Plannen SoCuWe-gebouw) worden nader bezien :en VuÜophaal in buitengebied is voldoende College moet plannen met OGB inslikki Medische diensten PvdA blijft tegen c m „Scholengemeenschap niet bevoordeeld' PlOTSaWG- BOEM, BAKKER RENAULT HOLTENS NIEUWSBLAD Politie jgf weekjournaal SCHADEREGELING CARROSSER11WERK SPUITWERK jg DONDERDAG 15 DECEMBER 1983 J. Warrink: Acrobatische toeren" „Op basis van deze gegevens kunnen we hierover geen uit spraak doen. Per 1 april willen we de mogelijkheden van zowel de kleuterschool aan de Tuinstraat als van De Halm op een rijtje zien met daarbij een financiële onderbouwing." Met dat compro mis kwam CDA-woordvoerder H. J. Westerik, mede namens de fracties van WD en Gemeentebelang, n.a.wi de discussie over het al dan niet vestigen van een sociaal-cultureel centrum in de kleu terschool aan de Tuinstraat, De PvdA vindt daar zoveel nadelen aan zitten dat zij nog steeds vasthoudt aan het voorstel van vorig jaar om het gebouw van de voormalige bakkerij De Halm aan te kopen. Na de algemene beschouwin gen leek het er op dat slechts het CDA gecharmeerd was van de plannen die het college had ontvouwd voor een sociaal-cultu reel centrum in de Tuinstraat. De christen-democraten noem den met. name de ligging van de kleuterschool uniek, gezien de bereikbaarheid, de parkeer ruimte en gebouw Irene met een grote zaal als buurman. Centra- .lisatie van alle sociaal-culturele activiteiten in één gebouw (de wens van de Stichting Sociaal Cultureel Werk en de commissie met dezelfde naam) hoeft van het CDA dan ook niet perse. Waarbfj woordvoerder Westerik benadrukte dat de Stichting slechte één van de permanente gebruikers is en niet het hele sociaal-culturele gebeuren om vat. Die centralisatie stond bij de andere fracties juist wel voor op, waarbij Gemeentebelangen ook nog vraagtekens zette bij de uitzonderingspositie die jonge- rensociëteit De Schure in de plannen van het het college voor het Paalhuus mag inne men. Namens Gemeentebelang verweet J. Warrink het college onvoldoende recht te hebben ge daan aan de onderzoeksresulta ten van een enquête door de Stichting en de Commissie Soci aal Cultureel Werk en „om duis tere redenen het project De Halm nooit serieus te hebben genomen". Kritiek voor het college was er wat dit betreft ook van de fracties van WD en PvdA, met name waar het ging om het ont breken van enig vooroverleg met de Commissie Sociaal Cultureel Werk. PvdA-woordvoerder A. Moeliker beschuldigde tevens wethouder H. Rustebiel van het achterhouden van essentiële in formatie tijdens de commisso riale vergadering van 22 novem ber. Volgens Moeliker zou Rus tebiel toen al geweten hebben van een verzoek van de Streek school Midden-IJssel om de kleuterschool aan de Tuinstraat VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE SCHADEAPDEilNG STATIQNSPWARSWEG 19, 7461 AR RUSSEN TEL, 05480-1 30 24. te huren ten behoeve van de Dagmavo voor volwassenen, waardoor het argument van ka pitaalsvernietiging dat de we thouder op 22 november aan voerde geen kracht meer had. Wat dat laatste betreft kwam Rustebiel meteen in het geweer. Van de brief van de Streek school Midden-IJssel had hij op 22 november geen weet omdat deze op de afdeling Onderwijs in portefeuille was gehouden gezien de plannen van het college met de Tuinstraat-kleuterschool. Het college stak wel de hand in ei gen boezem waar het ging om het ontbreken van overleg met de Commissie Sociaal Cultureel Werk. „Dat had achteraf gezien wel in de commissie gemoeten aldus Rustebiel. Het college legde bij de verde diging van haar plannen erg de nadruk op het aantal vierkante meters dat in de Tuinstraat ge realiseerd kan worden. Tegeno ver de 1300 m2 m2 in de Halm staan 1130 potentiële vierkante meters in de Tuinstraat waarbij voor een grote zaal kan worden uitgeweken naar gebouw Irene of het nieuwe gemeentehuis. Voor die 1130 m2 is trouwens wel een artikel-19 procedure no dig maar het college wees er op dat de bestemming van De