Jaaroverzicht 1983 Zaalvoetbal Kleurplatenwedstrij d HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 29 DECEMBER 1983 22 september: Kleuters van „Re- pesteeltje" bezochten bakkerij Hulleman Gezellige boottocht bejaarden en gehandicapten over de IJssel Bejaardencen trum „Diessenplas" vierde 2e lustrum met salonorkest „Satin Feutre", „Open Huis", expositie over de hulp aan ouderen en ca baret „Een tientje rond" Tuk ker Truckers-festival met veel kijk- en luisterspektakel Club kampioenschap Tennisclub „Hol ten" August Muller en Cor v.d. Bijl Nederlands kampioen in de „zijspanklasse-crossen 29 september: Groot winkelbe drijf (E.D.A.H.?) heeft belangstel ling voor panden aan de Smids belt maar.heeft wensen t.a.v. parkeerruimte en bevoorradings mogelijkheden MAVO scholie ren uit Huizen op werkbezoek in Holten Gebouw „Irene" toch 'groter en moderner dank zij douceurtje" (150.000 gulden) van Ged. Staten uit de pot „Stimu- lerings werkgelegenheid in de re gio" 6 oktober: Groot feest in Dijker- hoek i.v.m. honderd jarig be staan van de o.l school Die rendag op Chr. School „Het Kompas" Schurejongeren vie ren 2e lustrum 't Paal- huus" Eerste Open Deursa menkomst seizoen '83/'84 ZPC Twenhaarsveld wint bokaal op zeskamp in Nijverdal Dieren dag bij dierenpension Wan- sink Uitje bejaardensoos naar Borculo en Gelselaar 13 oktober: Jaarvergadering Hol- tense Handelsvereniging Veel belangstelling voor Open dag Paalhuus Grote deelname aan 14e „Nacht om Holten" Ring- avond Hervormde Vrouwen groeppen Energiebeurs fa. Gerrit den Hij er in Durapand 20 oktober: Firma Wonnink toonde herfst- en winter mode Galerie Vincent officieel geopend Eerste koffieconcert seizoen'83/'84 Herfstexpositie Bos Dierenwereld Slagerij Brands „Edelkampioen-oktober '83 Eerste Steenlegging nieuw clubhuis Blauw Wit Ledenver gadering CDA afd. Hol ten Jongerenkoor „Helicon' vierde 10 jarig bestaan met op hoog peil staand concert Ge- zelligheidstoemooi Badminton club Holten 27 oktober: Banden- en verlich tingscontrole afd. Holten Veilig Verkeer Nederland Vijf koren o.a. HGK boeiden met gevari eerd programma in „Het Bonte Paard" Breimodeshow hand- werkhuis „Ans" in zaal „Vos man" Nieuwbouw hockeyclub in Sportdal op hoogste punt Zwennie Vincent met po ny „Mark" 2e op Prov. Kampi oenschappen in Markelo Jan van Beek winnaar Frits Pa- vle-cup 3 november: 599 Holtenaren ga ven op bloedplasma-avond halve liter bloed voor medemens in li chamelijke nood Ouder avond vereniging „Een nood Ouder avond vereniging de bijbel" 10 november: Gedichtenbundel „Tutti Frutti" van Holtense dichteres Betty de Haas-Boek binder verschenen „H.M.V." zorg minder door bouw opsla gruimte 2de hands goederen bij Reilink aan de Jeurlinks- weg Jan ten Have nam na 34 dienstjaren afscheid van „O.A.D." Jaarvergadering Openbaar Lager- en Kleuteron derwijs Dorpsschool en Tuin straat Ouderavond o.l. Kol- school en Kleuterschool en Chr. Kleuterschool „Repelsteel tje" „Bergruiters" vierden 50- jarig bestaan met receptie en feestavond 17 november: 110 jaar Geref. Jeugdwerk in Holten herdacht met herdenkingsdienst en feest avond Thema-avond Rooie Vrouwen Haarschool viert 2e lustrum Feestavond Schietver eniging „De Zaagmolen" 17 november: Jaarvergadering Tennisclub „Holten" Gé Slot man vangt karper (joekel van ruim 24 pond) in Twentheka- naal Jan Schuchard nieuwe prins van de carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" 24 november: Sinterklaas en z'n zwarte knechten door burge meester Van Rappard ten ge meentehuize ontvangen „De Kleine Keizer" aan de Keizers- weg officieel geopend Ge slaagde welfare-dag in „Diessen plas" Jubileum buurtvereni ging „Burg. v.d. Borch- straat" P.V. „De Bergvliegers" huldigde kampioenen F1 pu pillen S.V. Holten kampi oen Wethouder Stegeman in commissoriale raadsvergadering „Het middel tegen duivenover- last" in jenever geweekte rogge" Proost! 