Keifc diensten Polen Inzamelingaktie Holten helpt Holten weer op de buis Medische diensten 3-13maart Politie weekjournaal Corry Schmets a. s. zaterdag in Studio Vrij Rectificatie Geen zout meer in Ab Jansenstr. Deze zomer weer openluchtspelen HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD Afgelopen dinsdagmorgen, toen de invallende dooi de stra ten in Holten tot een ware glij baan omtoverde, bleef één straat verstoken van de anders zo welkome strooiactiviteiten van Gemeentewerken. Op ver zoek van alle bewoners zal er in de Ab Jansenstraat voortaan niet meer worden gestrooid. De bewoners zijn bang dat hun tui nen door het strooizout worden aangetast. Aan dit verzoek kon worden voldaan omdat de Ab Jansenstraat geen doorgaande weg is. De Holtense Muziek Vereni ging kan dit jaar weer rekenen op medewerking van de ge meente Holten bij de organisatie van openluchtspelen. Vorig jaar stuitte het niet-verrijdbare po dium van HMV op bezwaren bij de gemeente omdat hierdoor de wekelijkse markt in het gedrang kwam. Nu HMV het podium weer verplaatsbaar heeft ge maakt kan het schouwspel in juli ongehinderd worden opge voerd. Alleen tijdens de jaar lijkse braderie verhuist de markt naar de Kerkstraat. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREOERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. telefoon 12 24 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34, telefoon 16 65 tot dinsdag 12.00 uur Donderdag 23 februari 19.45 uur „Eigen avond" v.d. H.V.G. „Ora et Labora" in „de Kandelaar". 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten v.d. Bond van Chr. Platte landsvrouwen in „de Kande laar". Spr. de heer K. de Jonge uit Zwolle. Onderwp. „Bijbelse aspecten van alternatieve sa men werldngs vormen Vrijdag 24 februari 19.30 uur Officiële opening ver nieuwd verenigingsgebouw „Ire ne". Zondag 26 februari 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathem (zie adv.). Maandag 27 februari 20.00 uur Inschrijven voor deel name aan „Straatvoetbaltour- nooi '84" in de kantine van „Blauw Wit". 20.00 uur Jaarvergadering M.A.C. „De Holterberg" in clubcafé „De Biester" Dinsdag 28 februari 10.30 uur Informatie-ochtend agrariërs Sallandse Heuvelrug i.v.m. plannen om het natuurge bied Haarler- en Holterberg aan te wijzen als „Nationaal park", in het gemeentehuis te Nijver dal. 19.00-21.00 uur uitgifte visver gunningen H.S.V. „De Riet voorn" in café „Kalfsterman" (zie adv. en bericht). Woensdag 29 februari 13.00 uur Vertrek bejaardenso ciëteit Holten voor bezoek aan de Hölterhof te Enschede. Vrijdag 2 maart 19.30 uur Jubileum-concert Herv. Kerkkoor i.v.m. 40- jarig bestaan in Herv. Kerk mjn.v. solisten en orkest (zie adv. en ber.). Plm. 20.45 uur Receptie bestuur Herv. Kerkkoor in gebouw „Ire ne". Zaterdag 3 maart 13.45 uur Start carnavalsoptocht Keizersweg. 14.30 uur Ontvangst prins Car naval door B. en W. op het bor des van het gemeentehuis. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur, Groene kruisgebouw, Gaardenstraat31. Ziekenvervoer: alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 1 35 53. Open bejaardenwerk: inlichtiri- gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen consultatiebureau: elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Politie: tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht). Gevonden: een blauwe muts met opschrift KTM, een gele kinder-portemonnaie; een rode wollen kinderhandschoen; een paar groene kinderhandschoe nen; een rode wollen kinder handschoen; een paar groene kinderhandschoenen; een rode portemonnaie t.n.v. Slotman; een blauwe kinderhandschoen; een Timex horloge met zwarte band; een geel jack; een zwarte portemonnaie met inhoud; een jong zwart poesje; een haan; een hond (bouvier) Verloren: een witte jas; een groene regenjas met twee hand schoenen; een licht bruine knip- portemonnaie met inhoud; een licht bruine ronde damesporte- monnaie met inhoud; een knip- portemonnaie met inhoud; een ABN-bankpasje; een rode bal lpoint; autopapieren t.n.v. Evers; een bruin-zwart gevlekte hond (kruising Boxer/Duitse staander); een geel/grijze valkparkiet; een