Medische diensten Anton Pieck opende eigen expositie in Galery Vincent Holtense boerendansers gingen kroamschudd'n Nieuwe jazzprijs voor Wolter Wierbos 25 jaar melkhygiëne „Oost Nederland" Kerstkaartenaktie Ontwikkelingslanden Verloren en gevonden DONDERDAG 1 DECEMBER 1983 - HOLTENS NIEUWSBLAD Bij verbouw of nieuwbouw verzorgen wij gaarne de AANLEG resp. levering en directe REPARATIE van ELECTRISCHE INSTALLATIES koel- en vries- installaties airconditioning SANITAIRE INSTALLATIES gas-, water- en afvoerleidingen ZINKEN DAKGOTEN DAK BEDEKKINGEN aanbrengen van dakisolatie en singles VERWARMINGS INSTALLATIES gashaarden en gevelkachels centr. verwarming TECHN. BUREAU KLEIN VELDERMAN BV Kolweg 76 - Holten Tel. 05483-13 32 ARTS J. H. A. Bruins. Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst: 2-9 dec. D. Klijn Velder- man, Laren, teL 05738-12 92 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 0548&14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazij nartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. TANDARTS T. I. Lafeber, H. Dunantstr. 1, Rïjssen, tel. 05480-183 83. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstr. 5, teL 05483-15 15. Fysiotherapie Alle werkdagen wfjkgebouw St Kruiswerk, Gaardenstr. 29, tel. 14 36. MAATSCHAP. DIENSTVERL. MIDDEN OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, teL 05483- 27 84. Maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 1 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen, tel. 12 01 of 1517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteits- en gas- voorziening, tel. 1814. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-9712 34. BRANDWEER Tel. 0011 (dag en nacht). Bij grondwerkzaamheden aan de Broekweg werd enig oorlogstuig gevonden, o.a. een Duitse pantservuist en een mitrailleur. De Ex plosieven Opruimingsdienst zal een nader onderzoek instellen. Op 25 november werd er aangifte gedaan van diefstal vanuit een autobus. Ontvreemd werden o.a. een videorecorder en twee moni tors. De autobus was niet afgesloten. Eveneens op 25 november vond er op de Markeloseweg een aan rijding plaats tussen twee personenauto's, doordat één van de voer tuigen door onbekende oorzaak op de linker weghelft terecht kwam. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Eén van de bestuur sters werd ter observatie overgebracht naar een ziekenhuis te De venter. Aldaar bleken de verwondingen nogal mee te vallen, waar na ze weer naar haar woning kon worden vervoerd. Op 26 november werd er aangifte gedaan van diefstal van ben zine vanuit een personenauto op De Kol. Ongeveer 20 liter werd er weggenomen alsmede de benzinedop van de betreffende auto. Te omstreeks 20.00 uur deze avond vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's op de kruising S 14-Espelosedijk-Vale- weg. Een personenauto komende vanaf de Valeweg verleende geen voorrang. Eén auto werd geheel vernield. De andere auto liep zwa re schade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De storm van afgelopen zondag leverde in de gemeente Holten ook nogal wat overlast op. Diverse bomen kwamen over de weg te vallen. Door de brandweer en gemeentewerken werden deze verwij derd. Tevens begaven enkele daken van landbouwschuren de geest. Er deden zich nergens persoonlijke ongelukken voor. De Holtense boerendansers van de familie Marsman voltal- het opschrift op de Krente- gingen met als aanleiding de ge- lig op zoals dat heet Kroam- wegge; Hartelijk gefeliciteerd Mi- boorte van de tweede dochter schudd'n. Wii sluiten ons aan bij randal Met de aanbieding van het eerste mapje met vijf wenskaarten met de afbeelding „de Kromsloot Amsterdam rond 1910" aan de heer Anton Pieck werd woensdag een start gegeven aan de kerst kaartenaktie van de Stichting Blindheidbestrijding Ontwikkelings landen, gekoppeld