HMV jubilarissen Poolse schilderkunst in Galerie Vincent Medische diensten The Jam Status Qu Sharon Redd Voorlichtingsavond veehouderijbelangen Voorlichtingsmiddag voor veehouders „Holten in de oorlog" kan verschijnen T.T. Visnet Politie Égi weekjournaal HOLTENS NIEUWSBLAD Schoon grondwater aan de Rijssenseweg Bejaardensociëteit BURGERLIJKE N L. AGENDA DONDERDAG 12 JANUARI 1984 Om nu een meer efficiënte manier van werken te verkrijgen is besloten dat NRS, FES, G.I.R., CMD, MB, Fed. K.I. ver enigingen en Landbouwschap te bundelen het N.R. Syndicaat Voor de praktische veehouder verandert er alleen dat hij nu geen rechtstreeks lid meer is van het stamboek maar via zijn De Vereniging voor „Veehouderijbelangen" hield donderdag avond in café-rest. „Vosman" een voorlichtingsavond onder lei ding van voorzitter H. Rietberg die in zijn welkomstwoord een groot aantal leden kon begroeten alsmede de spreker voor deze avond de heer E. Meilink, voorzitter van het Ned. Rundvee Syndi caat, te Gramsbergen. Hij gaf een uitvoerige uiteenzetting van het nieuwe NRS dat met ingang van l januari 1984 van start ging. Het Nederlands Rundvee Stamboek dat werd opgericht op 15 december 1874 heeft haar werkzaamheden afgesloten en de letters „N.R.S." staan thans voor Nederlands Rundvee Syndicaat. Op het gebied van de veehouderij zijn een groot aantal organisaties werkzaam met hetzelfde doel: Veeverbetering. Jaarverslag Er werd In deze bijeenkomst uitgereikt het jaarverslag 1982- 1983 met uitvoerige gegevens over opbrengst, vetgehalte etc. over de periode 1 juli '82 t.e.m. 30 juni 1983. Het verenigingsgemiddelde is ook in genoemde periode weer gestegen n.l. met 54 kg. melk, 0.05% vet maar het eiwitgehalte daalde met 0.01%. Gemiddeld was er per koe een vet/eiwit stij ging van 14 gram. Het aantal koeien per bedrijf steeg in het verslagjaar tot 42.6. De gemid delde productie bedroeg 5617 kg. melk, 4.05% melkvet, 316 dagen, 3.37% eiwit en 1316 gram v/e per dag. Voorzitter Rietberg, die een woord van dank sprak tot het personeel en de monsternemers, feliciteerde de fam. D. ten Dam, Va!eweg3 die het presteerde om in de 8 jaar dat aan melkcon- trole werd gedaan maar liefst 7 keer de eerste plaats op de ranglijst van bedrijfegemiddelden te behalen, dit jaar met. de cij fers 7032 kg. melk, (318 dagen), 4.11% melkvet, 3.47% eiwit en 1677 gram v/e per dag. Op het voormalige stort ter rein van de firma Krekel aan de Rijssenseweg is geen sprake van dermate ernstige bodemver vuiling dat er maatregelen moe ten worden getroffen. Dat is het resultaat van nader onderzoek door ingenieursbureau Oranje woud BV. Met name werd ge vreesd voor vervuiling van het grondwater aldaar. De genomen monsters bewezen het tegen deel. Dinsdag 17 januari staat de eerste bejaardensociëteit van het nieuwe jaar weer op het programma. De middag begint zoals gebruikelijk om 14.30 en wordt gehouden in „De Kande laar", plaatselijke veehouderijbelangen, want de leden van het nieuwe NRS zijn de provinciale, de P.B.R.'s waar de plaatselijke verenigingen bij aangesloten zijn. Er werden n.a.v. de lezing van de heer Meilink nog enkele vragen gesteld die hem de gele genheid gaven om op enkele za ken nog wat nader in te gaan. Het lang verwachte boek over Holten in de oorlogsjaren 1939= 1945 kan verschijnen. De au teurs Herman Steunenberg en Martin Hols hebben van het Holtens college van b en w de toezegging gekregen de uitgave financieel mogelijk te maken. Of dat gebeurt door financieel garant 4e staan en/of door af name van een bepaald aantal boeken is nog de vraag waar over nader met de schrijvers overlegd zal worden. Hols en Steunenberg die het boek in ei gen beheer uitgeven kunnen roet een aantal verkochte exem plaren van 600 volstaan om de saafc kostendekkend te maken. De totale oplage, die in Hellen- doorn wordt gedrukt zal 1000 stuks bedragen, Respectievelijk 50 en 25 jaar zijn de heren Henk Koop-man en Egbert Voordes HMV mensen in hart en nieren, muzikanten bij HMV. Beiden werden dan ook in het zonnetje gezet door voorzit ter Johan Meyer tijdens een ge zellige Nieuwjaarsreceptie in Vosman. Links op de foto het