Gouden bruidspaar op de Kol lil Midwinterhoorn klinkt in Holten Volkskerstzang Riemco Berends en Willem Berkhemer exposeren - - 5t. Franciscush gfawn"S*-1 Activiteiten in Kerstweek HOLTENS NIEUW! mli I KERSTMIS 1983 KOFFIECONCERT IN KERSTSFEER ifflifc- .i BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice: Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3, tel. 05483-25 83 Red.adres: Smidsbelt 37. tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie. Donderdag- en vrijdagmorgen 9.00-12.00 uur Red medewerker: J Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41, Enschede. Tel. 053-32 01 41 Abonnementsprijs f31,26 Losse nummers 65 cent Donderdag 22 december 1983 - 37e jaargang - nr. 51 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Het gouden bruidspaar Jan Mossink en Toos Mossink-Wittenberg Kolweg 57 hoopt op dinsdag 27 december te herdenken dat ze 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. De „afvaart" zou reeds op dinsdag 13 december plaats hebben en alles was toen tot in de puntjes geregeld behalve de papieren op het gemeentehuis en dat betekende zo kwam gemeentebode Gerard Mekenkamp na mens de burgemeester mededelen dat de trouwerij niet door kon gaan. De families waren hierover te recht zeer teleurgesteld en boos en gaven hiervan bij een bezoek aan het gemeentehuis duidelijk blijk. Een mogelijkheid om in Holten op die dag het huwelijk te voltrekken was er niet maar misschien zou dit in Laren (G), waar de bruid woonachtig was, wel lukken en met een brief waarin gemeente-secretaris A. J. Goldstein meedeelde, wat er fout was gegaan ging het bruidspaar met de getuigen naar het ge meentehuis in Laren, waar men te horen-kreeg dat de in Holten gemaakte fout ook in Laren niet in een handomdraai kon worden opgelost. Er zat dus niks anders op dan uitstellen van het huwe lijk tot 27 december dat op die dag werd voltrokken door burge meester A. P. R. C. baron van der Borch van Verwolde. Het jonge paar trouwde in bij de ou ders van de bruidegom in de Oranjestraat waar vader Mos sink een kuiperij had vandaar de huisnaam „de Kuper" waar aan ook de gouden bruidegom de naam „Kuper Jenske" te danken heeft. Mossink, geboren in 1912, werd na het verlaten van de la gere school knecht bij smid-fiet- semaker Hendrik Haan en was ook nog werkzaam bij bakker Bets Bulsink. Hij werd in 1927 benoemd als hulpbesteller bij de PTT, kreeg in 1943 een vaste aanstelling als besteller en ging in 1973 na 46 jaren met pensi oen. Als hulpbesteller bedroeg het WjlSl i Wb%>k :'y- Nog tot en met dinsdag 27 december exposeren Riemco Berends en Willem Berkhemer met respectievelijk aquarellen en tekenin gen en beelden in brons en steen in de St. Franciscushof in Raal- te. Men is welkom op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag tussen 9.00 uur en 20.00 uur en op zondag tussen 14.00 uur en 16.00 uur. Riemco werkt hoofdzakelijk met waterverf en tekenstift en laat zich inspireren door de uit straling van mensen en vormen uit de natuur, zo natuurgetrouw als maar mogelijk is. Willem Berkhouwer werkt meestal in harde steen en geeft de voor keur aan het maken van monu mentaal werk. Van zijn hand verschenen werken in Amster- dam-conservatorium-Venlo (tege nover het station) Wagenin- gen-markt en landbouwhoge school-Utrecht Vondellaan, labo ratorium Rijksuniversiteit, Lo- chem Zutphenseweg enzovoorts. De stukken van de beide kun stenaars zijn te bezichtigen in het recreatiegebouw, de toegang is gratis. