Weer brieven geschreven gemeente holten S.G.Holten vierde 30-jarig bestaan F.C.C. „De Holtertroppers hielden clubwedstrijd Verdiende winst voor Holten Waterpolodames haalden eerste competitiepunten MIMTOMITTI Opfokken van jongvee VjU HOLTENS NIEUWSBLAD „Bergspeurders' Bergruiternieuws Door burgemeester en wethouders op 6 december 1983 verleende vergunningen ontheffingen e.d. Parkeren van vrachtauto's in woonstraten e.d. HINDERWET volleybalver. holten DONDERDAG 15 DECEMBER 1983 Maandag 12 december werd op bescheiden wijze het 30-jarig bestaan van de Scholengemeen schap „Holten" gevierd. Om 11.00 uur en vervolgens 13.30 uur keken de leerlingen uit de onderbouw in twee groepen in het Parkgebouw te Rijssen naar het toneelstuk „Niet te laat thuis" door de Theatergroep Pim Peeters. Het stuk behandelt op luchtige wijze het zogenaamde generatie conflict. De vaak geestige tekst en het virtuoze spel van de ac teurs zorgden ervoor dat twee volle zalen genoten. De goed gezongen liedjes van het musical-achtige stuk gaven het geheel duidelijk een feeste lijk karakter, 's Avonds keken bovenbouwleerlingen, ouders en het personeel van de school in de Deventer Schouwburg naar de opvoering van het toneelspel „De Wijze Kater" van Herman Heijermans, dat uitgevoerd werd door de Toneelgroep „Graficus" uit Apeldoorn. Deze voortreffelijk acterende ama teurs brachten Heijermans' maatschappijvisie op uitste kende wijze voor het voetlicht. Een zeer geboeid publiek gaf met een ovationeel applaus te kennen dat het gebodene bijzon der werd geapprecieerd. De rec tor drs. P. Bakker, huldigde de spelers in een kort dankwoord en twee leerlingen boden het Apeldoornse gezelschap bloemen aan. Zaterdag 10 december 1983 hield de wielercrossvereniging „De Holtertrappers" zijn laatste wedstrijd om het clubkampioenschap. Ondanks de koude wind (maar gelukkig scheen de zon), waren bijna alle leden aanwezig. Tevens waren de meeste ouders aanwe zig om hun kinderen aan te moedigen in de zware strijd. Vooral de jongsten hadden .het moeilijk op de met water doorweekte baan. In verband hiermede, en de dreigende buien, werd deze wedstrijd verreden over twee manches. Na het rijden van de manches en het mee tellen van de vorige wedstrijd, kwam de jury tot de volgende uitslag. 4- en 5-jarigen: le en kampioen 1983 Mark van de Linde, 2e Mi ke van Oostveen, 3e Dieter Huisken; 6-jarigen: le en kampi oen 1983 Berry Meerman, 2e Bart Willems, 3e Martin Aver- esch uit Rijssen; 7- en 8-jarigen: le en kampioen 1983 Martijn Bergman, 2e Rik Oolbekkink, 3e Rik Dalhuizen; 9- en 10-jarigen: le en kampioen 1983 Roy van de Linde, 2e Kees van Limburg, 3e Roel Wessels; 11-jarigen: le en kampioen 1983 Henk Jan Beldman, 2e Dick Zweers, 3e Wilco Oolbekkink; 12-jarigen: le en kampioen 1983 P. J. Nauta, 2e Jeroen Kraay, 3e Gerard Brands; 13 jaar en ouder: le en kampioen 1983 Rene Piekkenpol, 2e Jan Zwiers uit Lettele, 3e Jan Willem Piekkenpol. De eerste drie in iedere groep mochten een prijs in ontvangst nemen, terwijl ale deelnemers een herinneringsvaantje kregen. De winnaars tenslotte kregen nog een boeket bloemen, ter be schikking gesteld door bloemen magazijn „Maijo". De prijzen werden mede gekocht van spon soring van benzinestation Rou- wenhorst aan de Rijksweg 1. Na het uitreiken van de prijzen door voorzitter Bergman, dankte de wedstrijdleiding alen die hebben meegewerkt aan de tot standkoming van deze twee wedstrijden. Volgend jaar zal over meer dere wedstrijden en op een vol ledig uitgeruste baan de vol gende clubwedstrijd worden ge houden. Hoewel de opkomst niet daverend was, zijn er de vorige week donderdag in café-restaurant Vosman toch weer een aantal brie ven geschreven voor de vrijlating van gewetensgevangenen. De werkgroep zelf van Amnesty International heeft een vijftigtal voorbedrukte brieven gereed gemaakt voor kerkelijke leiders en