groene parkiet met rode vlek op de kop. DONDERDAG 23 FEBRUARI 1984 Wachten voor een warenhuis iti Bydgoszcz (40.000 inwoners). Het is alweer twee jaar geleden dat er in Holten goederen wer den ingezameld voor het Poolse volk. De Stichting Oost-Nederland helpt Polen, heeft samen met enige Holtenaren plannen uitge werkt om in de periode 3-13 maart opnieuw een grote inzame lingsactie te houden voor de Poolse bevolking. Hierbij mogen we op de hulp van de scholen en hun leerlingen rekenen. De toestand in Polen is er niet beter op geworden. Dit bleek uit de vele brieven en contacten die Holtense families met hun Poolse „adoptiegezin nen" hebben en uit recente be zoeken aan Polen van enige Holtenaren. Hoewel het land rijk is aan bodemschatten en ook wel de „graanschuur van Europa" ge noemd werd, komen de opbreng sten het Poolse volk helaas niet ten goede en is er een groot ge brek aan de normale levensbe hoeften. De Polen zijn sober van aard maar het is toch droevig om 40 jaar na de Tweede Werel doorlog nog te moeten leven met bonnen, rantsoenen, alge mene schaarste en in veel geval len bittere armoede. Alleen brood, kool en aardap pelen zijn vrij. Verder is alles gerantsoeneerd en de mensen staan nog uren in de rij. Zelfs op zondag om vlees te kopen. Vooral bejaarden hebben het bij zonder moeilijk. Margarine en boter zijn zeer krap gerantsoe neerd. Kleding, schoeisel en alle textiel ook op bonnen, zeer duur en vaak niet voorradig. Een paar leren laarzen kost 240 gul den. Dat is bijna een maand loon. Huishoudelijke artikelen zijn ook niet te koop. Kinderen hebben door te eenzijdige voe ding een groot eiwit- en vitami netekort. In het algemeen heeft de jeugd weinig vreugde. Een Pool se moeder schreef naar aanlei ding van enig speelgoed dat haar gezin ontving:. „Poolse kin deren hebben zo weinig om ge lukkig te zijn". Een zin die voor zichzelf spreekt. De Poolse vrouwen werken bij na allemaal omdat men van één inkomen niet kan leven. Is er door omstandigheden maar één ouder die werkt dan is er bit tere armoede. In de ziekenhui zen kampt men met grote pro blemen. Medicijnen zijn zéér schaars en ook hulpmiddelen zo als rolstoelen en krukken ont breken vaak. Het is onmogelijk om alles te noemen maar er is overal gebrek aan. Dat de Polen onze morele steun even hard nodig hebben is ongetwijfeld duidelijk. De men sen zien het vaak niet meer zit ten en zijn dankbaar dat er in het Westen nog mensen zijn die zich hun lot aantrekken. Laten we hen niet vergeten en maakt u onze actie tot een succes. Voor deze actie is bij de Ra bobank een rekening geopend ten name van: „Holten helpt Polen". Banknr. 32.85.20.101. Gi- ronr. Bank: 87.55.87. Bij voorbaat dank, Het comité: W. ten Berge, Enkweg 1, tel. 2100; mevr. J. G. P. Muller, Houtweg 28, tel. 40 09; B. J. Dij- kink, Mr. Vixseboxsestraat 3, tel. 16 02; mevr. J. Wolters, Bes- sinkpasstraat 2c, tel. 10 07; mej. E. Nieuwenhuis, Rijssense- weg 24, tel. 13 26; mevr. C. H. Hoogakker, Fazanten weg 11, tel. 27 83. Het actiecomité Holten helpt Polen wil graag de vol gende goederen inzamelen: Alle kleding (vooral onder- kleding, kousen en sokken), graag schoon en heel. Schoeisel (liefst gepoetst en met veters!). Linnengoed, dekens, gordij nen, lappen stof, breiwol en naalden, garen, naalden, kno pen, ritssluitingen, elastiek. Levensmiddelen (rijst, ha vermout, Brinta, peulvruch ten, custardpoeder, marga rine, gesmolten vet). Geen blikken, glas of plastic fles sen. Hoewel misschien „luxe" koffie, thee, cacao. Kinderwagens, ledikantjes, alle babykleding, alle speel goed (o.a. kleurpotloden en boeken). De goederen kunnen wor den afgegeven van 3-13 maart in gebouw De Halm aan de Industriestraat (rechter-zijin- gang). Zaterdags: van 10.00 uur tot 12.00 uur. Maandag tfm vrijdag: van 09.30 uur tot 11.30 uur en van 19.30 uur tot 21.30 uur. Financiële bijdragen om de vrachtkosten en medicijnen te kunnen betalen graag op bijgaande rekeningnummers. NED. HERV. KERK 10.30 uur ds. H. J. Ekker. Hei lige Doop m.m.v. Interk. Kinder koor „Mozaik". Uitgangscoll. Vooijaarszendingscollecte. Op pasdienst: Fenny Lammers en Jenny Vukkink. 