Uitbreiding De Biester voorziet in behoefte gemeente holten Verkeersquiz V.V.N. Aanwinstenlijst bibliotheek Pompen voor eten HOLTENS NIEUWSBLAD Monty Python-team'' in de Schure BURGERLIJKE STAND STUKKER Gesprek met WVC op 21 maart Bergruiternieuws WOENSDAG 22 FEBRUARI 1984 „Een aanwinst voor Holten waarmee we als gemeenschap erg blij mogen zijn". Met deze woorden sprak burgemeester Ridder W. L. F. C. Ridder van Rappard zijn vreugde uit over de vorige week woensdag door hem geopende uitbreiding van Café De Biester. De burgervader had even tevo ren samen met zijn vrouw en gevolg door een grote schare be langstellenden de nieuwe verga der- annex feestaccommodatie van de familie Vruggink aan een kritische blik onderworpen. Ge tuige zijn speelse stoeipartij met de dialectbetekenis van „bies ter" was deze eerste kennisma king goed bevallen. Van Rap pard: „Zo'n zaal heeft eigenlijk steeds ontbroken in de kom van het dorp. Gezien de boekingen die nu al binnenkomen is bewe zen dat de behoefte er wel dege lijk is". Architect D. J. Beeftink nam als verantwoordelijke man voor de bouwplannen ook een loopje met de naam De Biester. Hij suggereerde dat het oorspronke lijk misschien „de Bietser" was geweest. De Holtense architect nam tussen een hapje en een De 9-jarige Martijn Wessels mocht burgemeester W. L. F. 'C. Ridder van Rappard schaar en sleutel aanbieden waarmee deze vakkundig de opening ver richtte. drankje de gelegenheid te baat om aannemers en onderaanne mers voor het voetlicht te halen. Zo kregen o.a. de firma's Vuk- kink-Jansen, Stukker, Broek- maat, Spakman, Lammers, Won- nink, Schuppert en Klein Horst man lovende woorden. Het laat ste bedrijf was i.v.m. de inval lende vorst niet in staat geweest de bestratingswerkzaamheden op tijd te verrichten. Beeftink dankte ook de buren; de familie Kevelam, de familie Van Dijk en de Nederlandse Spoorwegen voor hun medewerking en be grip voor de overlast tijdens de bouw. Wat betreft de bouwstijl liet de architect blijken een man van deze tijd te zijn: „In feite is dit een moderne vertaling van een los hoes. Waarbij ik voor materialen uit de tijd waarin we leven heb gekozen. Je bouwt nu eenmaal met mensen voor men sen", aldus Beeftink. Ondertussen heeft menig Hol- tenaar zich op de hoogte gesteld van de nieuwe mogelijkheden bij De Biester. Na de officiële ope ning op woensdag werden ook Een kijkje binnen in de zaal. Linksboven is een gedeelte van de „hiele" zichtbaar. de drie open dagen, donderdag,, vrijdag en zaterdag druk be zocht. Maandag 20 februari 1984 hield Veilig Verkeer Nederland, afdeling Holten haar jaarlijkse verkeersquiz voor verenigingen en bedrijven. Er deden dit jaar 24 teams mee aan de quiz. In totaal waren ongeveer 130 men sen aanwezig. Het beloofde weer een uiterst gezellige avond te worden, temeer omdat dit jaar „levende muziek" aanwezig was in de vorm van de contryband o.l.v. Anton Stukker. Omstreeks 20.00 uur heette de voorzitter, de heer van Engbrink, de deel nemers en toeschouwers van harte welkom waarna direct werd gestart met de eerste ron de. Dezë ronde bestond uit een 22-tal schriftelijke vragen, daar na de pauze waarin bingo werd gespeeld en de contryband haar veelbelovende talenten ten ge hore bracht. Na correctie van de schriftelijke ronde werd de tus senstand bekend gemaakt en deze was als volgt: le plaats: C. J. V. „Immanuel" Dijkerhoek, 275 punten. 2e plaats; G.E.B. met 265 pun ten. 3e plaats: schietvereniging „De Zaagmolen" met 260 punten. Vervolgens vond de tweede ronde plaats. Deze ronde be stond uit 10 vragen die aan de hand van dia's door mevr. Wie- linga, regionaal consulente van WN werden gesteld. Na deze ronde werd weer een pauze ge houden waarin men kon genie ten van de contryband en een glaasje. Vervolgens vond de ein duitslag plaats; deze was als volgt: plaats: Schietvereniging „De Zaagmolen" Dijkerhoek met 540 punten. 