Zo werd er geschaakt Kampioenschap Holten E3 m Mintonette (heren 4) op kraambezoek MIMTOMETT Blauw Wit 2-De Stamper 2 Zaalvoetbal Sporthal 't Mossink Atletiek s.v. Holten Klaverjassen bij Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD volleybalver. holteen DONDERDAG 15 DECEMBER 1983 - V Zaterdag werd het kampioen schap van de pupillen E3 ge vierd. Aanvankelijk moest er uit nog tegen De Zweef gespeeld worden,maar de weersomstan digheden lieten dit niet toe. Ge zien de stand van de competitie, stonden ze al 3 punten voor op nummer 2. Van alle gespeelde wedstrijden, werd er slechts 1 verloren. Het doelsaldo liegt er ook niet om, 47 doelpunten voor en 8 tegen. Een terechte kampi oen! De morgen werd doorgebracht met een bingo en verschillende spelletjeswaar een klein prijsje aan verbonden was. Tussendoor werden de spelers getrakteerd op een consumptie en een warme hap. Nadat door de voorzitter en sekretaris de fe licitaties werden aangeboden, werden de spelers en leiders in de bloemetjes gezet, waarna er een foto werd gemaakt en te vens werd er aan iedere speler een medaille uitgereikt als blij vende herinnering. Ook willen wij de ouders bedanken die alle weken met ons meegingen. Na tuurlijk mogen we de supportersvereni ging niet vergeten en hun be danken voor deze geslaagde morgen. De tweede editie van Blauw Wit '66 begon enigszins gehandi capt door het ontbreken van „vaste" keeper Erik. Johan Kruithof nam zijn plaats onder de lat in en toonde het vak nog niet te zijn verleerd, hij keepte een prima partij en stopte onder meer een strafschop. Blauw Wit wist dat men een zware kluif aan de Vriezenveeners zou heb ben en begon voorzichtig. Men probeerde om achter de zaak dicht te houden. Dit lukte de eerste tien minuten ook goed en men wist zelf ook enkele goede kansen te creëren. Het was ech ter de Stamper die de score opende - 1-0 - en men wist hier na ook al snel 2-0 te scoren. Via een enorme knal vanaf het mid den van de zaal - de keeper heeft geen bal gezien - via Ge rard Steenbergen wisten de Blauw Witters de stand terug te brengen tot 2-1. Dit was tevens de ruststand. Bij het veldvoetbal is een cliché „na de thee" maar zoals men wellicht niet weet (er zijn nooit zoveel toeschouwers, dit kan veel beter!!!) rust men in de zaal slechts enkele minu ten. Zo na de hervatting werd na enkele minuten spelen Johan Schuppert voor twee minuten uit het veld gestuurd. Dit bleek achteraf funest voor Blauw Wit. De Stamper maakte optimaal gebruik van de veldmeerderheid door twee maal te scoren, 4-1. Het tweede gaf echter de moed nog niet op! Maar zoals in bijna elke wedstrijd tot nog toe, weet men slecht met de geboden sco ringskansen om te gaan en die krijgt men echt wel. Zo ook de ze keer twee uitgelezen kansen doch gelegenheidsspits Johan Schuppert faalde. De Stamper speelde na de 4-1 stand een ge wonnen wedstrijd en bouwde rustig haar aanvallen op en wist zeifis nog uit te lopen naar een 6-1 eindstand. De spitsen Gerrit Piek en Johan Schuppert heb ben hard gewerkt maar het luk te nog niet zo in de afwerking. De spits van de vorige wed strijd, Wamelink, stond weer in de achterhoede en kwam hier beter uit de verf. Ook Harry Heuvelmans speelde een prima partij. Mensen de volgende wed strijd lukt het misschien beter om te scoren!!! Senioren: D.E.S. 4 - Blauw Wit 2 2.30 u. V. 1.15 u.; Blauw Wit 3 - Kloosterhaar 3 2.30 u.; SVZW 5 - Blauw