leidsters op de Philippijnen om hun medewerking in te roepen bij de hulp aan gevangenen, zodat 66 brieven verzonden konden wor den. Aanleiding was het 35-jarig bestaan van de Universele Ver klaring van de Rechten van de Mens op 10 december jl. en de moordpartij op Philippijnse boeren een aantal maanden geleden. In februari hoopt men een schrijfavond te houden voor de inter nationale actie in verband met de schending van de mensenrech ten in Syrië, waar duizenden mensen de afgelopen jaren op wille keurige gronden zijn gearresteerd, vastgehouden en gemarteld. In deze bijeenkomst van de werkgroep/adoptiegroep werd aandacht besteed wa" het overlijden van Ds, C. C. Addink, die de stoot heeft gegeven tot de oprichting van de werkgroep. Zij heeft zich laten vertegenwoordigen bij de begrafenis van de overleden predi kant. De VBH Kringgroep berg speurders" organiseerde op za terdag 3 december 1983 een VH-examen voor Duitse Herders honden. Keurmeester was de heer Dortznans en examenleid ster mej. v. Diepen. Onder Ide ale omstandigheden werd met speuren begonnen, spoorlegger was de heer Ten Dam. Voor dit onderdeel slaagden alle deelne mers, Hierna werd het appèl af gewerkt waarvoor ook alle deel nemers slaagden. Op het laatste onderdeel het pakwerk wat in handen was van de heren Oos terkamp en Rensen werden he laas twee deelnemers afgewezen. De geslaagden zijn: VH I: Geleider H.J. Aaftink met de hond Olaf v.d. Schilbree 270 punten kwal. ZG, Geleider G.J. Rensen met de hond Marko v. Honesch 253 punten kwal. G. VH H: Geleider J.W. Coenen met de hond Arpad from Beja's Home 270 punten kwal. ZG. VH m: Geleider J. Goossen met de hond Donja v.d. Frits Hoeve 240 punten kwal. G. Geleider H. Oosterkamp met de hond Iwan v.d. Schilbree 254 punten kwal. IER I: Geleider A.J. ten Barge met de hond Muts v.d, Drei Bir- kenHof 272 punten kwal U. De wisselbeker van de vereni ging evenals de „Rustebleltro- fee" kwam in het bezit van de heer Aaftink, De heer Coenen had evenveel punten als de heer Aaftink zodat de punten in de afdeling C de doorslag moesten geven wie in het bezit van de beker zou komen. Dit viel ten gunste van de heer Aaftink uit. In de belangrijke thuiswed strijd tegen het op de 2e plaats staande Voorwaarts, heeft Hol ten de winst in eigen huls ge houden. Holten startte goed en nam uit goede combinaties een 4-1 voorsprong. Daarna kreeg Voorwaarts meer greep op het spel en zag het kans terug te komen. Aanvallend liepen de Holtenaren stuk op de goed ge sloten defensie van Voorwaarts. Terecht kwamen de gasten op een 6-10 voorsprong. Vlak voor rust kon Holten uit o.a. een 7-meterworp van Jan de Wit nog terugkomen tot 8-10. Direct na rust brak een Holtens kwartier tje aan door Meino v. Beek en Pim Neuteboom. Beide spelers troffen samen 5 maal doel en samen met treffers van Nico Vorst en Ron de Geus bracht dat Holten op een 16-15 voor sprong. Het Holtense doel werd inmiddels verdedigd door Frans v. Gennep die met enkele goed aangegooide ballen zorgde voor een aantal break-outs outs waar uit Holten een wat ruimere voorsprong van 20-16 kon op bouwen. Voorwaarts probeerde van alles, maar de Holtense de fensie bleef op 1 treffer na goed gesloten. Een belangrijke en ver diende 20-17 winst was het uit eindelijke resultaat. Doelpunten: Pim Neuteboom 5; Meino v. Beek 4; Johan Plan tin ga, Jan de Wit 3; Nico Vorst 2; Frans v. Gennep, Ron de Geus, Jan v.d. Hoff 1. Ook de Junioren speelden thuis tegen Voorwaarts. Na een aan vankelijke achterstand kwam Holten bij rust op een 4-3 voor sprong. Na rust werd Holten te ruggedrongen en kwamen de gasten op een 5-7 voorsprong. De laatste 10 minuten speelde Holten op de break-out en scoorde Holten 4 maal. Beide punten bleven door de 9-7 winst in Holten. Jeugd. Twee teams kwamen in aktie. B2 speelde thuis tegen LHC. Voor rust kwam Holten op een 2-4 achterstand. Ook na de