HOLTENS NIEUWSBLAD ZAAGMI schkpekm DONDERDAG 29 DECEMBER 1983 „Holten" Wim Alberts klaver- jaskampioen Z.V.V. „Blauw Wit" Meisjes Cl Hockeyclub „Holten" kampioen 12 mei: PvdA politici op werk bezoek in Holten bepleiten geza menlijke aanpak toe risme Plechtige herdenking voor gevallenen in Ned. Herv. Kerk, bij het monument aan de Molenbelterweg en op Canadese Begraafplaats Vlag in top, So- cio-woningen Molen in Dijker- hoek middelpunt „Molenfiets dag" Opening café-bar „de Stijle Trap" Zweedse dans groep (op uitnodiging van - De Holtense Boerendansers in Hol ten) dansten voor en met B. en W. in hal van het gemeente huis 19 mei: Drie OAD-chaffeurs ge huldigd i.v.m. 25 jaar dienstver band Zeven Holtense veehou ders onderscheiden door voor 5 jaar levering van le klasse melk Ponyconcours „Bergrui- ters ondanks regen prima ge slaagd Heren Dekker en Van der Meulen kampioen bridgeclub Holten Internationale deel name aan Military Holten 26 mei: Uitstapje Bejaardenso ciëteit „Holten" en Herv. Vrou wengroep Dijker- hoek Oud-plaatsgenoot C. L. Enklaar aan de R.U. te Utrecht geslaagd voor doctoraal examen rechtsgeleerdheid Tinus Aan stoot biljart-kampioen van Hol ten Autovoetbal en fietscross M.A.C. „De Holterberg" ge slaagde evenement Twee be- bouwings mogelijkheden van ar chitectenbureau Jorissen voor de dorpskom door de raad scep tisch ontvangen. Raadslid Jan Warrink: „Laten we niet verder borduren op „kastelen" die later „luchtkastelen" blijken 2 juni: Js. Kolkman nam na 43 jaar trouwe dienst van G.E.B. afscheid B. en W. accoord met uitbreiding U. Vlees BV Scho lengemeenschap Holten winnaar 4-Scholen sportdag Platte landsvrouwen Dijkerhoek maak ten uitstapje Zilveren insigne voor F.N.V'er J. Krol wegens 25 jaar lidmaatschap Sport- en Speldag „Blauw Wit". Pupil Gerben Smid winnaar „Wiers- ma-bokaal" 9 juni: Raadscommissies onder wijs, financiën en gemeentewer ken met ingang van 1 sept. '83. Openbaar Jaarvergadering afd. Holten EHBO Kinderfeest in A.C.-restaurant i.v.m. 5-jarig be staan indexamens be staan Eindexamen S.G. Hol ten Wielerwedstrijden in het Kolcomplex. Kol-school winnaar „Vruwink-oil" bokaal Sportdag lagere scholen Mintonet- te-mini's kampioen Allard van Bruggen jeugdvoetbaltoemooi prima geslaagd. 16 juni: Broer Nijkamp opent uitbreiding winkelpand aan de Smidsbelt Geslaagde gemeen- 28 april: nieuw clubhuis Schietvereniging „De Zaagmolen" te Dijkerhoek door burgemeester mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard geopend. 5 mei: gemeentesecretaris G. J. Langenbarg door H. M. koningin Beatrix benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 12 mei: geslaagde „Ontmoetingsdag" Herv. Borkeld, Gemeente op het terrein van de recreatietent op de te-zondag Hervormde Kerk op de Borkeld Henk Jan Nijen- huis (Buslofstraat) dolgelukkig met crossfiets als le prijs kleur- wedstrijd (Bushofstraat) Dik kers Holten F3 kampi oen Team „Holterbroek" win naar stratenvoetbal 1983 Hol- terbergrit van de Bergrijders schitterend geslaagd Klas 1, 2 en 3 van School Dijkerhoek maakten reisje naar Arnhem 23 juni: Interkerkelijk recreatie- werk start seizoen '83 met geva rieerd programma Diplo ma-uitreiking „De Marke" en Dagmavo „Splo-school" leer lingen op reis naar Giethoorn en Emmen „Zwem- en poloclub „Twenhaarsveld" op zwem- kamp Fiets-kegelavond Buurt vereniging Golds tein- straat" O.K.I.A.'s A en C team goed op dreef op toernooi in Erichem (Bet.) Gerda Schuitert handbaltoemooi met 1200 deelnemers/sters 30 juni: Straten onder water door wolkbreuk Boeldag H.M.V.: recordopbrengst van f8000- Wim Nijland schutter- skoning van Dijkerhoek Dij- kerhoeks Amateur Toneel boeide met revue „Hi'j drejt wier" - Spring- dressuurwedstrijden in manege „Snorrewind" August Muller/Cor van der Bijl is in Belgische Grand Prix Bets Aanstoot reikt „Poppe-beker" uit aan kampioen Blauw Wit 4 7 juli: School- en Volksfeest in Dijkerhoek Gerard Tuitert nam na bijna 20 dienstjaren af