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Ad re; Woonplaats Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 32,92 „loon" een tientje per week en dit werd toen hij trouwen opge trokken tot f25,- per week. Twee en dertig van de 46 jaar was hij bij „tante Pos" in de buitendienst (buurtschappen) en hij herinnert zich nog als de dag van gisteren hoe zwaar of het werk toen was als gevolg van slechte gesteldheid van de vele zandwegen die in de herfst en 's winters vaak onbegaanbaar wa ren. Toch was het toen gezelli ger, je had je vaste „koffieadres- jes" en als de boeren slachtten viel voor de bode en de „doom- nie" nog wel es een worstje af. Als hobby heeft Mossink mu ziek. Hij was bijna 40 jaar lid van de Holtense Muziekvereni ging „H. M. V." en heeft op bu gel zijn bijdrage geleverd aan de promotie van het korps naar de Vaandelafdeling. Tevens speelt hij accordeon en begeleid als „spölleman" sinds 1951 achtereenvolgend de folklo ristische boerendansgroepen de „Larense Schotsere", „Wiej schotstvedan" (Barchem) „De Holtense Boerendansere" en sinds 1978 de „Hóólter D&én- sere" Toos danst ook reeds sinds 1951, geeft dansles en on derhoud de kleding en de witte mutsen. Het gouden echtpaar heeft 2 kinderen, 4 kleinkinderen en 1 achterkleinkind. Op 27 december is er 's avonds na half 8 gele genheid tot feliciteren in rest. „Het Bonte Paard" in Dijker- hoek. Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. J. Wiggers Ik zie schitterende Kerstbomen met brandende lichtjes, Ik zie stralend blijde kindergezichtjes. Ik hoor vroom en vrolijk kerstgezang, maar ik wil het niet horen ik ben bang. Ik zie tafels vol heerlijkheden, feestelijk gedekt, J ffc terwijl men heel ver weg van honger verrekt. Is het motto vrede of is het vreten, J :'r5 Ik zou met mijn dieren uit de hondenbak willen eten. 'i fï Zo vaak zet ik de televisie aan, dan zou ik wel door het venster willen slaan. En al die uitgemergelde lijjjes er achter weg willen rukken, om ze bij duizenden aan mijn hart te drukken. -j Ik weet het is onmogelijk gepraat, i jw terwijl het in oost en west vol kernwapens staat. 'Sfi Waarom moet dat moordtuig in de wereld zijn? Het maakt vrede op aarde tot een leugen en schijn. i fik ben bang om die stralende kindergezichtjes. In welke wereld groeien ze op onze kleine wichtjes? Zullen zij ooit nog die vrede beleven? J M' Hebben we hen daarvoor het leven gegeven? Dat ouden moeten sterven hoor je altijd zeggen, .1 Daar heb ik me ook spoedig bij neer te leggen. '1 Vijftien miljoen kinderen onder de vijf lieten dit 'jtf. jaar van honger het leven, J Kunnen wij daarmee die vrede geven? 'i We moorden en roven gijzelen en ontvoeren. Overal ligt afgunst en wraak te loeren. t Laten wij onze kinderen bij de kerstboom vertellen, ffc hoe ze zich tegenover hun medemens op moeten stellen. Misschien als we de jonge generatie dat leren zal er eens vrede op aarde weer keren. Maar laten wij vooral bij onszelf beginnen. Mi Vrede °P a.arde moet je zelf hebben heel diep van binnen. Ij i B.C., De Maas-Boekbinder Holten, 16 december 1983. 