Halm ook eerst veranderd zal moeten worden wil het soci aal-cultureel werk daarin. De sa menballing van functies in het gebied rond de Tuinstraat (soci aal-cultureel centrum, gebouw Irene en nieuw gemeentehuis) en de ruime parkeermogelijkheden die daardoor ontstaan, is voor het college reden genoeg om vast te houden aan de Tuin straat voor de toekomstige loka- tie voor het- sociaal-cultureel werk. In de discussie die zich daar op ontspon en die resulteerde in een korte schorsing met boven genoemd compromis-voorstel als resultaat, wees J. Warrink (Ge meentebelang) nog op de geva ren die vestiging van een super markt in De Halm (waar ook sprake van is geweest) kan heb ben voor de dorpskom. Warrink, die de berekening van het aan tal vierkante meters door het college als „acrobatische toeren" bestempelde, deelde mee dat er voor een supermarkt in De Halm geen bestemmingswijziging nodig is. Dat was volgens we thouder H. Rustebiel weer niet helemaal juist omdat voor een interne verbouwing wel degelijk een artikel-19 procedure zal moeten komen. Het college voelt er trouwens weinig voor om in deze tijd nog meer onroerend goed aan te kopen. De PvdA bleef bij monde van A. Moeliker erbij dat De Halm toch de meest ideale oplossing blijft. Temeer daar er dan een grote zaal met een buffetfunctie in de plannen kan worden opge nomen. Een buffet dat de ex ploitatie van zo'n centrum mo gelijk moet maken en een grote zaal die ruimte biedt voor het regelmatig houden van film- en of toneelvoorstellingen. Die mo gelijkheden heeft het gebouw aan de Tuinstraat niet, waarbij in de ogen van de Holtense so cialisten bebouwing tot aan de rooilijn (7 meter hoog) ook niet past in de omgeving en er bh de verwezenlijking van de colle geplannen nauwelijks ruimte over blijft voor buitenspeel ruimte voor de peuterspeelzaal. Na 1 april zal er aan de hand van concretere vergelijkende ge gevens verder worden gepraat over het toekomstig sociaal-cul tureel centrum. „Ons kan zeker niet verweten worden dat we bij de toewijzing van schoollokalen voor het komende schooljaar de Scholenge meenschap Holten bevoordelen boven de Scholengemeenschap Dc Marke". Dat zei burgemeester W. L. F. C. Ridder van Rapperd in antwoord op de algemene beschouwingen van PvdA, CDA, WD en Gemeentebelang die allemaal aandacht vroegen voor de moei lijke situatie waarin De Marke voor wat betreft de huisvesting verkeert. Problemen die volgens het exposé van Van Rappard ontstaan zijn door de niet verwachte stijging van het aantal leerlingen van de Holtense Scholengemeenschap met 150 vanaf 1979. Een daling lag meer in de lijn der verwachtingen en daarom heeft het ge meentebestuur van Holten destijds ook besloten-noodlokalen van de „eigen" Scholengemeenschap te verhuren aan De Marke in de verwachting dat die t.z.t. op het terrein naast de Scholengemeen schap nieuwbouw zou plegen. Nu de financiële middelen daarvoor vooralsnog ontbreken en de Scholengemeenschap zelf in ruimtenood verkeert komt het college van B en W als hoeder van de belangen van het algemeen onder wijs in Holten enerzijds en als bevoegd gezag van de Scholenge meenschap Holten anderzijds in gewetensnood. Blijkens de ont boezemingen van Holtens burgervader wil het college primair hoeder van het onderwijs in het algemeen zijn en van daaruit benadert hij dan ook de huuropzegging van drie lokalen aan De Marke per 1 augustus 1984. Van Rappard: „Dat zijn drie normale leslokalen, de drie praktijklokalen mogen ze blijven gebruiken omdat hier verschillende investeringen zijn gepleegd. Daar tegeno ver staat dat we De Marke drie lokalen in de Kolschool hebben aangeboden. Het probleem in Holten is niet dat er te weinig leslokalen zijn, maar dat ze te verspreid liggen. De ellende van die dislokaties is in mijn ogen nu eerlijk verdeeld. De Marke heeft per 1 augustus 1984 twee dislokaties, de Scholengemeen schap Holten drie. Dat is toch niet onbillijk. Naar verwacht heeft de Overijsselse Landbouw Maatschappij (OLM), de eigenaar van De Marke per 19 december meer zeker heid over de mogelijkheid van (semi)permanente houw naast de Scholengemeenschap. Op dinsdag 6 december werd op klaarlichte dag ingebroken in een woning aan de Boerrichterstraat. Men kwam binnen door een raam open te wrikken. Er werd een portemonnaie met inhoud alsmede enige sieraden weggenomen. Ook op deze dag werd weer eens getankt langs de autosnelweg zonder te betalen. De pomphouder was echter zo kien om de auto mobilist achterna te rijden, zodat het kenteken kon worden geno teerd. De politie stelt een nader onderzoek in. Op donderdag 8 december vond er een aanrijding plaats op de kruising Dorpsstraat-Larenseweg. Een automobilist komende vanaf de Larenseweg reed pardoes de Dorpsstraat op en werd daarbij aangereden door een auto komende vanaf de richting Deventer. Een passagier van deze auto, alsmede de bestuurder van de eerste auto, moesten met lichte verwondingen worden overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Beide auto's liepen zware schade op. In de nacht van 8 op 9 december hebben onbekenden getracht een kluis bij U-vlees te kraken. Men kwam binnen door een deur te forceren, waarna men vermoedelijk kans heeft gezien het alarm uit te schakelen. Met een slijptol ging men vervolgens de kluis te lijf. Men zag echter geen kans bij het. binnenste van de kluis te ko men, zodat men vertrok zonder buit. Wel nam men een alarmin stallatie weg. Op 9 december kwam een mevrouw aan het politieburo met een steenuil, die zij wilde prepareren. Bij nqder onderzoek bleek echter dat deze vogel vermoedelijk doodgeschoten was. Er zat een hagel korrel in het lichaam- Tegen de vrouw wordt proces-verbaal opge maakt. Twee jongedames werden bij een kruidenier betrapt op diefstal van enkele pakjes sigaretten, waarop aangifte werd gedaan bij de poli tie. De meisjes werden na te zijn verhoord, naar huis gestuurd, waarbij tevens de ouders in kennis werden gesteld van deze dief stal. Op 10 december vond een aanrijding plaats op de kruising Rietmo- Jenstraat - Oranjestraat tussen een personenauto en een bromfiet ser. De auto sloeg linksaf op het moment dat de bromfietser uit de tegenovergestelde richting kwam. De bromfietser brak hierbij een- pols. In de nacht van 10 op 11 december kon de politie een jongeman- aanhouden die even te voren in de Kerkstraat vernielingen had aangericht aan verkeersborden, door ze om te buigen. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt voor baldadigheid. Tevens zal hjj de schade moeten vergoeden. Op 11 december was een tiental jongelui zo lollig om met zijn allen achter een auto te gaan hangen op de Kolweg en zich op deze manier te laten voortslepen over het gladde wegdek. De bum per van de auto was daar echter niet tegen bestand en brak af. De schade zal op de knapen worden verhaald. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: zilveren ketting met hanger, een fietspomp (Union); een kinderhandschoen bruin-oranje-wit, een groen regenpak, eem grijze das, een portemonnaie met buskaart. t.n.v. Jaap Born. Verloren: een autosleutel van een Opel Kadett, een blauwe hand schoen. een zilveren schakelarmband, een witte sportschoen, drie sleutels aan ring, een zwarte portemonnaie met inhoud o.a. bank- pasje, een rood damestasje, een bril met metalen montuur. In tegenstelling tot wat het college van B en W oorspronkelijk van plan was met de onroerendgoedbelasting hoeft de burgerij van Holten hiervoor in 1984 geen cent extra te betalen. Zowel de trendmatige verhoging van 2% als de extra verhoging van 2% ten bate van de financiering van het nieuwe gemeentehuis konden geen genade vinden in de ogen van de raad. Maar waar burge meester en wethouders de extra verhoging voor het gemeentehuis a! bij voorbaat had ingeslikt, kostte het de raad heel wat meer moeite om de trendmatige 2% verhoging ook van de tafel te krij gen, Zo zelfs dat het investeringsschema behorende bij de begro ting voor 1984 nog niet kon worden