Sport lijkt hoofdzaak Wintersporters verlaten het vaderland Carnavalsoptocht in aantocht! Geslaagd [Mei dis che diens) ten, ftoSidiesisleo g.-js.-sss Poolse schilderwerken Stijging van inwonertal HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND V-£L_ DONDERDAG 19 JANUARI 1984- Skiën onder jongeren (18-24 jaar) neemt duidelijk toe. Op de ze foto „traint" men gezamenlijk voor wintersporten op sportief en „hoog" niveau! 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten van de Chr. Plattelands vrouwenbond. Zaterdag 28 januari 9.30-16.00 Jaarlijkse springwed- strijden met pony's en paarden in manege Beldman, Markelose- weg. Maandag 30 januari 20.00 uur bijeenkomst snijmais- kern Holten en alle belangstel lenden in snijmaisteelt in ca fé-rest. Vosman (zie bericht). Oefening baart kunst... Zondag leek het er in Holten héél eventjes in te zitten, toen het gedurende een paar uurtjes buiten een witte wereld werd. Storm en jachtsneeuw bedekte ons dorp met een lekker wit laagje en al gauw kwamen sleeën te voorschijn, werden sneeuwpoppen gerold en vlogen de sneeuwballen door de lucht, maar helaas de tempe ratuur was ons te warmbloedig gezind en het sneeuwfestijn was slechts van korte duur. Sporten in de sneeuw was niet haalbaar. Heel anders gaat het er echter momenteel aan toe in de bekende .wintersportcentra in Europa en ook de Holtense boekingskantoren varen weer wel bij deze vorm van vakantievieren. Vooral jongeren lijken dit sei zoen meer dan ooit dé sneeuw op te gaan zoeken, zo blijkt ook uit verschillende persberichten die ons de laatste tijd bereiken. Oorzaak hiervan is waarschijn lijk dat de huidige malaise in Nederland de categorie jongeren (tussen de 18 en 24 januari) iets minder bereikt dan de rest van de werkende bevolking. Deze groep lijkt dan ook een doel groep voor vele reisbureau's en met het verzorgen van speciale jongerenreizen met goedgevulde programma's, wordt recht in de roos geschoten. Het onderdeel sport staat hierbij vaak hoog in het vaandel. „Sportiviteit en gezelligheid zijn de belangrijke onderdelen voor wintersporters", vertelt Nancy Zwienenberg, van reis- buro de Globe. Zij legde onlangs Ned. Herv. Kerk (Gezamenlijke dienst voor Herv. en R.K.). 10.30 uur: Ds. R. Vis ser en pastoor A. Rademaker. Uitgangscollecte voor gebouw „Irene". Oppasdienst: Diny Aalpol en Henny Wibbelink. GEREF. KERK 9.30 u. en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst klas 1 en 2 o.l.v. Johanna Faber. Oppasdienst: Joke Paalman en Anja van Leeuwen. Jenny Aan stoot en mevr. Van Doorn-Aan stoot. R.K. KERK 10.30 uur Gezamenlijke dienst voor Herv. en R.K. in Herv. Kerk. Heilige Mis om 9.15 uur vervalt. DIJKERHOEK 10.00 u. ds. H. J. Ekker. gangscollecte voor gebouw ne". OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur - zondag: 8.00 u. en 10.00 uur. Uit- ,Ire- haar examen af als erkend win- tersportadviseuze, waarvoor zij twee dagen theorie kreeg in Wassenaar en -vijf dagen praktijk opdeed in Oostenrijk. De ANVR, de overkoepelende organisatie voor de reiswereld organiseert sinds vorig jaar dit soort cursus sen voor medewerkers/sters van reisbureau's. „Met acht groepen samengesteld uit zo'n 20 mensen per groep togen we onlangs" naar Oostenrijk waar praktijk werd opgedaan betreffende de verschillende wintersporten. Bet theoretische gedeelte werd hier ook afgenomen en kende onder delen als topografie, het geven van kledingadviezen en adviezen betreffende het aanschaffen van ski's, kortom een stukje basis kennis om door te kunnen spe len naar de wintersporter/ster in spé. Tijdens de leerperiode was de Veronicafilmploeg aanwezig om het nodige vast te leggen, waarvan u het resultaat zondag 12 februari tijdens een Veron- icauitzending met als titel Va kantie '84, kunt aanschouwen. 2 fietssleuteltjes, pasje, Merce- des-wieldop, wit/blauwe kin- der-want, bril in bruin etui, hoesje met fietssleutels, rode knip portemonnee, wit/blauwe tas met sportkleren, zilverkleu rige bril in blauw etui, verzeke ringsbewijs LPQ 332, judo jas met wit/gele band. Het is niet veel. maar met een groei van acht personen is de daling van het inwone raantal uit 1982 omgebogen in Holten. Dat was te danken aan een vestigingsoverschot van 11 personen, want in 1983 stierven er meer mensen (80) dan er werden geboren (77). Per 31 december 1983 had Holten 8681 inwoners 4332 mannen en 4339 vrou wen). Samen met leeftijdsgenoten op vakantie gaan is voor een stij gend aantal jonge Nederlanders ook voor de sneeuwvakantie het parool. Samen skiën en daarna samen uitgaan blijkt zeer in trek. Vrijwel geen vorm van va kantievieren beleeft zo'n groei als winter-jongeren-vakanties. Gevraagd om een reactie gaf een deelneemster aan een derge lijke reis, vorige winter na thuis komst dit commentaar: „Dood moe en een fijne ervaring rij ker". Ga maar na. Elke dag van tien tot twaalf en van twee tot vier in de skiklas. Dan met de hele groep naar het après-ski ca