rust waren de gasten sterker. In een doelpuntrijk duel trok Holten aan het kortste eind en verloor met 7-13. Jongens B speelde uit tegen Zwolle. Holten had met de schoten veel pech en trof verder een uitstekende Zwolse doelman aan. Na een 3-0 achter stand kon Holten vlak voor tijd nog de eretreffer scoren, maar de winst bleef bij Zwolle met 3- 1. Programma: za 17-12; BI uit te gen ASVD In Dronten om 14.30. Vertrek 13.00. Alle andere teams vrij! Het consulentschap voor de Rundveehouderij te Hengelo en de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting gaan in het komende winter seizoen speciale aandacht schenken aan de jongvee opfok. Het plan is om dit te doen in discussiegroepen ran ongeveer 15 perso nen. In een drietal bijeenkomsten wordt aandacht besteed aan de voeding, huisvesting, de kosten van jongvee opfok- en gezond heidszorg, dit laatste in samenwerking met de plaatselijke diere narts. Daarnaast wordt er een kijkdag georganiseerd voor bedrij ven met een verschillend huisvestingssysteem. Wanneer u van me ning bent dat een goede jongvee opfok belangrijk is en u er voor voelt in een discussiegroep mee te doen geeft u dan op bij de bedrijfsvoorlichter de heer J. W. Lubbersen - Stegemanskamp 13, Bathmen. Telefoon 05704-14 38. U ontvangt dan zo spoedig mogelijk be richt waar en wanneer de bijeenkomsten plaats vinden. Opgave vóór 24 dec. aanstaande. Afgelopen zaterdag werden bij manege Snorrewind de laatste twee onderdelen van het club kampioenschap van de Bergrui- ters 1983 verreden. De prijsui treiking van het eindresultaat van alle wedstrijden zal plaats vinden tijdens de jaarvergade ring. De uitslagen dressuur wa ren als volgt: 1. Ema Wilmink met Orlanda 128 p., 2. Dries Willems met Wil co 126 p., 3. Alna Mulder met Punette 126 p., 4. Wim Mulder met Punette 121 p., 5. Paula Loorbach met Randolf 119 p. Springen klassiek: 1. Paula Loorbach o f. 54.5 sec., 2. San dra Dieperink 0 f. 573 sec., 3. Erna Wilmink 0 f. 60.0 sec., 4. Wim Ingrid van Dijk 0 f. 61.0 sec. 5. 3 f. 66.5 sec., Springen „Speel uw spel": 1. Er na Wilmink 730 p., 2. Sandra Dieperink 390 p., 3. Wim Mulder 320 p. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer S. J. Huisman voor het vernieuwen van een garage/berging bij het perceel Bessinkpasstraat 18 - aan de heer G. Hosmar voor de bouw van een carport bij de woning Schepenenstraat 20 2. aan de heer mr. W. H. Enklaar vergunning verleend voor het kappen van een boom bij de woning Oude Stationsweg 4 en een boom aan de Oude Stationsweg. 3. aan de Vereniging voor Evangelisatie „Bethanië" vergunning verleend voor het houden van een verloting Voor het inwinnen van informatie over de zaak zeff dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Bestuurders van motorvoertuigen met, met inbegrip van de lading, 'n grotere lengte dan 6 meter worden er op gewezen dat het krachtens artikel 135, lid 1, sub. b van de Algemene Politieverordening en het besluit van burgemeester en wethouders van Holten van 28 oktober 1980 verboden is dergelijke voertuigen (vrachtauto's) te parkeren op alle wegen (incl. de openbare parkeerterreinen) binnen de bebouwde kom van Holten en Dijkerhoek, met uitzondering van: a. De Keizersweg, vanaf het perceel Keizersweg 35 tot aan de Aaltinksweg b. de Waagweg, vanaf de Industriestraat tot aan de Pannenbakkersstraat c. de Slachthuisstraat Dit verbod geldt niet op werkdagen van maandag tot en met vrijdag, dagelijks van 8 tot 18 uur. Daarnaast is het krachtens artikel 136a van de Algemene Politieverordening verboden een voertuig dat, met inbegrip van de lading, een lengte heeft van meer dan 6 meter of een hoogte van meer dan 2 meter, tussen zonsopgang en zonsondergang op de weg te parkeren bij een voor bewoning of ander dagelijks gebruik bestemd gebouw op zodanige wijze dat daardoor het uitzicht voor bewoners of gebruikers vanuit dat