goedgekeurd omdat het col lege de tegenvaller van 26,000 gulden die hiermee is gemoeid, eerst ergens anders terug wil balen. Op verzoek van Gemeentebe lang was er zelfs een schorsing nodig vooraleer PvdA, WD en Gemeentebelang zich tegen de plannen van het college uitspra ken. Hoewel Gemeentebelang in haar algemene beschouwing zich duidelijk had uitgesproken tegen de verhoging kwamen de leden toch weer aan het twijfelen na het warme pleidooi van burge meester W. L. F. C. Ridder van Rappard vóór verhoging. De voorzitter van de raad wees op het bedriegelijke van de post onvoorzien in de begroting. De 108.000 gulden die er in Holten beschikbaar is voor nieuw beleid was volgens hem meer dan no dig „om de zaak draaiend te houden". „Gaat hiervan die 26.000 gulden ook nog af. dan zijn we weer een stuk dekking van het investeringsschema kwijt", aldus Van Rappard. Tegenover de extra inkomsten van 78.000 gulden van het Rijk ter compensering van de hoger wordende bijstandskosten voor de gemeenten (met name de PvdA en de WD zagen hierin een reden om de onroerendgoed belasting niet te verhogen) stel de wethouder H. Rustebiel dat nog maar moest worden afge wacht of Holten hier inderdaad van zou profiteren. Ook ver wacht het college niet al te veel van een financiële meevaller door de bezuinigingsoperatie die in mei volgend jaar zal worden afgerond binnen het gemeente lijk apparaat. En a&ngezien het geld dat Gemeentebelang al dacht te kunnen gebruiken door het niet opvullen van de binnen kort vrijkomende post op de af deling Welzijnszaken tenminste ten dele weer moet worden aan gewend voor het aantrekken van een part-time kracht, is er ook van die kant weinig soulaas te verwachten volgens hefc college. Niettegenstaande het verweer van het college en de goedkeu- Door middel van een motie hebben de gezamenlijke fracties in de Holtense gemeenteraad hun ongenoegen geuit over de wette lijke verplichting om in het buitengebied minstens lx per week het huisvuil op te halen. Sinds jaar en dag komt de vuilniswagen van de gemeente Holten slechts eenmaal per maand in het bui tengebied en volgens de motie is er daar geen enkele behoefte om deze frequentie te verhogen. Vooral niet omdat het wekelijks op halen van huisvuil in het buitengebied de bewoners daarvan een kostenverhoging van 100 procent zou opleveren. Op het terrein van Gemeentewerken bestaat er bovendien van maandag tot en met zaterdag tot 15.00 uur de mogelijkheid huis vuil te storten. Ook is nog nooit gebleken dat er in het buitenge bied sprake is van milieuverontreiniging. Uitgaande van de ver onderstelling dat hogere bestuursorganen nooit de bedoeling kun nen hebben gemeentebesturen die van hun verantwoordelijkheid blijk geven, te straffen vinden de Holtense gemeenteraadsleden dan ook dat Holten moeten kunnen blijven doorgaan met 1 x per het huisvuil in het buitengebied op te halen. Ook burgemeester Ridder van Rappard vónd dat de regelgeving hier haar doel voorbij schiet. „Dit is alleen maar een lastenver zwaring voor de burgers, waarvan er tot nu toe niemand ooit heeft geklaagd. Ik ben dan ook gelukkig hiermee en we zien wel wat erop volgt" zei hij over de motie die het college ter kennis geving zal doorsturen naar Gedeputeerde Staten van Overijssel en de leden van de Provinciale Staten. Desgevraagd deelde wethouder H. Stegeman mee dat de bespre kingen met de gemeente Markelo over beëindiging van het con tract voor bet ophalen van huisvuil nog niet zijn afgerond, maar dat dit contract in ieder geval niet per l januari 1984 kan wor- Donderdag 15 december 19.45 uur informatieavond Ra bo-bank „Holten" in rest. ..He' Bonte Paard". Spr. drs. W. E M. Mares. Onderwerp „Macht en onmacht Europese landbouwpo litiek. Vrijdag 16 december 19.30 uur pots toten in caf» „Kallsterman" om prachtige vlees- en wildprijzen. Zondag 18 december 14.00 uur dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur dansen in bar-dancinp „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 19 december J9.00 uur start kerststollenactie Supp. Club S.V.