19.15 uur ds. W. Vons. GEREF. KERK 9.30 uur ds. J. van Wijngaarden van Bameveld; 15.00 uur Ds. Lenters van Apeldoorn (Jeugd dienst). In beide diensten is de le coll. voor de zending en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst klas 5 o.l.v. van Hans Paalman Oppasdienst: Ingrid Jansen, mevr. Rietman-Jansen Xna Stam Op 13 februari werd er twee keer aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Beide fietsen waren niet gecodeerd. Op 16 februari kon een 15-jarige inwoner uit Holten worden aan gehouden, die bekende de afgelopen tijd drie diefstallen te hebben gepleegd. Het betrof hier twee diefstallen van geld uit een woning en één diefstal uit een bedrijf. De totale buit bedroeg vele honder den guldens. Op 17 februari 's avonds werd een autobestuurder bekeurd die te veel aan Bachus had geofferd. Hij viel op door zijn rijgedrag in de Oranjestraat die hij bereed op zodanige wijze dat een skieër er jaloers op zou zijn geworden. In de nacht van 17 op 18 februari werd er ingebroken in een woning aan de Vrijheidslaan. Men kwam binnen door een keuken raam te forceren. Het gehele huis werd nagenoeg doorzocht. Er werd een klein bedrag aan geld weggenomen alsmede een gouden herenhorloge. De bewoners waren niet thuis. Vermoedelijk in dezelfde nacht werd tevens ingebroken in een woning aan de Diessenplasstraat. Ook hier waren de bewoners niet aanwezig. Hier kwam men binnen door een zijdeur te forceren. Of er iets wordt vermist is nog niet bekend. Op 18 februari konden drie jeugdige knapen worden aangehou den van respectievelijk 11 en 14 jaar oud, die de laatste weken vooral op de Kol vele vernielingen aan auto's pleegden, door er allerlei sierplaatjes e.d. van te verwijderen. Uit het onderzoek bleek dat deze knapen er een verzamelwoede op na hielden van deze voorwerpen. De politie kon ruim zeventig Ford plaatjes, Mercedes- sterren, en andere siervoorwerpen van o.a. BMW, Volkswagen en Opel in beslag nemen. Vele eigenaren zijn echter bij de politie nog onbekend en worden verzocht alsnog contact op te nemen met de politie van Holten. In de late avond van de achttiende februari werden diverse fiet sen die stonden gestald bij het NS station door baldadige jeugd vernield. De rijwielen waren op hardhandige wijze op het dak van de stalling gegooid. Vermoedelijk moeten de daders gezocht wor den die met de trein richting Deventer zijn vertrokken. De politie heeft deze zaak nog in onderzoek. Op 20 februari werd er ingebroken in een zomerhuisje aan de Vianenweg. Er werd een radio weggenomen. In de nacht van 19 op 20 februari is er ook ongewenst bezoek geweest in een woning aan de Pastoriestraat. Ook hier kwam men binnen door een raam te forceren, zodat een groter raam kon worden geopend. Het gehele huis werd doorzocht, doch er werd niets vermist. Op 20 februari werd er aangifte gedaan van vernielingen aan tractoren bij de Twentrac. O.a. werden vernield banden, klokjes lampen en brandstofpompen. Het begint erop te lijken dat de dames en heren televisiemakers in Hilversum Holten hebben ontdekt als onuitputtelijke bron voor kijkbuistalent. Nadat eerder de leerlingen van de Haarschool en de leden van culinaire club Het Stooflapje hun tv-debuut maak ten wordt de landelijke bekendheid van Holten nu weer opge schroefd door toedoen van poppenmaakster Corry Schmets. Zij is a. s. zaterdag te gast in het vrijetijds programma Studio Vrij van de KRO waarin ze het een en ander vertelt over het maken van jute poppen. Een ervaring rijker maar een illusie armer verhaalt ze over haar belevenissen in het Hilversumse. „Ja, het is natuurlijk allemaal heel enerverend en spannend. Hoewel ik me er goed op voor bereid had, voelde ik toch wel vlinders in m'n buik hoor. Voor al toen ik, inplaats van „een op treden" na de lunch, als eerste het spits moest afbijten. Tot tweemaal toe moest het starten van de ampex gestaakt worden wegens een niet juiste weergave van het beeld. Dat betekende dus, dat ik ook tweemaal uit m'n concentratie werd gehaald. Niet zo bevorderlijk voor een amateurtje, die voor het eerst van haar leven drie enorme ca mera's op