echtpaar Koopman, rechts het echtpaar Voordes en in hun midden de heer Johan Meyer. Gedurende de maand januari biedt Galerie Vincent de mogelijk heid de werken van de uit Polen afkomstige Jozef Debsbi te be kijken- Zijn onderwerpen zijn veelal voortvloeisels uit zijn eigen gedachtenwereld, ongeforceerd, soms aards, soms bovenaards weergegeven, Hij heeft een symbolische, min of meer religieuze manier van werken, Resultaten hiervan zijn duidelijk waarneem baar in zijn stukken die overigens stuk voor stuk zijn uitgevoerd in vrije felle turquoise-achtige tinten. De expositie loopt de hele maand januari en de openings tijden zijn als volgt: donderdag 14.00-17.00 uur, 19.00 21.00 uur; vrijdag 14.00-17.00 uur; zaterdag 10.00-12.00 uur. 14.00-17.00 uur. Het zijn sterke blikvangers, met een Indringende maar toch rustige uitstraling. Ieder werk stuk ademt op zijn eigen wijze een sfeer uit, die moeilijk op pa pier is weer te geven. De com posities zijn allemaal door mate riaal en kleurgebruik van hoge artistieke waarde en brengen een bijzonder gevoel teweeg, waar je alle kanten mee uit kunt. Jozef Debski werd in 1948 in Enschede geboren en volgde zijn opleiding aan de A.K.I. in En schede met als richting vrij te kenen en schilderen. De gezamenlijke Landbouworganisaties in Holten t.w. de afd, O.L.M. en de C.B.T.B. en de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting organiseren in samenwerking met het Consulentschap voor de Rundveehouderij te Hengelo een ..Voorlichtingmiddag" op dins dagmiddag 17 januari om 13.15 uur in café-rest. „Vosman". Zo'n kleine 60 deeLnemers/sters zullen zaterdag aan het open Ta fel Tennis Toernooi deelnemen dat vanaf 10.00 uur in Sporthal 't. Mossink gehouden zal worden. Opgave is niet meer mogelijk maar belangstellenden zijn des te meer welkom! In verschillende leeftijdscategorieën zal men aan de start ver schijnen, kortom van jong tot „oud". Het belooft evenals vorig jaar weer_een gezellige en sportieve strijd te gaan worden. Het onderwerp is deze middag de beregening in de landbouw. De heër J. Kmiskamp, medewer- Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur: ds. H. J. Ekker, 19.15 uur: ds. W. Vons (Heilig Avond maal). Uitgangscollecte voor kerkkoor/Helicon. Oppasdienst: mevr. Wolters-Teeselink en An- nefc Vukkink. Geref, Kerk; 9.30 uur: ds. F. J. van der Wal van Nijverdal, 15.00 uur: ds. H. Lenters van Apeldoorn. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. Kindernevendienst: klas 3 en 4 oJ.v. Hans Paalman. Oppasdienst; Joke Paalman en Anja van Leeuwen, Jenny Aan stoot en mevr. van Doorn-Aan stoot. R.K. Kerk: 9.15 uur: Heilige Mis in de Ned. Herv. Kerk. Oljkerhoek: 10.00 uur: ds. W. Vons (Heilig Avondmaal). Uitgangscollecte: kerkkoor/Helicon. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur: zondag: B.9Ö uur en 10,00 uur. ker van het consulentschap, zal de kosten en de opbrengsten van de beregening behandelen en de heer J. Groot. Roessink, specialist landbouwwerktuigen- zal de verschillende systemen en mogelijkheden van beregenen onder de loupe nemen. Gezien de droge zomer van 1983 een hoogst belangrijk en actueel on derwerp. Er zijn vele installaties aangeschaft en andere veehou ders hebben plannen om tot aankoop over te gaan. Voor bei de groepen veehouders is het belangrijk om zo goed mogelijk op de hoogte te zyn met de mo gelijkheden. ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. Dokter W. R. van Couwelaar is afwezig tot en met 29 januari. WIJKVERPLEGING Dienst 12 t.e.m. 19 jan. zr. G. Honig, Fliermatenweg, tel. 05731- 445, b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk. Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijk- i De politie van Deventer kon de afgelopen week een tweetal knapen aanhouden die bekenden twee keer een bromfiets te heb ben gestolen te Holten en wel in mei en in september vorig jaar. De betreffende bromfietsen kon den echter tot op heden niet worden achterhaalld. Op 3 januari konden twee fiet sen worden terug gegeven wor den aan de rechtmatige eigena ren die aangifte hadden gedaan van diefstal van hun fiets. Eén van de fietsen was wel vrij ern stig beschadigd. Op 5 januari reed een automo bilist een lantaarnpaal omver in de Bessinkpasstraat als gevolg van de gladheid. In de nacht van 6 op 7 janu ari werd van een jongeman vuurwerk inbeslaggenomen. Of schoon het nieuwe jaar al onge veer een week oud was, meende hij het (nog) nodig te vinden de bewoners wakker te houden. Dat zelfs je fiets in je eigen (onafgesloten) schuur niet meer veilig staat ondervond deze week een inwoner aan de Nagel houtstraat, Daar bleek dat rijn fiets gedeeltelijk was vernield en dat deze vernieling moet zfin ge pleegd terwijl de fiets in de ■schuur stond. verpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur tevens afha len en terugbezorgen van maga- rijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke eerste en der de dinsdag van de maand. TANDARTS R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijssen. tel. 05480-131 94. Spreekuur voor spoedgëvallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk. Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatscb- Dienstver!, Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tael. 05483-27 84. Maatschappe lijk werk, gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuur maandag t.m, vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 1 35 53. Open bejaarden werk: inlichtin gen. tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen Gimsultatiebureau, Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf: storing elektriclteits-, gasvooraening, tel. 1814. Politie: tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht). Geboren: Gerrit Hendrik z.v. G. H. Ebrecht en H, W. ten Arve (geb. te Deventer. Gehuwd: M. Nijkamp, oud 28 jaar, Rijssen en W. J. Koordes, oud 23 jaar, Holten. Donderdag 12 januari 19.45 uur Nieuwjaarsbijeenkomst Herv. Vrouwengroep „Ora et La- bora" in „De Kandelaar". Tot 10 februari: Tentoonstelling handwerken Overijsselse Platte landsvrouwen in bibliotheek, Rö- rikstraat3 (zie ber.) Vrijdag 13 januari 20.00 uur Motorsportfilmavond M.A.C. „De Holterberg" in zaal „Vosman". Zaterdag 14 januari 9.30 uur Recreantentoemooi Ta feltennisvereniging in sporthal 't Mossink. Zondag 15 januari 14.00 uur dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.), 19.30 uur dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 16 januari 19.45 uur Jaarvergadering afd. Espelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt" met medewerking van Volksdans groep van de afd. Holten. Dinsdag 17 januari 13.15 uur Voorlichtingsmiddag gezamenlijke Landbouworganisa ties in Holten m café-rest. „Vos man" (zie ber.). 14.30 uur Bejaar densociëteit „De Kandelaar", Vrijdag 20 januari 20.00 uur Viering 30-jarig be staan Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." in De Kandelaar, Op voering van de klucht „De Bokskampioen". Zaterdag 21 januari 20.00 uur Uitvoering Chr. Ont spanningsclub „C.O.C." in „De Kandelaar". Maandag 23 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen in zaal „Vosman" n.ra.v. Veilig Verkeer. Donderdag 26 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten van de Chr. Plattelands vrouwen Bond in „De Kande laar". Zaterdag 28 januari 9.30-16.00 uur Jaarlijkse spring- wedstrijden manege Beldman (zie ber.), Van 1977 tot 1983 was the Jam de toonaangevende groep In de Engelse popsceae, met een enkele keer een commer cieel succes buiten Groot Brittanië. Ein *82 besloten Bruce Foxton, Rick Buckler en Paul Weller de band op te heffen en rich op andere projekten te storten waarbij Paul uiterst succesvol berig ging met the Style Council, Vlak nadat het trio had opgehouden te bestaan verscheen de live-elpee „Dig the new breed", een soort afecheidselpee met daarop een aantal live-versies (opgenomen gedurende verschillende con certen tijdens hun diverse toernees) van enkele van hun hits. Lang alle singles van The Jam waren echter niet op lang- spelers verschenen zodat lp-kopers nog steeds geen compleet overzicht van de carrière van het drietal konden aanschaffen. Nu is dat wel mogelijk gemaakt met de dubbelaar „Snap!", een uitstekende verzamelelpee waarop alle hits en enkele, nooit op elpee verschenen