9 SSS"| Café De Ekster blijft in stijl Marke" hield open huis BANDEN 30% - 45% KORTING UITLAATSYSTEMEN ÖRIGIfSSEEL RENAULT AKKU'S: Wereldmerk CENTURION 40 Ah 99.- VoorUchtingsmiddag voor veehouders INZAMELINGSACTIE! SCHADELIJKE STOF Ouderwets met een modern tintje De nieuwe Sne! Service van Renault: originele uitlaten, akku's, banden en nog veel meer. Alles gratis gemonteerd, klaar terwijl u wacht! RENAULT Autobedr. BAKKER b.v. g* Ook m Holten Tubeless Michelin XZX165-13 nu 149.- Tubeless Dunlop SP 4145-13 nu 107.- Tubeless Kieber V12135-13 nu 79.- Tubeless Continental 155-13 nu 119.— Tubeless Dunlop SP4165-14 nu139.- Renault 4-6 v.a99- Renault 5 v.a. 189.- RenaultSv.a215.- Renault14v.a325.- Renault 18 v.a-325.- Renault20v.a599.- Renault 4-5-6-12-14-16-18 Prijzen inkl. BTW Snel Service Snel Service lii Gafé-Resfautant - - DONDERDAG 16 FEBRUARI 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD 10 ill Mil lllllll Stationsdwarsweg 8-10 i Kerkstraat 138 i 11111 III 111111 RUSSEN NIJVERDAL Tel. 05480-1 22 55 Tel. 05486-1 62 65 Ga ook eens, als u gezellig uit wilt zijn, naar de I 'sfeervolle gelegenheid in hartje Rijssen. U kunt daar fijn eten, la carte, of genieten van een uitstekend weekmenu, ofzomaar even lek ker keuvelen aan de bar. Bovendien verzorgt Brods Hoes volledige di ners, koude schotels, recepties, zakenlunches enz. Kortom, proef ook eens de gezellige sfeer van de gastvrije gelegenheid met ouderwetse prij- Bouwstraat41 Rijssen 05480-13888 zondags ook geopend JAARVERGADERING DER ONDERLINGE PAARBEVERZEKERING „Holten" op maandag 20 februari a.s. 's avonds 8 uur in café J. A. Jansen. AGENDA: 1. Opening 2. notulen 3. ingekomen stukken en mededelingen 4. jaarverslag 5. financieel verslag 6. verslag en benoeming kascontrolecomm. 7. bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heren W. Aaltink en W. Vos (herkiesbaar) tenminste 5 leden kunnen voor de aanvang der vergadering tegencandidaten stellen. rondvraag en sluiting. Het bestuur. Ook wel eens met een onbe haaglijk schuldgevoel de ge- bruikte ontwikkelaar door de gootsteen gespoeld? Of de afge werkte olie in een putje ge gooid omdat je niet weet waar je er mee heen moet? Dat is nu niet meer nodig, want al dat klein chemisch afval kan vanaf het eind van de maand worden ingeleverd bij de gemeente. In Holten is het wachten nog even op de bouw van een zoge naamde MAVO-garage. Wanneer die eenmaal op het terrein van de gemeente werf aan de Waag- weg 4 staat kan men er van maandag tot en met vrijdag 's middags van 13.00 uur tot 16.00 uur terecht met allerlei schadelijke huishoudelijke af valstoffen. Wat voor stoffen kunnen er zoal worden ingeleverd bij het gemeentelijk depot? Grofweg is een indeling in 5 groepen moge lijk: 1. droge batterijen; 2. medi cijnen, geneesmiddelen voor die ren. kosmetica, verf, lijm- en op losmiddelen en restanten van af gewerkte olie; 3. bestrijdingsmid delen (voor onkruid en onge dierte); 4. bijtende stoffen e.d.; 5. fotochemicaliën. Aanlevering van al deze scha delijke stoffen is gratis. Voor particulieren tenminste, want voor bedrijven en/of instellingen zijn er aan deze inzameling wat beperkende voorwaarden verbon den. Zo mag er bijvoorbeeld slechts maximaal 10 kilogram per keer worden aangeleverd of 50 kilogram per aanbieder per jaar. En dat moeten dan wel stoffen zijn die in een van de genoemde groepen vallen. Voor grotere hoeveelheden en andere stoffen kunnen Holtense bedrij ven terecht bij het regionaal de pot in Deventer aan de Scho- nenvaarderstraat 18001 (tel. 05700-9 38 89). Daar wordt ook het klein chemisch afval uit de andere plaatsen van het Gewest Midden-IJssel verzameld, van waar het naar de chemische af valverbrandingsovens van de AVR in Rotterdam gaat, of, in dien mogelijk voor hergebruik wordt benut. Op die manier hoopt men een eind te maken aan de toenemende bodem- en waterverontreiniging door che misch afval. Voor inlichtingen over deze ac tie kimt u in Holten bellen: 19 72 of 14 71. KNIPT1P Een winder of motordri ve.. een ideaal hulpmid del om zeer snel achter elkaar enke le opnamen te maken. OVERZICHt VAN IN DE HUISHOUDING GEBRUIKTE CHEMISCHE PRODUKTEN EN HUN SCHADELIJKE WERKING O I 1 1 5 Opmerkingen