Hockey- Valerie Krystal Waylon Jennings Oold Hoolten 0 Resultaten Blauw Wit Resul Ita tenBlau W it M1MT©M1TT1 Mintonette HOLTENS NIEUWSBLAD PUPILLEN SENIOREN IW' holten Internationale Wielerveldrit Hel Koikie, Holterberg - Hollen Zo Spcddc volleybatver.O Verwerping supportersvereniging DONDERDAG 24 NOVEMBER 1983- Set-ash 1-Mintonette 1 (heren): 1-3. Nadat we bijna 30 minuten achter de auto van Jan-Herman waren aan gereden, die, op ad vies, een kortere weg wist door een nieuwbouwwijk van Almelo, kwamen we eindelijk (en dood moe) aan bij de nieuwe sporthal. Bijna verdwaald, dus! De deuren gingen automatisch open, nadat Wim de magische woorden „Se sam open U" gesproken had. Binnen was het prachtig. Veel ruimte en goede kleedkamers. De. ruimte speelde ons vooral in de eerste set parten en we ver loren de set volkomen onnodig met 15-12. Heren 4, die naast ons speelde, moet het gevoeld hebben, want ook bij hen speel de de ruimte parten. Dus om dit ongemak te ondervangen lijkt het mij zinvol om méér openlucht toernooien te spelen. Maar goed. In de tweede, derde en nood gedwongen de vierde set lieten we er geen gras over groeien. Met 10-15, 4-15 en schaafplekken op Jans hand en been (nèt iets onder de rechterknie) werd vol goede moed de vierde set be gonnen. Johan ontpopte zich als Blauw Wit 2 ging op bezoek profiteerde van een foutje in de bij het derde van Vesos (Hellen- verdediging, terug tot 2-1. He- doorn) een zeer jonge ploeg die laas was de vreugde hierover in deze comp. al heel wat punt- van korte duur toen SVZW uit jes vergaarde. Het tweede was liep tot 3-1. Na de rust een dus gewaarschuwd. Bij verhinde- sterk aandringend Blauw Wit ring van Gé Blokvoort stond waarvoor Jan Harbers bij een Bennie Aanstoot in het doel. In rommelige situatie voor het doel de eerste helft werd er door bei- 3-2 liet aantekenen. Blauw Wit de ploegen goed gevoetbald, vocht hierna verbeten voor de Blauw Wit was iets sterker maar gelijkmaker die niet kwam om- wist dit niet in een doelpunt uit dat de scheidsrechter een zui- te drukken. Ook in de 2e helft vere strafschop niet toekende, met Jan Aanstoot onder de lat Het spel werd hierna grimmi- en Bennie op het middenveld ger, de spelers raakten geïrri- was Blauw Wit sterker maar teerd en de man in het zwart kwam na plm. 20 minuten toch liet de wedstrijd volledig uit de met 1-0 achter toen Vesos uit de hand lopen. Vlak voor het eind- counter scoorde. Blauw Wit signaal maakte de midvoor van drong hierna nog sterker aan en de gasten aan alle Blauw Wit il- kwam langszij door een mooi lusies een einde door de bal on- doelpunt van Evert Vruggink (1- houdbaar in het net te knallen 1). Blauw Wit was in het slotof- (4-2) en ging een teleurgesteld fensief nog heel dicht bij de ze- Blauw Wit zonder punten naar ge maar het bleef bij een pun- huis toe. tenverdeling. Blauw Wit 8-Daarlerveen 6 SVZW 4-Blauw Wit 5 De eerste wedstrijd in de Blauw Wit dat in Wierden in tweede helft betekende voor het het veld kwam tegen koploper achtste de beide punten. De ve- SVZW 4 zou bij volle winst de teranen begonnen sterk gemoti- koppositie overnemen. Blauw veerd en na plm. 10 minuten Wit trok van meet af fel van liet de D-veen doelman een leer en sloot met een riante 3-0 houdbaar afstandschot van Nico voorsprong de eerste helft af. tussen de benen doorglippen (1- Producer van de drie treffers 0). was Harry Sjoers. Toch was er De gasten reageerden hierop in de rust bij enkele spelers nog met enkele tegenaanvallen die onvoldoende vertrouwen in een na 5 minuten de gelijkmaker op- goede afloop maar na een pit- leverde (1-1). Blauw Wit kreeg tige „toespraak" van aanvoer- hierna enkele goede kansen om der/leider Jan Lohuis begonnen uit te lopen maar helaas bleven de kampioenen van het vorige die onbenut. Na plm. een half seizoen zeer