Kleedkamers v L (r D Nieuwjaarsreceptie sv Holten Verdiende nederlaag matig spelend Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Eerste lustrum Waterpoloteams tegen ABS Bathmen Verloting S.V. Bato Team „Look" winnaar „Truus-bokaal" ■SmST TEN VELDE IN SPORTCOMMISSIE HOLTENS NIEUWSBLAD mi 3) e leiding van de ingekomen stuk- VOORZITTER VAN DOORNINCK BLIKTE TERUG Programma „Blauw Wit' Holten verliest van A.B.S. JUNIOREN DONDERDAG 12 JANUARI 1984 m Tijdens de vergadering van de Sportcommissie afgelopen dins dag heeft J. ten Velde erop gewezen dat de kleedaccommodatie op Sportpark Meermanskamp, zeker vergeleken met die op het nieu we sportpark 't Vletgoor, erg te wensen overlaat. Hij vroeg zich dan ook af of voor beide accommodaties dezelfde gebruiksvergoe- dingen moesten worden gehanteerd. Ten Velde vroeg dit naar aan- matig energiebeleid lijkt het mij "fe ÊËèÊmm flllliWIHffJlfr ken waarop dit keer de briefwis seling tussen de SV Holten en de Sportcommissie over de kleedaccommodatie op Meer manskamp voorkwam. Op eigen initiatief heeft de SV Holten al iets gedaan aan de gebrekkige douchefaciliteiten,maar afgezien van het feit dat die nog lang niet ideaal zijn vindt Ten Velde ook de rest van de kleedaccom modatie beneden peil. „Kijk maar naar de vloeren en de mu ren, die zijn erg vies en zelfs de douches heeft de SV Holten al meerdere malen geklaagd zonder dat er een oplossing kwam. Nu de vereniging zelf nieuwe douchekoppen heeft ge plaatst, is dat iets beter, maar ook in het belang van een doel- De „Hayd'nzangers" tijdens hun succesvol optreden op de sv Holten Nieuwjaarsreceptie. Tijdens de Nieuwjaarsreceptie van de s.v. Holten vrijdag 6 ja nuari blikte voorzitter Jaap van Doorninck terug op het afgelopen jaar met heugelijke gebeurtenissen als het dameshandbalteam dat kampioen werd, de oefenveldverlichting van de voetbal, de verbe terde geluidsinstallatie, het plaatsen van de reklameborden, de bijdrage van de provincie Overijssel aan kleedkamers en clubge bouw, het 10.000ste schaakdiploma dat werd uitgereikt, het club blad dat een ander aanzien kreeg, de technische kadervorming van de afdeling voetbal waarbij een 20 mensen het ABO-diplóma behaalden, kortom een goed intern jaar, waarin (we gaan nog even door), de afdeling handbal een tweede herenteam verwezen lijkte, het aantal atletiekleden groeide, de schaakafdeling zijn lus trum vierde, maar last but not least, de voetbal achter bleef in het leveren van prestaties. Positief was weer de grote zelfwerkzaamheid van de leden ten aanzien van het clubhuis. De voorzitter dankte de mensen voor het schoonmaken van het kantinegebouw, haalde de stij ging aan van het ledental van het jongensteam en benadrukte nog eens de toch redelijk be haalde resultaten van dit team. Van de afdeling schaken sprak p.r.-man Jan ten Velde over de toekomst, waarin de schaak- ploeg zijn beste roodzwarte beentje zal gaan voorzetten! Holten bleek tenslotte uit een optreden van de „Haydnzan- gers" die hun optreden besloten met het lijflied „Hoolten Mien Land". Rest nog te vermelden dat s.v. Holten in de maand augustus een nederlaagtoernooi organi seert, met onder andere: Sp.cl. Heracles, F.C. Twente, P.E.C. Zwolle en Sp.cl. Achilles en dat rond half elf de nieuwjaarsbij eenkomst in de gezellig gevulde kantine van Meermanskamp werd besloten. Symbolisch bood hij aan de hele zaal eean krentenwegge aan, die