zich af ziet komen. „In de camera met het rode lampje kijken". Ja, ja, ik had al leen maar aandacht voor Tineke de Groot, de presentatrice, die me van alles vroeg. Ik mocht niets oppakken van de regisseur en dat belemmerde mij toch wel in m'n explicatie. Ik had de pop zo graag in z'n verschillende fa sen duidelijk aan de kijkers wil len laten zien. Dat was dus een teleurstelling - de tweede -, want de eerste had ik al moeten slik ken vóór de opname". Hoezo teleurstelling? „Op uitnodiging van de produ cer moest ik niet alleen die jute- poppen, maar ook mijn eigen poppen - gemaakt uit zelfhar- dende klei - meenemen. Die vond hij zo mooi en met die poppen wilde hij het programma inleiden. Maar door een me ningsverschil met de regisseur ging dat niet door en werden het uiteindelijk alleen de jute- poppen, die voor uitzending in aanmerking kwamen. De ver dwenen illusie dus! 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs collecte Vooijaarszendingscol lecte OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag: 8.00 en 10.00 uur. In ons bericht op de voorpa gina (H.N. dd. 16 februari) met als titel Informatiemiddag WB werd in het onderschrift bij de foto vermeld dat de heren Her man Bemer en Fred van Aken in gesprek waren met leerlin gen van de scholengemeen schap. Dit bleek niet juist, het ging om leerlingen van het HBOJ uit Zwolle. Onze excuses hiervoor. Hoe kwam je eigenlijk in dat programma terecht? „Twee jaar terug kwam ik in contact met een groothandel in hobbyartikelen. Die vroeg mij te willen demonstreren in zijn ma teriaal. En nu geef ik demon straties door het hele land in het maken van poppen van tri cot, jute en klei, maar ook in het vervaardigen van nylon- en zijde bloemen. En? Beviel het? Nou, ik ben wel een beetje te leurgesteld. Je verwacht vooraf toch wel wat begeleiding. In- plaats daarvan word je naar een bepaalde plaats gedirigeerd en voel je de spanning van de tech nici, voel je de warme lampen, moet je uitkijken, dat je niet over die dikke kabels van ca mera's en monitors struikelt, is het een drukte van jewelste door de decorbouwers, enzo voort. Enfin, na afloop wachtte ons een heerlijke lunch in het N. O. S. - restaurant, wat op zich zelf al een ervaring was! Nou, we zien het resultaat za terdag om 16.00 uur op Neder land 1 wel. Kunnen we nog er gens anders genieten van je zelfgemaakte poppen? „Ja, heel leuk. Door loting ben ik weer uitgenodigd voor een expositie georganiseerd door de Deventer Hobby- en Verzamel- vrienden, in de „Open Hof' te Deventer. Het is beslist de moei te waard om daar eens te gaan rondneuzen, want er is van alles op het gebied van verzamelen te zien en ook in de categorie „Hobby" is er veel bezienswaar digs, zoals schilderijen van ge broken autoruiten, gebouwen van lucifershoutjes, houtsnij werk, enzovoort. De openingstij den zijn voor het publiek, vrij dag 16 maart van 18.00 tot 22.00 uur en zaterdag 17 maart van 10.00 tot 17.00 uur. En verder is er voor de echte liefhebbers van handgemaakte poppen een unieke expositie in Hoevelaken in gebouw „De Stuw", Kantemarsweg 6. Daar exposeren 38 poppenmaak- sters(kcrs) hun handgemaakte poppen in zeer uiteenlopende stijlen. Eén daarvan ben ik. De openingstijden zijn: 7-8 april en 14 - 15 april van 11.00 tot 17.00 uur". 9.15 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk DIJKERHOEK Arts: J. H. A. Bruins, Keizers weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 en 16.00 uur. Dokter J. F. Sijtsema is afwezig van 24 februari tot 6 maart. Wijkverpleging: dienst 23/2 t.m. 1 mrt. zr. C. Bleijenberg, tel. 05483-16 62 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnarti kelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: A. J. Boerman, Zui derstraat 27a, Rijssen, tel. 05480- 1 25 35. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 15 15. Fysiotherapie: alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatsch. dienstverl. Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. (res.). Mevr. Zwiers-Berkel, mevr. Heinen-Bremer, Hannie Stam (res.) R.K, KERK

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3