B.Z.N. vertoefde in Holten Uit de raad Wethouder Stegeman: SunterMaos gemeente holten „Toch geld voor slootonderhoud" c mmi eutobedrfjf BV Praatavond CBTB HOLTENS NIEUWSBLAD Jaarvergadering OLM Supporters actief Schure (lach)film TAFELTENNIS - SCHADEREGELING CARROSSERIEWERK SPUITWERK DONDERDAG 1 DECEMBER 1983 Vrijdag 25 november vertoefde de groep B.Z.N. van 's middags vier uur tot rond half twaalf in de sporthal in Holten. Een draai boek geeft ongeveer aan hoe men tewerk ging achter en vóór de schermen om een inmiddels als daverend bevonden show te kun nen brengen. Hans Wolven en Truus A rends, organisatoren van het geheel waren met hun gevolg vanaf 's middags 12.00 uur tot de volgende morgen 3.00 uur in de weer, inclusief opbouw en ontruiming van de zaal. Plaatsing, opmaak en opbouw van zaalvloer en podium vergde tijd tot rond vier uur 's middags. Op dat tijdstip arriveerde ook ongeveer de technische ploeg van B.Z.N. om de zaken voor het avondoptreden grondig voor te bereiden. De leden van de groep zelf verschenen zo goed acht uur, waarna de manager zaal en po dium controleert en in dit geval een pluim uitreikte aan de orga nisatoren. Met het instrumentale stuk Hymalaja wordt het B.Z.N. concert geopend, onder luid ge juich van fans en belangstellen den. De sfeer is al gauw opti maal en een ieder wist zich een lekker plaatsje te bemachtigen in de ruime sporthal. Men roem de het prima Holtense publiek en ook politie en brandweer, die de zaak nauwlettend in de ga ten hielden, waren goed te spre ken over ditzelfde publiek. Een overigens goede zaak, met het oog op soortgelijke grote gebeur tenissen in de toekomst in de sporthal. „Het is natuurlijk niet zo dat „muziekevenementen" met elkaar te vergelijken zijn, dus maatgevend is het eigenlijk niet. Aangegeven kan gewoon worden dat deze manifestatie prima geregeld was en ook het buitengebeuren, zoals parkeren verliep zonder problemen", aldus de Holtense politie. Ook de organisatoren waren tevreden en financieel lijkt het goed te zitten, in die zin dat men een soortgelijk gebeuren een tweede maal in Holten ze ker aan zou durven. „Dit festijn, zo prima geslaagd is zeker een stimulans om door te gaan". En niet alleen organisatoren, want menigeen die we na afloop spra ken voelden de zelfde positieve ervaring en terecht! Hij meende dat in dit uitzon derlijke geval de persoonlijke omstandigheden wel een rol mo gen spelen en dat dit geen pre cedentwerking voor de toekomst zou hebben. B en W. en de meerderheid van de raad acht ten dat gevaar wel aanwezig en willen ook voorkomen dat slui penderwijs lintbebouwing ont staat. Met dank voor de bewezen diensten is de Holtense gemeen teraad akkoord gegaan om ge meentesecretaris G. J. Langen- barg op diens verzoek per 1 maart 1984 eervol ontslag te verlenen. Langenbarg maakt ge bruik van de VUT-regeling. Het voorstel tot goedkeuring van de jaarrekeningen 1981 en 1982 van de Stichting Openbare Bibliotheek Holten was voor J. Warrink (Gemeentebelang) aan leiding om ervoor te pleiten dat de Stichting zelf moet kunnen bepalen wat er gebeurt met het rentedeel van het kapitaal. War rink sprak wat dit betreft over betutteling. „Betutteling of niet", antwoordde wethouder H. Rustebiel, „tot nu toe is dat rentedeel altijd besteed zoals we zelf wilden". Hoewel Gemeentewerken van wethouder Stegeman een pluim kreeg toebedeeld voor de voort varendheid waarmee tot nu toe het slootonderhoud is aange pakt, ontbreekt by deze dienst de mankracht om alle sloten die vorig jaar een „grote beurt" hebben gehad weer op te scho nen. Gemeentewerken kan zelf nog zorgdragen voor de Oude Stationsweg en de westzijde van de Doorlopende Dijk, de rest van het onderhoud zal moeten worden uitbesteed met het geld dat nu is vrijgekomen. Aan het Holtense bedrijf Arfinan is hier voor een offerte gevraagd. Het gaat vooral om sloten langs we gen in het Holterbroek en Dij- kerhoek die vanwege hun lagere ligging als „natte gebieden" be kend staan. Zo moeten nog onder handen worden genomen de Fliermate- weg, de Tolweg, de Dorperdijk, de Broekweg