aan de tentoonstelling, die nog tot vier decem ber te bezichtigen is in Galery Vincent. De heer A. B. Claassen, voorzitter van de Stichting Blindheidbe strijding opende in aanwezigheid van de heer Pieck en de heer W. Verhagen, eigenaar van het originele schilderij „de Kromsloot Amsterdam 1910" deze expositie aan de Smidsbelt 5. De kerstkaartenactie, ook enkele duizenden drogisten en andere Pharmacon-erkenden belangeloos aan meewerken duurt gedurende de hele maand ne-A gebrek, dat kan leiden tot plotselinge en ongeneeslijke blindheid. In Namibië hoopt de S.B.O. de Oogsafari Dienst te kunnen steunen, die duizenden december. Een setje van vijf mensen in afgelegen gebieden wenskaarten kost één gulden. De opbrengst van deze aktie zal worden gebruikt voor een aantal bestaande en nieuwe projecten van de Stichting. Hulp wordt onder meer gebo den in Kenya, waar de Neder landse arts Van Oosterwijk met een rijdende oogkliniek door'het land trekt In Indonesië wordt een voorlichtingscampagne ge voerd, gericht op het verbeteren van de voeding. Gebleken is na melijk, dat vooral kleine kinde ren daar lijden aan een vitami- Het .originele olieverfschilderij van Anton Pieck „de Krom- boomsloot Amsterdam plm. 1910", waaraan de wenskaart uit de kerstkaartenactie van de Stichting Blindheidbestrijding Ontwikkelingslanden is ontleend. Het is één van de vele schilde rijen die tijdens de tentoonstel ling bij Galery Vincent te zien helpt met oogheelkundige zorg. In dat land met 1,2 miljoen in woners, werkt maar één oogarts. Zo zijn er nog vele projecten in ontwikkelingslanden die gericht zijn op voorkoming en genezing van blindheid. De heer Pieck gaf aan zelf, op bijna 90-jarige leeftijd nog te be schikken over een prima ge zichtsvermogen en juist daarom de aktie ten volle te steunen. De heer Pieck werd in de ope ningswoorden van de heer Claassen op geestige wijze „let terlijk" afgeschilderd, in die zin dat de heer Claassen letter voor letter een aardig trefwoord wist te plaatsen. De heer Pieck sprak op zijn beurt dankwoorden rich ting eigenaar Vincent die op zo'n prima wijze de tentoonstel ling had ingericht en voorbereid. De collectie van Anton Pieck is dagelijks te bezichtigen tussen 14.00 uur en 17.00 uur. Toegang sprijs bedraagt 2,50 gulden. Onze oud-plaatsgenoot Wolter Wierbos te Amsterdam heeft de podiumprijs die door de Stich ting Jazz en geïmproviseerde muziek in Nederland werd inge steld, gewonnen. De prijs van 3000 gulden werd zaterdag 25 november uitgereikt aan de 26-jarige trombonist die z'n eer ste schreden op het muzikale pad zette bij onze plaatselijke muziekvereniging „H.M.V." waar van hij een groot aantal jaren een zeer gewaardeerd lid was. De jury bestond uit Henk Bem- lef, Wim van Eyle, de concert-or ganisator Paul Ponhuyzen, Huub van Riel en Jacques Waisvisz. Zij vinden Wierbos een creatief en inventief muzikant wiens klankexploraties nieuwe facetten aan het trombone-spel hebben toegevoegd. Wierbos speelt reeds enkele jaren als trombonist in diverse bekende groepen mo derne jazzmuziek. Galeryhouder Hans Vincent be dankt zijn beroemde exposant de heer Anton Pieck. Donderdag 1 december 19.45 uur Bijeenkomst H.V.G. „Ora et Labora" in „De Kande laar". Eigen avond met verras sing...!! Vrijdag 2 december 20.00 uur Grandioze verwerping v.d. Supp. Vereniging S.V. „Hol ten in cantine „Meermanskamp" (zie adv.). Zondag 4 december 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Dinsdag 6 december 20.00 uur St. Nicolaasavond Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanie". Donderdag 8 december 20.00 uur Schrijfavond van de Werkgroep Amnesty Internatio nal in café-rest. Vosman''. Vrijdag 9 december 20.00 uur Tweede wedstrijd Kla- verjascompetitie '83/84 „Blauw Wit" in clubhuis (zie ber.). Zaterdag 10 december 14.30 uur Demonstratieve