De Bergruiters vierden druk bezocht lustrum Collecte Sport Gehandicapten Resultaten Blauw Wit r Resultaten Blauw Wit M1MTOMETT Uitslagen Mintonette Clubkampioenschappen P.C. „De Bergruitertjes" HOLTENS NIEUWSBLAD WW HOLTENSE DAMES NIET OPGEWASSEN ^r^e^eTdrx^: TEGEN Nw. HEETEN JUNIOREN Programma s.v. „Holten' volleybalver. halten Programma „Blauw Wit' DONDERDAG 10 NOVEMBER 1983 De Holtense ruitervereniging De Bergruiters vierde zaterdag avond met een drukke receptie en daarop aansluitend een gezel lig feest haar vijftigjarig jubi leum. Al eerder dit jaar werd dit heuglijke feit gevierd en wel met de organisatie van de „Dag van het paard", waaraan de Hol tense ruiterverenigingen geza menlijk deelnamen. Zo'n 400 genodigden hadden gevolg gegeven aan de oproep 5 november het 50-jarig bestaan te vieren. Een avond die met een aubade van HMV werd ingeluid., Benoemd Tijdens de jubileumreceptie werden door de voorzitter van De Bergruiters twee leden, te weten de heren H. Beldman en H. W. Pieffers benoemd tot ere lid van de vereniging. Voorzitter Prof. Dr. O. Wiegman hing de beide heren de ere-penning om. Deze versierselen werden even eens omgehangen bij de eerder benoemde (oud) ere-leden de he ren Struik, Vixseboxse en Veg- ter. Tot (Opper) en Stalmeester werden het college van b. en w. benoemd. Burgemeester van Rappard viel uiteraard de hoog ste eer te beurt, beurt, de beide wethouders Rustebiel en Stege- man werden de stalmeesters. Overigens zijn deze benoemin gen niet op de persoon in kwes tie van toepassing, maar zij han gen duidelijk samen met de functie die zij op dit moment bekleden, met andere woorden, eventuele volgende wethouders en ook burgemeester(s) zullen dit' (opper)stalmeesterschap op hun beurt toebedacht krijgen. Het blijft een overdraagbare ti tel. Tal van sprekers kregen uiter aard het woord en ook werden verschillende kado's aangeboden, waaronder een klok van de jeugdleden van De Bergruiters en een schilderij van de eerste oprichters. Helemaal overgevlo gen uit Canada kwam oud-lid Piet Hartink de receptie en het feest luister bijzetten. Voor optimaal vermaak zorgde het duo Johan Bronsvoort en Wim Aaltink met een in dialect gesproken terugblik op 50 jaar Bergruiters. Om hun woorden kracht bij te zetten kwamen zij tot grote hila riteit van het publiek, met een Het bestuur van de gouden lan delijke rijvereniging „De Ber gruiters" bestaande uit v.l.n.r.: Dries VJïllems, Dirk Aaftink, voorzitter Oene Wiegman, Harm Kuiper en Jan Albert Wegstapel. echte pony de zaal in! Na afloop van het officiële gedeelte waag de menigeen zich op de dans vloer, waaronder ook tal van oud-leden. Rond een uurtje of één middernacht had een ieder de grote zaal in Vosman verla ten en kon teruggekeken worden op een prettige jubileumviering van 50 jaar De Bergruiters. Sporten door gehandicapten mag dan langzamerhand wel in het dagelijks beeld van ons allemaal passen, toch is er nog een grote achterstand en kan lang niet iedere gehandicapte gaan sporten door gebrek aan aanpassingen, aangepast spelmateriaal, bereik baarheid en nog vele andere faktoren. Daarom is er het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten dat eenmaal per jaar een beroep doet op u om sporten door gehandicapten mogelijk te maken. Wij weten net als u dat we le ven in een tijd van grote bezui nigingen. Toch mag dat geen re den zijn om gehandicapten hun sport te onthouden. Immers de tijd dat sporten een luxe was is al heel lang voorbij en