2e plaats: Het betrof hier een gedeelde tweede plaats en wel het G.E.B. Holten met 535 pun ten en de winnaar van het vo rige jaar de Espelose jongeren vereniging „De Bouwers" met 535 punten. 3e plaats: C.J.V. „Immanuël" Dijkerhoek met 530 punten. De winnaar kreeg naast de Wissel bokaal, die beschikbaar was ge steld door M.A.C. „De Holter- berg" uit Holten een standaard die men mocht behouden en om de overwinning te vieren kregen zij van Centra Dikkers een lek kere taart. Bij de individuele deelnemers was er een winnares de 14-jarige Heieen Megelink. Zij ontving een taart als beloning. Onder genot van de muziek van de contryband werd na afloop nog even nagenoten waarna men huiswaarts keerde. Tussen de twee zeer succes volle films „The Life of Brian" en „The meaning of Live" heeft het Monty Python team niet stil gezeten. Er is toen gewerkt aan de film „Monty Python live at the Hollywood Bowl". Dit is geen gewone speelfilm, het is een registratie van een live-op- treden van het voltallige Monty Python team. Het is een menge ling van kostelike sketches, film pjes, muzikale intermezzo's. Gra ham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones en Michael Palin zorgen voor een anderhalf uur humoris tisch spektakel. Om dat te be reiken is gebruik gemaakt van enkele uit de televisie afleverin gen bekende scènes aangevuld met een groot aantal nieuwe sketches. Kortom, de ware Mon ty Python fan mag dit optreden in de „Hollywood Bowl" niet missen, zondag 26 februari om 14.30 uur in J.S. „de Schure", 1. ARGU: Arguedas, José Maria - Bloedfeest: Amsterdam: Meulen- hoff, cop. 1983. Als het de Indiaanse bevolking in een aantal Peru viaanse dorpjes verboden wordt haar jaarfeest te vieren, maakt zij zich op te tonen wat zij waard is. 2. BAAN: Baantjer A. C. De Cock en de ontgoochelde dode: Am sterdam: Geïllustreerde pers, 1970 - le dr: 1977. Nadat een man, wiens leven buitensporig hoog was verzekerd, dood uit een Amster damse gracht is gehaald, wordt de vergrijsde inspecteur pe Cock met het onderzoek van deze zaak belast. 3. LAMP: Lampo, Hubert - Zeg maar Judith: roman. Amsterdam: Meulenhoff cop, 1983. Een schrijver probeert de dood van zijn va der te verwerken door het schrijven van een bundel fantastische verhalen. 4. WALD: Waldo, Anna Lee - Sacajawea: (vert. uit het Engels door Pon Ruiter). Amsterdam: Elsevier, 1980; Avon Books, cop 1978. Het levensverhaal van een Indiaanse vrouw die als lid van een expedi tie, ingesteld door president Jefferson, een avontuurlijke tocht dwars door Noord-Amerika maakt. 5. WEIL: Weil, Grete. - B zeggen en andere verhalen. Amsterdam; Meulenhoff cop., 1983. Vert, van: Happy, sagte der Onkel. 6. A. MCNA: Macnaughton, Colin. - Lang-kort: in huis: Bussum, Van Reemst, cop. 1982. Kleurig kijkboekje voor peuters waarin zeven tegenstellingen verduidelijkt worden. 7. A. REUT. Reutereward, Maud. - Met Ida. Den Haag: Leopold, cop 1983 Ida is een heel 'zelfstandig meisje, die weet wat ze wil en graag andere mensen helpt. Alledaagse belevenissen van een ou dere kleuter. Om voor te lezen vanaf ca. 5 jaar; zelf lezen vanaf ca. 7-8 jaar. 8. A. REUT. Reuterward, Maud, - Wat denkt Ida. Den Haag: Le opold, cop 1983. Als de opa van Ida gaat trouwen, heeft hij niet meer zoveel tijd om met haar te spelen. En dat maakt haar erg verdrietig. 9. J. 814. WILM. Wilmink, Willem: Koen, maakt je mijn schoenen - Bussum: Van Holkema Warendorf, cop 1983. Aanwijzingen om te komen tot het maken van gedichten, vergezeld van vele voorbeel den van rijm, ritme, klank en betekenis. 10. 250. 