan nog vermeld worden dat Berghuis op het orgel ver zorgd begeleidde. Een rijk ge schakeerd programma al met al, waarbij het koor voor de hoog tepunten zorgde en zo hoort het ook op een eigen jubileumcon cert. Aansluitend aan het gewaar deerde concert dat het Her vormd Kerkkoor vrijdagavond voor plm. 450 gaf in de kerk, was er in gebouw „Irene" gele genheid om het bestuur met het 40 jarig bestaan geluk te wen sen. Plm. 250 concertbezoekers waar onder afgevaardigden van plaatselijke verenigingen en zus- terkoren uit de regio maakten hiervan gebruik en verschillende van hen lieten hun gelukwens vergezeld gaan van een attentie in couvert. Onder de aanwezigen waren een groot aantal oud-le den van het koor Holten en om geving en een aantal kwam van verre en voor hen was deze avond een weerzien na vele ja ren. 't Was al met al een hoogst gezellige avond. Op de foto het bestuur van het koor. Zittend van links naar rechts: mevr. M. J. Apperloo-Pa- lotz, W. Drent, mevr. J. Kamp man-Stevens en dirigent J. op den Dries te Nijverdal. Staande links G. van Zon en W. Aaltink. De gegevens van de in 1979 vervaardigde Gemeentegids Holten zijn sterk verouderd. Burgemeester en wethouders van Holten zijn daarom voornemens om medio 1984 een nieuwe uitgave van de Gemeentegids te doen verschijnen. In verband hiermede worden de secretarissen van verenigingen, organisaties, instellingen e.d., die niet in de gemeentegids van 1979zijn vermeld, verzocht opgave te willen verstrekken van a. de naam van de vereniging, organisatie, instelling e.d. b. de naam en adres en zo mogelijk telefoonnummer van de secretaris. Schriftelijke opgaven worden gaarne ingewacht vóór 31 maart 1984 ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken (t.a.v. de heer A. Vincent). Voor nadere inlichtingen telefoon 16 66 toestel 21. De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk wordt gèhouden op maandag 12 maart a.s. om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot afrekening van emancipatie-subsidie t.b.v. de Stichting voor Sociaal-Cultureel Werk, de Werkgroep-VOS en de Kerngroep Rooie Vrouwen in de PvdA, alsmede voorstellen inzake afrekening van de subsidie over 1983 van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten en Stichting Peuterspeelzaal 't Knötterheukske. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 13 maart a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot subsidiëring in de kosten van kadervorming, gebruiksvergoeding terrein ruitersport, in gebruik geven van een deel van 't Vletgoor aan z.v.v. Blauw-Wit en t.t.v, O.K.I.A. en een verzoek om aanleg van voorzieningen op hetfietscrossterrein. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer J. W. Beldman voor het vergroten van de woning Bergmanstraat 7; - aan de heer G. W. Schooien voorde bouw van een woning op het perceel Kwintenweg 14; - aan de heer J. Rensen voor de bouw van een woning bij het perceel Dijkershoekseweg 10; - aan de heer R. van Wijk voor de verbouw en uitbreiding van de woning Rijssenseweg 2; aan de heer H. J. Arfman voor de bouw van een wagenberging bij het perceel Helhuizerweg 32. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeestervan Holten maaktter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 27februari 1984 heeft besloten: 1te verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het bestemmingsplan „Holte 1968" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied hetwelk in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. 2. te bepalen dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op een tweetal percelen aan de Kolweg (voormalige garage Schipper). Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding after gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een iederter inzage. De burgemeester van Holten maaktter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 27 februari 1984 heeft besloten: 1te verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het bestemmingsplan „de Haar" partieel plan 1976, wordt voorbereid, voor zover omvattende de gebieden zoals die in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. 2. te bepalen dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op de nog resterende bouwkavels binnen dit plan, m.u.v. de kavels aan de Keizersweg (nabij de sporthal). Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 8 maart 1984. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. De P.v.d.A. afdeling Holten in er afgelopen maandagavond in zaal Vosman niet in geslaagd die informatie te geven die er van een informatiebijeenkomst over de nieuwe basisschool verwacht mag worden. Weliswaar kon het gros van de aanwezigen zich uitleven in de onderwijskundige verhandelingen die voor eigen parochie werden afgestoken, de gewone 'man die wilde weten wat er in de toekomst gaat gebeuren met de Holtense basisscholen werd niet veel wijzer. Des te vervelend omdat op het rijkélijk aanwezige foldermateriaal van de VARA de Gewone Man zoveel aandacht kreeg. Geen duidelijkheid dus voor ouders uit Dijkerhoek en Espelo die natuurlijk geïnteresseerd waren in de verwachtingen voor de OLS Dijkerhoek en de Espelose Bosschool. En dat terwijl de plan nen van het Holtens college om de school in Espelo in stand te houden, al bijna een week bekend waren. Ook bij de P.v.d.A. De avond kreeg daardoor een wat theoretisch karakter. Met de invoering van de nieuwe Wet op het Basisonderwijs wordt de positie van de kleine lagere school bedreigd. De Bos school in Espelo is zo'n kleine school. Op het ogenblik voldoet de Bosschool wel aan de minimumnormen die wat betreft het aantal leerlingen worden gesteld in de nieuwe wet. „De levensvatbaar heid op langere termijn is echter een probleem" stelde inleider W. Dalhuizen, onderwijzer aan de OLS Kolschool en toekomstig P.v.d.A.-raadslid van Holten. De school in Espelo vormt voor Hol ten het enige probleem. Nu tenminste, want aangezien de wet de mogelijkheid van sanering in de toekomst open houdt zie ik aan het eind van de jaren tachtig ook nog wel problemen voor de openbare en bijzondere lagere school in het centrum. Vooral wan neer de school in Espelo blijft bestaan. De gemeente kan in haar spreidingsplan naast beleidsmatige aspecten namelijk ook soci- aal-economiche aspecten mee laten tellen. Wat dat betreft scoort Espelo natuurlijk hoog. In het verleden is de opheffing van de school in Espelo door de raadsbesluiten steeds tegengehouden. De P.v.d.A. was het daarmve eens. We zullen nu echter ook de onder wijskundige en financiële aspecten moeten meewegen. Is het on derwijskundig verantwoord om 'wee leerkrachten te belasten met het onderwijs aan 4- tot 12-jaagen zoals in de nieuwe wet is geregeld? En worden de kosten niet buiten proportie hoog, waar bij moet worden afgewacht of h«t Rijk ze volledig vergoedt? Alle maal vragen die we moeten neenemen in de besluitvorming. Waarhij ook het eventuele verli;s van twee arbeidsplaatsen voor de P.v.d.A. zwaar telt. Gelukkig komt nu na een moeilijke aan loopperiode het overleg van cc gemeente met alle betrokkenen goed op gang. Aan de andere kant verwijten wij de gemeente dat er nooit geprotesteerd is teg« de plannen van Deetman toen daarvoor nog mogelijkheden varen. Met uitzondering van de P.v.d.A. heeft de raad toen niets van zich laten horen." Gastspreker drs. H. Redemeijer wees op het belang van de dis cussie over het begrip „kleine school". Een winstpunt van de nieuwe wet noemde hij dat er „met de normen gespeeld kan worden". Speciaal voor bezoekers uit Espelo was zijn opmerking interessant dat zelfs nadat de gemeente het spreidingsplan heeft opgesteld er mogelijkheden zijn voor een deel van de bevolking om te kennen te geven dat men het daar niet mee eens is. Gede puteerde Staten gebruiken die signalen uit de gemeenschap dan om zonodig het raadsbesluit a>g eens nader te bezien. Tevens wees de inspecteur van het btitengewoon onderwijs en fractie voorzitter van de P.v.d.A. in de Provinciale Staten op het bestaan van de Wet Beheersing Huisvesting waardoor de minister, zelfs wanneer een school voldoet an de eisen van de Wet op het Basisonderwijs, nog kan ingrijpen met de andere wet in de hand. Tijdens het vragenuurtje blecl nog eens hoe gevoelig de school voor de Espelose bevolking ligt Rector Bakker van de Holtense Scholengemeenschap gooide de tnuppel in het hoederhok toen hij zich afvroeg of sociaal-economische aspecten bij de instandhou ding van een school wel mogen meetellen vergeleken met de on derwijskundige aspecten. De reicties waren niet van de lucht. De groep Holtense Boerendan- dochter Sylvia, geboren op 11 sers ging op bezoek bij de fami- februari de traditionele krenten- lie Plekkenpol, waar ter ere van wegge werd aangeboden. De heer Plekkenpol is voorzitter van de Holtense Boerendansers.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5