HOllSMx MlpllWxRi Ail 11ULI EIw lllEUVTJDUUr mmr Koffi op hoog econcert niveau Vakantievertier Winter Drs. J. W.E.M. Mares: gil „EG landbouwpolitiek nationaal en regionaal vertalen' holtens Musky gaat weer open! 11 #m I V PHI Én illPB IB mm an PI B H HH k^ss,^'05483-3803 HOLTENS NIEUWSBLAD Kerstwijding Plattelandsvrouwen in Dijkerhoek BURGERLIJKE STAND n_ f-IM mil I mm I «.ij w*" n ui,;.' gvvg'^'i Hi/i i"« MM gHM rr BKSBRctw EfTwi^SA ^T* .-- - HoofdrGdsctrico: Ndfi H6id6m3 gUS gn JËSBSk. HI BBB B Ml ijtjfflMJ HA H 1Ü3 HH Wk Hi 91 Mk BB HH HH Hi JH ■9k Or. Nagelhoutslraat tel.05433-25 Abonnementsprijs f31,26 Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Donderdag december 1983 - 37e jaargang - nr. 52 De heer Mares, goed van de tongriem gesneden had al snel de „zaal" in zijn ban en wel op een positieve manier. „De EG die nu al weer zo'n 25 jaar een feit is en onlangs haar tiende lid „inschreef' heeft veel teweeg ge bracht. Toch is mijn mening dat de Nederlandse boer en tuinder veel baat gehad heeft bij deze Gemeenschap, ondanks de som bere dagen, „aldus de heer Ma res. Met de komst van de Zuide lijke landen binnen de EG raak ten we geconfronteerd met een nieuw probleem namelijk: zijn Drs. Mares, algemeen secretaris van de K.N.B.T.B. en hoofdre dacteur van het vakblad Boer en Tuinder, sprak op uitnodiging van de Rabobank Holten voor een volle zaal over het onderwerp Macht en onmacht in de Europese landbouwpolitiek. Deze infor matieavond voor agrarische ondernemers en andere genodigden werd geopend door Rabobank directeur de heer Van Wingerden die in zijn openingswoorden even terugblikte op de afgelopen Rabobank periode, met de opening van het nieuwe bankgebouw in april '81 alweer en de verzorgde informatieavond door de heer Luteyn. Prof. Bak die voor de Holtense Middenstand in het voor jaar van dit jaar veel commerciële stof deed opwaaien en dan nu een onderwerp van de heer Mares, die temidden van veel onze kerheid zal proberen een stukje zekerheid te scheppen in de Euro pese landbouwpolitiek. .55 molken, waardoor we nu met een melkplas zitten die terugge- wij land- en tuinbouwers van voerd dient te worden, maar de het Noordelijke Europa bereid 70.000 melkveehouders denken deze Zuid-Europeanen te hulp te hier niet eensluidend over. Er schieten? Denk bijvoorbeeld aan zullen dan ook pijnlijke maatre de wijn en de olijfolie van Span- gelingen en, maar toch zijn we je, aldus Mares. Europa blijft gebaat bij handhaving van een een optelsom van deze tien EG gemeenschappelijke landbouwpo- landen en hoe moeten wij boe- litiek", aldus Mares. „We moeten ren en tuinders reageren op de steeds weer de moed hebben om richting van de productiebeper- verder te kijken dan onze neus king, geforceerde afzet-, en aan- lang is en als boer en tuinder bodbeperking? De koopkracht op onze markt oriënterend bezig loopt terug, de vraag naar ar- zijn. Niet domweg door blijven grarische producten blijft hoog- produceren maar het EEG be- uit constant, er werd te hard ge- leid afstemmen op ons eigen be- meer genoemd worden de „Trois chants de Noël" van de sinds 1946 in ons land wonende en in 1974 overleden komponist Frank Martin. Zeer artistiek uitgevoerd en als compositie een juweeltje. Rest nog te vermelden dat de publieke belangstelling goed was en het volgende koffieconcert gepland is op 5 februari 1984. H.F. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens j aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. I I Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam- J Adres: Woonplaats: I Woonplaats Hij/zi) betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 32,92 drijf en het productieapparaat hierop afstemmen. Problemen erkennen in de relatie met de burger en vooral zoveel mogelijk een eensgezind standpunt uit dragen! Proberen over te stap pen van de „altijd klagende boer, naar de niet meer kla gende boer". Samen hebben we Ellen van Lier - sopraan, Lucia Arends - fluit en Ineke Drabbe piano. De koffieconcertencommissie mag zich gelukkig prijzen met de keuze van de 3 hierboven vermelde musicerende dames. De stich ting Live Music Now heeft met dit concert bewezen prima musici in huis te hebben. Zowel de vocale als de instrumentale bijdra gen stonden op hoog niveau. Als geheel werd er een hoogstaand en smaakvol programma gebracht, dat een breed publiek zal heb ben aangesproken. De sopraan Ellen van Lier imponeerde door haar directe zangwijze en de zorgvuldig gekozen interpretatie. Eenvoudig in de kerstliedjes en vakkundig in de andere bijdra gen. Het viel in deze ruimte op dat haar stem optimaal klonk wan neer ze „mezzo voce" zong. Zeer bijzonder was ze op dreef in en kele liederen van Brahms, maar ook de aan het eind gezongen internationale kerstliederen wa ren door hun eenvoud ontroe rend. Lucia Arends op fluit heeft bij haar solistische optreden in de dansen van Michel Blavet la ten horen heel wat in haar mu zikale mars te hebben. Tech nisch perfect en erg muzikaal speelde ze deze barokke dansen. Haar toon is in het middenregis- ter kwalitatief het sterkst Bij het triospel paste ze zich heel goed aan en zo ontstond er een homogeen ensemblespel. Het was allemaal degelijk voorbereid en niets was aan het toeval overgelaten. De begeleidster aan de piano, Ineke Drabbe, stimu leerde door baar fraaie spel de andere dames tot muzikale pres taties, die bewondering afdwon gen. Als hoogtepunt kan zonder verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, telefoon 12 24 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34, telefoon 16 65 tot dinsdag 12.00 uur de EG hierbij hard nodig", al dus Mares. „Maar alleen wan neer we attent, eerlijk, opbou wend bezig zijn treden we ge loofwaardig op in het „Europese circus". Na afloop konden vra gen gesteld worden waar dan ook druk gebruik van werd ge maakt. Eindconclusie van de heer Mares: „Een sombere zaak is ze ker geen hopeloze zaak. Benut mogelijkheden ten aanzien van innovatie- vooral productinno vatie- en we zijn nog lang niet ,uitgeboerd". In café Het Bonte Paard in Dijkerhoek hielden de leden van de Plattelandsvrouwenver eniging aldaar hun Kerstwij- ding. Speciaal voor de organisa tie van deze avond was een soort van ééndagsbestuur uitge roepen, die deze taak op haar schouders kreeg. Met het geza menlijk zingen van Gezang 18 werd door mevrouw A. Pin- kert-Bakker de avond geopend. Het Kerstevangelie werd voor gelezen door J. Reilink-Reilink, waarna mevrouw J. Ste- vens-Stegink het gedicht „Wij en God" declameerde. Hierna werd het lied „Midden in de winternacht" gezongen. Het ge dicht „Kerstkwatrijnen" werd voorgedragen door mevrouw J. Reilink. Gezamenlijk werd het Kerstlied „De herdertjes..." ge zongen en het Kerstverhaal werd verteld door mevrouw J. Koops-Strijker. Samen werd Ge zang 14 gezongen en mevrouw Finkert droeg het gedicht voor „Mensen zoals wij". Met het zingen van het Kerstlied „Ere zij God" werd de avond beslo ten. Dika Rensen-Podt bedankte na afloop het ééndagsbestuur voor de prima organisatie van de avond en wenste een ieder prettige feestdagen en een goed en gelukkig 