4. MINN. Minnen, J. M. van, en Dr. E. de Vries: Verschui vingen; ingaan op veranderingen binnen de kerken. Oriëntatie op de veranderingen die zich de laatste 25 jaar hebben voorgedaan in vooral de protestantse kerken onder invloed van maatschappelijke verschuivingen. De aktie „pompen-voor eten" die in Nederland gecoördineerd wordt door E.O. Metterdaad, in nauw overleg met Tear Fund en een interkerkelijk comité in Brazilië zal dinsdag 28 februari via de E.O. met een rechtstreekse uitzending getiteld „pompen voor eten" om 19.45 Ned. 2 op het scherm verschijnen. In deze uitzending wordt aan dacht gevraagd voor de grote hongersnood in het Noord-Oos ten van Brazilië, die al tiendui zenden slachtoffers heeft ge vergd. In dit gebied - tien keer zo groot als Nederland - heeft het al vijf jaar bijna niet meer geregend. Honderdduizenden mensen zfjn voor de droogte op de vlucht geslagen en hebben inmiddels hun toevlucht gezocht in de grote steden, waar hun si tuatie alleen nog maar erger is geworden. Doel van de aktie Pompen voor eten is geld in te zamelen, dat vooral kan worden gebruikt voor de aankoop van noodvoedsel en pompen. Een belangrijk onderdeel van de aktie vormt de grammofoon plaat „pompen voor eten", die Ridderkerkse kinderkoren heb ben gemaakt. De opbrengst van de plaat komt geheel ten geode aan de aktie. De plaat kost 19,90 gulden en is in Holten verkrijgbaar bij mevrouw D. Roelofs, Schoutenstraat 41, tele foon 35 93. Geboren: Danny z.v. D. Pasop en M. J. F. Driessen. Overleden: Z. K. Muller, oud 89 jaar; W, Lubberdink, oud 88 jaar. Ondertrouwd: F. C. Veneklaas, oud 24 jaar, en: H. M. Ooster- velt, oud 22 jaar, Rijssen. HUIS KOPEN of VERKOPEN Informeer bij uw erkende makelaar makelaarskantoor Enterstraat 30 - Rijssen Tel. 05480-1 52 90 Door burgemeester en wethouders verleende ver gunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer J. Assink vergunning verleend voor het plaatsen van een volière met nachthok bij het perceel Mr. G. Vixseboxsestraat 27; 2. verleende kapvergunningen: - aan mevr. W. Jansen-Pot voor het kappen van twee berken aan de Kolweg - aan de heer M. J. Klein Horstman voor het kappen van 4 eiken t.o. de woning Borkeldsweg 91; - aan de heer G. J. Teeselink voor het kappen van een houtwal; 3. subsidie voor herstel rieten daken toegekend aan de heren G. Meken- kamp, Pasopsweg 7 en H. Nijenhuis, Vonderschottenweg 14; 4. aan M. A. C. de Holtenberg Holterberg verleend voor het houden van een motorcross op 14 en 15 april 1984 en een autocross op 18 juli 1984; 5. aan M. A. C. de Holterberg ontheffing verleend voor het houden van een voorjaarsrit 1984 op 3 maart 1984. 6. aan het Ned. Rode Kruis, afd. Holten vergunning verleend voor het houden van een collecte in de periode 28 mei tot 11 juni 1984. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecreta rie. Informatie-ochtend agrariërs Sallandse Heuvelrug Op 28 februari a.s. zullen voorzitter en secretariaat van de Voorlopige Commissie Nationale Parken een informatie-ochtend beleggen voor agrari sche grondeigenaren en -gebruikers in de direkte omgeving van het natuurgebied Haarler- en Holterberg. Genoemde Commissie zal dit natuur- en bosgebied binnenkort in studie nemen om na te gaan of het tot nationaal park kan worden aangewezen. De bijeenkomst, waartoe is besloten in overleg met de gemeentebesturen van Hellendoorn en Holten, zal worden gehouden op het gemeentehuis van Hellendoorn, Willem Alexanderstraat 7 te Nijverdal, op 28 februari om 10.30 uur. Voor belangstellenden zijn op de gemeentehuizen van Hellendoorn en Holten informatiefolders beschikbaar. Afscheidsreceptie gemeentesecretaris G. J. Langenbarg Op 2 maart 1984 neemt de heer G. J. Langenbarg afscheid als secretaris van de gemeente