1 december: Vader en zoon Groenewoudt exposeren in Hol tense bibliotheek pentekeningen en houtsnijwerk Anton Pieck opende eigenwerk expositie in galerij Vincent Kwart eeuw melkhygiëne in Oost-Neder land Praatavond C.B.T.B. Fantastische show van BZN uit Volendam in spor thal „'t Mossink" Jaarvergade ring IJsclub „De Noord pool" Gewichttouwtrektoer- nooi OKIA in „Het Bonte Paar- d" 8 december: Ds. C. C. Addink op 67-jarige leeftijd overle den Sint-Nicolaas-aktie Hol tense Handelsvëreniging (boven verwachting) goed ge slaagd Jan Masselink expo seert stillevens in galerij Vin cent Sint op bezoek in „Dies senplas", bij SV Holtenjeugd en de scholen/in het dorp de buurt schappen 15 december: Nieuw gemeente huis komt op „Smids belt" Scholengemeenschap „Holten" vierde 30-jarig be staan Pups E3 SV „Holten" kampioen Sint bezoekt gehan dicapte ruitertjes in manege Beldman 22 december: Gouden bruid spaar, op de Kol* Volkskers t- zang in De Kandelaar trok plm. 1000 bezoekers* NIDO-Universal strooiers naar Amerika Leden vergadering afd. Holten Ned. Hartstichting* Afd. Industrie- en Voedingsbond CNV besluiten tot fusie* Nieuw clubhuls (eigen werk!) hockeyclub officieus ge opend* 29 december: Kerstwijdingen be jaardensociëteit Nolten", afde lingen Ned. Bond van Platte landsvrouwen Holten en Dijker- hoek* Gezinspuzzelrit MAC. „Holterberg" en M.A.C. „Haar- le"* 31 december: Holten Nieuws blad, het In onze goede ge meente meest gelezen blad, be staat vijfendertig jaar. En hier mee besluiten we dit overzicht over het jaar 1983, dat hoe uit gebreid ook, niet de pretentie wil hebben volledig te zijn. JAN WIGGERS August Muller ook aktief in tjes. De wmnaartjes viel een zijn eigen woonplaats omlijstte ritje ten deel afgelopen zomer de fietscrosser- Het was een ware beestenboel jj. maandag 2e Kerstdag in de sporthal, die voor. één dag dienst deed als kennel. Vieren tachtig honden stortten zich in het strijdgewoel onder leiding van de kynologen Akkermans, Avesaath, Paule en Klein Vel- derman. De gast van de dag was niemand minder dan de prins Carnaval 1984 Jan Schu chard. Hij verrichtte de aftrap van een 5 uur durende voetbal- schow, opgevoerd door boxers, Deense doggen enz. Uit de voor ronden, die geheel in kerststijl verliepen, kwamen de volgend fi nalisten: de kleinsten uit de se lectie, De Pinchers bestaande uit Ger.it Soer, Johan Huzen, Dick Kappert, Gerrit Nijland, Bennie Paalman, Henk Roelvink en Nico Traanman. Hun grotere broers, De Dobermannen met Harry Sluiter, Henk Meken- kamp, Johan Veneklaas, Sietze Markvoort, Jan Aanstoot, René Schoenmaker en Jan Witten, en de snelsten uit dit gezelschap, De Hazewinden olv. Dinant Pa sop en verder Henk Deyk, An- dré Jalvink, Martin Nijland, Erik Stukker, Harry Willems en Jan Bert Wiss ink. De 3 finalewed strijden waren een boeiende aangelegenheid en de spanning bleef erin, tot de verlenging van de wedstrijd tussen de Pinchers en de Hazewinden. Na de nor male speeltijd was de stand nog gelijk 1-1 door toedoen van Jo han Huzen en Harry Willems. De 5 mintuen extra tijd was voor de Pinchers genoeg om via nogmaals Johan en Bennie Paal man de stand naar 3-1 te tillen en er met de grootste kluif van door te gaan. De hoofdprijs, een statiefoto van het winnende team, werd figuurlijk uitgereikt door voorzitter Jan Warrink en letterlijk door hoffotograaf Jan ten Velde. De organisatie was weer in voortreffelijke banden van de elftalcommissie. De S.V. Holten kan terugzien op een wa re afsluiting van 1983. Zaterdag werden de prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd van de Sint Nicolaasfolder van foto Jan ten Velde. Ruim 100 fraai gekleurde platen kwamen retour en gaven de jury heel wat problemen om tot een keuze te komen. Uiteindelijk werden aan de volgende kinderen com puterspelletjes uitgedeeld; In de categorie tot 6 jaar Richard Neurink, tot 9 jaar Han Romp en tot 12 jaar Arjan ter Haar. 10 november: de Landelijke Rijvereniging bergruiters" herdacht het gouden jubileum met een zeer druk bezochte receptie en feestavond in zaal „Vosman". 15 september: de kampioenen van de Zwem- en Poloclub „Twenhaarsveld" op het ereschavotje. 15 september: bij de 5156 fietsen die ter codering werden „voorgereden" waren ook die van het college van B en W en gemeentesecretaris GJ. van Langenbarg. 16 oktober: jongeren van Jeugdsoos „de Schure" trokken drie dagen uit voor het vieren van het 10-jarig bestaan van „t Paalhuus" in de Beuseberg.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9