Jan ten afscheid Have nam van OAD Practicumlokalen volop in gebruik 0 lei dischedi iensti m. Werkweek eindexamen leerlingen scholengemeenschap ,,De Marke' Ouderavond Kolscholen Plastic in Dijkerhoek Kerkdiensten HONDERDTIEN JARIG BESTAAN GEREFORMEERD JEUGDWERK HOLTEN Politie jil weekjournasl HOLTENS NIEUWSBLAD Openbaar Lager-en Kleuteronderwijs hield vergadering Verloren en gevonden a Z7" DONDERDAG 10 NOVEMBER 1983 Eindexamenleerlingen van de scholengemeenschap De Marke uit Holten staat op maandag 14 november een heel bijzondere ge beurtenis te wachten. Zij worden op die dag officieel ontvangen in de raadzaal van het gemeentehuis van Arnhem. De wethouder van onderwijs van de Gelderse hoofdstad zal daarbij het gezel schap uit Holten officieel toespreken. Dat gebeurt allemaal in het kader van een werkweek, die de eindexamenklassen van de scho lengemeenschap voor lager beroepsonderwijs in Arnhem door brengen. Het is voor het tiende jaar. dat de Holtense scholieren in de Rijnstad te gast zijn. Na 34 jaar nam OAD-mede- werker Jan ten Have, na ge bruik te hebben gemaakt van de VUT-regeling afscheid van zijn werkgever de OAD. Directeur Ter Haar schetste de heer Ten Have als een bijna onmisbare duizendpoot in het bedrijf, die slechts node gemist kon worden. Hij overhandigde een enveloppe met inhoud aan zijn aftredende werknemer en mevrouw Ten Ha ve kreeg bloemen aangeboden. Namens zijn collega's bood de heer T. Willemink een wandstuk aan met stukjes OAD-historie. OAD-directeur Ter Haar, rechts op de foto overhandigt een en veloppe met inhoud aan het echtpaar Ten Have. Het gebeurt maar zelden, dat zoveel jaren achtereen door een school dezelfde plaats wordt be zocht. De werkweek is ook in een ander opzicht uniek. De leerlingen zijn namelijk van meet af aan aktief betrokken bij de organisatie en het samenstel len van het programma. Daarbij kunnen ze al jaren rekenen op de medewerking van veel bedrij ven en instellingen in de Gel derse hoofdstad. Een belangrijke schakel vormt ook de afdeling voorlichting van de gemeente Arnhem, die al vele jaren hand en spandiensten verricht voor een goede opzet van de studie week. Bij problemen met de uit voering van hun opdrachten kunnen de leerlingen steeds bij de gemeentelijke voorlichtings dienst terecht. De opzet van de werkweek is om op aktieve wij ze in kontakt te komen met de „ingewikkelde samenleving". Daartoe maken de scholieren verdeeld in kleinere werkgroep jes excursies naar bedrijven, in stellingen, scholen en winkelcen tra. Veelal brengen ze een mor gen of middag bij zo'n bedrijf of instelling door. De eindexamen kandidaten zoeken vooral die kontaktadressen op, waar ze straks met een opleiding mee te maken kunnen krijgen. Zo staan kantoren, de detailhandel, de overheid en instellingen op het gebied van de gezondheidszorg bovenaan het verlanglijstje. In de week van maandag 14 november tot vrijdagmiddag 18 november zwermen de groepjes leerlingen uit over de stad. Naar de afdeling Bevolking van de gemeente Arnhem, het compu tercentrum van de ABTB, de HEMA, het winkelcentrum Kro nenburg, de Martinushof, alle gezinsvervangende tehuizen, de buurthuizen. Het Dorp. de Eco logische Stichting Arnhem, de Johanna-stichting. Teveel om op te noemen, in totaal zeker vijftig adressen, 's Avonds komen ze terug in de jeugdherberg op Al- teveer. Vol indrukken en erva ringen, die hen verder helpen op hun weg naar eigen standpunt bepaling bij de beroepskeuze. De begeleiders, leerkrachten en ouders van de scholengemeen schap „De Marke" zijn steeds enthousiast en vol lof over be reidwillige medewerking en gast vrijheid, die ze overal ontmoe ten. Adjunkt-direkteur J. Koele- may zegt het zo: „Er kan in tien jaar veel veranderen. Wat echter gebleven en gegroeid is, is de behoefte aan kennis van onze samenleving. Een wer kweek in Arnhem is voor deze Overijsselse leerlingen een sti mulans om verder zelf hun werk te zoeken. Arnhem en haar be woners werken inspirerend op deze behoefte tot exploratie. We