Holten. Hiertoe wordt een afscheidsbijeenkomst gehouden in de aula van de scholengemeenschap, Haarstraat 14 te Holten. Vanaf 16.45 uur draagt deze bijeenkomst een openbaar karakter, waarbij u in de gelegenheid wordt gesteld vanaf dat tijdstip in de aula van de scholenge meenschap afscheid te nemen van de heer en mevrouw Langenbarg. Tevens wordt u dan in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de heer J. P. Stegeman en zijn echtgenote. Hinderwet Ter inzagelegging aanvraag om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 27 februari 1984 tot en met 27 maart 1984 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van: maatschap J. Vasters en H. J. Overmeen, Fliermatenweg 9 te Holten, tot het oprichten, in werking brengen van een rundvee- en mestvarkensbe- drijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1200 liter op het perceel Fliermatenweg 9. Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvraag ligt tevens de ontwerp-beschikking ter inzage. De ontwerp-beschikking omvat het onder voorwaarden verlenen van de ge vraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 27 maart 1984 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethou ders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft inge diend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvraag en/of ont werp-beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 20 maart 1984 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Te huur Eind april a.s. komen zeer waarschijnlijk voor de verhuur gereed 18 woningen op het "Mossinkserf De huren variëren van f630.- tot f725.- per maand. Gegadigden woonachtig of economisch gebonden aan Holten kunnen zich hiervoor opgeven tot 6 maart 1984 op de afdeling woonruimtezaken te Hoiten. (tel. 05483-16 66). Voorcentralisatiedienst Nummerverandering: voor opgave van gestorven vee bellen: 05483-13 67 Ophaaldienst Holten. Opgave van gestorven vee dient met ingang van 1 maart 1984 te geschieden bij de Ophaaldienst Holten. Telefoon 05483-13 67. U kunt dan uw boodschap in spreken op een telefoonbeantwoorder. Attentie: Vermeld uw naam, adres en woonplaats. Noem duidelijk de soort van het gestorven dier. Vermeld bij rundvee de leeftijd. Honden en andere huisdieren worden niet opgehaald. Meldingen na 16.30 uur komen de volgende dag in behandeling. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd maandag 27 februari spreekuur te houden. Uitloting obligatielening Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat in een op 28 februari 1984 te 13.30 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot 7 obligaties van de per 1 maart 1957 gesloten obligatielening groot f 140.000.-. Holten, 21 februari 1984, Burgemeester en wethouders van Holten, W. L. F. C. van Rappart, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Lang verwacht maar toch ge komen. Op 21 maart zal in het gemeentehuis van Holten het herhaaldelijk uitgestelde gesprek met een topambtenaar van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur over de problematiek van de Holtense muziekschool plaats vinden. Met name de benoem- baarheidseisen die het ministerie stelt aan docenten op die mu ziekschool vormen een punt van discussie. Wanneer inderdaad slechts - gekwalificeerde leraren les mogen geven in Holten, dan ziet het bestuur van de muziek school de noodzakelijke bezuini gingen somber in. Met de afde ling Welzijnszaken van de ge meente Holten heeft het bestuur intussen wel een gesprek gehad over andere mogelijkheden tot bezuinigen. Tijdens de afgelopen zondag gehouden dressuurwedstrijd te Lochem behaalde Dries Willems met Wilco de tweede prijs met 131 punten in de klasse L,

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5