uiteindelijk via een „ge- luksplakkertje" onder de stoel gewonnen werd door Jannie Beltman. De voorzitter van de suppor tersvereniging .sprak een kort woordje en gaf mgt name (de aktiviteiten van) de supporters een pluim op de muts. „Denk aan de geslaagde „Stol- lenaktie" en de verwerping". Dat de Fienpreuvers een nauwe relatie onderhouden met s.v. Zaterdagavond 7 januari speel den het dameswaterpoloteam een competitiewedstrijd tegen het damesteam van ABS in het overdekte IJsselbad te Deventer. ABS maakte de openingsgoal al binnen de eerste minuut dat ook direct werd gevolgd door de gelijkmaker van Erna Veldwijk voor Holten. In de tweede en derde periode liep ABS verder uit tot 3-1 waarna Gefrie Veen- eman vlak voor rust er 3-2 van maakte. De vierde en tevens de laatste periode liep de stand nog verder uit in het voordeel van ABS 6-2. Ondanks een ne derlaag voor de Holtense dames hebben de meegenomen suppor ters een boeiende en sportieve wedstrijd gezien. Het herenteam speelde zon dagmiddag tegen ABS 2, even eens in Deventer en net als bij het damesteam was ook hier de publieke belangstelling erg groot. In de eerste periode wisten Wim Roode en Anton Aarsen door te breken en scoorden tot 0-2, terwijl in de tweede periode het spel gelijk op ging voor bei de partijen. De derde periode was nog maar nauwelijks begonnen of ABS werd verrast met een prachtige doorbraak van Marcel Kers die met een links schot 0- 3 scoorde gevolgd door een goal van Ernst van de Ende 0-4. In de vierde en laatste periode Donderdag 29 december 1983 heeft de uitloting van de loterij van s.v. Bato plaatsgevonden. De prijzen zijn gevallen op on derstaande lotnummers: 1893, 1821, 2413, 1551, 1891, 2900, 1949, 1659, 742, 1237, 2862, 1741, 2835, 1122, 333, 1937, 2235, 220, 2724, 2342, 399, 2713, 1039, 2179. 1007, 109, 1957, 389, 1849, 2727. De prijswinnaars hebben de prijzen thuis bezorgd gekregen. maakte An ton Aarsen 0-5 en 3 sec. voor het einde besliste we derom Marcel Kers met een links afstandsschot de wedstrijd met 0-6 in het voordeel van Twenhaarsveld die hiermee weer 2 belangrijke punten binnen haalde. De volgende wedstrijd is op zaterdag 21 januari tegen Olde Vechte in het Aa-landenbad te Zwolle, vertrek zowel het dame als herenteam om 16.30 uur pre cies vanaf de Dorpsschool. Senioren: Marle'69-Blauw Wit 2.30 u. V. 1.00 u. Eversberg 2-Blauw Wit 2 12.45 u. V. 11.45 u. Blauw Wit 3-SW (Sibcuio) 3 2.30 u. Vr.sch. Blauw Wit 4-Huls. Boys 5 2.30 u. Vr.sch. Blauw Wit 5-Huls. Boys 4 u. u.,Vr.sch. Huls. Boys 6-Blauw Wit 6 12.45 u. V. 11.45 u. Blauw Wit Al-De Zweef a2 14.30 u. Blauw Wit bl-Excelsior b2 13.00 SDOL b 1-Blauw Wit b2 12.15 u. V. 11.15 u. De Zweef b3-Blauw Wit b3 14.30 u. V. 13.30 u. Voor de competitie werd slechts 1 wedstrijd gespeeld en Holten speelde uit tegen A.B.S. In de eerste minuten kon Hol ten het spel nog redelijk volgen maar liep wel een 3-0 achter stand op. Vooral aanvallend was A.B.S. veel gevaarlijker. Vooral door hard doorgaan in de verde diging, waar de scheidsrechter helaas te weinig tegen optrad. Holten kreeg aanvallend kansen, maar trof een zeer zekere doel- vrouwe aan in het doel van A.B.S. Bij rust was de stand 5-0. Ook na rust een zelfde spel- beeld. Een sterker A.B.S. en een Holten dat enige kansen kreeg, maar daarvan door Jeanet Nij- land slechts 1 maal van wist te .profiteren. A.B.S. won daardoor verdiend met 10-1. Een