Koks haalden prijzen! ensien Zaterdag 10 maart Lenteconcert H.M.V. Jan Andries I royaal met ere-medaïlles Sporthal 't Mossink HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Jaarfeest CJV de Vriendenschaar DONDERDAG 8 MAART 1984 3 Alles over carnaval Gelukkig viel het met het weer allemaal nog erg mee en zo heeft Kennedarp ook deze keer weer met veel plezier gekeken naar de dertiende Fienpreuvers optocht. Muzikaal begeleid door HMV en het Rijssense Wilhelmina, beide met drumband en majorettes, bood het weer een kleurrijk geheel en Prins Jan Andries I in het Prinsenkasteel kon het allemaal goed overzien. Leuk was ook de Lochemse Berkelzomp waarin de Prinsengarde werd voortgetrok ken. Twee koks, werkzaam in 't Lösse Hoes sleepten onlangs allebei een prima prijs in de wacht. In de eerste plaats Janko Rabbinge, 21 jaar en woonachtig in Nieuwlensen; hij behaalde op de Culinaire show Twente een eerste prijs in de categorie B, met het samenstel len van een menu van drie gangen. Hendri Markvoort, een 19-ja- rige Holtenaar behaalde eind februari in Zuidlaren op de Horesca in de categorie bewerkte hapjes een eerste prijs. Praktijkervaring deed hij ondermeer op bij de firma Dikkers waar hij gedurende drie jaar werkte. Hij kreeg een beker plus een geldelijke prijs. Eveneens een beker was er voor Janko Rabbinge. Op de foto wer den de koks voor eeuwig met hun prijzen vastgelegd. Rechts Hen dri Markvoort, links Janko Rabbinge. De versierdersgroep van de Fienpreuvers kwam zelf ook goed voor de dag met hun Hol- tense Radio omroep Wagen en Witte Wieven waren zelf dit jaar bij daglicht te bewonderen. Hol ten kon zich zelf „onderzeuken" d.m.v. enquête formulieren een zeer lofwaardig en goedkoop streven. Op het bordes vond de ontvangst en overdracht plaats. Burgemeester van Rappard kreeg een extra pen aangeboden nu hij veertien dagen zonder se cretaris zit en al vast een grote boerenleverworst voor de nieuwe secretaris, u weet wel een van Stegeman, van die kwaliteit, die vroeger zo gewoon was. Wethouder Stegeman kreeg een redelijk groot uitgevallen borrelglas aangeboden zodat hij in de toekomst geen gekke din gen, zoals drankmisbruik, moet doen. Wethouder Rustebiel kreeg een klein „knipke" omge hangen voor een nog zuiniger beleid op financieel gebied. Prins Jan Andries I op zijn beurt kreeg van de burgemees ter een fluit en van wethouder Stegeman een zakje voer, 'alles in verband met het duivenpro- bleem op de Holtense kerktoren. Van de ongeveer veertig wa gens en grotere groepen vielen er negen in de prijzen. Er werd beoordeeld op carnavaleske waarde, orginaliteit en uitvoe ring. De eerste prijs in de super- divisie werd veroverd door de personeelsver. van het AC we grestaurant met hun wagen: A.C. heet u welkom op de maan. In de eerste divisie was de le prijs voor de Dorpsstraat met hun uitbeelding: De Hoolter kerktoren. Een tweede prijs was hier voor de Fienpreuverinnen en kinderen, een grote loopgroep verkleed als ..Witte Wieven". Een derde prijs kregen de Hööl- ter Boerendansers met hun pro motie muziek festival. 4e prijs SV BATO - 60 jaar Kennedarp in beweging, 5e prijs de Versierders - Radio Holten, 6e prijs Brandweer - Binnen brand, 7e prijs De Höölter Dan sers - het paard achter de wa gen spannen, 8e prijs groep Evertjes - „Het Höölter under- zook" De publiekprijs, het Fienpreu- verswisselschild, werd door de publieksjury, bestaande uit drie voorzitters van verenigingen: de heren Bogers, Weelink en War- rink, toegekend aan de Dorps- Op 29 februari kon door de Holtense politie op de Al een zoge naamde spookrijder worden aangehouden. De bestuurder had onder Deventer een afrit als oprit