rekenen daarom weer op een succesvolle werkweek". Zondag 13 november wordt er ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan van het ge reformeerd jeugdwerk in Hol ten 'S morgens om half tien een herdenkingsdienst gehou den in „De Kandelaar". De dienst zal worden geleid door de plaatselijke predi kant ds. M. Berg en ds. R. A. Hoogkamp te Hoogeveen. Vrijdagavond 18 november wordt in „De Kandelaar" het jaarfeest 1983 gevierd, het welk ook in het teken van het jubileum zal staan. Mede werking wordt verleend door alle clubs en de Geref. Jeugdverenigingen. Aanvang: kwart voor 8. Voor de tweede maal werd door beide Kolscholen de jaarlijkse ouderavond gezamenlijk gehouden. De beide voorzitters mevr. Tu- tert-Oosterhoff en dhr. T. Jansen wisselden elkaar in goede har monie af. Er kon een volle zaal worden welkom geheten in de Kolschool. Door mevr. Wittenberg-Geers werden mededelingen gedaan over o.a. testen, kleuterbibliotheek, schoolreizen etc. Verder maakte zij een schrijnende vergelijking van de leerlingenaantallen van nu en 10 jaar geleden. In 1973 waren er 120 leerlingen verdeeld over 4 klassen, nu zijn er dat nog maar 32 in 2 klassen. Op 1 november 1983 is inge broken in het perceel Koeweide- weg 2, er werd niets vermist. Er werd een raam vernield, tevens heeft men getracht de schuur in te komen hetgeen niet gelukt is. Onder het motto „opgeruimd staat netjes" zamelt de Dijkers- hoekse school twee maal per jaar plastic kunstmestzakken in. Deze plastic zakken gaan naar een fabriek, die er korrels van maakt en deze korrels worden op hun beurt weer omgezet in artikelen als vuilniszakken. Za terdag 12 november wordt een ieder die plastic kunstmestzak ken heeft verzameld, verzocht tussen elf en twaalf richting school te komen. Het is erg fijn als de zakken gebundeld wor den afgeleverd! Op 5 november vond een aan rijding plaats op de Patrijzen- weg tussen een personenauto en een ree. De personenauto werd aan de voorzijde licht bescha digd. De ree werd door de aan rijding gedood. Op 5 november vond tevens een aanrijding plaats op de De- venterweg tussen een vrachtauto en een pink, de pink werd ge wond, gewond. Op 6 november vond een aan rijding plaats op de S-14 tussen een personenauto en een ree. De ree werd niet teruggevon den. Vrijdagavond.grote ledenver gadering van de Fienpreuvers bij BOERBIET. Aanvang 21.00 uur. KOMT ALLEN. Maandag 7 november werd in de hal van de Dorpsschool de gezamenlijke ouderavond gehou den van de openbare kleuter school Tuinstraat en de open bare lagere Dorpsschool. In zijn laatste openingswoord memo reerde voorzitter Van Bruggen tal van plezierige en minder ple zierige feiten uit het afgelopen schooljaar. Als minder aange naam ervaarde hij de bezuinigin gen van het ministerie van on derwijs en het terugbrengen van de leerlingenschaal naar 32. Als zeer positief merkte hij op dat deze school van het gemeentebe stuur groen licht heeft gekregen om door te gaan met Daltonon derwijs. De schoolreizen zullen vèrplaatst worden naar de maand september aangezien in de maanden mei en juni al zo veel aktiviteiten zijn. De notulen van de vorige ouderavond wer den voor belangstellenden ter inzage gelegd. Door de kascon trolecommissie werd bij monde van de heer Emmelkamp de ou- derkas in orde bevonden. Tot nieuwe leden van de kascontro lecommissie werden benoemd de dames Valk en Plantinga. Op het financieel verslag van de penningmeester werd de vraag gesteld wat de post verzekering inhield. Dit heeft met name be trekking op de reizen naar b.v. zwembad, gymzaal en schoolreis zodat het personeel niet aan sprakelijk gesteld kan worden of de ouders die rijden. Dhr. Wilpshaar stond ook stil bij de leerlingenaantallen en me moreerde, dat de daling gecom bineerd met de maatregelen van de minister (32-schaal, bovental ligen regeling enz.) voor de Kol school wel zeer indringende ge- NED. HERV. KERK (Caritaszondag) 10.30 uur ds. R. Visser; 19.15 uur ds. H. J. Ekker (Bed. Heilig Avondmaal). Uitgangscollecte voor „Bethanië" Oppasdienst: mevr. Boode-Vene- klaas Slots en Ariëtte Groen. GEREF. KERK 9.30 u en 15.00 uur ds. M. Berg; In beide diensten is de le col lecte voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Oppas dienst: Mevr. Jansen-Stam, mevr. Lubberdink-Oldenhuis. Mevr. Harbers-Potman (res); mevr. Barerends-Norder, mevr. Heusinkveld-Hulseman, Wilma Poliste (.res).