„Holten". 20.00 uur kerstwijding H.V.G. „Ora e: Labora". H. V. G. „Dijkerhoek en afd. Holten. Chr. Plattelands vrouwen in „De Kandelaar (19.30 u. ontvangst met koffie 19.45 uur Kerstavond afd. Es pelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt". Te ver zorgen door het Leger des Heils Dinsdag 20 december 14.00 uur kerstmiddag bejaar densociëteit „Holten" m.m.v Riek Bolink-Landeweerd, in „Df Kandelaar", 19.00 uur verkoop actie kerststollen Supp. Club S.V. „Holten". 20.00 uur kerst viering afd. Holten Ned. Bone van Plattelandsvrouwen in zaai „Vosman". Vrijdag 23 december 20.00 uur Potstoten Biljartclub „Jansen". Zaterdag 24 december 21.00 uur Eerste Kerstnacht sa menkomst in „De Kandelaar m.m.v. ds.W. Vons (meditatie) er Interkerkelijk kinderkoor „Moza ïek", 23.00 uur Tweede Kerst nacht samenkomst in Ned. Herv Kerk m.m.v. ds. W. V. Vons er Chr. koor „Perspectief'. W, L. FC, Ridder van Rap pard: „Niet onhiUijk" ring van het CDA aan de extra verhoging wilden PvdA, WD en Gemeentebelang de burgers deze extra last toch besparen en ver wierpen het voorstel. Over de voorgestelde verho ging met 3% van de rioolrechten werden niet zoveel woorden vuil gemaakt. Het college trok dat voorstel in zodat ook deze gelijk blijven. Een extra verhoging was er wel voor de marktgelden; van 5% (collegevoorstel) naar 10% verhoging (voorstel CDA, WD en Gemeentebelang). Een Eras, een lelijke schram of een Jammerlijke deuk in uw auto. Voor- i komen kunnen we t niet Vakkundig repareren wei Schadeafdelingg Stationsdwarsweg 23 Rijssen Tel. 05480-12255 Ned. Herv. Kerk 10.30 uur ds. H.J. Ekker (Gezin. Heilig Avondmaalsviering). 19.V uur ds. W Vons. Uitgangscollecte Solidaridad. Oppasdienst: mevr. Teeselink er Rita Meilink. 10.00 uur Jonge rendienst in „De Geref. kerk 9.30 uur ds. J.G. Marseille var Barchem. 15.00 uur ds. E. Over eem van Enter. In beide dier. sten is de le coll. voor de keri en de 2e voor rente en aflossinr Kindemevendienst: klas 5 'o.l.\ Ypie Sijsling. Klas 6 o.l.v. mevi G. van Zeijts. Oppasdienst: Andrea Schipper mevr. Hulsman-Zwiers. mev: Tromop-Nijkamp, Anita Aai stoot, Johanna Faber, mev: Aanstoot-Stam (res.). R.K. KERK 9.15 u. Heilige Mis in Ned. Hen Kerk. DIJKERHOEK 10.00 u. ds. W. Vons (Vierin Heilig Avondmaal), Uitgangsco lecte: Solidaridad. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman (Ber Heilige Doop). Uitgangscoll. voc Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.f en 10.00 uur. Arts J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel 05483-35 53. Spreekuur: 11,00 u. en 16.00 u. Wijkverpleging Dienst: 16 tJm 23 dec.: Zr. C. Bleijenberg, tel, 05483-16 62 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk. Gaardenstraat 29. tel. 05483-14 36. Spreekuur wijk verpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens af halen en terugbezorgen van ma gazijnartikelen. Diëtiste spreek uur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts J. Webbink, De Ruyterstr, 19, Rijssen, 'tel. 05480-1 4140. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. Dierenarts Th, A Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw St, Kruiswerk. Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatschap. Dienstverl- Midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 0548? 27 84. Maatschappelijk werk; g( zins- en bejaardenverzorging Spreekuur maandag t/ra vrijda 8.30-9.30 uur en volgens z'- spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.0' uur. Groene Kruisgebouw, Gaai denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 1 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen, tel. 12 01 of 1517. Zuigelingen Consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. energiebedrijf Storing elektriciteits- en gas- vooraening, tel. 1814. Politie Tel. 13 52 en 26 55, Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer Tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3