10 jarig bestaan Old Hooit'n Explosieve toename van geheime nummers Afgestudeerden THT blijven nu meer in Twente Openbare vergadering PvdA over basisonderwijs en kleine scholen de Waag Formatie Trade Mark oogstte succes im kniptip EFFECT TH OP WERKGELEGENHEID? dese zangeres Grace de Groot is sinds ruim een half jaar toege voegd aan de band en met suc ces. De overige leden zijn Ma- rius Droppert (Keyboards), de Holtenaar Tamme Keestra (bas gitaar en trompet), Ben v.h. Veld (gitaar en zang) en André Dollekamp (Drums). Eerder in Holten traden zijn op tijdens een bovenbouwfeest op de Scho lengemeenschap vorig jaar zo mer. De groep voert een eigen ma nagement heeft een eigen stijl ontwikkeld en zal in april onder deel zijn van een verzamel L.P. waarop 12 groepen uit Twente en de Achterhoek hun kunnen tonnen. Men zit dus duidelijk in de lift en we zullen in de toe komst zeker meer van ze horen. Een onbewaakte auto met daarin een camera... dat is vra- om diefstal. DONDERDAG 23 FEBRUARI 1984HOLTENS NIEUWSBLAD «et ziet er naar uit dat zich binnenkort grote veranderingen zullen voltrekken bij het kleuter- en basisonderwijs. Alleen al met de integratie van de kleuterscholen met het basisonderwijs staat reeds bij voorbaat vast dat al deze veranderingen verstrek kende gevolgen zullen hebben voor alle betrokkenen. Waar is Deetman mee bezig? Wat gaat er allemaal veranderen en wat zijn de concrete gevolgen voor leerlingen, ouders, oudercommissies en het onderwijzend personeel?? Is nog toekomst voor kleine scholen zoals in Dijkerhoek en Espelo en wat zijn de gevolgen van zijn beleid voor de scholen binnen de dorpskom van Holten? Teneinde op als deze vragen enig inzicht te krijgen organiseert de afdeling Holten van de PvdA op maandag 5 maart a.s. een openbare bijeenkomst in de bovenzaal van Hotel Vosman. Aan vang 8 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal door twee sprekers het woord worden gevoerd. Allereerst zal plaatsgenoot W. Dalhuizen een verhandeling geven over de con crete gevolgen van Deetman's plannen voor het basisonderwijs in Holten. Dalhuizen is zelf on derwijzer aan de o.l. Kolschool en toekomstig raadslid voor de PvdA in Holten. Gastspreker die avond is drs. H. Redemeijer, in specteur buitengewoon onderwijs en fraktievoorzitter voor de PvdA in de Provinciale Staten van Overijssel. Hij zal het die avond met name hebben over de toekomstkansen van kleine scholen. Uiteraard zal volop ge legenheid worden geboden tot het stellen van vragen en dis cussie. Belangstellenden zijn van har te welkom. PETER HENNEPHOF .cijfers. De groep Trade Mark met op de rechts Ben v. h. Veld, Grace de voorgrond André Dollekamp en achtergrond van links naar Groot, Tamme Keestra en op de Marius Droppert. De Waag vierde haar tienjarig bestaan met een dubbele live klapper, eerst de puur Holtense formatie Flash Back en daarna de groep Trade Mark, eveneens bekend in Holten en omgeving. Zo'n 600 man stonden in rijen voor de deur om deze optredens mee te maken en met succes! De groep Flash Back zou het voorprogramma voor haar reke ning nemen gedurende zo'n 3/4 uur en dat bleek een enorm suc ces. Daarna de formatie Trade Mark, met mensen uit Rijssen, Enschede en Holten, een groep die ongeveer twee jaar in de huidige samenstelling bestaat. Hun repertoire bestaat voor on geveer 50 procent uit eigen nummers en 50 procent commer ciële songs. Een positieve zaak is dat de groep altijd met pro fessionele apparatuur ter plekke verschijnt. Denk aan zaal ver sterking (P.A.) en lichtshow. Veel optredens hebben zij ach ter zich in Enschede en omge ving een paar weken geleden stonden zij in Markelo op de planken en nu dus als hoofd groep in de Waag. De Ensche- Op het veld aan de Markelo- seweg, bij de familie Rietman werd in het jaar 1928 voor het eerst het eerste elftal op de kiek gezet van de Holtense