geconcentreerd aan uur spelen ging na een vrije de tweede helft. trap Herman Dijlönk alleen op „De Wierdense zwaluwen pro- de doelman af en scoorde be heerden van alles om de hate- heerst 2-1 doch een paar minu- lijke nul weg te werken maar ten daarna was de stand weer Blauw Wit gaf geen krimp en gelijk (2-2) toen de Blauw Wit- kwam door een snel uitgevoerde keeper even aarzelde. Vlak voor counter door Seino Lohuis op 4- rust kwam de thuisclub op 3-2 0. Invaller doelman Willem toen de linksback een voorzet Heemskerk toonde in de slotfase van Henk Brinks, die uitstekend nog een keer zijn kwaliteiten en op dreef was, snoeihard in eigen zo bleef het 4-0. doel knalde. In de tweede helft een aanval- SVZW 6-Blauw Wit 6 lend achtste met een hechte In de uitwedstrijd tegen de verdediging onder leiding van de „Zwaluwen" ging André Schup- goed spelende „Niets". Dat aan- pert als gastspeler mee en vallen de beste verdediging is möest Gerrit Meijer noodge- bewees „Blauw Wit" in deze dwongen het doel verdedigen, wedstrijd. Bij een goede diep- De gastheren ontketenden van te-pass wist Herman Dijkink z'n de aftrap een sterk offensief dat tweede doelpunt te scoren (4-2). al vrij snel resulteerde in een 2- Een zeer verdiende overwinning. 0 voorsprong. Blauw Wit pro- Vier punten gepakt van tegen- beerde toen met pressievoetbal stander die enkele plaatsen ho- iets terug te doen en kwam ger op de ranglijst staat. Ga zo door Wim Stam, die zeer attent door!!! De Supportersvereniging van de S.V, Holten heeft weer, dank zij veler mede werking, belangrijke bedra gen beschikbaar kunnen stel len aan het jeugdbestuur en de commissie „Orcom" van de S.V. Het geld is bestemd voor het St. Nicolaasfeest, de Frits Paule Cup, 't Oude Jaarstoernooi, het Allard van Bruggentoemooi, een jeugd- sportkamp, uitwisseling met Grün Weiss (Duitsland), een alternatief winterprogramma, trapcarraces pupillen, foto- puzzeltocht, dropping junio ren en andere attracties voor de jeugd. Dat kan alleen maar wanneer allen, die de sport een goed hart toedra gen, een steentje willen bij dragen. Daarom vestigt het bestuur van de Supporter svereniging de aandacht op de vrijdag, 2 december, in Meermanskamp te houden grandioze verwerping met vele prachtige prijzen. U kunt een klein offer brengen, maar u kunt ook wat win nen. Daarom doet het sup- portersbestuur vervolgens een dringend beroep op ou ders, vrijgezellen en allen die een centje te missen heb ben om op vrijdagavond 2 december, naar Meermans kamp te komen. Het begint om acht uur. Zaterdag 19 november werd voor meisjes B2 de thuiswed strijd tegen DKS i.v.m. de dich te mist afgelast. De overige wed strijden later op de dag gingen gewoon door. Meisjes Dl behaalde, na hard zwoegen van alle 11 en dankzij het spelen over de vleugels, een 5-1 overwinning op Goor. De uitslagen van zaterdag 19- 11: PW. C2-Jongens C: 1-1; Meis jes Dl-Goor Dl: 5-1; Meisjes Al- PW.A1: 0-3; Haackey A2-Jongens Al: 0-1. Zondag 20-11: Holten-Apeldoorn: 2-5; EHV 6-Holten 2: 0-5; Lo- chem 2-Holten 3: 1-0; Nyverdal B-Holten Vet.: 0-0. De dames Veteranen, die op donderdag 17 november tegen Haackey speelden in een uit-wedstrijd, verloren met 1-0. Wedstrijdschema: Zaterdag 26-11: Hengelo 4-Meis- jes Cl 10.15 uur; Meisjes Dl-Nij- verdal Dl 11.30 uur. Zondag 27-11: Meppel Vet.