Chloorbleekmiddelcn V "7 Zeer agressief, nooit in combinatie inet WC-rciniger gebruiken Petroleum -V T Gemakkelijk brandbaar Wasbenzine T T 7 Explosief gas tn halflege flest zeer brandbaar, nooit binnenshuis gebruiken Spuilbus-drijfgassen Inademing van geringe hoeveelheden hoeft niet schadelijk te zijn. Sommige brandbaar: bij verhitting kans op explosie van de spuitbus Gootsleenonlsloppcr ~7 Meestal natronloog. Dit is uiterst gevaarlijk voor ogen Ammonia T Damp is zeer initcrcnd Vloeibaar afwasmiddel Allesreiniger (Andy en dergelijke) Niet erg agressief ^Pj^ln^lDI^ Wasmiddel - StlWI vaa'wasmachtne Tamelijk agressief \7 Glansmiddcl voor Wasverzachtcr T Y" fSSJip Spirilus T 7" Giftige vloeistof Schuurpoeder T V Poeder schadelijk bij inademen Mnfl'ffDÏÏP'- Vloeibaar schuurmiddel 7~ Terpentine/peut T T Huidontvetlcnd Zoutzuur 7 Zeer schadelijk, hoort niet in de keuken Meubelolie T 7~ 7 Kan brandbaar zijn; poetsdoeken luchtdicht opbergen Krislalsoda "7 Middel legen muggen en andere inscklen. Aardgas 7 Bij lek kans op ontploffing (sigaret, waakvlam) Trichloor (vlekken- Giftige stofer zijn voldoende minder schadelijke vervangingsmiddelen Butaangas/propaangas T Bij lek kans op ontploffing (waakvlam, sigaret) Kunstmest ~7 Koperpoets T T Giftig Ovensprays T 7 T ~7 Kan natronloog-bevattcn, zeer schadelijk voor huid en ogen Roestverwijdcrings- middelen Veelal zeer giftig Bestrijdingsmiddelen/ insecticiden Contact en inademing op enigerlei wijze vermijden; verschijnselen kunnen zich later openbaren Ci.ronclolic T Zeer giftig Aceion 7 Kamfcrspiritus Middel tegen muggen en andere insektcn Algemene preventiemaatregelen met betrekking tot bovengenoemde in de huishouding gebruikte chemische stoffen: buiten bereik van kinderen houden gebruiksaanwijzing goed lezen niet cicn, drinken of roken tijdens gebruik Hebt u restanten van schadelijke stoffen informeer dan bij uw gemeentelijke reinigingsdienst. „Schadelijke stoffen: houdt ze apart Met de feestelijke heropening van Café De Biester door bur gemeester W. L. F. C. Ridder van Rappard gistermiddag is Holten weer flink wat vergader en feestruimte rijker geworden. Wat eens als een oude boeren schuur dienst deed is omgeto verd in een van alle gemakken voorziene, moderne zaalaccom modatie. Kastelein-slijter Jan Vruggink en zijn moeder heb ben er echter wel voor gezorgd dat de karakteristieke ouder wetse bouwstijl van De Biester geen geweld is aangedaan. Sinds 1912 alweer is Café De Biester aan de Stationsstraat gevestigd. Zelf woont de weduwe Vruggink er zo'n vijftig jaar. Vooral in de tijd dat haar man nog leefde was het café eigenlijk maar bijzaak. „Dat hadden we er bij, maar het belangrijkste was de melkhandel". Zoon Jan dacht daar echter anders over en vooral toen in 1971 de slijte rij werd aangebouwd kreeg het horecagedeelte steeds meer de overhand. In de opslagruimte moest de melk dan ook al snel plaats maken voor het wat gees trijkere vocht. Maar hoe gezellig ook, de be hoefte aan uitgebreidere zaal ruimte werd steeds groter bij De Biester. Jan Vruggink: „Hier in het café kaft ook wel worden Tijdens de open dag van de Scholengemeenschap de Marke kwamen overdag veel leerlingen vanuit de vijfde en zesde klassen van het Lager Onderwijs en 's avonds veel ouders van deze leer lingen een kijkje nemen om zich te oriënteren betreffende de identiteit van het Lager Beroepsonderwijs in Holten, „Steeds meer ouders vinden het nuttig vooral in een vroeg stadium zich te oriënteren in de verdere schoolloopbaan van hun kinderen", aldus de heer Koele- may. „Zo'n 500 belangstellenden kwa men richting de Marke en daar zijn we gewoon blij mee. Organi satorisch is het niet storend en op deze wijze leerlingen en ou ders binnen onze muren halen blijkt al jaren een succes. Veel belangstelling bestaat er voor de kantoor- en verkoop- praktijkrichting, de gezondheids- kundige kant en natuurlijk het agrarische gebeuren. Zo'n 80 procent gaat door naar het mid delbaar beroepsonderwijs en dat is duidelijk hoger dan het lande lijk gemiddelde dat rond de 50 procent ligt", aldus de heer Koelemay. Op de SG de Marke kan een keuze gemaakt worden uit zo'n acht studierichtingen, met nieuwe ontwikkeling Alge- waarbij