voetbal club, opgericht in 1921. De ac commodatie in die dagen was nul komma nul en op geen en kele manier te vergelijken met de huidige omstandigheden, er was geen enkele bebouwing aan wezig. De kleding werd verwis seld langs de lijn en wassen na. afloop was helemaal uit den bo- ze. Doelnetten waren er niet hooguit hoekvlaggen, het veld was hobbelig en bij belangrijke seriewedstrijden, werd een jute gordijn gespannen langs de weg, om het publiek binnente krij- en. Men speelde wedstrijden te gen onder andere Luctor, Alme lose Boys en Nijverdal 2. Neder lagen waren ook toen een gege ven maar eens wist men een ze ge van 24-0 binnen. t.e slepen, maar dat zat er dik in want met Berk Wansink in de voorste gelederen werd de één na de andere knaller de goal ingescho ten. Het eerste elftal bestond in die dagen uit, van links naar rechts W. Beyers (bestuurslid), G. J. Aaftink (spier). Derk J. Wansink, J. H. kluin, de keeper J. A. WansinkBets Bulsink, G. J. Aaftink (Cents TammanJ. Blokker, H. Dikkers, Jan Ro- meijn en op de voorgrond H. J. Wansink, Teunis Stokkers en B. Smit. Foto uil het archief van J. Sma- le Er zijn voorbeelden bekend van warenhuizen, die een ge heim telefoonnummer aanvra gen, in het kader van hun mar- keting-strategie. Aan bellers heb ben we niets, die kunnen niets kopen, laat de klant maar langs komen, heet het. „Dat zijn min der prettige dingen voor ons", zegt Aart Kok. „Maar ja, ieder een kan voor twintig gulden een geheim nummer aanvragen en naar de reden vragen wij niet". heeft op de omgeving. „Als ik gevonden had dat het merendeel wegtrekt, zou dat een slecht te ken zijn, dat zou betekenen dat de TH op dat punt geen aan trekkingskracht had." ENSCHEDE - Behalve de plaatselijke kranten haalde het ook de landelijke pers: afgestu deerden THT blijven meer in Twente! Uit een onderzoek van student bestuurskunde Peter Hennephof bleek dat van de in genieurs nu 48% in bet oosten blijft tegenover 25% vóór 1975. Die groei komt volledig voor rekening van Twente: 14% vroe ger, 34% nu. Komt er meer werk voor ingenieurs in onze regio of vinden de afgestudeer den het hier zo fijn, dat ze ook zonder werk blijven hangen? De onderzoeker waarschuwt meteen tegen al te vergaande conclusies, ,,'t Zijn alleen cijfer tjes, je weet al niet of de men sen misschien (nog) geen baan gevonden hebben, dat is al een reden dat ik zo voorzichtig moet zijn. Cijfers is leuk, maar je moet nu gaan kijken waar 't vandaan komt." Hij deed het onderzoek binnen het kader van het vak ruimtelijke ekonomie, dat zich bezighoudt met de ver schillen in regionale ontwikke ling. Waarom ontwikkelde b.v. het westen zich zo sterk en is het oosten achtergebleven? Er is een theorie dat als je zorgt, dat zich in een achterge bleven regio een groot bedrijf vestigt, dat dan de hele bedrij vigheid in dat gebied toeneemt. Als je nu een hogeschool of uni versiteit in zo'n achtergebleven regio zet heb je hetzelfde effekt: de streek wordt aantrekkelijker voor bedrijven die hoogwaardige technologie gebruiken. In Ame rika is, de ontwikkeling rond twee universiteiten zo gegaan, in Grenoble eveneens, maar een poging in het zuiden van Italië mislukte. Volgens Peter Hennephof zou het toenemen van het aantal af gestudeerden dat in Twente blijft een aanwijzing kunnen zijn, dat de THT zo'n uitstraling Van de mensen die in het oos ten blijven komt ruim de helft hier ook oorspronkelijk vandaan. Verondersteld wordt dat juist Twenten in Twente blijven - en niet de westerling - door een grote(re) binding met de streek. Je zou je ook voor kunnen stel len dat de ondernemers zeggen: ik neem liever een Twent in dienst. Het aandeel van de Twentse studenten in net totaal ligt overigens in beide onder zoeksperioden (voor en na 1975) gelijk op ongeveer 30%. Uit een onderzoek door de TH Delft ge daan blijkt dat de THT steeds meer Twentse