-Hol- fcen Vet. Hierna zullen de zaalhoc- key-competities weer volop be ginnen. De opening van ons clubhuis nadert met rasse schreden dank zij de overweldigende inzet van onze leden. In het volgende krantje zullen verrassende onthullingen hierom trent volgen. Hoewel enkele Canadese zangers en zangeressen er wel in geslaagd zijn Europees succes te behalen (Guess Who, Saga, Gordon Lightfoot) is het opvallend hoeveel disco-artiesten uit Canada momenteel in Europa op de plaat verschijnen. Na Lime, Carol Jiani, Susan Stevens, Stephanie Wells, La- dies Choice en Glass Eyes is Valerie Krystal de nieuwste Canadese disco-ster. Evenals de meeste van de hiervoor genoemde artiesten staat ook deze 20-jarige zangeres onder contract bij het Tojo label van D'Orazio, Bentivegna en Brewster Afkomstig uit Montreal begon Valerie haar carrière als achtergrondzangeres en als soliste op enkele jingles; door een van die jingles ontdekte Johnny D'Orazio haar vervolgens. Oorsponkelijk op getrommeld als achtergrondzangeres werd ze door Johnny al snel gepromoveerd tot soliste en verscheen haar debuutsingle „Hold back". In Nederland werd „Jailbait" de eerste Krystal single en dat leverde haar een redelijk succesje in de disco theken op. Sinds een paar weken is nu haar debuutelpee „Tic toe" (in Canada en de V.S. „Piece of my heart" geheten) verkrijgbaar met daarop naast de 2 singlenummers nog 4 discowerkstuk ken. Het titelnummer opent de festiviteiten: een vlot disco werkje met een stevige ritme-basis en Valerie's stem die me ontzettend sterk aan het stemgeluid van een andere zangeres doet denken, wiens naam me helaas op dit moment niet te binnen wil schieten. Ook „Piece of my heart" swingt lekker en is voorzien van een leuke break; „Cut the crap" is het langste nummer van dit album (7.02 min.) en begint uitste kend. Helaas blijkt de intro het sterkste deel en is de rest van de song de moeite van het vermelden eigenlijk niet waard. „Jailbait" is een up-tempo discostamper waarna „Ta ke me away" het langzame(re) deel verzorgt, „Hold back" is vervolgens een uitstekende uitsmijter met veel synthesizerge luiden en opnieuw een pittig spelende ritmesectie. Over het geheel genomen een prima disco-elpee die de dansvloeren lekker- zal vullen maar die voor huiskamergebruik wat te eentonig is; behalve als er thuis een vlot feest te vieren valt natuurlijk, Valerie Krystal/Tic toe RamsHorn 5071 Voor de fans van Waylon Jennings zijn er 2 nieuwtjes te melden: op donderdag 17 november zond- het Duitse teeveep rogramma „Musikladen" een special rond deze fameuze country-zanger uit en tevens is er van hem een nieuwe lang- speler verschenen. Wat de lp „Waylon Company" betreft heeft hij een ge heel nieuwe dimensie aan het begrip duet toegevoegd. Is het in countrykringen - en niet alleen daar trouwens - gebruike lijk om 'n duet met een of andere zingende collega op de plaat te zetten, Waylon zingt op dit nieuwe album uitsluitend „tweestemmige partijen" en wel met negen verschillende col lega's. Een illuster gezelschap bovendien: Jerry Reed, Hank Williams jr., Ernest Tubb, Emmylou Harris, Willie Nelson, To ny Joe White, Jessi Colter, James Gamer en Mel Tillis verle nen namelijk deze vocale assistentie. Als eerste neemt Waylon samen met Jerry Reed het oude Sam Dave succes „Hold on I'm comin'" onder handen; meestal lenen soulnummers zich uitstekend voor een country- vertolking maar dit geval klinkt bepaald niet denderend. In de ode aan oude c&w helden „Leave them boys alone" wordt de vorm al wat beter waarna „Spanish Johnny" laat horen waartoe Waylon in staat is, dit keer geholpen door Emmylou Harris (als je die 'n goed nummer geeft blijkt ze toch echt wel te kunnen zingen). Overigens werd het nummer geschre ven door Paul Siebel, een zanger die met Jack-knife gypsey" in '71 (Petra bedankt) een schitterende elpee afleverde maar waarvan nadien zeer weinig werd vernomen; naar Spanish Johnny" te oordelen is 'ie het schrijven echter nog lang niet verleerd. Na dit schitterende werkstuk volgt Waylon's duet me Willie Nelson in „Just tot satisfy you", een lekkere Jen nings/Bowman compositie met prima zang van beide heren. Tony Joe White leent vervolgens z'n koffiebruine stemgeluid voor het „swampy" „So you want to be a cowboy singer"; „I may be used (but baby I ain't used up)" is een swingend