fé, waar we het met een kan glühwein wel tot zes uur uithiel den. Dan even verkleden, aan tafel en tijdens het eten kwam de reisleider alweer met een avondprogramma. De ene keer rustig arresleeen, de andere keer in een woeste vaart rodelend de berg af. We lagen nooit vóór middernacht in bed. Twee we ken zó vakantievieren, dan kun je er weer een hele tijd tegen. Kortom, skién is bij jongeren zeer populair en het ziet ernaar uit dat dit ondanks de teruglo pende inkomens voorlopig wel zo zal blijven. Bron van informa tie: Rabobank Holten en Reis- buro de Globe (Holten). Op den wijze zullen de ko mende weken weer heel wat sneeuwliefhebbers richting de wintersportcentra trekken. Vorige week plaatsten we een aankondiging van de tentoon stelling in Galery Vincent van de Poolse schilder Jozef Debski. De bijbehorende foto kon echter om technische redenen niet ge plaatst worden. Om u alsnog een indruk te geven van de wer ken van deze Pool besloten we u deze foto niet te onthouden. Ook geven wij u nog even de openingstijden door; donderdag tussen twee en vijf uur, en 's avonds tussen zeven en negen, vrijdag tussen twee en vijf uur en zaterdag van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur. De expositie loopt nog de hele maand januari. Jaarlijks organiseert de Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" haar groots opgezette carnavalsoptocht. Deze optocht staat voor dit jaar in de agenda op zaterdag 3 maart. Deze Keunedarpse traditie is inmiddels uitgegroeid tot een enorm kijkspektakel en het succes ervan is mede te danken aan het enthousiasme en de inzet van de Holtense bevolking, dus van Keunedarp. Ook dit jaar weer vraagt de Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" uw medewerking. Inmiddels zijn brieven verzon den aan de Holtense verenigin gen, groepen en bedrijven, waar in de interesse voor deelname wordt gevraagd. Mocht u als groep, vereniging of bedrijf een dergelijke brief niet hebben ont vangen dan kunt u zich alsnog opgeven bij v.d. Maat Speel goed, Smidsbelt 7, Foto ten Vel de, Dorpsstraat 44, Redactie Hol- Geboren:Chantal dv. H. J. Stam en M. Sloterdijk Ondertrouwd: A. H. J. Wichers Schreur, oud 32 jaar, Raalte en: H. T. Nijland, oud 28 jaar, Hol ten. Overleden: G. H. Nijenhuis, oud 92 jaar (overl te Deventer):J. Weijers-Pekkeriet, oud 87 jaar (overl te Deventer) tens Nieuwsblad, Smidsbelt 37 en liet WV kantoor aan de Kei- zersweg. Na opgave van naam, van de vereniging, de naam van de contactpersoon, adres en te lefoonnummer, krijgt men een inschrijfformulier met daarbij de benodigde informatie. Er zijn na tuurlijk weer fraaie prijzen te winnen en uiteraard wordt ook dit jaar weer de publieksprijs uitgereikt. Opgave moet gebeu ren vóór 14 februari. Laten we er mét z'n allen weer een com plete Keunedarpse happening van maken! Onze plaatsgenoot en S.V. Holten-lid Henry Bronsvoort, be haalde te Utrecht het diploma „Oefenmeester Hl". Het examen en de cursus werden gehouden onder auspiciën van de Kon. Ned. Voetbal Bond (KNVB). Het behaalde diploma geeft recht om senioren en jeugd in het af delingsvoetbal te trainen Arts J. H. A. Bruins Keizersweg 32 tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Dokter W. R. van Couwelaar is tot en met 29 januari. Wijkverpleging Dienst: 19 t.m. 26 januari: J. de Bont (Deventer) tel. 05700- 3 26 96 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur tevens afhalen, en terugbezorgen van magazijnarti kelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de "maand. Tandarts J.A. Groot Aaltinksweg 6, tel. 05483-28 84. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatsch. Dienstverl. Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31 Ziekenvervoer: alarmnummer 0011 of dieristdóende arts, tel 135 53. Open bejaardenwerk: Inlichtin gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen Consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf: storing elektriciteits-, gasvoorziening. tel. 1814. Politie: tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht). Donderdag 17 t.e.m. zaterdag 19 januari grote uitverkoop bij Jan en Riek Huzen in Dijkerhoek. 20.00 uur. Forumavond Chr. De mocratisch Beraad Overijssel in „De Kandelaar" (zie bericht). Vrijdag 20 januari 20.00 uur Viering 30-jarig be staan Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." in Ontmoetingsruimte van „De Kandelaar". Opvoering van de klucht „De Bokswed strijd". Zaterdag 21 januari 20.00 uur Uitvoering Chr. Ontr spanningsclub „C.O.C." Zondag 23 januari 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv). Maandag 23 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten v.d. Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in zaal „Vos man" m.m.v. Veilig Verkeer. Dinsdag 24 januari 20.00 uur Bijeenkomst H.V.G. Dijkerhoek in „Bethanië". Spr. mevr. on 't Hof. Onderwerp „Ge zonde voeding". Donderdag 26 januari

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3