sport blijft een stuk welzijn waarop ie dere Nederlander recht heeft. Moet het dan wel een luxe zijn voor gehandicapte sporters. Dat moeten wij met z'n allen voor komen. Daarom: loop de collectebus van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten niet voorbij, maar geef! De collecte wordt in Holten georganiseerd door de Sportcom- missie met medewerking van de volgende sportverenigingen: Ten nisclub Holten; s.v. Holten, afd. voetbal, afd. handbal, afd. atle tiek; Ponyclub de Bergruitertjes; tennisvereniging Holten; Fiets- crossclub de Holtertrappers; Vol- Ook Nieuw Heeten was te sterk voor de dames van Holten. Tot aan de rust kon Holten aardig meekomen en wist zelfs tweemaal de leiding te nemen. De ruststand gaf nog niet aan dat Holten de mindere was. (3-4 voor Nw. Heeten). Na rust kwamen de gasten echter sterk voor de dag. Met name in het laatste kwartier re gende het doelpunten. Omdat Holten veel pech had met de scho- gironummer 5855 t.n.v. het Na- ten, kwam zij niet meer tot scoren. Doelpunten: Annemarie Ophof tionaal Fonds Sport Gehandi- (2X); Ans Nijland. capten te Den Haag. Blauw Wit Al-Holten A2 werd na een kwartier 2e helft met de stand 1-1 gestaakt. Een sterker Blauw Wit heeft het door het niet benutten van een handvol doelrijpe kansen niet verder ge bracht dan een gelijkspel. Na plm. een kwartier veroorzaakte een Blauw Wit verdediger onno dig een vrije trap die vanaf 20 meter goed langs de Blauw Wit muur werd' ingeschoten. De dichte mist speelde doelman Joop bij deze treffer duidelijk parten. Blauw Wit kwam hierna goed terug maar verzuimde doelrijpe kansen te verzilveren. Bfj aanvang van de wedstrijd kon de scheidsrechter vanaf de middenstip de beide doelen en de grensrechters nog zien maar naarmate de wedstrijd vorderde werd de mist steeds dichter. Toch werd aan de 2e helft be gonnen met sterk aanvallend spel van Blauw Wit dat na 5 minuten door Dirk Jan langszij kwam (1-1). Na plm. een kwar tier besloot scheidsrechter Moor man tot staken omdat hij het spel niet meer kon volgen. In dien dit in het van belang van de competitie noodzakelijk wordt zal het resterende half uur nog worden gespeeld. Vast staat nu dat Blauw Wit onnodig een punt heeft laten liggen. Vesos Bl-Blauw Wit B2. Blauw Wit dat op een puntje had gere kend keek bij rust tegen een 1- 0 achterstand aan. In de 2e helft kwamen er in de gelijk op gaande strijd wel een paar kans jes maar die werden niet benut. Vesos deed dat wel twee keer en stuurde Blauw Wit met een 3-0 nederlaag de berg over. Excelsior Dl-Blauw Wit Dl. Blauw Wit dat in Rijssen op be zoek ging bij een gevreesde ploeg bood sterke tegenstand en wist de schade tot 1 doelpunt te beperken. De Blauw Wit achter hoede speelde een prima partij. (Rust 1-0). Blauw Wit speelde als ploeg in de 2e helft sterker maar kwam toch op een 2-0 achterstand toen de gastheren uit een hoekschop raak schoten. Blauw Wit zette hierna alles op alles en wist Excelsior op eigen helft terug te dringen en kwam terug tot 2-1. De Rijssenaren raakten hierna volkomen de kluts kwijt maar helaas wist Blauw Wit hiervan niet te profi teren en het bleef bij deze stand. Blauw Wit Bl-SOS BI. Blauw Wit heeft in deze wed strijd weer laten zien te kunnen voetballen. Inzet ruim voldoende en kwalitatief heel goed. Jam mer dat het vrij talrijke publiek door het zware mistgordijn hier van niet volop kon genieten. Slechts in de 2e helft waren de gasten van gelijke klasse maar Blauw Wit had toen al met 3-0 