up-tempo song waarna het tempo in „Sight for sore eyes" (duet met Jessi Colter) omlaag gaat. „I'll find it where I can" is een vakkundig uitgevoerde maar niet bijster knappe com positie; samen met Hank Williams jr. zingt Waylon vervol gens over Hank Williams sr., Amerika's meest geroemde c&w artiest. Met „Mason Dixon lines" wordt deze samenzang-elpee op swingende wijze afgesloten door Waylon en Mei Tillis. Voorzien van een zwakke, bijna valse, start is dit laatste Waylon Jennings album daarna echter van deze country su perster bekende kwaliteit: goede songs en perfect gearran geerd en geproduceerd. Waylon Jennings/Waylon and company RCA PL 84826 P.S. Gerechtigheid! De single „Suddenly last nummer" van the Motels' lp „Little robbers" gaat een fikse hit worden, dus toch de lang verdiende erkenning voor deze Ameri kaanse band. Verder staat de nieuwe Vandenberg single in de top-40 en is hun nieuwe lp op komst; ook van de Spider Murphy Gang, Huey Lewis, Four Tops en Kim Wilde zijn nieuwe langspelers uit. Binnenkort meer hierover in dit the ater! Henk Oldenhof onze gevaarlijkste middenaanval ler en samen met de, zelfs voor de tegenstander onnavolgbare, smashes van Harry was de stand binnen de kortste keren 2 -7. Toen werd er bij de tegen stander een truc ingevoerd die ik toch in mijn aardig lange en toch ook niet aan succes ont broken volleybalcarrière nog niet had meegemaakt. De stoppen sloegen bij de te genstander bijna letterlijk door. Kortom, de helft van alle TL-buizen begaf het of werd uit gedaan, dat laat ik even in het midden. Op de tribunes werden aanstekers ontstoken en Gerard, onze trainer/coach volgde de bal met de zaklantaarn. Zelfs Paul, onze leider, óók dit jaar wéér, raakte lichtelijk in paniek. Maar de scheids, samen met zijn be geleider, besloot door te gaan. Er werd snel een lichtgevende bal gevonden en de set werd uitgespeeld. En zelfs nu bleek dat we de toekomst beslist niet somber hoeven in te zien. Met 6 -15 werd de set gewonnen. Wim sprak door het net zijn persoon lijke tegenstander nog wat be moedigende woorden toe, waar na de jongen toch nog besloot om met volleyballen door te gaan. Morgen spelen we tegen BZN in de sporthal. De publieke belangstelling is nu al zo groot, dat we misschien besluiten om dat clubje maar wat te laten spelen. Volgende week thuis te gen koploper Medusa. We zullen uit zijn tentakels wegblijven en hem met zijn eigen inkt verblin den en verscheuren. Hoe dat zal gebeuren....???? Komt en beleeft het mede. Tot volgende week om 20.30 uur in de sporthal in Holten!!! Jams. Verdam 3-Mintonette 1 (dames) 2-2. Zonder de geblesseerde Euge nie vertrokken we naar Haaks bergen. We hadden de mazzel dat we voor de wedstrijd lekker lang konden inspelen. Na de drie nederlagen waren we er al lemaal op gebrand om minstens 1 punt te pakken vandaag en wat belangrijker is, weer eens lekker en fanatiek te spelen. Het begon uitstekend voor ons. De pass was prima, waar door er veel gevarieerde aanval len uitkwamen. De eerste en tweede set werden dan ook overtuigend gewonnen met 12-15 en 9-15. De derde set wil en kan ik niet nader verklaren; 15-4 ver lies. Nu moesten we de laatste set winnen vonden we. Na de eerste drie sets het 5-1 systeem gespeeld te hebben (d.w.z. 1 spelverdeelster en 5 aanvalsters) gingen we over tot het 2-4 sys teem, waardoor als het nodig was een aanvalster even gewis seld kon worden. Het spel ging gelijk op tot 12-12. Toen maak ten we zelf helaas de beslissende fouten en verloren met 15-12. Ondergetekende was er inmid dels zo ziek van geworden, dat ze thuis snel het bed ingedoken is. Tot volgende week. Jhonny. In verband met het optreden van BZN in de sporthal wordt er morgenavond niet gevolley bald. Vrijdag 2 december is ie dereen weer van harte welkom. Op zaterdag 3 december orga niseert de