en de Dijkerhoek- seweg. Afhankelijk van of er daarna nog geld over is zullen ook de sloten langs de Schapen- dijk een beurt krijgen. Alle, in deze plannen opgenomen sloten zijn van belang voor een goede afwatering van het gebied waar in ze liggen. De commissie Ge meentewerken was uiteraard te vreden met deze mededeling van wethouder Stegeman aangezien de dreiging dat de sloten op nieuw verwaarloosd zouden wor den nu voorlopig weer is afge wend. Chemisch afval De commissie Gemeentewer ken ging akkoord met het con cept-voorstel om op de gemeen- tewerf een zogenaamde MA- VO-garage te plaatsen en die in te richten als opslagplaats voor kleine hoeveelheden chemisch afval. Hiervoor is 9500 gulden nodig waarvan 4000 gulden als subsidie van de Provincie wordt terug ontvangen. De bedoeling is dat chemisch afval uit huis houdens en uit kleine bedrijven (zoals bestrijdingsmiddelen, bat terijen, oplosmiddelen of genees middelen) per 1 januari 1984 kunnen worden ingeleverd op bepaalde tijden. De rondvraag was voor J. van der Harst (PvdA) aanleiding om te informeren naar de mogelijk heid van verlichting in de Klompsteeg. Die is 's avonds volgens hem zo donker dat „het zelfs op de tast onmogelijk is er iets te vinden". Hij had vrede met de toezegging van wethou der H. Stegeman dat er wanneer er weer geld beschikbaar is voor dit soort zaken de Klompsteeg ook zal worden meegenomen bij het vaststellen van prioriteiten. Op die manier is in overleg met de Rijkspolitie in-Holten de af- Terloops schonk Stam nog aandacht aan de problematiek rond de zuivel en de slechte vooruitzichten wat betreft de varkenshouderij als gevolg van overproduktie. Na lezing der no tulen en afhandeling van de in gekomen stukken hield de heer W. v.d. Kamp voorzitter van het Provinciaal bestuur een inleiding over tal van zaken die de land bouw momenteel bezig houden. De rijksbegroting 1984 is inmid dels verschenen en we weten al lemaal dat de maatregelen die genomen zullen worden ook voor de boeren niet altijd even populair zijn. Door bezuinigin gen zal de ruilverkaveling in 1984 en 1985 op dezelfde voet voortgaan maar uitbreiding zit er niet in en dat zal betekenen dat de plannen Rijssen en Enter voorlopig in de „wachtkamer" blijven. Ook t.o.v het zuivelbe leid is er nog weinig zekerheid en hoe het allemaal nog af zal lopen is niet te zeggen. In Brus sel wordt druk onderhandeld over de superheffing op melk gelopen twee jaar op verschil lende kruispunten in de ge meente al licht in de duisternis gebracht. Stegeman kon Van der Harst ook meedelen dat hij op de hoogte was van het middel Dui- venschrik dat de PvdA-er sugge reerde voor het bestrijden van de duivenplaag in en om de to ren van de Nederlandse Her vormde kerk. De wethouder, die tijdens de begrotingsvergadering van dinsdag 22 november graan met jenever als oplossing had voorgesteld, heeft de laatste da gen uit het hele land suggesties gekregen om van het duivenpro- bleem te worden verlost. Hij was dan ook optimistisch over de afloop. E. M. van Schooten, die wees op het ongemak dat op het in dustrieterrein in De Haar regel matig wordt veroorzaakt door overtollig rioolwater kreeg van directeur Gemeentewerken De Jong de verzekering dat dit zijn aandacht heeft, maar dat hij nog wacht op een telefoontje om wanneer de wateroverlast zich voordoet ter plekke de situatie in ogenschouw te nemen en zo een diagnose te kunnen stellen. (op basis van levering in 1981) waarmee elke veehouder te ma ken zal krijgen. Spr. zou het juist vinden dat er een uitzonde ring werd gemaakt voor die be drijven waar momenteel nog ex tra wordt geïnvesteerd (nieuw bouw). Nederland, zó besloot de heer v.d. Kamp, heeft de naam de beste van de klas te zijn en dat zou wel es kunnen beteke nen dat maatregelen genomen moeten worden die voor onze landbouwers/veehouders niet mee zullen vallen. Er werd naar aanleiding van -de „rondleiding" door de „economische tuin" een aantal vragen gesteld die spre ker de gelegenheid gaven om op verschillende zaken nog wat na der in te gaan. Na een dankwoord van voorzit ter Stam werd de vrij goed be zochte „praatavond" door de heer v.d. Kamp met dankgebed beëindigd. De avond werd na mens de plaatselijke afd. van de Overijsselsche Landbouw Mij. bijgebouwd door de heren E. Struik en J. Markvoort. De Overijsselse Landbouw Maatschappij houdt maandag 12 december de 112-e jaarvergade ring. Dat gebeurt in de Buiten-I sociëteit te Zwolle. Hoofdmoot van de algemene vergadering, vormt een inleiding van ir. D; Luteijn. De voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landr bouw Comité (KNLC) spreekt over het onderwerp „Wat heeft de Nederlandse boer van het E.G.