eerstejaars krijgt, dus die verhouding is wel aan het veranderen. Je kimt je ook nog afvragen of binnen het oosten het grootr ste deel in Twente blijft omdat hier zoveel meer ekonomische aktiviteiten zijn. Het is logisch dat ze blijven waar het meeste werk is. Peter Hennephof: „Daar heb ik vluchtig naar gekeken, maar uit de statistieken van het CBS blijkt dat Twente zowel wat betreft het aantal manjaren als het bruto-inkomen als de bruto toegevoegde waarde - wat er verdiend wordt - zo'n 20% van het oosten uitmaakt. Zo grof gemeten ligt het daar dus niet aan. Je kan nog kijken naar waarmee het verdiend wordt. Hier zal waarschijnlijk meer industrie zitten die TH-stu- denten kan gebruiken". „Ik ga er zelf niet mee verder (voor dit vak staat 100 uur, dat is toch al zwaar uit de hand ge lopen), anders zou ik misschien gaan kijken naar de bedrijfs structuur, waren bedrijven er al of zijn ze hier in de buurt gaan zitten vanwege de TH? En wai zijn de motieven van de afgestu deerden om zich ergens te vesti gen? In Amerika bleken de be roepsmogelijkheden daarbij dui delijk de doorslag te geven. Da lijkt me een heel leuk onder werp." Waar komt hij zelf van daan en waar wil hij heen? „Uil Loosdrecht, en ik denk dat ik het wel eerst in het westen pro- ibeer, ja." HENGELO - Steeds meer mensen willen een „geheim" te lefoonnummer. Was het aantal geheime nummers in januari 198Ö, op een abonneebestand van 220.000, 8000, momenteel telt het celefoondistrict Hengelo reeds 15.000 mensen, die niet met telefoonnummer in de gids vermeld wensen te staan. Dat betekent, in minder dan drie jaar tijd, nagenoeg een ver dubbeling. Jan Gielians, directie-secretaris PTT-telecommunicatie en Aart Kok, chef-woning-telecommuni- catie kunnen de gestaag toene- den, wellicht familieleden. Niet wogen en een telefoontje naar mende vraag naar een stukje zelden overigens is dat de wijze de betreffende abonnee gaat er anonimiteit wel verklaren. waarop een „geheim" telefoon- in het uiterste geval aan vooraf, „We weten dat er langzaam nummer „wereldkundig" wordt, voordat we de vrager het be- maar zeker een tendens ont- Want, zo stelt Aart Kok met wuste nummer geven", staat, dat mensen zich steeds klem, „de mensen van 008 geven De reden van de aanvraag meer bewust worden van het beilist een geheim nummer niet voor een geheim telefoonnumer feit, dat ze met hun naam, door. In een aantal zeer uitzon- wordt niet gevraagd aan de des adres èn telefoonnummer in het derlijke gevallen gebeurt dat, en betreffende persoon. „Natuurlijk boek vermeld staan. En dat is dan nog door één of twee men- hebben wij wel onze ideeën toch een flink stuk persoonlijke sen die met die gehele materie daaromtrent", zegt Jan Gielians. informatie die men zo maar belast zijn. Wanneer iemand J3en dokter bijvoorbeeld die even prijsgeeft". naar een abonnee vraagt met een praktijk-telefoonnummer Een „geheim" telefoonnummer, een geheim nummer en als drin- heeft, zou privé een geheim Het betekent een stuk privacy, gende reden bijvoorbeeld een nummer kunnen hebben. Dat Het nummer wordt doorgegeven sterfgeval aanvoert, dan nog komt voor. En verder, tja, als u aan een handjevol goede beken- wordt er uitvoerig gewikt en ge- iedere nacht door een of andere lastpost uit bed wordt gebeld... Het blijft natuurlijk een afwe gingsproces. Wanneer je een ge heim nummer hebt namelijk, kom je ook in de gids niet meer voor. Voor veel mensen, bijvoor beeld zij die actief zijn in het verenigingsleven, maar ook het zakenleven, betekent niet in de gids staan, zo goed als onbereik baar zijn. De mensen willen Je bellen, maar je naam staat niet in de gids. Sedert enige jaren is het mogelijk om niet in de gids te worden opgenomen, maar wel bij 008 opvraagbaar te zijn. Dan heeft men als het ware een „half" geheim nummer".

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9