1 U hoeft zich de komende week tussen Kerst en Nieuw jaar niet te vervelen. In en om Holten zijn volop activiteiten die op Kerstavond worden inge luid door een drietal Holtena ren op de traditionele Midwin terhoorn. Vanaf 20.30 tot onge veer 20.50 uur doen G. Efftink, G. Slotman en H. Vincent dit aloude Twentse gebruik herle ven. Initiatiefnemer G. Efftink ver telt hoe dat in zijn werk gaat. Efftink: „We staan op drie ver schillende plaatsen. In de kom van het dorp bij Schuppert, bo ven aan de Holterenk in het Beukenlaantje en ergens daar tussenin. Zo krijg je een drie hoek waarbinnen elk kan reage ren op de tonen van een ander. Dat is juist het leuke ervan. Je geeft seinen en die worden weer beantwoord! Oud-Deldenaar Efftink, die al weer zo'n twaalf jaar in de Hol tense Churchillstraat woont is een enthousiast midwinterhoorn blazer. Hij was het ook die en kele jaren geleden de stoot gaf tot het oprichten van een heuze vereniging van liefhebbers van de midwinterhoorn. Op het hoogtepunt namen negen Holte naren daaraan deel, maar dat duurde maar twee jaar. Toen was er voor verschillende leden de aardigheid al weer af. Niet echter voor Tukker in hart en nieren Efftink. Nog steeds neemt hij regelmatig de hoorn ter hand en wie op vrij dagavond goed luistert kan van uit de Haar de klanken waarne men die hij aan zijn lievelingsin strument weet te ontlokken. Efftink: „Meestal ga ik op vrij dagavond zo rond een uur of ze ven even blazen bij de kinder boerderij. Nee, veel reacties heb ik daar nooit op gehad. Af en toe een telefoontje wanneer ze mij hadden gehoord. Ach, je doet het ook eigenlijk meer voor je plezier. Ik heb er tenminste nog altijd veel schik in". Wie vragen heeft over het pro gramma dat hierna volgt kan terecht bij de Holtense VW aan de Keizereweg. PROGRAMMA DECEMBER za. 24 Mkiwlntorhoornblazsn. Om 20.30 wordt er door het drietal heren geblazen in het centrum van Holten, (geref. kerk. en Beukenlaan), ma. 26 Koffieconcert Optredend zijn „Ensemble Nieuw Werk", in de aula van de scholengemeen schap. Toegang, f 5,-. Aanvang, 11.30. 26 Autopuzzelrlt Start om 13.30 bij café „De Biester", Stationstr 10. 26 Prestatieloop. In Nieuw Heeten. Afst. 3 tot 10 km. Start bij het Timmermanshuisje. Verdere Inf. 05725-444. 26 Puzzafwandeltocht Start van 13.00 tot 14.00 bij sociëteit „De Schure" Beusebergeweg 28. wo, 28 Film (jeugd). „Tom end Jerry", draait in de „De Schure" om 14.30. Beusebergew. 28 Toe gang onder 12 j f 2,-. Boven 12 j f 3,-. wo. 28 Midwinterhoornblazen. Om 19.30 bij verlichte watermolen „Den Heller" aan de Water molenweg (richt. Hengelvelde). in Diepenheim. vr. 30 Bezichtigen maken midwinterhoorn. Op het oude erf van „Broaks te Gelselaar". kunt u om 19.00 het maken van de hoorn zien, do. 5 Film (jeugd). „Zoon van de Sahara". Aan vang 14.00. zie verder 28 dec. zo. 8 Oliobolloncross. Op sportpark „Meermans kamp" start en inschr. om 09.00. Afstanden van 3 tot 6 km. di. 27 t/m 20. 1 Nederlandse theater dagen. Een theater festival met ned/vlaams repertoire op 6 verschillende locaties in Deventer. Voor verdere uitgebreide informatie ligt een infoblad bij de WV voor u klaar. Zwemmen. Markelo. Potdijk 5, tel. 05476-17 94. Van 27-30 dec. en 2-6 jan. van 11.00 tot 17.30.1 dag voor f 1,- volw. f 1.50. Rljssen. Arendbaanstr. 