-beleid te verwachten"; Daarbij zal hij ook ingaan op de resultaten van de Europese top- konferentie begin december in Athene. In die top-bespreking is de superheffing op zuivel, eeri zeer belangrijk agendapunt, aan de orde geweest. Voor de inleiding van ir. Lu-' teijn staan er nog enkele andere punten op de agenda. Op de! eerste plaats is dat de openings* rede van O.L.M.-voorzitter D. J. Jonkhans. Hij zal daarbij ingaan op diverse onderdelen van de Overijsselse land- en tuinbouw; Zaken als de extreme weersom standigheden van dit jaar, de nationale landschappen en dé bezuinigingen komen daarbij aan bod. De heer Jonkhans ber gint zijn toespraak om tien uur-. Vervolgens komt het huishouden- lijk gedeelte van de agenda aan de orde. Daarin is ook een be=- stuursverkiezing opgenomen. Behalve de inmiddels traditie geworden verwerping van wild en gevogelte en vele andere mooie prijzen op vrijdag 2 der cember a.s. vanaf 20.00 uur in Meermanskamp, zo om Sint Ni- colaas dus, houdt de Supporter-, svereniging van de Sportvereni ging Holten op 19 en 20 decem ber haar jaarlijkse kerststolle- naktie. Langs de huizen der in gezetenen worden dan 's avonds kerststollen, kerstkransen en kerstkoekjes aangeboden tegen heel schappelijke prijzen. Ook de opbrengst hiervan komt ten goede aan de talrijke activitei ten voor de jeugd van de S.V; Holten, waarvoor de jeugdafde? ling en de commissie „Orcom" garant staan. Dit keer in de Schure weer een komedie van de bovenste plank, „Paniek in Grand Res taurant". Eigenaar is Le Grand Funès. De komedie begint, wan neer Septime (Funès) een spek- takulair dessert opdient aan een Zuid-Amerikaans staatshoofd. Dit veroorzaakt een enorme ex plosie. Alle lichten vallen uit en het staatshoofd verdwijnt spoor loos. Septime wordt beschuldigd en krijgt de politie achter zich aan, hetgeen resulteert in dwaze achtervolgingen. Beginnend kris kras door Parijs en eindigend in de Alpen, waar hij onderste bo ven in zijn auto de besneeuwde hellingen afglijdt. Uiteindelijk wordt Septime in ieders ogen een held wanneer het verloren gewaande staatshoofd weer vei lig in Parijs is teruggekeerd. De film begint zondag 4 de cember om half drie. Zaterdag 26 november werd het 2e tafeltennistournooi! van de Ab Jansenstraat gespeeld. Na diverse spannende wedstrijden in de voorronden konden om ca. 16.00 uur de finales begin nen. Bij de dames won Diniê Brinks in 2 sets van Dinie Mul ler, derde werd Maud Blok en vierde Ada Wessels. Bert Muller ging na een spannende wed strijd tegen Wim Reijlink mét de hoogste eer strijken, 3. Dini den Heijer, 4. Peter Blok. De organisatoren Jannie Wolters en Wim Reijlink kunnen terugzien op een zeer geslaagd tournooi. Opvallend waren de goede vor deringen van diverse deelne mers t.o.v. vorig jaar. Jammer was dat enkele sterke spelers door verplichtingen elders niet mee konden doen maar hopelijk volgend jaar weer van de partij zijn. uk. Ite Door burgemeester en wethouders op 22 november 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan Ennia vakantieverblijf Twenhaarsveld voor het plaatsen van een overkapping boven een verwijzingsbord nabij de ingang van het terrein aan de Landuwerweg; - aan de heer A. Hofhuis voor het vergroten van de woning Houtweg 26; 2. Verleende kapvergunningen: - aan Bouwvereniging Rochdale te Amsterdam voor het kappen van een grove den bij het zomerhuis Vianenweg 229; - aan de heer H. Vukkink voor het kappen van een kastanjeboom bij de woning Kosterspad 10. Voor het Inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Toepassing artikel 19 W.R.0. en artikel 50, lid 8 woningwet. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door de heer R. van Wijk, wonende Rijssenseweg 2 te Holten, een aanvraag om vergunning is ingediend voor het veranderen en uitbreiden van de woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie G nr. 3368, plaatselijk bekend als Rijssenseweg 2 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Holten 1968", daar door de voorgenomen uitbrei ding van de woning de bebouwingsgrens aan de straatzijde (Rijssenseweg) zal worden overschreden. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met een in voorbereiding zijnde gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Holten 1968", bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van genoemd bestemmingsplan en de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 5 december 1983, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het bouwplan van de heer van Wijk bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestemmings plan „Holten 1968" en het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dat plan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 1 december 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 6 december a.s. en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Aan de wens van de commissie Gemeentewerken om het vorig jaar groot aangepakte onderhoud van sloten te continueren kan toch worden voldaan. In de commissievergadering van afgelopen maandag deelde wethouder H. Stegeman mee dat hiervoor een potje van 13.000 gulden is gecreëerd uit meevallers die Gemeente werken heeft gehad i.v.m. ziekte-uitkeringen en uitkeringen uit ongevallenverzekeringen. De fracties van Gemeentebelang en CDA (uitgezonderd H. Dul) hebben in de raadsvergadering voorafgaande aan de commisso riale vergadering van 22 november hun afkeuring uitgesproken voor het besluit van B en W. om aan mevrouw G. Vlogt- man-Meijer geen toestemming te geven voor de bouw van een woning aan de Burg. v/d Borchstraat. J. Warrink (Gemeentebe lang) betoogde dat aangezien de normen voor een artikel-19 proce dure toch niet helemaal objectief zijn, zo'n procedure in dit geval ook had kunnen worden toegepast om de bestemming te verande ren. H. J. Westerik (CDA) kwam in het verweer tegen het argu ment van B en W om persoonlijke omstandigheden niet mee te laten tellen in het ruimtelijke ordening beleid. Sunterklaos, wat mu'j al vólle jaoren de reis van Spanje naor Holland maken. Niks hef oe en Piet ooit teeg'n können hool'n. Ieleu kwammen, ok al vreus 't det 't kraken. Meer, det mu'j oons de ere nao géém, verwelkomt hewwe oe altied heel bliej. De Hoolter muziek bleus det 't 'n lust was, en wat zungen de kinder d'r gleunig hard biej. Hoge op oewn schimmel gaoj het darp duur, zee'j wa de'j in Hoolten mooie cadeaus kunt kopen! Nee, vuur iets lekkers, nuttigs of leuks Sint hoo'j neet naor 'n aandere plaatse te lopen. Sint en Piet komt nog vólle jaoren, met 't book, woer in steet wie leef of stout was. Och, geef toch ok de stoutsten meer 'n peksken, dan bint jong en oald in eur sas. (nadruk verboden) Jannöken VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE SCHADEAFDEUNG STATIONSDWARSWEG 19, 7461 AR RIJSSEN TEL. 05480-1 30 24. Op de jaarlijkse „praatavond" van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond heeft voorzitter Egb. Stam, na lezing van Psalm 96 en gebed, in zijn openingswoord herinnerd aan de zeer afwisselende weersomstandigheden in het seizoen 1983. In het voorjaar een langdurige natte periode met als gevolg veel schade in de akkerbouwgebieden (een zeer groot deel van de fabrieksaar dappelen kwam pas medio mei en later in de grond) en de droge zomer met zo hier en daar nog al wat schade aan de mais. Geluk kig heeft de herfst nog veel goed gemaakt en kon door het prach tige weer en onverwacht herstel van de grasgroei het vee tot begin november in de wei blijven.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5