beschouwd, waardoor hij in een levens gevaarlijke situatie terecht kwam. Op 2 maart vond tevens op de Al een verkeersongeval plaats. Na het inhalen geraakte een personenauto door het gladde wegdek in een slip, botste vervolgens tegen de vangrail en sloeg vervolgens over de kop. De auto werd geheel vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Op 3 maart kwamen twee auto's op de Oude Diepenveenseweg die elkaar tegemoet kwamen rijden, met elkaar in botsing, doordat vermoedelijk één der bestuurders niet voldoende rechts hield. Ook hier alleen materiële schade. Omstreeks 12.20 uur die dag vond er tevens een aanrijding plaats op de Vijfhuizenweg. Een motorrijder kwam plotseling het bos uit gereden en kwam daarbij in botsing met een personenauto. Ook nu liep het voor de bestuurders goed af. Op 4 maart komt een zeer verontrust manspersoon aan het politie bureau met de mededeling dat zijn splinternieuwe personenauto de afgelopen nacht was gestolen. Het enigste wat hij nog van de auto bezat was een kopie van deel III van het kentekenbewijs. Toen de politie een kijkje ging nemen alwaar de auto gestaan zou hebben, bleek dat het voertuig enkele tientallen meters verderop op op een andere parkeerplaats geparkeerd stond. De eigenaar had de avond tevoren een feestje gehad!!! Arts J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst: 8 t/m 15 maart: Zr. T. Kamphuis, Gorssel, tel. 05729- 22 85 b.g.g 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundigen in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 14 36. Spreekuur wijkverpleeg kundige elke werkdag van 13.30- 14.30 uur tevens afhalen en te rugbezorgen van magazijnartike len. Diëtiste-spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts L. H. Mees ten Oever, Nd. Ach- Donderdag 8 maart 19.45 uur: Verenigingsavond H.V.G. „Ora et Labora" in „Ire ne" De gesprekstof wordt ont leend aan het jaarthema „Nor men en waarden" Vrijdag 9 maart 20.00-21.00 u. Verzilvering vakan tiezegels bij G. Kruimelaar, Smidsbelt 6 (zie adv.). Zaterdag lOmaart 14.00 uur Eerste Holtense Kegel kampioenschappen in Kegelcen trum „Barbarossa" (zie adv.) 20.00 uur Lenteconcert „Holtense Muziekvereniging" in sporthal 't Mossink Zondag 11 maart 14.00 uur Start le deelnemer Oriënteringsrit MAC „De Holter- berg" bij clubcafé „De Biester" (zie adv. en ber.) 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode", Bathmen (zie adv.). Maandag 12 maart 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman" 19.45 uur Bijeenkomst afd. Es- pelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt" Lezing met dia's over het mini-stadje Bronkhorst 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten O.L.M.W. zaal „Vosman". Dinsdag 13 maart 20.00 uur Ledenvergadering v.d. Supportersvereniging „S.V. Hol ten" in het clubhuis „Meermans kamp" (zie adv.) Prov. Jaarvergadering Chr. Bond Plattelandsvrouwen in „de Hoofdhof' te Berkum bij Zwolle. Vertrek 8.30 uur vanaf „de Kan delaar". Vrijdag 16 maart 20.00 uur Feestelijke avond met Roemeens Volksdansensemble en „De Höölter Daansers" in au-' la Scholengemeenschap. 19.30 uur Jaarfeest C.J.V. „De Vriendenschaar" in„Irene" (zie ber.). Zaterdag 17 maart 14.30 uur Opvoering toneelstuk „Henkie" voor bejaarden en ge handicapten door CJV ..De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne" 19.30 uur Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne" Dinsdag 20 maart 14.30 uur Bejaardensociëteit Hol ten in gebouw „Irene" tereschweg 8a, Markelo, tel. 05476-29 92. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts Th. A. Oostenbrug, Dissenplas- straat 5, tel. 05483-15 15. Fysiotherapie: alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatsch. dienstverl. Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, teL 135 53. Open bejaardenwerk: inlichtin gen tel. 12 01 of 1517. „In het kader van onze jaarlijkse Goodwill-avond zijn we van avond onder meer óók even naar de „Diessenplas" gekomen om dat dit bejaardencentrum een voortreffelijke rol vervult binnen het geheel van de Holtense gemeenschap". Met deze woorden reikte carnavalsprins Jan-Andries I vrijdag avond onder meer een ere-medaille uit aan directeur E.A. Postma als leider van de totale organisatie van het bejaardencentrum „Diessenplas". De uitreiking van deze versierselen met bijbeho rende oorkonde in de Huisorde van de Fienpreuvers vond plaats in de recreatiezaal van de „Diessenplas" en werd o.m. bijgewoond door de voltallige Raad van Elf en een groot aantal bewoners en personeelsleden van „Diessenplas". De carnavaleske plechtigheid werd muzikaal begeleid door de Boerenkapel van de Holtense Muziekvereniging H.M.V. „Hoewel de Holtense Carna valsvereniging met name bekend staat om het feest vieren weten we toch ook het serieuze van de leut te onderscheiden. Met onze Goodwill-avond brengen wij hul de aan personen die zich bijzon- Het Lenteconcert van H.M.V. lijkt de laatste jaren een succes formule te zijn en wat enkele tientallen jaren totaal onmogelijk was, een hele avond muzikaal verzorgd door alle H.M.V. onderde len, komt nu prima tot zijn recht. Voor de pauze zal de kwaliteit van het fanfareorkest naar voren komen, terwijl na de pauze de muziekkeuze duidelijk anders werd gemaakt. Dit gedeelte is geva rieerd in al zijn geledingen en de Drumband, de mini- en majoret tes komen dan het geheel versterken. doordat H.M.V. zich door de plaatselijke bevolking altijd zo enorm gesteund voelt, is ook dit Lenteconcert weer gratis. Zij die een vrije gift willen geven kun nen deze weer in één van de twee melkbussen deponeren die aan de uitgang worden neerge zet. De supporters zullen in de pauze eeri loting verzorgen en bloemenmagazijn Marjo zal zor gen voor een gezellig versierde sporthal, kortom men zal op za terdag 10 maart een gezellige, Als eerste voor de pauze spe len de leerlingen onder leiding van Henk Bouwhuis enkele werkjes en daarna zal het senio renorkest onder leiding van Henny Fransen onder andere het vierdelig werk spelen van Delibes, Le Roi s'amuse en van Grieg het werk Sigurd Jorsalfar. Dan is de drük van de ketel, maar makkelijker wordt het er beslist niet op bij het spelen van de stukken de Kleine Speel- muziek en Rock Train. Mede goed georganiseerde en echt van een muzikaal hoog gehalte voor zien Lenteconcert voorgeschoteld krijgen. De voorbereidingen voor een jubileumshow in 1985 zijn al in volle gang en men zal zich na de uitvoering van het Lente concert hier verder mee bezig houden. Zaterdag 08.00-23.00 H.M.V. Zondag 10,00-17.00 H.M.V. Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 gemeentepersoneel 18.00-23.30 Badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit Instruktielokaal: 19.00-21.00 s.v. Holten, afd. schaken. Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.30-18.30 ,,'t Klavier" 18.30-22.30 Badmintonclub Holten 22.30-23.30 hr. Ligtenberg Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 K.N.V.B. 