1984 toe. Zoals wij al eerder berichtten gaat de tienersoos Musky weer open. De openingsdatum is in middels vastgesteld en wel op vrijdag 30 december. Dus mor gen en wel tussen drie en vijf uur 's middags zijn jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar weer van harte welkom. Ze ven vrijwilligers zijn momenteel druk doende om de zaken op tijd klaar te krijgen. Het is de bedoeling dat men in de toe komst iedere vrijdagmiddag tus sen drie en vijf uur open is in de vorm van een soort „school- café", uiteraard zónder alcohol. De entree is dan gratis en de bar open. Je kunt er verschil lende soorten frisdranken kopen en koeken. Er is een cassettere corder aanwezig en je kunt Je eigen bandjes hierop afdraaien. Stripboeken, posters en ook bandjes waar je zelf weinig meer mee doet zijn altijd welkom! Ook de komende week nog kan de Holtense jeugd zich uit stekend vermaken met de akti- vitêiten van de Stichting Sociaal Cultureel Werk. Morgenvroeg bij voorbeeld is er van 10 tot 12 uur een creatieve morgen waar glas-in-lood ramen worden ge maakt. En na de Gelukwensmid- dag op dinsdag 3 januari is er op woensdag 4 januari een kleu termiddag in het Kolnus. Vanaf half drie zal er worden voorgele- zen, gebabbeld en feest gevierd. Vanaf het Paalhuus start die dag om 14.00 uur de Oliebollen- tocht Wat dat precies is moet nog even geheim blijven. Don derdag 5 januari kunnen alle kinderen van 6 tot en met 12 jaar in het Paalhuus figuurza gen. En wie een boterham mee neemt kan „overblijven" om 's middags verzekerd te zijn van een plaatsje bij de spannende avonturenfilm De Zoon van de Sahara die om 14.00 uur begint De medewerkers van de Stich ting kunnen alles vertellen over aanvangstijden, kosten, opgave, enz. Zij zijn te bereiken onder telefoonnummer 27 55 in het Paalhuus. VW-vakantie- programma vr. 30 Berichtigan maten mWwfntertwom. Op het oude erf van „Bro8ks te Gelselaar" kunt u om 19.00 het maken van de hoorn zien. do. 5 Film (jeugdk „Zoon van de Sahara". Aanvang 14.00 zie verder 28 dec. zo. 8 Oliebollenen»#. Op sportpark „Meer manskamp" start en inechr. om 09.00 .Afstanden van 3 tot 6 km. di. 27 t/m 20. 1 Nederiandsa theater dagen. Een theater festival met Ned ./Vlaams repertoire op 6 verschillende locaties in Deventer. Voor verdere uitgebreide informatie ligt een infoblad bij de VW voor u klaar. Zwemmen. Mertefo. Potdijk 5, tel. 05476-17 94. Van 27-30 dec en 2-6 jan. van 11.00 tot 17.30.1 dag voor f 1,- volw. f 1.50. Rljssen. Arendbaanstr 105, tel. 05480-1 25 8a Van 27-30 dec. en 3-6 jan. van a30 tot 15J0. Zwemmen per uur kind 0.7a volw. f2.90. Wfeikatsfutting: 31 dec. om 16.00 Tekeningen en houtsnijwerk. Bert en Fred Groenewoudt expose ren hun werken in de bibliotheek aen de Rörinkstr. Openingstijden ven ma. wo. en vr. van 14.30-17.00 en ma/wo. van ia30-20.00. Int klompen tentoon stelling. in het AC-flest., aan de A-1, is een klom- peoverzameling te zien met de vele werktuigen die nodig zijn om de klomp te maken. Het AC-Rest is geopend van 7.00-24.00. Schilderen. In Galerie „Vincent" Smidsbelt 5, zijn werken te zien van J. Massalink. De Galerie is geopend doVr/za. van 14.00-17.00. do. van 19.00-21.00 en za. van 10.00- 12.00. Nieuwjaarskalenders werden ge maakt in t Paalhuus op de val reep van het nieuwe jaar. Eén van de vakantieaktivüeiten tus sen Kerst en Oudejaar. Naast de vaste soosmiddag wil men ook regelmatig een disco organiseren. De eerste disco is al op zondag 8 januari tussen drie en zes uur 's middags. Voor een piek ben je weer welkom en deze gelden zullen