DWV de Zwaluwen voor de 6e maal „Het Deventer Crosspektakel", een cyclo-cross met zeer sterke internationale deelname, naast de Nederlandse top, zowel professioneel als amateur. Niet minder dan 4 (ex)-wereldkampioenen nemen het zeer selectieve Rielerenk parcours, met zijn grote loop stukken, het vertrek. Als grote favoriet geldt natuurlijk „onze" Hennie Stamsnijder, in 1981 als eens winnaar van dit spektakel maar hij zal dan toch eerst moeten afrekenen met zijn „eeu wige" rivaal Rein Groenedaal, die al aantoonde weer in grote vorm te zijn. Als grote publiek strekkers fungeren de complete Poolse en Tsjechische A-selec ties. Bij de Tsjechen zien we o.a. amateurwereldkampioen 1983 Radomir Simunek en zijn ploeg genoot Kloucek, die bij de WK in Birmingham lange tijd leidde, maar uiteindelijk als 3e finishte. De Poolse A-selectie, aanwezig door de goede contacten van or ganisator Ruud Schut met de Poolse wielerbond, waarvoor hij zelfs begin november een bezoek aan dat land bracht, heeft 2 oud wereldkampioenen in haar gele deren t.w. Gregor Jaroszewski, amateurwereldkampioen 1980 en Jan Makowski, wereldkampioen bij de amateurs in 1981. Dat de Nederlandse amateurtop het te gen dit geweld zeer moeilijk zal krijgen, te meer daar ook Kees van de Wereld en Wil Brouwers acte de presence geven, zal dui delijk zijn, maar toch zullen mannen als Ronald Rol, Gert Dolfsma (Kampen), Hans Boom (Markelo) en wellicht Erwin Nij- boer, Herman Snoeyink en Rini Pley, hun huid duür verkopen. Van een spannend gebeuren kunt u verzekerd zijn. Start om half drie. Het parcours ligt nabij het sportveldencomplex Riele renk, waar o.a. Helios en Go Ahead (am) hun thuisbasis heb ben. In het voorprogramma rijden om 11.00 de nieuwelingen, om 12.00 uur de liefhebbers en vete ranen en om 13.00 de junioren. Ook in deze categorieën een sterk veld met nogal wat ooste lijke favorieten. Blauw Wit Fl-DES Fl. In een goed gespeelde wed strijd heeft Blauw Wit een gelijk spel behaald. In de eerste helft was DES de betere en kwam met 0-1 voor. Na rust werd het al snel 0-2. Hierna was het alle maal Blauw Wit wat de klok sloeg. Een mooie solo van Dirk Jan betekende 1-2. Dezelfde spe ler scoorde ook 2-2. Blauw Wit ging ook door en Ton kwam al leen voor de DES doelman maar schoot naast. Dit had de volle winst kunnen zijn. In de slotfase was DES weer sterker, maar het bleef gelijk. Een keurig resultaat in de laatste wedstrijd van de najaarscompetitie! Blauw Wit D2-Enter Vooruit D2. Na het behaalde kampioen schap kwam Blauw Wit in een nogal fantasierijke opstelling binnen de lijnen. Er werd door Blauw Wit een zeer groot veldo- verwicht opgebouwd, maar En ter scoorde het eerst uit een counter. Het was de voetbal- schoenenvergetende Pem die de gelijkmaker scoorde. Nog voor rust scoorde Enter Vooruit 1-2, toen Hans de bal onder zich door liet gaan. Ook na rust was Bluw Wit de betere en vooral sterkere ploeg. Het geluk is ech ter niet te koop, Enter had over geluk niet te klagen, en hun doelman was in grote vorm. Blauw Wit probeerde nog gelijk te maken maar het bleef 1-2. Jammer straks meer succes. Bijna op het hoogste topje van de Holterberg, aan de vroegere Kolkweg, ligt verscholen in de bossen (vroeger verbonden met een weg) „Het Kolkje". „Het Kolkje", vroeger verbonden met een weg wordt ook wel de Ron de Beid genoemd en is van oor sprong een aangelegd reservaar- tje. Het dateert uit begin 1900. Na de oorlog was er nog een behoorlijke Kolk aanwezig en het leverde voldoende helder water op voor klein en groot wild. Jaren later werd het afge sloten voor publiek (art. 461). Nu ligt het er vrij onopvallend bij en passeert men het zonder veel aandacht. ,JHet Kolkje" lijkt hiermee als verloren be schouwd. Foto uit het archief van J. Smale.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 13