105, tel. 05480-1 25 88. Van 27-30 dec. en 3-6 jan. van 8.30 tot 15.30. Zwemmen per uur kind. f 0,75. volw. f2.90. Winkelsluiting: 24 en 31 dec. om 16.00. Koop avond; 22 en 23 dec. van 19.00 tot 21.00. Tekeningen en houtsnijwerk. Bert en Fred Groe- newoudt exposeren hun werken in de bibtiotheek aan de Rörinkstr. Openingstijden zijn ma. wo. en vr. van 14.30-17.00 en ma/wo van 18.30-20.00. Int. klompen tentoonstelling. In het AC-Rest„ aan de A-1, is een klompen verzameling te zien met de vele werktuigen die nodig zijn om de klomp te maken. Het AC-Rest. is geopend ven 7.00-24.00. Schilderen. In Gaierio „Vincent" Smidsbelt 5, zijn werken te zien van J. Masselink. De galerie is geopond do/vr/za. van 14.00-17.00. do. van 19.00- 21.00 en za. van 10.00-12.00. Geboren: Dinanfc zv H. J. M. van Harmeien en C. A. M. Streng (geb. te Deventer); Frank Albertus Hendrik zv. H. G. A. Buitenhuis en G. J. Willemsen; Josselyne Frederique dv. J. C. Roele en A. J. Boskma. Ondertrouwd: W. Tuitert, oud 32 jaar, Holten en M. M. Meijer, oud 23 jaar, Holten; M. Nfj- kamp, oud 28 jaar, Rljssen en W. J. Koordes, oud 23 jaar, Hol ten. Gehuwd: J. A. van Doorn, oud 25 jaar, Holten en J. J. Bouw huis, oud 23 jaar, Holten. Overleden: A. Buitenkamp, oud 63 jaar; J. Nijland, oud 82 jaar (overl. te Deventer); J. M. Metzger, oud 86 jaar, (overl. te Deventer). Op Tweede Kerstdag wordt in de aula van de Scholengemeen schap Holten een koffieconcert in Kerststemming gehouden. Het ensemble „Nieuw Werk" speelt muziek van Telemann, Blavet en Brahms en na de pauze worden kerstliederen ten gehore gebracht van o.a. Frank Martin en André Caplet. Ellen van Lier, sopraan, Lucia Arends, fluit en Ineke Drabbe, piano vormen het ensemble. Deze drie musici zijn opgeno men in Jhet circuit van de Stich ting Live Music Now. Deze Stichting helpt veelbelovende musici met hun carrière. De au ditiecommissie gaf het ensemble met zo'n sfeervol programma naar Holten te halen. Aanvang koncert: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde: plm. 13.00 uur. Toegangsprijs inclusief een kopje koffie f5.- Kinderen tot en met 14 jaar en CJP kaarthouders f3.- Gratis kinderchrèche. Voorverkoop bij de VW, 't Paalhuus en de Rabo-bank Hol ten. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREQERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur In samenwerking met het Holtens Gemengd Koor, het Holtens Mannenkoor, de Hol tense Muziekvereniging, Mari anne Langenberg, Erna Fransen, Pim Boog en Casperd Schup pert werd evenals voorgaande jaren weer een sfeervolle sa menkomst in „de Kandelaar" gehouden, onder erg veel be- langstellig. Er was een woord van welkom door dominee Vons en de lezing uit.de Bijbel werd gedaan door burgemeester Van Rappard. Het thema „Aangeslo ten op het lichtnet" werd ge sproken door dominee M, Berg. Samenzang was er met liederen als Nu zei wellekome, Het Licht van de Vader, Herders Hij is geboren, In den Beginne was het woord en (staande) het Ere zij God, bij wijze van sluiting. De volgende Open Deursamen komsten zijn op Kerstavond 24 december a.s. De eerste samen komst is om 21.00 uur in de Ge reformeerde Kerk „de Kande laar" m.m.v. kinderkoor „Mo- zalk". De tweede samenkomst is om 23.00 uur in de Hervormde Kerk m.m.v. „Perspectief'. Spre ker is Ds. W. Vons.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1