afstand genomen. Free Stam, Hans Beldman en Hans Dijkink tekenden voor deze voorsprong. Vlak voor het einde bepaalde Jan Nijkamp met een prachtige treffer de eindstand op 4-0. Re sultaten Blauw Wit pupillen. SWN Cl-Blauw Wit Cl. Cl speelde voor de rust zeer matig, veel balverlies en slecht plaat sen. SWN speelde ook maar matig maar stond met rust toch met 1-0 voor. In de 2e helft, toen Jacco in het veld kwam voor Gerald, kreeg Blauw Wit wat meer greep op de wedstrijd en scoorde Jacco uit een aanval over rechts (1-1). Blauw Wit kreeg hierna nog mooie kansen op een doelpunt maar benutten was er helaas niet bij. Een vrije trap, veroorzaakt door Jacco, le verde voor SWN het 2e doel punt op en de volle winst. Blauw Wit Fl-Nijverdal Fl. In een goede en pittige wedstrijd heeft Blauw Wit Fl de eerste overwinning behaald. Voor rust was het Jan Willem die 1-0 scoorde. Na rust kwam Nijverdal sterk terug en probeerde Blauw Wit te overrompelen, maar de achterhoede speelde uitstekend en Blauw Wit kwam door een snelle rush van Eelko op 2-0. In de voorlaatste minuut kwam Nijverdal nog terug tot 2-1 maar dat kon de pret niet druk ken. Goed gedaan jongens. Pro ficiat en - succes!. Mintonette 1-Maesa 1 (heren) 2-2. Een topper, stiend er in de krant. Dus wij vanuit het verre Gouda naar Holten. De sporthal wis snel gevind, de tribune zet al barstensvol. Daar kwiemen de gladiatoren het veld op. Alles zaagde er erg dreigend uit. Er ward erg hard ingeslagen, waar bij vooral de Almeloërs hun best dieden. Maar de eerste set ward anders dan een ieder van ons verwiecht hatte. Mintonette schriewde er lustig op los en het zog er donker uit voor de jon gens van Maesa. Met 15-5 war den ze naar de kant gesturend. En dat vonden deze jongens met him eigen drinkflesje niet zó leuk. In de tweede set ontspan zich een boeiende strijd, die gelijk op gong. Jan, m'n broer, valde zelfs spontaan op zijn knieën voor de Mintonette 1-RAC 2 0-3 (da mes) Vrijdag 4 november speelden de Mintonette dames tegen het tweede RAC team uit Almelo. Het beloofde een spannende wedstrijd te worden, want dit team stond als koploper twee punten boven Mintonette. Tij dens het inspelen bleken zowel Mintonette als Rac veel zin in de wedstrijd te hebben. Tijdens de eerste set liepen de standen gelijk op, maar halverwege ble ken de Mintonette dames men taal wat problemen te hebberi. Deze set werd en 15-7 overwi ning voor Rac. Ook in de twee de set nam Rac al gauw een voorsprong en Mintonette bleek wederom niet in staat deze set naar zich toe te trekken. In de ze set werden veel persoonlijke fouten gemaakt, zoals stopfouten en opslagfouten; aanvallend bal. Een lang-harige blonde be brilde knul diek naar iedere bal en spoolde een prima partij. De tribune wis een zingende en stampende mensenmassa, waar bij vooral, naar men mij ver tilde, heren 2 de gangmakers wi- ren. Maar helaas, onze jongens spitten Delft onder met 13-15. Wisselingen in de ploeg, het micht niet baten. Ook de derde set gong verloren en wel met 9- 15. Spelers van Masea wiren nu onderhand een kalmeringstablet ten toe en de stemming stag ten top. Mintonette rochtte zich op. Masesa, nog zonder punt-èn setverlies kwiem er niet meer aan te pas. Als makke honden wierden ze verslaagd door een superieur Mintonetteteam. Zon der uitzondering spoolde ieder een een puike partij (15-7). Mor gen mieten de „boys" naar Wier- den toe. Vanaf 18.45 stiet de supportersbus gereed bij de sporthal. Maar waas op tijd, want..ja, ja, dat