- 9.15 uur Heilige Herv. Kerk Mis in Ned. DIJKERHOEK 10.00 uur Ds. G. Bouman (Ge- zinsdienst) Zendingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. volgen heeft. Door het verdwij nen van de boventallige aan de Kolschool en de verplichte af vloeiing in aug. a.s. komt het aantal leerkrachten op 5. Bovendien is het op het mo ment zo, dat we bij ziekte geen recht op vervanging hebben. Kortom niet zo'n rooskleurig beeld. Door de ouderraad werd onder dankzegging voor de werkzaam heden afscheid genomen van leerkracht mej. Veneklaas, en de ouderraadsleden dhr. Klein-Vel- derman en dhr. Wansink (kleu terschool), dhr. Blaauw en mevr. Visser-Speelman (lagere school). Nieuw gekozen leden van de ou derraden zijn: dhr. F. Bekker- nens en dhr. W. Stegeman (kleu terschool), dhr. B. J. J. Koppel man en dhr. A.. B. Jansen (la gere school). Het financieel ver slag van de penningmeesters gaf geen noodzaak tot verhoging van de ouderbijdrage en toonde, dat de ouderraden weten rond te komen, zij het met de nodige inspanningen. In de gezamenlijke kascom- missie werden mevr. Louws en mevr. Schooien benoemd. Er werd op de ouders een beroep gedaan de op 1 februari a.s. in te stellen medezeggenschapsraad tot een succes te maken. Het belang hiervan werd toegelicht. Na de pauze met koffie, be zichtiging van de tentoonge stelde tekeningen van de leerlin gen en de informatie-stand van de Vereniging Voor Openbaar Onderwijs werd ®onder leiding van W. J. Dalhuisen bingo ge speeld en als uitsmijter van de vele prijzen fungeerde het rad van avontuur. De penningmees ters waren niet ontevreden. In de maand februari werden de eerste besprekingen met Ge meentewerken gevoerd; omstreeks de grote vakantie werd begon nen met de verbouwing en direct na de zomervakantie konden de vernieuwde practicumlokalen in gebruik worden genomen. De Scholengemeenschap Holten heeft hiermee de beschikking gekregen over extra practicumruimten voor de vakken Natuur kunde, Biologie en Scheikunde. Ingericht met zuilen (toevoer gas, water en elektrisch) zuur- kasten en speciale practicumta fels, geven de nieuwe lokalen letterlijk en figuurlijk een ruim beeld van deze praktijkgerichte vakken. Nu na de verbouwing kunnen zo'n 5 klassen tegelijk practi- cumlessen hebben. Op de foto is een aantal leerlingen van de on derbouw bezig met de micros coop. Met name deze onder- bouwleerlingen maken veelvuldig van de practicumlokalen ge bruik. Het huishoudelijk reglement ouderraad dat vooraf aan alle ouders werd toegezonden werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De heer Lubber huizen deed verslag van de stand van zaken aangaande de voorlopige medezeggenschapsra den van de kleuter- en lagere school. Aanstaande donderdag zal in gezamenlijk overleg met alle scholen het voorgestelde reglement medezeggenschapsra den worden besproken op de Kolschool. De heer Diemer deel de mee dat gezien het huidige leerlingenaantal de school voor het cursusjaar 84/85 en 85/86 kan blijven functioneren met 5 leerkrachten en de kleuterschool met 2. Hard wordt gewerkt aan het schoolwerkplan en in het kader van activeringsjaar is ge werkt aan de rekenmethode in zake differentiatie in moeilijk heid en tempo. De Daltonwerkwijze loopt goed van oudste kleuters tot en met de 6e klas. Hij bedankte al le vrijwillige medewerkers/sters hartelijk voor hun inzet. Het punt bestuurssamenstelling was van agendapunt verschoven in verband met het aftreden van de voorzitter de heer Van Brug gen. Bij acclamatie werden ver kozen tot nieuwe leden van de ouderraad mevrouw T. Brands-Schoppers en de heer J. Zoet. Aftredend en niet herkies baar waren de