Jaaroverzicht 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 29 DECEMBER 1983 In het laatste nummer van de 35ste jaargang van ons blad willen we in een „terugblik" over 1983 dat overmorgen wordt toegevoegd aan de lange reeks die wij het verleden noemen, nog even terugkomen op een aantal gebeurtenissen die een heel jaar door de revue passeerden, die er min of meer even „uitsprongen" en in een van de twee en vijftig in 1983 verschenen nummers zijn vermeld. 6 januari: Feestelijk en uniek concert Brabants Volksorkest in aula S.G. Nieuwjaarsrondgang in Espelo Geen subsidie (150.000 gulden) voor de tijde lijke woonwagenlocatie aande Markeloseweg. Fikse tegenvaller voor B en W Oliebollencross SV Holten: 350 deelne mers Voorlichtingsmiddag C.B.T.B. en O.L.M. 13 januari: Jongeren exposeren in „La Cigale" Concierge Gert Knapen 25 jaar in gemeente dienst AC-restaurant viert le lustrum met kinderfeest Voor de 7e keer Holtense Kampioen schappen tafeltennis 20 januari: Echtpaar Reij- link-Schoneveld in Okkenbroek 60 jaar getrouwd Jaarvergade ring Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek en afd. Espelo Me vrouw Arfman-Stuiter nam af scheid van marktcommis- sie Nachtvoetbaltoernooi om de „Truus van de Sporthalbo kaal" T.T.V. „O.K.I.A." touw trekkampioen gewichtheffen in Beltrum 27 januari: Echtpaar Lodewe- ges-Tempelman, Borkeldsweg, 50 jaar getrouwd Geslaagd Prin senbal „De Fienpreuvers Jaar vergadering Veefonds „Ons Be lang" Hóólter Daansers op kraamvisite Filmavond De Globe-O AD Springwedstrijd in manege Teun Beldman 2 februari: Holtense Muziekver eniging en Tiroler Kapel H.M.V. concerteerden in „Het Bonte Paard" Jaarvergadering afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen 10 februari: De heer F. J. Hol 25 jaar hoofd van de Espelose school De heer D. J. Wansink nam na 34 jaar afscheid als lid van het Stichtingsbestuur van Hol tens Nieuwsblad Jaarverga1 dering afd. Holten Chr. Platte landsvrouwen Bond Afscheid van 3 brandweermannen op jaarlijkse feestavond Ga la-avond „De Fienpreu vers" Spelmorgen „Blauw Wit" en „Holten" jeugd 17 februari: „Keunedarp" in de ban van carnaval. Duizenden toonden belangstelling voor prachtige optocht. Kindercarna val bij „De Poppe", bejaarden- 17 februari: op de Kolschool was het feest rond het hoofd der school de heer H. J. Wilpshaar, die 25 jaar in Holten voor de klas stond, 7 jaar als onderwijzer aan de Dorpsschool en 18 jaar als hoofd van de Kolschool. carnaval in Hofbar „Boer Biet". Prins Theo I met zijn illustere gezelschap door B en W ontvan gen ten gemeentehuize. Rosen- montag in de taveerne van oud prins Waterjan (maats) en Jan na De heer H. J. Wilpshaar 25 jaar bij het onderwijs. Feest op de Kolschool Egbert Koopman ere-lid van Ontspanningsclub „O.C.H." 24 februari: Voorjaarsvacantie- week „Paalhuus" afgesloten met talentenjacht Foto-expositie Holtense Amateurfotoclub in „Diessenplas" Zonnecentrum aan de Keizersweg geopend le lustrumnacht van Blauw Wit was spannend en sportief Hol tense dames handbalkampioen 4e klasse B IJspret op „de Noordpool" was van korte duur Leerlingen van Muziek school „Holten" gaven concert in Verzorgingstehuis „Sint Fran- siseushof' te Raalte 3 maart Oma Tempelman-Tui- tert (Schreurs Dina) bijna hon derd jaar Ds. R. Visser door zijn broer ds. J. Visser uit Rot terdam bevestigd als predikant der Hervormde Ge meente Jaarvergadering M.A.C. „De Holter- berg" Schaakvereniging „Hol ten" organiseerde t.g.v. 10-jarig bestaan jubileumtoemooi Jaar vergadering L.R.V. „Bergruiters" huldig de clubkampioen Theo van Dijk Stichting Paardrijden gehandicapten Holten hield jaar vergadering 10 maart: Espelose Jongeren wonnen Verkeersquiz afd. Holten WN Echtpaar Wijerman-Edie, Fazantenweg 50 jaar ge trouwd Jaarvergadering afd. Holten Rode Kruis Gus- lal-Koor uit Bulgarije zong op uitnodiging van „Holtens Man nenkoor" voor plm. duizend be zoekers in „de Kande laar" Eerste MAC-vooijaarsrit uitstekend geslaagd Voor de 12de keer organiseerde de „H.P.C." een beurs in de aula van de Scholengemeenschap 17 maart Holtenaar Tammo Lukkien exposeert in La Cigale