stund er vo rige week ook al! Dit wis een ode aan Jan-Herman. De broer van Jams leybalvereniging Mintonette; s.v. B.A.T.O.; Badmintonclub Holten. En komt u die collectebus in de week van 14 t/m 20 novem ber a.s. niet tegen, dan is er ons Senioren: Rigtersbleek 2-Hol- ten 2 10.00 u.V. 8.45 u., SDOL 5-Holten 8 10.00 u. V.9.00 u. Vriendschappelijk: Holten 1- ASB 1 14.30 u., Holten 3-ABS 2 14.30 u. Pupillen: Luctor D.2-Holten D.3 10.00 u. V. 9.15 u., Holten E.2-Haarle E.2 10.30 u.; Luctor E.2-Holten E.3 10.00 u. V 9.15 u., Holten Fl- Haarle Fl 10.30 u.; Nieuw-Hee- ten Fl-Holten F2 10.00 u. V. 9.30 u.; Nieuw Heeten F2-Holten F3 11.00 u. V. 10.30 u., Holten Dl., D2 en El zijn vrij. Senioren: S.V. Ratti 1 (Vor- den)-Blauw Wit I 2.30 u. v. 1.00 u., Blauw Wit 3-Blauw Wit 4, Blauw Wit 5-Blauw Wit 7, Blauw Wit 6-Blauw Wit 8. Zie voor aanvangstijden kastje bij Sport en Mode Beltman en publicatie bord in het clubhuis. Ook de junioren waren kans loos tegen een zeer goed spelend A.B.S. De eerste 2 aanvallen van A.B.S. betekenden evenveel treffers. De gasten waren feller dan Holten hetgeen een 6-1 voorsprong voor hun opleverde bij rust. Na 7-1 kwam Holten iets terug. (7-3) Enkele gemiste kansen en een drietal gemiste strafworpen knakten de goede start van Holten in de 2e helft. A.B.S. kon daardoor in het laat ste kwartier nog 5 maal scoren tegen Holten 1 maal. Een ruime 12-4 nederlaag tegen een team, dat nu al grote kansen op een kampioenschap lijkt te hebben. Jeugd: B1 ging na een 2-6 ruststand met 13-5 ten onder te gen Raai te. Een goedwillend team verspeelde te veel ballen en gaf door slordig verdelen te veel kansen weg. Ondanks goed veldspel te weinig voor een be tere uitslag. De tegenstander van B2 (Heeten) vond de mist te dicht en bleef weg. De jon gens speelden uit tegen Achilles. Vooral de eerste 10 minuten werd er prima gespeeld. Toen werd ook al de basis voor de overwinning gelegd. (4-0) Na de 5-1 ruststand liet Holten zich in de 2e helft te makkelijk aftroe ven. Twee harde afstandsschoten zorgden er echter voor, dat Achilles de achterstand niet kon verkleinen. Een verdiende winst met 7-3. De pupillen bleven in de winning mood. Thuis tegen Schalkhaar werd in een harde wedstrijd verdiend gewonnen met 5-1. Programma: 12-11: A1 thuis tegen D.S.C. om 15.45; B 1 thuis tegen Dalfsen om 13.30; B2 uit tegen Dalfsen om 15.45. Vertrek 14.30.; B 1 uit tegen Achilles B2 om 12.00. Vertrek 10.45; C1 thuis tegen Nw. Heeten. Zaterdagavond 12-11 Heren se nioren uit tegen Dash in Elburg om 18.00. Vertrek 16.30 13-11: Dames senioren en junioren vrij. STANDEN: Bij de heren speel den alleen Zwolle en Raalte te gen elkaar gelijk (11-11) Holten staat nu 3e in de 2e Klasse B met evenveel punten als D.S.C. en W.S.V., waarbij de laatste 1 wedstrijd minder heeft gespeeld. Bij de dames staat Holten 7e met 0 punten, evenals Achilles dat na 3 wedstrijden ook nog geen punten heeft. De dames ju nioren staan 5e met evenveel punten als W.S.V. (4e) en Lettele (6e) namelijk 2. Op zaterdag 29 oktober hield de ponyclub „De Bergruitertjes" haar kampioenswedstrijden op cn rond het terrein van de fam. van Dijk aan de Jeurlinksweg. Het parcours door het Neerdorp was gebouwd o.l.v. de heer Theo van Dijk. Het prachtige weer zorgde mede voor een erg leuke dag voor de ponyclubleden. Kampioene 1983 werd Zwennie Vincent met Mark. De beste B-rui ter werd Jolanda Bolink met „Rufus" terwijl de „Herman-Vin cent" beker voor de beste beginneling