heren J. A. Aan stoot, penningmeester, J. G. van Bruggen, voorzitter en H. Maats, lid. Hen' werd een boek aange boden als bfijk van waardering voor het vele werk door hen verricht. In de pauze werd een verloting gehouden van door de kinderen meegebrachte prijzen. De opbrengst zal worden gere serveerd voor een nieuw aan te schaffen fotocopieerapparaat. Na de pauze vertoonde de heer J. G. Boering een prachtige diase rie over de natuur. Terugziend op een geslaagde ouderavond besloot de heer Van Bruggen de ouderavond en wenste allen wel thuis. Zaterdag 12 november 20.00 uur: Disco-avond in cafe „De Oude Molen", Bathmen (zie adv 20.00 uur: ..Elfde van de elfde" Cam. Veren. „De Fien preuvers" in zaal „Vosman" (zie ber.). Zondag 13 november 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv!). 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" Bathmen. Maandag 14 november 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Es- pelo Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt". Verto ning dia's Oud-Holten door de heer G. Gervedink-Nijhuis. 20.60 uur: Algemene Ledenvergadering Tennisclub „Holten" in zadl „Vosman". Maandag 14 t/m 20 november Huis aan huiscollecte t.b.v. h$. Nationaal Fonds Sport Gehandi capten (zie bericht). Dinsdag 15 november 19.45 uur: Bijeenkomst H. V. G. „Ora et Labora" in „De Kande laar" Bloemschikken en bloem- stukjes o.l.v. Henk Lammers vdh bloemsierkunst Henk Lammers. 20.00 uur: Vergadering Kiesver eniging „Gemeentebelang" in Klavier". Woensdag 16 november 14.30-18.00 uur: Verkoop Welfaj re-werkstukken in Bej. Centrurti „Diessenplas". Vrijdag 18 november 4 19.45 uur: Jaarfeest Ger^f, Jeugdverenigingen in kerkzaal van „De Kandelaar". 20.00 uur* Grote bingo-avond ZVV „Blauw Wit" in clubhuis „MeermanS- kamp" (zie bericht). 20.30 uu/! Gezellige avond en huldiging kampioenen vliegseizoen 19$3 postduivenvereniging „De Berg- vliegers" in cantine campirfg „Veneklaas". Maandag 21 november 20.00 uur: Jaarvergaderirfê H.H.V. „De Rietvoorn" in resfc. „Vosman". 20.00 uur: Maande lijkse bijeenkomst afd. Holtefi Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal „Vosman" m.m.v; provinciaalkoor, mevr. F. Doeze- man, Volksliederen en meVf. Vriezel, piano. Gevonden: Zwart mapje met ge reedschap voor bromfiets; D&- mes handschoenen, kleur blauw; gehoorbeschermer (model kopté- lefoon), kleur groen; sleutel Union; bankbiljet van f25.06; Sierdop voor velg (mogelijk vgi]p VW Golf); gouden hangertje in druppelvorm met onderaan e|h bloedkoraal: zwart horloge, quartz, merk .Ectron'; Verloren: Zilveren, gladde armband; Opel sleutels, met gla zen bolletje waarin een .boog schutter; bankbiljet van f50.00; Quartz herenhorloge (digitaal), metalen bandje, zilver kleurige cijferplaat; lipssleutel van voor deur; bos sleutels, o.a. bagagê- kluissleutel van het merK .DorS); meisjeshorloge, zwarte band, vat te wijzerplaat; vier rubbermat- ten, 1.50 m./l.OO m.. waarde on geveer f600.-; shawl, kleur don- ker-blauw(E6wit/licht-blauw; ca mera, merk Minox GT 35. frïtfiiÜfif fcjsl ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53, spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst: 10 t.e.m. 17 nov„ H. As sies, Deventer, tel. 05700-3 01 90 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. 'Dië tiste spreekuur (op afspraak) el ke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS A. J. Boerman, Zuiderstraat 27a, Rijssen, tel. 05480-1 25 35, spreek uur voor spoedgevallen: 17.00- 17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15 FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw. Stichting Kruiswerk, Gaar- denstr. 29, tel. 14 36. Maatschap. Dienstverl. Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t in. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 1 35 53. Open bejaardenwerk: Inlichtin gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-Consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gasvoorziening tel. 18 14. Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3