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.30-18.30 mevr. Knapen 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde. kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijnszaken, tel. 16 66 toe stel 25), en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Vrijdag 16 en zaterdag 17 maart houdt CJV de Vrienden schaar haar traditionele jaar feest. Dit jaarfeest zal op een nieuwe wijze gepresenteerd wor den, waarbij de jongere clubs wat meer aandacht krijgen dan voorheen het geval was. Vrijdag avond begint de voorstelling om 19.30 uur en zaterdag gaat het om twee voorstellingen, 's Mid dags voor bejaarden en gehandi capten om half drie en 's avonds om half acht. Op de bei de avonden zullen twee korte toneelstukken worden gespeeld; „Een huis vol inbrekers" en „Henkie". Alles speelt zich af in het vernieuwde „Irene". straat met hun „Hoolter Kinder- kleurplatenwedstrijd en kinder carnaval Op het kindercarnaval in zaal de Poppe werden de prijzen uit gereikt die door café rest. de Poppe beschikbaar gesteld wa ren t.m. 6 jaar - 1. Miranda Markvoort, 2. Bertien Markvoort 3. Sandra Bannink, 7 t.m. 9 jaar - 1. Ivo Dijkerman, 2. Mark Lammertink, 3. Hedi ter Haar. 10 t.m. 12 jaar - 1. Eelco Jager, 2. Diane Paalman, 3. Derwin Beldman. Er waren weer erg veel inzendin gen en de jurering was weer in vertrouwde handen van de „kunst en kuituurcommissie" van de Diessenplas. Prijzen voor de mooiste kostuums en grime ring op het kindercarnaval wa ren er voor Annemarie Klein Velderman en bij de jongens was Dja Haan de gelukkige. Gevonden: bruine knipportemon- naie met kleingeld; een bruine herenhandschoen; een Ford-em bleem; een autosleutel (Sim plex); een blauw/rode trainings jack; een grijs/wollen herenhand schoen; Verloren: een oranje regenjack; een bos sleutels in bruin étui; een rode damesportemonnaie met inhoud; een blauwe cros shelm; een lichtblauwe hand schoen; een grijze kater. der onderscheiden ten dienste van de Holtense gemeenschap. Met het uitreiken van de ver sierselen aan de heer Postma brengen wij hulde aan de totale staf van de „Diessenplas", dat in zijn totaliteit een voortreffe lijke rol vervult", aldus carna valsprins Jan-Andries. Naast de „Diessenplas" vielen die dag óók carnavals-onder scheidingen ten deel aan de scheidende gemeentesecretaris G.J. Langenbarg, Anton Stukker als huisschilder van de Fien preuvers, E.K. Pronk van de afd. Sociale Zaken van de ge meente, J.A van de Maat jr. als voorzitter van de Holtense Han delsvereniging, mw. M. Eg- gink-Ten Velde als raadslid-se cretaresse van de S.V. Bato en Paardrijden Gehandicapten, de adverteerders in de Holtense camavalskrant 1984, raadslid J. Warrink, de Tennisclub Holten en motorcrosskampioen August Muller van M.A.C. „De Holter- berg". NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. R. Visser 19.15 uur ds. H. J. Ekker Uitgangscollecte voor gebouw „Irene" Oppasdienst: mevr. Lichten berg-Schooien en Marianne Bog aard Woensdag 14 maart: (Gebedsdag voor gewas en arbeid) Herv./Geref. diensten in „De Kandelaar". 10.00 u en 19.30 u. ds. W. Vons Collecte voor Interkerkelijk plaatselijk recreatiewerk. GEREF. KERK 9.30 uur ds. C.H. v.d. Berg van Aal ten 15.00 uur ds. J.R. Zijlstra van Vorden. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Kindernevendienst kl. 1 en 2 o.l.v. mevr. Beldman-Staman, kl. 3 en 4 o.l.v. H. Beltman. Oppasdienst: Mevr. Smit-Paalman, mevr. Tro- mop-v.d. Meulen, Jenny Nijkamp (Res.). Mevr. Dul-den Fockert, Anja Veldhuis, mevr. Paalman-Zwiers (Res.). Woensdag 14 maart: 10.00 u en 19.30 uur ds. W. Vons. Biddag voor gewas en arbeid in „De Kandelaar". Collecte voor Interkerkelijk plaatselijk recreatiewerk. R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Uit gangscollecte voor gebouw „Ire ne". OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman Zen dingsbussen bij de uitgang. Woensdag 14 maart: 19.30 uur ds. G. Bouman (Biddag voor ge was en arbeid). NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur— zondag 8.00 uur en 10.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3