gewonnen wed door Henri Stegeman met „Prinses Dunga". De pechvogelprijzen waren voor Arnold ter Maat, Marie Elise Dollekamp, Silvia Leus en Viola v.d. Akker. De schitterend geslaagde dag werd besloten met een hoogst gezellige prijsuitreiking in de kantine van de manege aan de Borkeldsweg. Uitslagen: Klasse zwaar: 1. Zwennie Vin cent, 2. Herman Lodeweges, 3. Sandra Dieperink, 4. Berdien Paalman, 5. Melanie Huiskamp, 5. Anita Aanstoot. Klasse licht (D): 1. Jolanda Bolink, 2. Pascal Bet ten, 3. Jolanda v.d. Kolk. 4. Alisja Roodnat, 5. Jannet Pek- keriet, 6. Silvia Holl, 7. Ineke Bolink. Klasse licht (B/C): 1. Heieen de Jong, 2. Alieke Aal- tink, 3. Willy van Coeverden. 4 Hermien Bronsvoort, 5. Freek Tempelman, 6. Silvia Leus, Klasse „terreinrit": 1. Henri Stegeman, 2. Huib Brands, 2. Saskia Leus, 4. Jan Jansen. Dressuur-zwaar: 1. Herman Lodeweges met „Ar- mon" 123 p. Dressuur-L: 1. Silvia Holl met Danny" 120 p. Dressuur-T: 1. Henri Stegeman met „Prinses Dunja" 121 p. Blauw Wit D 2 ongeslagen kam pioen In deze wedstrijcj is het D2 ge lukt kampioen te worden van de najaars-competitie. In de eerste helft oogde Blauw Wit niet al te sterk. Excelsior D5 dat drie spe lers uit een hoger elftal had „ge leend" zette D2 onder grote druk. De eerste grote kans was echter voor Blauw Wit, uit een goede counter werd de bal keer op keer goed ingeschoten, maar op het laatst tot corner ver werkt door de Excelsior-doel- man. De druk van Excelsior was echter zo groot dat doelpunten niet uit konden blijven. Voor rust wist de spits van de rood witten uit een goed genomen corner de Blauw Wit- defensie te kloppen: 1-0. In de tweede helft liep het bij Blauw Wit veel be ter. In de eerste vijf minuten wist Remon Jager twee maal het net te vinden: 1-2. Ook hier na bleef Blauw Wit cie betere en gevaarlijker ploeg. In het slot van de tweede helft werd Excel sior gevaarlijker. By D2 gingen de zenuwen meespelen. In de laatste minuten werd er verde digd met de rug tegen de muur, maar met een goed op dreef zijnde keeper en een laatste man die veel opruimde, wist- D3 het te klaren. Met nog een paar seconden te gaan haalde ieder een opgelucht adem toen Ron nie Stam de bal vlak voor de doellijn weghaalde. Het kampi oenschap is binnen. Gefelici teerd! Blauw Wit El-Des E2 Blauw Wit El moest zaterdag aantreden tegen Des E2 dat nog geen enkel punt verloren had. Blauw Wit had in de afgelopen vier westrijden ook geen enkel punt meer verspeeld. Het be loofde dus een spannende partij voetbal te worden en dat was het zeker. Beide ploegen begon nen vanaf het begin hard te vechten voor de punten. Des speelde iets aanvallender maar de verdediging van Blauw Wit zat goed in elkaar en gaf geen enkele kans weg. Na ongeveer 10 minuten kwam Blauw Wit op voorsprong door een prima af standsschot van Gert-Jan. Hier na bleef het een gelijk opgaande strijd met aan beide zfjde kleine kansjes. Het was erg spannend en leuk om te zien, maar doel punten 'werden niet meer ge maakt. Alle spelers speelden pri ma en werkten hard voor deze verdiende overwinning. Heel knap El, we hebben nu het zelf de aantal punten als Des. Alleen Des moet nog één wedstrijd spe len. El is uitgespeeld met 12 uit 8. Een prima resultaat! sloegen de dames veel uit. Wis sels van de coach mochten niet baten en de set werd met 15-4 verloren. In de laatste set kwamen de Mintonette dames in het begin voor te staan; echter, het zelf vertrouwen van enkelen was daar nog niet mee terug en daardoor werden