scheid als voorman bij gemeen tewerken Veebeoordelingswed- strijd fokstudieclub op bedrijf van Scheperboer in de Beus- eberg Verkeersschool Stam opende bedrijfspand aan de Pannenbakkersstraat „Dag voer het Paard" op Twenhaars- weide Diploma-zwemmen in Dijkerhoek 14 juli: Echtpaar Klijn Veder man-Rietman 50 jaar ge trouwd Fietscross in „Kalfster- mansweide" met ruim 140 deel nemers Clubkampioenschap pen „BATO" Zomeravondcon cert in „De Kandelaar" Tam boer-ma tre Lieuwe Meinsma nam afscheid tijdens tap toe Adj. directeur Nikkels 25 jaar bij „Nido-Universa" Hou- thakkersfeest op „Smidsbelt" 21 juli: Schurefestival met „Toontje Lager" daverend suc ces Henk Koeslag met vangst van 6 meter en 17 centimeter winnaar viswedstrijd Dierenspe ciaalzaak Dick Zanting 28 juli: Dorpsfeest 1983 begun stigd door mooi weer. Vacantie- gasten kozen uit 10 kandidaten Brigitte Jacobs als „Dorpskonin gin". Dick Jansen prolongeerde titel „Schutterskoning Echt paar Koopman-Nijhuis, Kerkhof- weg halve eeuw ge trouwd Henk Boeve uit Nijver- dal winnaar OAD-Ronde Kin- dervacantieweek bood weer veel plezier aan plm. 140 kinderen 4 augustus: Dorpskoningin Bri gitte op kraamvisite bij fam. Stegeman-Bouwhuis, Borkelds- weg20 Enorme belangstelling voor 3e houthakkers- feest Kleinveemarkt en boel dag „Hóólter Dédnsers" Dij kerhoek kampioen touwtrek ken Autocross MAC „Holter berg" met volop spanning en sensatie Kinderen genoten van Jan Klaassen en Katrijn 11 augustus: Damessalon „Willy" van Wander Drent Jr. feestelijk geopend Auto-races in de Dorpsstraat G.E.B. team win naar laatste „Houthakkersfeest" in vacantieseizoen Holtense Boerendansers op de Franse toer Holtense hardlopers pres teerden goed in Noordsesehut (Dr 18 augustus: Jannes Schuppert 25 jaar gemeente schil der Maishakselmachine als „bruidskoets" voor Harry Oos- tervelt en Joke Foks Tom Braunius en Johan Koopman le in dorpsestafette in Maucreba (Italië) Paardenfokdag Holba- theo in Dijkerhoek Hendri Bronsvoort na 10 jaar SV Hol ten naar hoofdklasser „Rohda" Raalte 25 augustus: Bazar Nierstichting afd. Holten geslaagd Mengvoe dercentrale D.M.C. BV start nieuwbouw in Deven ter Oud-wethouder Jan Riet berg overleden Jan Denekamp 25 jaar bij „Nido-Univer- sal" BZW „Blauw Wit" boekt 300e lid Fietscrossers in hoe- ra-stemming met crossterrein „Vletgoor" 1 september: School- en Volks feest Espelo met revue en kleur rijke optocht Zwemvierdaagse met 826 deelnemers/sters Raad accoord met voorstel openbaar- 14 juli' tijdens taptoe nam Lieuwe Meinsma afscheid van de Holtense Muziekvereniging irHMV" en het tamboercorps. Hij was meer dan 25 jaar tamboer-maitre en heeft in die functie op voortreffe lijke wijze en met kennis van zaken beide ensembles gediend. Recht op de foto zijn opvolger Johan van Bruggen, 14 juli: in het kader van het vakantieprogramma 1983 organiseerde de Holtense Handelsvereniging weer vier Houthakkersfeestenop „Smidsbelt" 28 juli: het 29e Dorpsfeest werd op dinsdag 26 juli met het doorknippen van een lint officiéél geopend door Dorpskoningin Brigitte Jacobs. heid 3 commissievergaderin gen Fietscrossclub „de Hol ter- trappers" opgericht Zaalvoet- baltoemooi ZW „Blauw-Wit" Bergruiter-pony- club 8-tal 2e prijs op Provinciale Kampioenschappen 8 september: Zeer groot aantal le premies op 23e fokdag rood bonten in Espelo Mevrouw F. A. v.d. Wijk-Oomkes, voorz. So ciaal Cultureel Werk 10.000e schaakdiploma SBO voor Mi riam Aarsen „De Poppe" sponsor ZW „Blauw Wit" Leerlingen Scholenge meenschap lieten fietsen code ren 15 september: 5156 Holtenaren lieten fiets coderen Houtbeurs officieel geopend met druk be zochte receptie Jaarlijkse ledenvergadering RA- BO-bank Boekwerkje over fol klore (in proza en poëzie) van Holten en omgeving van Elrie Nieuwenhuis in 2e oplage ver schenen S.V. „De Zaagmolen" (Dijkerhoek) huldigde kampioe nen Spannende clubkampioen schappen Z.P.C. Twenhaars veld

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7