gebouw op hinderlijke wijze wordt belemmerd of hun anderszins hinder of overlast wordt aangedaan. Dit verbod geldt niet gedurende de tijd die nodig is voor en gebruikt wordt tot het uitvoeren van werkzaamheden, waarvoor de aanwezigheid van het voertuig ter plaatse noodzakelijk is. De rijkspolitie zal verzocht worden nauwlettend op de naleving van deze bepalingen toe te zien. Ter inzage legging ontwerp-beschikking Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ligt vanaf 19 december tot en met 2 januari 1984 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van de heer B. J, Steen, Burg. van der Borchstraat 8 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een cafétaria-Zrestaurantbedrijf in het perceel Burg. van der Borchstraat 8 te Holten. Voorts ligt deze ontwerp-beschikking gedurende genoemde periode van 14 dagen iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 3 januari 1984. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Ter inzage legging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben op 6 december 1983 vergunning ingevolge de hinderwet, onder voorwaarden, verleend aan: 1.de heer M. Haverslag, Pasmansweg 12 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest in het perceel Pasmansweg 12 te Holten 2. de heer H. Reilink, Okkenbroekseweg 7 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in vaten (inhoud 600 liter) in het perceel Okkenbroekseweg 7 te Holten. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzage legging (vanaf 19 december 1983) op de gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend d. enige andere belanghebbende, die antoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na dagtekening van de kennisgeving van terinzage legging, derhalve vóór 19 januari 1984, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovenge noemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Met een eindstand van 4-2 tegen de dames uit Tolhekke, haalde het damesteam van de waterpoloclub Twenhaarsveld de eerste twee competitiepunten binnen. Deze twee punten wisten de dames te scoren in de vierde en laatste periode. Toen wist met name Gerrie Veneman op te rukken en zij was het dan ook die voor de 3-2 en 4-2 zege zorgde. De heren waterpoloérs brach ten het er minder goed vanaf, tegen een tot nu toe ongeslagen herenteam eveneens uit Tol hekke. Tevens hadden de Holte naren de pech te moeten spelen met een door griep geplaagde ploeg. Tolhekke wist hier snel gebruik van te maken en pas in een tweede periode wist Holten te scoren, in de persoon van An ton Aarsen, het werd de gelijk maker. Wim Mooiweer wist zelfs door te drukken en de stand op 2-1 te brengen. Niet voor lange duur want Tolhekke rukte op en bracht de stand, nog in.de der de periode op 2-4. Anton Aarsen zag echter in de vierde periode nog kans om een laatste doel punt te maken en het werd 3-4. De volgende wedstrijd is een uitwedstrijd voor de dames en wel op zaterdag 7 januari tegen ABS uit Bathmen, vertrek 17.30 uur. De heren spelen op zondag 8 januari ook tegen ABS en zij vertrekken om 13.20 uur vanaf de Dorpsschool. Mintonette heren 4 - SVH Het vierde* Mintonette heren team trad vrijdagavond aan te gen het Hellendoomse SVH. Compleet met twee man op de reservebank werd aan de eerste set begonnen Lange tijd ston den de heren op een flinke voor sprong, maar uiteindelijk ging de set toch nog verloren. Ook het verhaal van de tweede en de derde set is snel verteld. Veel inzet van de Mintonette-heren doch een duidelijk gebrek aan echt goede techniek. Met name van dit laatste wist SVH duide lijk te profiteren. Ook werden door SVH vele puntjes bijeen gesprokkeld middels zgn. prik- balletjes. Het eindresultaat was dan ook een 0-3 overwinning voor SVH. Voor de trainers van Mintonette 4 (4 in getal) ligt nog veel terrein braak.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7