gezien het vertoonde spel overtrokken winst. Programma: za. 13-1: Al uit tegen Overwete- ring om 12.00. Vertrek 11.00. JB I üit tegen Apeldoorn '80 om 12.00. Vertrek 11.00. zo. 15-1: Heren S thuis tegen D.S.C. 1 om 12.00. Standen: In de 2e Klasse A' boekte Achil les een verrassend gelijk spel te gen W.S.V. 10-10. D.S.C. won ruim van DASH met 24-16. Door deze uitslagen staat D.S.C. met II uit 5 bovenaan. Holten staat 3e met 9 uit 7. D.S.C. verloor het ene punt thuis tegen Holten. De wedstrijd van zondag tegen D.S.C. is voor Holten van groot belang, omdat bij winst de ach terstand tot 1 punt kan worden teruggebracht. Holten-D.S.C. sporthal 't Mossink, zondag 15-1 om 12.00!!! In een wedstrijd zonder hoogtepunten heeft zaterdag j.l. het Deldense ZW een 2-1 overwinning behaald tegen Blauw Wit. Met de pauze hadden de gasten al een 1-0 voorsprong, die ze niet meer uit handen gaven. Na een zeer lange voetballoze periode traden beide ploegen, tot veler verrassing, zaterdag aan op Meermanskamp. In tegenstelling tot de verwachting bleek het veld zeer goed bespeelbaar. De gure wind en de lage temperatuur maakten echter vóór het publiek bet verblijf niet erg aangenaam. Bij Blauw Wit stonden Har- bers en Hans Stam, die beide langdurig geblesseerd waren ge weest, weer in de basis, maar tot grote daden voerde dit niet. Binnen een kwartier moest de thuisclub tegen een achterstand aankijken, toen doelman van Dijk een cornerbal onvoldoende weg kon werken, waarna het voor ZW-aanvaller ten Voorde een koud kunstje was om de score te openen (0-1). Nauwe lijks vijf minuten later behoedde van Dijk' zijn club voor een nog grotere achterstand toen hij een van dichtbij ingeschoten bal, met een katachtige reflex, tot corner omboog. Blauw Wit kon hier vrij weinig tegen over zet ten. Het aanvalspel was te door zichtig en te traag, terwijl de zeer gegroepeerd spelende ZW-defensie weinig kansen weg gaf. Dit resulteerde (te) vaak in schoten van te grote afstand, die voor de voortreffelijke ZW-goalie totaal geen probleem opleverden. Eerst in de 40e mi nuut zag Henri Stam, deze mid dag de beste man van het veld, kans een gevaarlijk schot af te vuren, maar opnieuw bleek de ZW-doelman de situatie volle dig meester. Na de pauze pakte Blauw Wit de zaken wat ener gieker aan en dat resulteerde in een veldoverwicht. Toch zou juist ZW de voorsprong vergro ten. Een verre hoge pass door het centrum daalde achter de opgedrongen Blauw Wit verdedi ging en juist buiten het 16-me- ter gebied. Een misverstand tus sen de uitgelopen doelman en zijn achterhoede gaf van Norel de kans om 2-0 te laten aante kenen. Dit was de thuisclub toch te bar en met man en macht werd de aanval gezocht. Dit leidde in de 19e minuut tot een tegendoelpunt toen Richard Beldman op de rand van het strafschopgebied een hard en verstandig daar toch iets aan te doen. Bijvoorbeeld door op elke douche apart een drukknop te plaatsen, zodat die afeonderlijk bediend kunnen worden", aldus commissielid Ten Velde. Voorzitter J. Groene veld was het niet met hem eens dat de kleedkamers op Meermanskamp verwaarloosd zouden zijn. „Er is in de loop der jaren wel degelijk iets aan gedaan". Wethouder H. Rustebiel merkte nog op dat ge meentewerken bezig is met een onderzoek naar de warmwater voorziening in de kleedkamers 7 en 8. Waarschijnlijk zullen daar drukknoppen worden geplaatst. De sportcommissie heeft geen