prijsjes op Medische diensten jan Masselink met stillevens in Galery Vincent Kleurplaten Uitreiking AC GOURMET OF FONDUE. Sint in Dijk Kerkdiensten Schrijfavond Amnesty International HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA weekjournaal SCHRUFAVOND Verhaaltjestelefoon ac restaurants DONDERDAG 8 DECEMBER 1983 Op 29 november werd er een snelheidscontrole gehouden op de Larenseweg en de Oranjestraat. Dertien bestuurders kregen een bekeuring. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 74 km per uur. Op 30 november kon door de politie van Nijverdal een 22 jarige inwoner uit die plaats worden aangehouden op verzoek van de politie Holten. Deze persoon had enkele weken geleden getracht een echtpaar op de Holterberg omver te rijden. Hiervan werd aan gifte gedaan. Nadat hij door de politie was gehoord en het onder zoek verder was afgesloten is hij weer op vrije voeten gesteld. De moeilijkheden waren ontstaan omdat deze persoon de hond van dit echtpaar, die daarmee aan het wandelen waren, ter plaatse wilde kopen, hetgeen werd afgewezen. Hierop maakte de man zich zo kwaad dat hij op het echtpaar inreed. Een diefstal van cheques uit een caravan, welke feit de afgelopen zomer was gepleegd, kon ook worden opgelost. De politie van De venter hield een 25 jarige inwoner uit de plaats aan, de bekende de diefstal te hebben gepleegd en de cheques te hebben verkocht op de Zeedijk te Amsterdam. Hij verklaarde geld nodig te hebben om drug te kunnen kopen. De laagstaande zon was er de oorzaak van dat in de middag van de 30ste november een vrachtautobestuurder nabij de spoorwego vergang op de Rijssenseweg in moeilijkheden kwam. Door de stand van de zon zag deze bestuurder niet de knipperbol enkele honder den meter voor de overgang geplaatst, knipperen, waardoor hij tevens te laat bemerkte dat de overwegbomen waren gesloten. Door zeer krachtig te remmen kwam hij met zijn combinatie net tot stilstand voor de overwegbomen, doch daardoor kantelde ech ter wel de aanhangwagen, omdat de landing daarvan begon te schuiven. De schade bleef beperkt doordat de aanhangwagen in de berm terecht kwam. In de nacht van 2 op 3 december bleek dat een aanvankelijk onbekende automobilist maar liefst zestig houten bermpaaltjes langs de Deventerweg omver had gereden. Ter plaatse werd een kentekenplaat gevonden, zodat de dader, een inwoner uit Schalk haar, vrij gemakkelijk kon worden opgespoord. Zijn auto bleek bij de woning te staan, doch was geheel vernield. Een duidelijke ver klaring omtrent dit gedrag kon de bestuurder niet geven. In ieder geval zal hij de schade moeten betalen, terwijl hem tevens nog een flinke boete staat te wachten voor het doorrijden na een verkeer songeval, alsmedë voor opzettelijke vernieling. Op 3 december vond er een aanrijding plaats op de kruising Larensweg - Stationsstraat - Dorpsstraat. Een automobilist ko mende vanaf de Larenseweg verleende geen voorrang aan een auto mobilist komende vanaf de Dorpsstraat. Er onstond alleen mate riële schade. Arts W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53 spreek uur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst: 9-16 dec. zr. G. Honing, Fliermatenweg, Holten, tel. 05731-445, b.g.g. 05700-2 27 00, U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazij nartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. Tandarts: N. A. Bakx, Reggestraat 14. En ter, tel. 05478-27 74 spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Diemarts: W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatschap. Dienstverl. Midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandg t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 1 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen, tel. 12 01 of 1517. Zuigelingen Consulatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. energiebedrijf Storing elektriciteits- en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer Tel. 0011 (dag en nacht). EEN GUL SMULMENU VOOR 15.- P.P.. KINDEREN 10.