The J Status Quo Sharon Redd 10-50% UNIQUE Wij starten 1984 met een knallende 50% i korting. 5.95, 7.95, 9.95 ESHUIS jonge mode ALLE AFEDELINGEN korting DONDERDAG 5 JANUARI 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD Van 1977 tot 1983 was the Jam de toonaangevende groep in de Engelse popscene, met een enkele keer een commer cieel succes buiten Groot Brittaniê. Ein '82 besloten Bruce Foxton, Rick Buckler en Paul Weller de band op te heffen en zich op andere projekten te storten waarbij Paul uiterst succesvol bezig ging met the Style Council. Vlak nadat het trio had opgehouden te bestaan verscheen de live-elpee „Dig the new breed", een soort afscheidselpee met daarop een aantal live-versies (opgenomen gedurende verschillende con certen tijdens hun diverse toernees) van enkele van hun hits. Lang alle singles van The Jam waren echter niet op lang- spelers verschenen zodat lp-kopers nog steeds geen compleet overzicht van de carrière van het drietal konden aanschaffen. Nu is dat wel mogelijk gemaakt met de dubbelaar „Snap!", een uitstekende verzamèlelpee waarop alle hits en enkele nooit op elpee verschenen b-kantjes. Tevens staat op dit pri ma verzorgde en van een opvallende hoestekst voorziene al bum een opnieuw gemixte versie van „Funeral pyre" en een demo opname van „That's entertainment". De totale op brengst is 29 nummers die van „In the city" tot en met „Beat surrender" een schitterend overzicht van de (hit)carrië- re van The Jam geven. En dat de kwaliteit hun succes recht vaardigde bewijzen b.v. „All around the world", „English Ro se", „Mr. Clean", „Strange town", „The butterfly collector", „Smithers-Jones", „The Eton rifles", „Going underground", „That's entertainment", „Town called Malice" en „The bitte rest pill a ever had to swallow)". Stuk voor stuk juweeltjes uit de Engelkse popgeschiedenis terwijl daarnaast ook de an dere (18) songs uitstekend klinken en dit album is dan ook een ideale aanvulling van de Jam-elpee verzameling. The Jam/Snap! Polydor 815 537-1 Sinds de personeelswisseling is de aandacht voor Status Quo wat verminderd maar met hun vijftiende langspeler „Back tot back" wordt die stilte op de geijkte Quo manier doorbroken. Rick Parfitt, Francis Rossi, Alan Lancaster, An drew Brown en Pete Kircher (de nieuwe trommelaar) produ ceerden gezamenlijk dit album waarop 8 eigen songs en 2 covers. Om te beginnen 1PA mess of blues" van Doe Pomus en Mort Schuman, door Quo op uitstekend stampende wijze uit gevoerd. Als uitsmijter dient .Going down town tonight", een pittige rocker, geschreven door ene Johnson. Daar tussenin zit dan het eigen werk, om te beginnen het ook al op single uitgebrachte „Ol* rag blues" (met in de tekst een verwijzing paar the Who), een standaard Quo rocker over spijkerbroe ken. Vervolgens blijft het boogicn geblazen in „Can't bij do ne" opnieuw zo'n lekkere Quo stamper met een prima gi taar-intro. „Too close to the ground" zorgt voor een rust- punt(je) waarna in „No contract" enige hardrock invloeden zijn te beluisteren, zeker het gitaarspel is agressiever als an ders. „Win or lose" lose" is weer een degelijke, ouderwets klinkjende Quo-song waarna in „Maruerita time" (overigens de nieuwe single) het toetsenwerk van Andy Bown wat meer op de voorgrond treedt. Dit levert een zachtere Quo-sound op waardoor de groep enigszins aan de Rubettes doet den ken. Met „Your kind of love" en „Stay the night" volgen weer twee stampers voordat de reeds genoemde rocker „Going down town tonight" het geheel afsluit. Voorzien van enkele goed klinkende experimentjes is dit toch hoofdzakelijk weer een ouderwetse Status Quo elpee, voer voor fans dus. Status Quo/Back to back Vertigo 814 662-1 Van alle dames die zich in het disco-gebeuren hebben ge stort is Sharon Redd een van de meest ervaren en (dus) succesvolste. Na jarenlang in allerlei hoedanigheden op het toneel te hebben gestaan, het laatst als achtergrondzangeres bij Bette Midler, begon ze enkele jaren geleden voor zichzelf Dat ging vanaf het begin redelijk succesvol en vooral na de wereldhit „In the name of love" en de „Redd hott" elpee werd Sharon de lieveling van de disco's Met „Love how you feel" is de opvolger daarvan versche nen en op deze lp gaat Sharon onverdroten voort in de van haar bekende discostijl. „Activate" is een mid-tempo dan- ce-track die dankzij de pittige sound van percussie en Lin Drumm de meeste dansvloeren overbevolkt zal doen raken. Het electronische ritme-gebeuren speelt trouwens in alle songs een belangrijke rol en dus ook in „You're a winner", een lekker strakke disco-stamper. Een verdere num mer-voor-nummer bespreking is eigenlijk overbodig want „Got ya' where I want", „Liar on the wire", „Sweet sensa tion" Get eens op de boeiende tekst!), „Somebody save the night" en vooral het grote hitsucces van dit moment, „Love how you feel", swingen even sterk als de reeds genoemde songs. Geassisteerd door producer en schrijver van alle num mers Eric Matthew heeft Sharon Redd met „Love how you feel" een sterke disco-elpee afgeleverd, een waardige opvolger van „Redd hott" en een verplichte aanschaf voor iedere zich zelf respecterende discotheek. Sharon Redd/Love how you feel Rams Hora 5065 HENK OLDENHOF 100% katoenen tricot Diverse kleuren en dessins S-M-L I Diverse kleuren I en dessins. S-M-L-EL WOLLEN ONDERBLOUSES AEROBIC KLEDING PANTYBROEKJE BH. vvit)huid B,CrDDQ 19.95 BH wit/huid; jong, glad model 19.95 BOOBS BH'S BH'S in onze mandjes Triumpf, Pastunette, Warner enz. Wit, 100% katoen. 38 t/m46 Wierdensestr. Rijssen, W|ËR DENSE STRAAT 2-6 RIJSSEN foundation en nachtkleding H5S

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11