sporttechnische bezwaren tegen het doorgaan van de Vooij aars- rit van MAC De Holterweg. De beslissing daarover ligt nu bij het college van b en w. Ook was men unaniem in het positief adviseren over een recreaties portsubsidie ad 107 gulden aan de Badmintonclub Holten. Met de vaststelling van het jaarver slag over 1982 is de commissie hard op weg een achterstand in deze in te lopen. Het ligt in de bedoeling nog voor het zomerre ces het jaarverslag over 1983 te kunnen presenteren. De rondvraag was voor J. A. Schuchard aanleiding zijn onge noegen naar voren te brengen over de manier waarop wethou der H. Rustebiel tijdens de ope ningsreceptie van het nieuwe clubgebouw van de Hockeyclub Holten deze vereniging had toe gezegd dat de gemeente Holten een nieuw verplaatsbaar kleedlo kaal op het Sportdal wil plaat sen. Schuchard voelde zich hier door enigszins gepasseerd, te meer daar hij en andere leden van de Sportcommissie druk op zoek zijn geweest naar een alter natief voor de slechte kleedac commodatie op het Sportdal. Overigens was hij wel blij met deze oplossing. In antwoord daarop vond wethouder H. Rus tebiel niet dat hij zijn verant woordelijkheden te buiten was gegaan. Hij wees op het advise rende karakter van de commis sie en op de zeer korte termijn waarop deze beslissing is geval len. Bovendien had hij wèl het dagelijks bestuur van de Sport commissie op de hoogte gesteld alvorens hij zijn toezeggingen aan de hockeyclub deed. H. J. Westerik meende toch dat de sportcommissie hierbij betrokken had moeten worden. Niet alleen om het gevoel van „waar zijn wij dan voor" te voorkomen, maar ook omdat door deze beslissing wel degelijk een beleidsombuiging op sport gebied nodig kan worden. Het geld voor de kleedkamers moet immers uit de reserve „Sport- voorzieningen" komen. Hij drong er echter op aan hier geen pres tigekwestie van te maken, waar in iedereen mee kon gaan. Blauw-Wit b2-Holten b2 Zo in het begin van het nieu we jaar is het even weer wen nen, als ze het veld weer betre den. Zaterdag moesten de jon gens van Holten b2 na een kor te winterstop aantreden tegen Blauw-wit. In de eerste helft was het Holten die de toon aan gaf. Het werd 0-1 door een schit terend schot van Hers. Blauw wit kwam in de eerste helft al leen met enkele gevaarlijke ac ties voor het doel van Holten. 10 minuten voor rust scoorde Het nachtvoetbaltoernooi dat Arie Ongena op initiatief van Truus Arends, beheerster van het sporthalrestaurant, organiseerde heeft plm. 200 deelnemers en de bomvolle tribines in sporthal 't Mossink in de nacht van vrijdag 6 op zaterdag 7 januari van 's avonds 10.00 uur tot 's morgens rond 7.00 uur niet alleen veel spanning en vaak goed spel maar bovendien veel gezelligheid en plezier gebracht. Er werden in totaal 28 mini- partijtjes gespeeld met een to taal score van 120 doelpunten. De hoogste score kwam op naam van het team van de Dij- kerhoekse Schietvereniging „De Zaagmolen". De schutters, die weten wat in de roos schieten betekent, hadden geen enkele moeite met de muzikanten van H.M.V. die met 7-0 van de vloer werden gespeeld. Spelers en pu bliek werden welkom geheten door Arie Ongena die tevens een woord van dank sprak tot de scheidsrechters Jan Avezaat, Wim Hallink (Nijverdal) en Wim Klein Velderman de afd. Holten EHBO en de volleybalvereniging „Mintonette" die enkele uren van hun trainingstijd afstonden voor het nachtvoetbal. De prachtige bokaal werd tegen het ochtendgloren uitgereikt door Truus Arends aan toernooiwin- naar LOOK. Uitslagen: Klavier I-Klavier 2 2- 1; Vletgoor-Canadastraat 5-0; B. C. Jansen-T. T. V. H. 1-1; H.M.V.