- GULDEN. Hedenavond, donderdag 8 december, 20.00 uur van Amnesty International IN CAFÉ-RESTAURANT VOSMAN (Voorbeeldbrieven, schrijfgerei en luchtpostbrieven aanwezig) Na de succesvolle tentoonstel ling van Anton Pieck, die overi gens door mensen vanuit het he le land werd bezocht, ex-poseert vanaf vandaag, donderdag 8 de cember de schilder Jan Masse link in de sfeervolle kelder aan de Smidsbelt. De heer Masselink <78 jaar) heeft bekendheid ge kregen door zijn prachtige stille vens. Met zijn stukken heeft hij dan ook ettelijke prijzen in de wacht gesleept. Zo'n 50 stuks sieren de expositie die overigens tot het einde van het jaar zal duren. De openingstijden zijn donderdag tussen 14.00 uur en 17.00 uur en de koopavonden tussen 19.00 uur en 21.00 uur, op vrijdag kan men terecht tus sen 14.00 uur en 17.00 uur en op de zaterdagen 's morgens tussen 10.00 uur en 12.00 uur en 's middags tussen 14.00 uur en 17.00 uur. Donderdag 8 december 20.00 uur Schrijfavond v.d. Werkgroep Amnesty Internatio nal in rest. „Vosman". Vrijdag 9 december 20.00 uur Klaverjaswedstrijd comp. '83/84 ,31auw Wit" in clubhuis. Zaterdag 10 december 14.30 uur Demonstratieve pro testbijeenkomst van de ANBO in het Hervormd Centrum te Nijverdal. 10.00-12.00 uur. Afhalen prijzen verloting Holtense Handelsver eniging in Dura-complex (zie be richt). Zondag 11 december 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 12 december 20.00 uur clubavond Holtense Ned. Herv. Kerk 10.30 uur ds. W. Vons. Bedie ning Heilige doop. Medewer king van „Helicon" 19.15 u. ds. R. Visser. Uitgangscol- ledte voor „Soladaridad". Oppasdienst: mevr. Ymker en Jeanet van Bruggen. Geref. Kerk 9.30 en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. De middagdienst is een aange paste dienst voor geestelijk gehandicapten. Kindernevendienst: 275klas 1 en 2 o.l.v. H. Beltman. Oppasdienst: mevr. Mane- schijn-Roelofs; mevr. Stob be-Akkermans; mevr. Offrin- ga-Werkman; mevr. Van Dijk-Aanstoot (res.); Ingrid Jansen en mevr. Saal- mink-Stam. R.K. Kerk 9.15 u. Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk. Dijkerhoek 10,00 u, ds. R. Visser Uit- gangscoll. voor „Solidaridad" Okkenbroek 10.00 u. ds. G. Bouman. Maaltijd des Heren. Uitgangs- coll. voor „Solidaridad" Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 i 8.00 en 10.00 uur. Postzegelclub in rest. „Vosman" Lezing (met dia's) over hobby „Postzegels verzamelen". Dinsdag 13 december 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten Industrie- en voedings bond (CNV) in rest. „Vosman". Woensdag 14 december 19.30 uur Volkskerstzang in Ge ref. Kerk „De Kandelaar" (zie bericht). 20.00 uur Ledenvergadering „Hartstichting Vrienden" afd. Holten in rest. „Vosman". Donderdag 15 december 19.45 uur Informatieavond Ra- bo-Bank „Holten" in café-rest. „Het Bonte Paard". Spr. drs. J. W. E. M. Mares. Onderwerp „Macht en onmacht Europese Landbouwpolitiek". Vrijdag 16 december 19.30 uur Potstoten in café „Kalfsterman" (zie adv.). Maandag 19 december 19.00 uur Start Kerststollenactie Supp. club S.V. Holten (zie ber.). 20.00 uur Kerstwijding H.V.G. „Ora et Labora", H.V.G. „Dijker- hoek" en afd. Holten Chr. Plat telandsvrouwen in „De Kande laar" (19.30 u. ontvangst met koffie). 19.45 uur Kerstavond afd. Espelo Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in „Trefpunt". Te verzorgen door het Leger des Heils. Dinsdag 20 december 14.00 uur Kerstmiddag Bejaar densociëteit „Holten" in „De Kandelaar". 19.00 uur Kerststol lenactie Supp. Club S.V. Holten (zie ber.) 20.00 uur Kerstviering afd. Holten Ned. Bond van Plat- telandsvr. in zaal. „Vosman". Zaterdag 24 december 21.00 uur Kerstnacht samen komst in „de Kandelaar" m.m.v. ds. W. Vons en Interkerkelijk kinderkoor „Mozaiek". 