besteed wor den aan een nieuw mengpaneel en natuurlijk de nieuwste sing les. Tijdens de Kerstvakantie is Musky ook op woensdag 4 janu ari open tussen vier uur en hall zes. Mocht je zelf nog leuke ideeën hebben voor Musky dan kun je die kenbaar maken aan de vrijwilligers en de leiding. Sa men zal dan bekeken worden in hoeverre ideeën uitgewerkt kun nen worden. Gedacht wordt bij voorbeeld aan Electric Boogie, D. J. wedstrijden en disco, een kamp, schaatsen enzovoorts. Voorlopig dus mogelijkheden voor vrijdag de dertigste (mor gen) woensdag 4 januari, vrijdag 6 januari en zondag 8 januari en natuurlijk de vrijdagen die daar op volgen. Aan het Stedelijk Conservato rium te Arnhem is voor de akte „Schoolmuziek B" geslaagd on ze plaatsgenoot Bert Fransen, Sparrenweg 8. Proficiat, Wanneer de zon laag langs de einder zweeft Aarzelend haar schamele zon licht geeft Wanneer de stormen razend tie ren Alsof zij him triomftocht vieren Wanneer daar kael en hulpeloos staan 't Geboomte en struiken van 't frisse groen ontdaan Wanneer de wereld lijkt zo klein Omdat er dichte nevels zijn Wanneer gaat sluimeren de na tuur Sterren schitteren aan 't helder blauw azuur Wanneer uit vele sneeuwkristal len Dwarrelende witte vlokken val len Wanneer een sneeuwtapijt zo smetteloos rein Ons komt vertellen dat we in de winter zijn. A. L. Nadruk verboden Geboren: Jorieke dv H.J. Wiersma en G.W.M. Ruepert; Er- win Johan zv W.F. Steegink en G.H.J. Boode. Overleden: M. Jansen-Rensen 69 j., J.W. Nijland, 74 J. trDe dag van vandaag is waarheid" fieel de rest: een groot misschien" ,flie beroemde dag van morgen" „Heefl niemand van ons ooit gezien". Zo luidt de tekst van een oud Spaans volksliedje. Maar is de dag van vandaag wel de waarheid? Was 1983 voor ons wel het jaar van de waarheid? Verstaan wij onder „waar heid" misschien iets anders dan bedoeld is in dit liedje? Ik denk dat met waarheid in dit versje eigenlijk bedoeld wordt: realiteit, werkelijkheid, iets wat wij ervaren hebben. Als wij over waarheid spreken bedoelen wij vaak iets van een hogere orde, iets wat te maken heeft met rechtvaardig heid of loon naar werken, zo u wilt Was 1983 voor ons in deze betekenis het jaar van de waarheid, het jaar dat recht gedaan beeft onze inspanningen en goede voornemens? Al naar gelang onze omstandigheden zullen wij daar ver schillend op antwoorden. Als er ingrijpende dingen in ons leven hebben plaatsgevonden, die over ons gekomen zijn, zonder dat wij daaraan iets hebben kunnen veranderen, bijv. ziekte of verlies van werk, dan is het moeilijk om te zeggen dat 1983 recht gedaan heeft aan onze inspanningen. Dan is de dag van vandaag realiteit maar geen waarheid! De dag van morgen en het jaar 1984 liggen voor ons als een groot misschien wellicht Of betekent 1984 voor ons per soonlijk en als gemeenschap weer een nieuwe uitdaging, een nieuwe kans om al onze mogelijkheden en kwaliteiten te benutten? Op het gemeentelijke erf dienen zich in ieder ge val ontwikkelingen aan, die het waard zijn om je er ten volle voor in te zetten. Laten wij in 1984 de ons gegeven mogelijkheden en kansen optimaal en zonder vooroordelen uitbuiten, voor ons zelf en voor elkaar. Na de inspiratie die Kerstmis ons steeds weer opnieuw verschaft, moet het mogelijk zijn om gesterkt door die Waarheid, 1984 in te gaan met de wil van iedere dag iets positiefs te maken. Gaarne wens ik u toe dat 1984 het jaar zal worden van uw waarheid! De burgemeester van Holten, Mr. W. L. F. C. ridder van Rappard.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1