olieverfschilderijen Jaarverga dering Vereniging voor Open baar Onderwijs en ZC „Twen- haarsveld ABVA/KABO afd. Holten huldigde op jaarvergade ring drie „zilveren" leden Ou ders gaven peuterzaal ,,'t Kol- nus" een grote opknapbeurt 24 maart: Folkloristische dans groep „De Hóólter Daansers vierden le lustrum 4 Groot suc ces SV-BATO met aerobic-dan cing Rijwielhandel Jan Stam nam initiatief graveren postcode rijwielen C.J.V. jaarfeest „de Vriendenschaar" trok enorme belangstelling Rooie Vrouwen genoten in zaal „Vosman" van cabaretière Coby Sehreyer Jaarvergadering afd. Holten „O.L.M." 4 MAC „De Holterberg" huldigde kampioe nen Op jaarvergadering afd. Holten Bouw- en Houtbond F.N.V. werden 4 leden onder scheiden i.v.m. 40 jaar lidmaat schap (gouden medaille) en 25- jarig lidmaatschap (3x zilveren medaille) Jonge reebok, opge jaagd in de Holterberg springt in de Dorpsstraat door ruit in showroom Schuiterd en moest als gevolg van zware verwondin gen worden afgemaakt 31 maart: Boomplantdag aan de Valkenweg Wethouder Ruste- biel heropende vernieuwde ten- nisaccommodatie Voorjaars show fa. Schuppert trok veel be langstelling Jaarvergadering V.V.V. „Holten" nam afscheid van de heer G. Kers, die ruim 29 jaar als administrateur fun geerde „Kraomschudden bij C. J. V.-voorzitter Gerrit Markvoort en z'n vrouw Hennie Jan Oos terkamp voor de 450ste keer op de planken bij „O.C.H." Ynie v.d. Weerthof-Bouma exposeert vormen van handvaardigheid in AC-restaurant 4 Jaarvergadering Supp. Ver. SV „Holten" Mede werkersavond „Blauw Wit" pri ma geslaagd 7 april: Modehuis Wonnink toonde vooijaarsmode '83 4 Hol tense Boerendansers op kraom- visite bij familie Smalle- goor Beuseberg had weer grootste paasvuur 4 Bij 14 april: Plaatsing watertank (60.000 liter) ten behoeve van Holtense Vrijwillige Brandweer op de Holterberg 4 Bets Paal man opende zelfservice centrum aan de Rijssenseweg 4 Zweers nam afscheid van NIDO-Univer- sal Jaarvergadering Buurtver eniging Dijkerhoek Meisjes C2 „Mintonette" kampioen 4 21 april: Firma Voordes bouwt op Mossinkserf in opdracht van Bouwfonds Ned. Gemeenten 18 premie-huurwoningen 4 Echt paar Lubberdink-Jansen 65 jaar 10 maart: Bulgaars Mannenkoor {bijna 100 leden) boeide in ,fie Kandelaar" plm. 1000 bezoekers. 31 maart: nationale Boomplantdag 1983118 vierdeklassers plantten 3000 bomen, struiken en hees ters aan de Wolkenweg. 3 maart: de bijna honderdjarige mevr. Hendrtna Tempèlman-Schreurs te midden van haar kinde ren, klein- en achterkleinkinderen. Op haar verjaardag op 9 maart kwamen velen haar tijdens de receptie in rest. „Vosman" feliciteren. Burgemeester en mevr. Van Rappard kwamen in de loop van de voormiddag op bezoek en boden namens het gemeentebestuur een fraai bloemstuk aan. getrouwd 4 Jaarfeest C.J.V. ,De Bouwers' 4 Hengelsportvereni ging „De Rietvoorn" huldigde kampioenen 28 april: Prof. dr. L. Bak, sprak op uitnodiging van RABO-bank voor Holtense onderne mers Oud-plaatsgenoot Anton Koopman aan de Rijksuniversi teit te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de wiskunde- en na tuurwetenschappen 4 Clubhuis Schietvereniging „De Zaagmo len" in Dijkerhoek officieel in gebruik genomen 4 Roelof ten Veen tafeltenniskampioen bij de jeugd. Nico Valk senioren kam pioen 4 Blauw Wit 4 kampioen en promotie naar 3e klasse T.V.B. 4 Massale opkomst bij laatste koffieconcert seizoen '82- '83 4 5 mei: Gemeente-secretaris G. J, Langenbarg Ridder in de Orde van Oranje Nassau 4 Diensten bond FNV erg boos over uitla ting prof. Bak 4 Bejaardensocië teit vierde 20 jarig be staan 4 Jaarfeest CJV „Imma- nuel" Dijkerhoek 4 Jaarvergade ring HSV „De Riet voorn" 4 Stralend feestweer bij viering „Koninginne dag" 4 Grote deelname voor fietsochtend Wielervereniging 3 maart: ds. R. Visser als predi kant der Herv. Gemeente te Holten bevestigd door zijn broer ds. J. Visser uit Rotterdam. 10 februari: de heer F. J. Hol, 25 jaar hoofd van de Espelo school, werd door de buurtbewoners spontaan gehuldigd. 17 februari: carnavalsprins Theo I door B en W ten gemeentehuize ontvangen.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5