Wit 4 2.30 u. V. 1.30 u. Zaalvoetbal Sporthal 't Mos- sink. Blauw Wit 3 - Blauw Wit 5 12.00 u.; Blauw Wit 4 - Blauw Wit 6 13.00 u. Wanneer de com petitie doorgaat worden in de zaal gespeeld: Blauw Wit 7 - Blauw Wit 5 12.00 u.; Blauw Wit 8 - Blauw Wit 6 13.00 u. Junioren (tomp.): Blauw Wit Al - Holten A2 2.30 u. Vier leden van de Holtense schaakclub zijn op 8 december naar Het Witte Paard te En schede (niet te verwarren met het Witte Paard in Bathmen) getogen. Daar traden ze aan te gen 4 Enschedese schakers. In zet was de S.B.O.-cup wisselbe ker van de schaakbond Overijs sel. Laten we maar direct vertel len dat we met een winst van 3-1 terugkwamen, en dat willen we best weten. Aan het eerste bord begon Dick van der Knaap zijn tegenstander onder druk te zetten, maar die lui uit Twente weten iets van ketels af, want hoewel de pressie groot was, gaf Enschede voorlopig niet toe. Plotseling liet Enschede toch de veiligheid slippen, en Dick liet zich die kans niet ontgaan. Joep nam het tweede bord voor zijn rekening. Hij wist zijn koers zo uit te zetten dat de strijd uitliep op afruil van stukken en een to reneindspel. En Joep kent de klippen die hij bij dit spel ont moet. Hij zeilde als volleerd na vigator binnen. Dat was dus de tweede winst. Ton van Oyen pakte zijn tegenspeler stevig aan, en won een stuk. Niet lang daama capituleerde Enschede voor de derde keer. Aan het vierde bord begon Henri ten Brinke opnieuw met zijn orang oetan-opening, nJ. b4; op zon dag heet die opening ook wel Sokolski-opening. Maar in En schede wisten ze kennelijk iets van dierentuinen af, kortom: de orang oetan bracht voor hen geen verrassing, de vijandelijke torens drongen Henri's stelling binnen, en hij moest de eer aan Enschede laten. Zo werd het 3-1 voor Holten. Nou kunnen we blijkbaar niet genoeg van En schede krijgen. Daar leeft ook nog een andere schaakclub, en die heet Favorita. Gepasseerde maandag, 12 dec. kwam het eer ste team van dit Favorita naar de Meermanskamp voor de le ronde van de competitie in de Promotieklasse. Rond tien uur was de spanning te snijden. Toen werd er al twee uur ge speeld. Maar een uitslag itras er nog niet. Uitslagen kwamen er pas rond elf uur. Joep Middelink kwam met T. van Akkeren re mise overeen na een partij in Slavische richting. Aan bord twee braken Lex Griffioen en T. Ellenbroek de partij af. Vermoe delijk wint Lex, die in het eind spel, met ieder een paard over, een pion voor staat. Ton van Oyen brak met zijn toren door de stellingen van T. van Dijk heen, en die moest in Ton zijn meerdere erkennen. We schrok ken wel toen zowel Jan Scheper man als Dick van der Knaap moest opgeven. Dick zag de bui al een klein uur tevoren hanger- Toen al waren de officieren uit Enschede diep in het Holtense centrum doorgedrongen. Wim Kees van Rijssen speelde een partij, rechtstreeks op 't hart van de stelling van J. Bellers uit Enschede gericht, en Wim Kees sleepte de overwinning uit 't vuur. Helaas moest Henk van Beek de vlag strijken. Y. Hor- Programma sporthal 't Mossink voor de week van 17-12-1983 tot en met 23-12-1983. Zaterdag 08.30-12.00 s.v. Holten, afd. voetbal 12.00-14.00 Blauw-Wit 14.00-19.00 K.N.H.B. 19.00-20.00 hr. Klaasses 20.00-22.00 Touwtrekver. O.K.I.A. Zondag 08.00-10.00 hr. Gruppen 12.00-14.00 G. Hulman 14.00-15.00 h.v. Schalkhaar 15.00-20.00 K.N.H.B. Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.00 s.v. Holten, afd. voetbal 18.00-23.00 Badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit 19.00-21.00 instruktiekolaak: s.v. Holten, afd. schaken. Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub Holten 18.30-22.30 Badmintonclub Holten 22.30-23.30 Rijkspolitie Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 K.N.V.B. 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub Holten 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toe stel 25) en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Afgelopen zaterdag verschenen de Holtense atleten aan de start voor een wegwedstrijd van 10 km. in Leeuwarden de zgn. „Wild- bosloop". Al direkt trokken de Holtena ren er hard aan en nadat de kopgroep van 6 man uit elkaar was gevallen was Gerard Beid- man op de 2e plaats en Dinant Markvoort op de 3e plaats te vinden. Ze stonden deze plaats niet meer af; Gerard finishte in een tijd van 34.30 en Dinant in 35 minuten. Ook in het midden veld werd flink strijd geleverd: Ab Koetsier won op de streep van Gerard Wennemers in een prima tijd van 42.15. Vlak hier na kwam Ben Ophof binnen in 43 minuten. Een duik in het verwarmde zwembad verhoogde de feestvreugde na de wedstrijd. De opbrengst van deze trimloop was bestemd voor de aanschaf van een rolstoel. Voor de 2e Klaverjaswedstrijd comp. 1983/1984 van de ZW „Blauw Wit" bestond vrijdag avond weer een flinke belang stelling. Rond de klok van elf uur maakte de voorzitter van de „Aktiviteitencommissie" Dick Beldman de uitslag be kend en werden de prijzen die bestonden uit rollade, taarten etc. uitgereikt. Beldman sprak een hartelijk woord van dank tot Janny Withaar-Kruithof en Anke Kruithof-Jansen die gratis koffie en hartige hapjes presen teerden. De uitslagen (3 partfjen van 12 keer geven): 1. Gerard Dute- weerd 4152 p.; 2. mevr. Jo KI un der 4078 p.; 3. Richard Beldman 4028 p.; 4. Frans Mensink 3954 p.; 5. Jan Paalman (Past.str.) 3936 p.; 6. Jan Paalman (Rfjss- .weg) 3912 p.; 7. Gerard Kolk man 3756 p.; 8. Cor Beuken kamp 3747 p.; 9. Albert Kolk man 3734 p.; 10. Henk Kappert 3718 p. De poedelprijs was met 2461 punten voor Rudie Drent die met een flinke taart huiswaarts ging en de prijs voor de hoogste score in de vierde ronde (niet meetellend voor het kampioen schap) was met 1786 punten voor het koppel Douwe Kortleve en Dick Stam (Diepenheim). Mevr. Klunder en Gerard Dute- weerd tekenden in de 3e ronde met maar liefst 2040 punten voor de hoogste score. Bij de gratis verloting lonkte vrouw Fortuna naar Kees Brussée, Gerrit Dikkers en Jan Wiggers. Stand op kop na 2 wedstrijden: Gerard Duteweerd 7999 p.; Hen- nie Paalman 7830 p.; J. Paal man (Past.str.) 7807 p.; G. Kolk man 7710 p.; Albert Kolkman 7411 p. De derde wedstrijd wordt gespeeld op vrijdag 3 fe bruari '84. tensius verstond de kunst om Henks stukken vast te lijmen, en zo kreeg Henk te weinig ma noeuvreerkansen. Philip Eyzinga speelde een Spaanse partij, en heeft dan op de 5e zet een eigen variant, waar W. van der Veen evenwel gelijkmoedig onderbleef. Zo miste Philip de verhoopte kwaliteit. Na 4 uur schuiven (ie der 40 zetten) heeft Philip zijn zet afgegeven, en zijn partij wordt 19 dec. voortgezet. Dat gebeurt ook met de partijen Di nant van Beek-A. Mandersloot en Henri ten Brinke-R. Boes. De stand tot op heden is 2 %-3 Va met 4 afgebroken partijen. Die worden 19 december uitgespeeld. En de teamleider van Favorita