23.00 uur Kerstnacht samenkomst m.m.v. ds. M. Berg en Geref. koor „Per spectief'. De aandacht wordt nog even gevestigd op de schrijfavond die de werkgroep/adoptiegroep Holten van Amnesty Interna tional hedenavond (donderdag) houdt in café-restaurant Vos man vanaf 's avonds acht uur. Verwezen wordt naar het artikel over het 35-jarig jubileum van de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens onder het motto „Maar er valt niets te vieren" elders in dit blad. De verhaaltjestelefoon van het maandblad Kinderen is een idee, dat anderhalf jaar geleden werd gelanceerd en inmiddels een groot succes is. Vele tien duizenden ouders hebben sinds dien het speciale verhaaltjes nummer 023-35 67 84 gedraaid en gebruik gemaakt van deze Kin- deren-service. De verhaaltjestelefoon geeft ie dere dag een nieuwe suggestie voor een verhaaltje om op de bedrand te vertellen. Met ingang van december heeft het maandblad Kinderen een volledig nieuwe serie ver haaltjes in de roulatie gebracht. De kinderverhaaltjes zijn ge schreven door de kinderboeken schrijfster Thera Coppens, die zelf ook haar teksten heeft inge sproken. Wie de verhaaltjestele foon belt krijgt dus de schrijf ster persoonlijk te horen. Gourmetten of fonduen, wie het ooit gedaan heeft, weet hoe gezellig 't is zo samen, ontspannen eten met familie of vrienden. En ook voor de kinderen is het een feest. Wij serveren u heerlijke soorten vlees, diverse sauzen, salade, frites, stokbrood etc Nu voor de AC Vriendenprijs van f 15.- p.p.. (Kinderen t/m 12 jaar betalen slechts f 10,- Op maandagavond na 17.00 uur eten kinderen t/m 12 jaar gratis. Per kind dient minimaal één volwassene mee te dineren (minimale besteding f 15.- p.p.). Verder bieden wij ieder kind t/m 12 jaar, dat ons restaurant bezoekt, een leuke verrassing aanNiet geldig op zon- en feestdagen UITEN TOCH EEN BEETJE THUIS. AC Restaurant Holten, Langstraat 22, E8/A1 Deventer-Hengelo.Tel.05483-26 80. Zaterdag 3 december kwamen alle gelukkige winnaars van de CJV-kleurwedstrijd bij elkaar in het huis van de familie Westerik (Vrijheidslaan) om hun ver diende prijs te ontvangen. Het was een drukke maar gezellige bijeenkomst. Meneer Westerik deelde onder luid applaus de prijzen aan de winnaars uit. Na tuurlijk werd men ook van harte gefeliciteerd. De fotograaf schoot bijgaand plaatje. De namen van degenen die een spel gewonnen hebben, zijn: 5de prijs: Pie- ter-Jan van Wingerden; 4de prijs: Linda Brandes; 3de prijs: Bert Reylink (kon helaas niet aanwezig zijn); 2de prijs: Loes Balk; 1ste prijs: Jolanda Paal man. De organisatie was in han den van Fieda en Anita. Anita, Frieda, Jolanda Paalman, dhr. Westerik, Loes, Linda, mevr. Westerik Balk, Brandes, Pieter-Jan van Wingerden. Sint en Piet werden in de mooi versierde zaal van „Het Bcnte Paard" enthousiast be groet door kinderen en hun ou ders van de beide scholen in Dijkerhoek. Hij luisterde naar liedjes, voordrachtjes, toneel stukjes en blokfluitspel, ingestu deerd door en o.l.v. mw. Van Santen, mw. Van Heerde, mw. Van Maurik en de heer Oort. Een bonte stoet mocht bij de Sint komen: Geert Roeterdink, Geert Weyers en Bennet Rensen declameerden het gedicht „Pip- peloentje", de oudste kleuters het liedje „Niet bang" en de la gere klassen brachten een pot pourri van Sinterklaasliedjes. Menno Boer kwam met een raadsel waar Sint noch Piet een antwoord op had. De Goedheiligman genoot van de vele bekende en minder be kende sinterklaasliedjes, die be geleid werden door de blokfluit- groepen. Janet Oosterveld, Mar tin Podt, Erik Blumink en Hans Janssen zeiden het gedicht „Voor straf in de zak" op, Mar cel Groteboer kende het alfabet en Rianne Eggers bracht een liedje. Leerlingen uit de boven bouw brachten ter afwisseling „Trimmen", „De Meidengroep", goochelden, jongleerden, konden een hoed bewegen en kopstaan. Aan het eind van de gezellige morgen verzocht Sinterklaas ou dercommissie en personeel de meegebrachte cadeautjes uit te delen. Zo'n 250 schoenen weraen ge zet bij Centra Dikkers en even- zovele kleurplaten, werden afge leverd in de week vóór Sinter klaas. Maandag 5 december kon de schoen plus inhoud weer af gehaald worden. De volgende kinderen vielen in de prijzen: (Hamertje Tik) Mauricio Schooien 2 jr. Kerk- hofsweg 12. (Boerderij) Chun-Yip Poon 4 jr. Ab. Jan- senstr. 16. (Lisa-pop) Marjon Jansen 5 jr. Bere- manstr. 27. (Goocheldoos) Johan Mekenkamp 6 jr. Lage- weg 17. (Ganzenbordspel Ingrid Haverslag, 7 jr. Hemme- kens Mars 39, Nw. Heeten. (Quiz-spel) Aijan Pinkert 8 jr. Kolweg 12. (Spellenmagazijn) Judith Neurink 9 jr. Schutters- weg 13. (Grote puzzel) Jan van Beek 10 jr. Köllings- erf 53. (Mens erger je niet) Christa Pieffers 11 jr. Larense weg 60.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3