-De Zaagmolen 0-7; Real Cavety-Beuseberg 5-0; Mos- sink-P.V. AC. rest. 4-1; Look-Borkeld 3-1; Pers. S.G.- S.A.M. 3-1; Klavier 1-Vletgoor 0- 0; Klavier 2-Canadastraat 4-0; B.C. Jansen-H.M.V. 6-1; T.T.V.H.- De Zaagmolen 1-4; Real Cave- ty-Mossink 1-3;. Beuseberg-Pers. AC-rest. 2-1; Look-Pers. S.G. 2-0; Borkeld-S.A.M. 2-1; Klavier 1-Ca- nadastraat 3-1; Klavier 2-Vlet- goor 0-0; B.C. Jansen-De Zaag molen 1-4; T.T.V.H.-H.M.V. 3-0; Real Cavety-Pers. AC. rest. 5-1; Look-S.A.M. 4-0; Beuseberg-Mos- sink 1-1; Borkeld-Pers. S.G. 1-3. Winnaar poule 1: Klavier 1, win naar poule 2: De Zaagmolen 3-2, winnaar poule 3: Mossink, win naar poule 4: Look: 4-6(w.n.s.). Verliezerspoule: De Zaagmo- len-Mossink 3-4. Finale: Klavier 1-Look 2-5. Holten 0-2 door een halve om haal van Vincent. Over de twee de helft kunnen we zeer kort zijn. Met één woord, het was het aanzien niet waard. Helaas! De sondanks heeft Holten er weer een paar zeer belangrijke punten bij. Het werd dus een 1-2 over winning. Blauw Wit B3 tegen Excelsior B4, Blauw Wit B2 is de 2e helft van de competitie zeer goed be gonnen. Het leek er even op dat er met tien man moest worden gespeeld maar dankzij G. Jan sen kwam er toch een volledig elftal binnen de lijnen. Blauw Wit was overduidelijk de beste ploeg en sloot de eerste helft af met een 4-0 voorsprong. Ook na de thee kwamen de Rijssenaren er niet aan te pas en in 20 mi nuten liep Blauw Wit uit naar 9-0. Er had in de resterende tijd nog meer ingezeten maar Blauw Wit had geen kijk op de buiten spel van Excelsior en zo bleef het bij 9-0. De doelpunten kwa men op conto van Jaap Kruk (4x) Henk Potman (3x) en Wer ner Stam (2x) Hans Stam en Gerrit Beldman bedankt voor het vlaggen! Zaterdag wacht een zware wedstrijd in Nijverdal te gen B3 van De Zweef. Een 9-0 zege zit er beslist niet in maar als we allemaal willen knokken voor de puntjes dan zit er zeker een gelijkspel in. Succes jon gens!! Holten el wint zaaltoernooi Holten el won in Markelo het „Zaaltoernooi" voor de E-elftal- len. Het Holtens team werd eer ste in hun poule, door achter eenvolgens te winnen van Mark vogels, Diepenheim, en Hector allen met 2-0. In de finale ont- j moette Holten Haarle die in j poule A winnaar werd. Ook de finale werd met 2-0 gewonnen, waardoor Holten weer een prachtige beker mee naar huis nam. Ten slotte nog even dit: De PR-man van de Holtense voet balvereniging wenst de jeugd van Holten een strijdvol en een succesvol voetbaljaar toe. laag diagonaal schot los liet dat langs de vertwijfeld springende keeper tegen de touwen ging (1- 2). De gastheren bleven hierna druk uitoefenen op het doel van ZW, maar ze zagen opnieuw nauwelijks kans om de achter hoede van de gasten echt in de problemen te brengen. Ook wis sels van Boog voor Hans Stam en Verveda voor Pruntel sorteer den niet meer het gehoopte suc ces. Door deze nederlaag beland den de Blauw Witters langzame rhand in de onderste helft van de ranglijst en daar horen ze, gezien de kwaliteit van het elf tal bepaald niet thuis. Door vol ledige inzet en vooral meer doel gericht spel zullen de komende wedstrijden punten verzameld moeten worden.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9