het praktisch bezig zijn straks (nu al bij wijze van proef) mene Technieken. „Een aantal in combinatie met administreren het nieuwe vak of beter gezegd proefprojecten is in volle gang. *""'1 vergaderd, maar dan moeten we steeds met schuifwanden wer ken. Je kunt hier moeilijk apart vergaderen. Daarom hebben we besloten om de boerenschuur te laten verbouwen. Daarin komt nu een vergaderruimte van zo'n 120 m2. De ouderwetse stijl is een beetje aangehouden o. a. door de „hiele" die rondom de zaal loopt. Tevens is er in de kelder een zaaltje gecreëerd dat kan worden gehuurd voor kleine feestjes. De mensen kunnen zich daar zelf bedienen met drank uit mijn slijterij. Vroeger kwa men ze vaak bij ons voor stoe len of glaswerk. Daarvoor in de plaats lever ik nu de ruimte en de drank". Naast de twee vergaderruim tes, beiden met een bar, is ook het keukengedeelte van De Bies ter gemoderniseerd. Jan Vrug- ging: „Bij feestjes e. d. is het nu gemakkelijker om iets te regelen op het gebied van hapjes. Niet dat we nu een echt restaurant gaan beginnen, hoor. Nee, ik denk meer aan slaatjes, croquet- ten of een schnitzeltje. Hiervoor hebben we o. a. een nieuwe magnetronoven aangeschaft. Op die manier hoop ik de mensen meer van dienst te kunnen zijn". De verbouwing van Café De Biester, die in mei 1983 werd begonnen, is uitgevoerd door aannemersbedrijf Vukking-Jan sen. Voor de elektra zorgde de Fa. Broekmaat en de Fa. Lam- mers was verantwoordelijk voor het sanitair, de verwarming en al het loodgieterswerk. Schilder Stukker voorzag alles van een passend kleurtje. Het ontwerp voor de uitbreiding werd gemaakt door Architecten bureau D. J. Leeftink. Vandaag en morgen bent u van 14.00 tot 18.00 uur en van 20.00 uur tot 22.00 uur welkom om onder het genot van een hapje en een drankje het geheel te bewonderen. Ook zaterdag kan dat nog maar dan alleen 's middags van 14.00 tot 17.00 uur. De heer Hut verwelkomt de leer lingen van de Dorpsschool. vooral in de onderbouw veel aandacht krijgt en gaat krijgen". De „Vereniging voor Bedrijfs voorlichting Bathmen, Diepen veen, Holten" hield haar jaar lijkse „Voorlichtingsmiddag" in restaurant „Boode" te Bathmen. De voorzitter van de afd, Bath men de heer J. A. Nijland sprak een woord van welkom en uitte zijn voldoening over de zeer grote belangstelling. Over dit hoogst belangrijke onderwerp sprak de heer L. Rompelberg, medewerker Proef station voor de Rundveehouderij te Lelystad. Hij schonk in het bijzonder aandacht aan de di verse grasland gebruikssysteem in bedrijfsverband waarvan in de laatste jaren op het proefsta tion studies gemaakt zijn. Aan de hand van verkregen gegevens stelde Rompelman dat wanneer minder dan 3 melkkoeien per hectare aanwezig z(jn het dag en nacht weiden van het melk vee de beste resultaten oplevert. Bij a a 4 koeien per hectare en 's nachts opstallen wat extra krachtvoer, geven. Bij een hogere hectare bezetting dan 4 en 's nachts opstallen wat ruwvoer bij voeren in de vorm van snijrnais. De krachtvoer hoeveelheden moeten dan ook wat hoger zijn, maar niet meer dan gemiddeld 4.1 kg. per koe bij een gemid delde jaar productie van 6000 kg. melk per koe. Bij de berekening van melk koeien per hectare, gaat men uit van de oppervlakte die door de koeien beweid kan worden. Zo- merstal voedering gaf gezien voedering en opbrengst ook wel goede resultaten, maar de ar beid- en mechanisatiekosten lig gen belangrijk hoger en moet daarom alléén maar toegepast worden als het niet anders kan d.w.z. bijna alle grond van huis. De conclusie is volgens spreker dat bij.bedrijven van 15 hectare en kleiner zoveel mogelijk koeien gehouden moeten worden tot 50 melkkoeien per arbeids kracht en deze overdag weiden, 's nachts opstallen en als ruw- voeder snijmais bijvoeren. Naar standweiden is volgens Rompelberg nog weinig aan on derzoek gedaan maar het wel reeds duidelijk dat bij een hoge veebezetting van bijv. 4 melk koeien per hectare dit een goed systeem is gelijk aan per 4 da gen omweiden. Bij mindere gras- groei kan dan meer bijgevoerd worden en omgekeerd. Rompel man wees verder op de voorde len van rustige koeien die ar beid besparend zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 10