pro- testbijeenkomst van de A.N.B.O. in het Hervormd Centrum te Nijverdal (zie ber.). De Stichting Regionaal Orgaan voor Melkhygiëne Oost-Neder land maakt in verband met het 25-jarig jubileum op vijf plaatsen in het Coberco-gebied pas op de plaats om even stil te staan bij hetgeen werd bereikt en hetgeen in de toekomst nog te doen staat. Van de vijf plaatsen werd ook Holten „geselecteerd" en dat deed ons zo zei de heer Stegeman. voorzitter van het Coberco-dis- trict Holten bij de opening van de „Coberco -Kwaliteitesmiddag" in zaal „Vosman" bijzonder deugd. In drie bijeenkomsten die deze middag werden gehouden en 's avonds op de jaarvergadering van het district Holten-Coberco werd een klankbeeld (met ge sproken tekst van Meta de Vries) vertoond en liet een unie ke foto-expositie zien welk een enorme verandering zich heeft voltrokken op het gebied van de melkwinning en aan welke kwa liteitseisen het produkt melk thans moet voldoen. Ook was er een expositie te bezichtigen van de vele zuivelproducten die door Coberco op de markt worden gebracht. Het district Holten met plm. 255 veehouders levert per jaar rond de 45 miljoen liter melk aan Coberco. De fotocol lage in zaal „Vosman" kwam tot stand met medewerking van o.a. „G.O.Z." en COBERCO" te Zutphen, het Ministerie van Landbouw en Visserij en het consulentschap voor melkwin ning en melkhygiëne. De 2e middagbijeenkomst werd bijge woond door de directeur van de Agrarische school „De Marke" de heer Groenewegen en plm. 60 derde- en vierde klassers. Op 22 november werd er aangifte gedaan van diefstal vanuit een bouwkeet welke staat bij de in aanbouw zijnde sportkantine op 't Vletgoor. Er werd enig gereedschap ontvreemd. Van de bouwkeet was het slot verbroken. Op 24 november stak een jongetje zonder uit te kijken plotseling de rijbaan over van de Dorpsstraat Hij werd daarbij aangereden door een personenauto. De knaap liep hierbij slechts lichte verwon dingen op. Op de Deventerweg werd die dag een verkeerscontrole gehouden. Diverse automobilisten liepen hierbij een bekeuring op. Bij één vrachtwagen werd geconstateerd dat deze was voorzien van drie banden, waarvan de koordlagen reeds zichtbaar waren. Ned. Herv. Kerk 10.30 uur Jeugddienst ds. R. Vis ser, 19.15 uur ds. H. J. Ekker, Uitgangscoll. voor de Oecumeni sche raad. Oppaddienst mevr. Lichtenberg-Schooien en Mari anne Bogaard. 10.00 uur Jonge- rendienst in „De Schakel" Geref. Kerk 9.30 uur en 15.00 uur ds. H. Len- ters van Apeldoorn in beide diensten is de le coll. voor Oe cumene in binnen- en buiten land/Algemeen Chr. Doeleinden en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: klas 3 en 4 o-l.v. J. Stam Oppasdienst: mevr. Rietman-Kl. Nagelvoort, mevr. Tromp-Prins, Ingrid Stam (res.). Mevr. Wiel- draaijer-Nijen Twilhaar, mevr. Scheurwater-Potkamp, mevr. W. Stam-Bosschers (res.). R.K. Kerk 9.15 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk Dijkerhoek 10.00 uur ds. H. J. Ekker Uit gangscoll. voor de Oecumenische raad. Gevonden: autosleutel (Volvo); een fietssleutel; een rood/zwart/ witte das; een blauwe hand schoen; een portemonnaie met inhoud o.a. een pasje t.n.v. van der Zalm; een huissleutel aan grijskleurige elastiek. Verloren: een wit/groene stoffen tas inhoudende sportkleding; een steun wiel van een mestwa gen; een rechter wand; een bei ge portemonnaie met inhoud; een rood/witte skai handschoen; een donkerblauwe skihand schoen; een gouden armband; een bos sleutels; een half jaar oude poes, grijs gestreept. De heer J. H. Temmerman, mel kwinning sadviseur „Coberco" te Nijkerk tracteerde de dames op een glas melk. V.l.n.r.; T H. Meijerman-Mars- man, G. J. Veneklaas-Aalpol, W. H. Stegeman-Meilink, G. A. Scheperboer-VJütink, J. Huls- man-Landeweerd, C. Mars man-B ekkernens

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3