b-kantjes. Tevens staat op dit pri ma verzorgde en van een opvallende hoestekst voorziene al bum een opnieuw gemixte versie van „Funeral pyre" en een demo opname van „That's entertainment". De totale op brengst is 29 nummers die van „In the city" tot en met „Beat surrender" een schitterend overzicht van de (hit)carrië- re van The Jam geven. En dat de kwaliteit hun succes recht vaardigde bewijzen b.v. „All around the world", „EngJish Ro se", „Mr. Clean", „Strange town", „The butterfly codector", „Sroithers-Jones", „The Eton rifles", „Going underground", „That's entertainment", „Town caded Madce" en „The bitte rest pid a ever had to swadow)". Stuk voor stuk juweeltjes uit de Engelkse popgeschiedenis terwijl daarnaast ook de an dere (18) songs uitstekend klinken en dit album Is dan ook een ideale aanvulling van de Jam-elpee verzameling. The Jam/Snap! Polydor 815 537-1 Sinds de personeelswisseling is de aandacht voor Status Quo wat verminderd maar met hun vijftiende langspeler „Back tot back" wordt die stilte op de geijkte Quo manier doorbroken. Rick Parfïtt, Francis Rossi, Alan Lancaster, An drew Brown en Pete Kircher (de nieuwe trommelaar) produ ceerden gezamenlijk dit album waarop 8 eigen songs en 2 covers. Om te beginnen „A mess of blues" van Doe Pomus en Mort Schuman, door Quo op uitstekend stampende wijze uitr gevoerd. Als uitsmijter dient Going down town tonight", een pittige rocker, geschreven door ene Johnson. Daar tussenin zit dan het eigen werk, om te beginnen het ook al op single uitgebrachte „Ol' rag blues" (met in de tekst een verwijzing naar the Who), een standaard Quo rocker over spijkerbroe ken. Vervolgens blijft het boogiën geblazen in „Can't bij do ne" opnieuw zo'n lekkere Quo stamper met een prima gi- taar-intro. „Too close to the groiind" zorgt voor een rust punt/je) waarna in „No contract" enige hardrock invloeden zijn te beluisteren, zeker hèt gitaarspel Is agressiever, als an ders. „Win or lose" lose" Is weer een degelijke, ouderwets klirikjende Quo-song waarna in „Maruerita time" (overigens de nieuwe single) het toetsenwerk van Andy Bown wat meer op de voorgrond treedt. Dit levert een zachtere Quo-sound op waardoor de groep enigszins aan de Rubettes doet den ken. Met „Your kind of love" en „Stay the night" volgen weer twee stampers voordat de reeds genoemde rocker „Going down town tonight" het geheel afsluit. Voorzien van enkele goed klinkende experimentjes is dit toch hoofdzakelijk weer een ouderwetse Status Quo elpee, voer voor fans dus. Status Quo/Back to back Vertigo 814 662-1 Van alle dames die rich in het disco-gebeuren hebben ge stort is Sharon Redd een van de meest ervaren en (dus) succesvolste. Na jarenlang in allerlei hoedanigheden op het toneel te hebben gestaan, het laatst als achtergrondzangeres bij Bette Midler, begon ze enkele jaren geleden voor zichzelf Dat ging vanaf het begin redelijk succesvol en vooral na de wereldhit „In the name of love" en de ,Jtedd hott" elpee werd Sharon de lieveling van de disco's Met „Love how you feel" is de opvolger daarvan versche nen en op deze lp gaat Sharon onverdroten voort in de van haar bekende discostijl. „Activate" is een mid-terapo dan- ce-track die dankzij de pittige sound van percussie en Lin Drumm de meeste dansvloeren overbevolkt zal doen raken. Het electronische ritme-gebeuren speelt trouwens in alle songs een belangrijke rol en dus ook in „You're a winner", een lekker strakke disco-stamper. Een verdere num- mer-voor-nummer bespreking is eigenlijk overbodig want „Got ya' where I want", „Har on the wire", „Sweet sensa tion" Get eens op de boeiende tekst!), „Somebody save the night" en vooral het grote hitsucces van dit moment, „Love how you feel", swingen even sterk als de reeds genoemde songs. Geassisteerd door producer en schrijver van alle num mers Eric Matthew heeft Sharon Redd met „Love how you feel" een sterke disco-elpee afgeleverd, een waardige opvolger van „Redd hott" en een verplichte aanschaf voor iedere zich zelf respecterende discotheek. Sharon Redd/Love how you feel Rams Horn 5065 HENK QLDENHOF

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3