vertelde, dat als een van de En- schedeërs het lef had, nu nog remise te geven, hij die speler persoonlijk zou schorsen. Dus 19 dec. de rest van deze slag. Tege lijkertijd speelden enkele leden van onze club een voorronde voor de bekercompetitie van on ze schaakclub. Joep wil op 16 jan. voor de le ronde van de be kerwedstrijden nog 16 man over houden. Zo speelden voor de se lectie Berend Kosters tegen Jan van Oostveen, een partij die in Berends voordeel afliep. In de match tussen Jan ten Velde en Jan Beldman toonde het nieuwe clublid uit prima schaakhout ge sneden te zijn. Jan ten Velde moest het hoofd buigen voor de zekere zetten van Jan Beldman. Bertus van Beek bleef Gerrit Stevens de baas. Het is knap van Bertus om Gerrit, zo glad als een aal, -tussen de tangen te houden. De partij tussen Jan van Calcar en Jan de Vries is na opmerkelijke palavers (o.p.) door Jan van Calcar gewonnen. Bfijft nog te spelen de partij Henri ten Brinke-Jaap Schipper. Henri was deze avond bezet (zie de strijd tegen Favorita), en ze zullen de match op een latere datum spelen. En nu de jeugd. Onze aspiranten gingen de 9e december naar Enschede in de wagen van vader Jaap Bogaard. In die wedstrijd speelde Jan Erik Jansen tegen H. Bunskoek. Jan Erik stond lange tijd heel gunstig, en dacht een pion te kunnen promoveren maar vergat daarbij te letten op zijn tegen stander en die kon net iets eer der ook promoveren. Maar het betekende ook een nederlaag voor Jan Erik. Erik Bogaard had de stoel achter het tweede bord bezet. Erik had zeker een royale bui, want hij gaf een to ren cadeau maar zijn Ensche dese maatje kreeg daarvan dus danig de schrik te pakken, dat hij ook zijn toren liet slippen. Toen kwam Erik tot het bewust zijn dat hij winnen kon. En dat deed hij ook. Erik Bogaard-P. Lublink Weddit 1-0. Gerard van Calcar vond in R. Keizer dood gewoon een tegenstander die sterker was. Gerard verdedigde zich met hand en tand, maar moest tenslotte de koning op het bord leggen. Erik Bosman kwam tegenover F. Agatha te zitten. Geen flauwe kul, dacht Erik, ik rijg hem aan 't mes, snel en trefzeker, dat doet het minste pijn. En zo geschiedde 1- 0 voor Erik. De aspiranten gin gen naar huis met een gelijk spel: 2-2. En onze pupillen schaakten tegen Almelo. Ja, hoor, in alle ernst. Ronald Klein Teeselink tegen M. Scholten. Ronald stond helemaal niet gek, maar accepteerde de remise die M. Scholten hem aanbood. San- der Bus kon zijn partij tegen N. van Woerkom niet redden en verloor. Frank Friederick heeft tegen D. Botter goed gespeeld en won. Zo deed ook Raymond Hofs, die in de strijd tegen F. Bakkum het punt meenam naar Holten. Jammer genoeg slaagde Frederik Lindenaar er niet in, L. Bolkesteyn te pakken, maar werd zelf gepakt. Stand 2 V-i-2 Va. En dat is voor een kleine club als Holten een prima prestatie, zowel van de kant der aspiran ten als van de kant der pupil len. Houwen zo. Tot slot: 19 december om 4 uur is er examen om het pion- nendiploma te halen. 40 leerlin gen doen mee; op de Haarschool worden de examenlokalen inge richt. En belangstellende ouders mogen komen kijken, (niet voor- 1, hoor!) RAC 3-Mintonette 1 (heren): 2-2 Daar kwam hij aangevlogen, de boomlange aanvaller uit heren 2, Henk. Het lichaam gekromd, de benen er achteraan bungelend, de linkerarm gestrekt, de knuist open. Voor hem „hing" de bal. daarvoor twee paar angstig omhoog gestoken armen. De tegenpar tij waagde een poging om de bal tegen te houden. Getergd liet hij zijn hand op de bal neerkomen, de arm doorzwaaiend gelijk een moker. Als een komeet sloeg de bal door het blok heen. Loeihard bereikte de bal de iets, maar toch ook niets vermoe dende tegenspeler. Via zijn armen schoot de bal door naar het plafond. „Verschrikkelijke Hendrik" had weer toegeslagen. Met „verschrikkelijke Hendrik" erbij, zagen we het niet somber in. Wim was helaas verhinderd, maar hij werd sterk vervangen. He laas waren er wat grieperige spelers, zodat het toch niet helemaal liep zoals het zou moeten. De eerste set werd al moeizaam met 13-15 gewonnen, ondanks het feit dat Albrecht danig van slag was. In de tweede en de derde set zette de trend zich door en deze beide sets werden dan ook verloren met 15-10 en 15-8. De laatste set moest gewonnen worden en het leek dan ook erg mak kelijk te worden toen we binnen korte tijd voor stonden met 4-11. Wat er toen mis kon gaan ging er ook mis en we kwamen door eigen stopfouten achter met 15-14. Wat geluk en vooral een grote dosis inzet zorgde ervoor dat, de deze wedstrijd uitblinkende Har ry en Johan de laatste punten toch binnensloegen. Met 16-18 werd de laatste set ook meegenomen naar de kleedkamer, alwaar de douches al warm „stonden". Nadat onze leider ons weer allemaal de rug gewassen had, gingen we huiswaarts in de wetenschap dat we nog steeds ongeslagen zijn. Morgen spelen we weer thuis óm 21.30. Tot dan! JAMS gen de smaak van het winnen weer een beetje te pakken. Mor genavond spelen we weer thuis om 21.30. Tot dan. Let op: - Er komt dus een volleybal re- creantentoernooi georganiseerd door de volleybalvereniging Mintonette op vrijdag 23 de cember. Opgave per team bij de heer K. Jol. Tel. 26 95. - Ze komen er aan, die over heerlijke dubbel en dwarsgebak- ken Mintonette oliebollen. De verkoop is dinsdagavond 28'de cember. Enu hoeft ze niet op te halen, wij bezorgen ze bij u thuis. Schrijft u het in uw agen da? Alvast bedankt. Sparta Wilhelmina-Mintonette 1 (dames): 0-3. Het was klokslag 1 uur, toen het eerste damesteam plus sup porter zich naar Enschede begaf. We bereikten de stad in een re cordtijd, „bekwaam" zittend in dè eend. Zoals u weet speelt men volleybal over een net en dat net staat tussen 2 palen en aan die palen zitten ijzeren voetsteuntjes, die echt toch wel goed opvallen hoor, Anja. Maar helaas liep onze setupster er te genaan en blesseerde zich. De eerste set was voorbij voor we het wisten en werd ook duide lijk gewonnen met 4-15. De tweede set ging echter wel gep aard met wat zweetdruppeltjes. De aanval liep lekker, vooral over het midden werd goed ges coord. 9-15 was een verdiend se tresultaat. De laatste set maak te de wedstrijd tot geslaagd, want de setwinst van 4-15 leidde tot een 0-3 overwinning. We krij- Thuisprogramma vrijdagavond 16-12: 19.00 meisjes B2-Vrivo. meisjes B3-Krekkers 2, meisjes C2-Robey; 20.15 dames 4-Volley 5, heren 2-Volley 3, 21.30 dames 1-Rivo, heren 1-Vrivo 2. Het herenteam van Mintonette ging na afloop van hun ge speelde wedstrijd tegen SVH, vrijdagavond op kraambezoek bij de familie Stegeman op de in ruil hiervoor kregen beide ou- Borkeld. Teamgenoot en nieuw- ders een enorme krentewegge bakken vader Wim toonde zijn aangeboden, plus natuurlijk teamleden trots zoon Gerold en nodige felicitaties.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 9