er weer veel persoonlijke fouten gemaakt. De set werd verloren met 15-8. Een slechte en teleurstellende neder laag voor Mintonette. Hopelijk is Mintonette volgende week hersteld van deze nederlaag. Mintonette 2-Vrivo 3 (heren) 3-1. Onder de goede leiding van Johan Müller moesten we tegen een technisch zeer zwak Vrivo spelen. Dit bleek al in de eerste set. Wij hadden een sterk geva rieerde aanval terwijl Vrivo op de gekste manieren de bal over het net speelde. Maar toch be paalden wij het spel en wonnen we deze set met 15-10. In de tweede set liep het mis; er werd bij ons te moeilijk ge speeld en daar maakte Vrivo nuttig gebruik van. Door onze fouten konden zij puntjes verza melen en wonnen zij deze set met 10-15. Na deze blamage lie ten we ons van de goede kant zien. Het goede spel van de eer ste set kwam weer naar voren en nu werden weinig fouten ge maakt. Toch wist Vrivo een groot aantal puntjes te maken; maar dat mocht niet baten. De ze set was voor ons met 15-12. In de vierde set gingen we in dezelfde wijze door. Vrivo kwam er helemaal niet meer aan te pas. Deze set was vlug bekeken met een 15-4 eindstand. J.W.O. Programma: 19.00 meisjes C2- Vrivo 1, meisjes Bl-Sp. Aktief 1, Jongens B-Zwaluwen, 20.15: Da mes 2-Rivo 2, Dames 3-Ledo 1. Blauw Wit 5-DES 5. Ondanks de dichte mist startten beide ploegen met frisse moed. Blauw Wit om haar toppositie te hand haven en DES om d.m.v. een overwinning aansluiting bij de ,kop' te krijgen. Na 20 minuten evenwichtig voetbal werd het spel enige minuten onderbroken, omdat het arbritale trio overleg wenselijk vond met beide par tijen over de vraag of doorspe len met deze dichte mist wel mogelijk zou zijn. Alle overleg partners concludeerden dat er doorgespeeld moest worden! Di- rekt na de spelhervatting so leerde aanvoerder Wilco Dikkers door de DES-verdediging, ver raste de keeper die Wilco te laat opmerkte, en bracht de stand op 1-0. Een meevaller voor Blauw Wit. Enige minuten later was het Gerard Kolkman-die 2- 0 liet aantekenen door een zeer zacht, maar buitengewoon zuiver geplaatst schotlje). Dit was te vens de ruststand. Na de rust kwam een éénrichtingsverkeer op gang op het Holtense doel. Dit duurde voort tot de aller laatste minuut. Door achterin de zaken goed op een rijtje te hou den werden geen kansen wegge geven. De stand bleef dan ook 2-0. Scheidsrechter Henk Wan- sink leidde deze wedstrijd, op een voortreffelijke wijze. Blauw Wit 6-Oranje Nassau 7. Het zesde moest aantreden te gen rode lantaarndrager ON uit Almelo. Op papier moest het mogelijk zijn om te winnen maar in de praktijk pakte dat totaal anders uit. De ON defen sie wist onde druk stand te hou den en kwam halverwege de eer ste helft uit de counter, waarop steeds werd „geloerd", op 1-0. Blauw Wit had op deze achter stand niet gerekend en zette zich hierna met man en macht in om langzij te komen. Er kwa men een paar kansen maar het duurde toch nog tot op slag van rust toen Wim Veldhuis uit een lange bal van Wim Rietman via de onderkant van de lat de ge lijkmaker liet aantekenen (1-1). Blauw Wit toonde hierna veel strijdlust om de beide punten te pakken maar aan de sportieve wedstrijd kwam een abrubt ein de toen de doelman van ON en een Blauw Witter, die de bal wilde inkoppen, hard met de hoofden tegen elkaar botsten. Een arts die zeer snel ter plaat se was, constateerde een hersen schudding. De speler van Blauw Wit bleef ongedeerd. De scheids rechter besloot hierna de wed strijd te staken en na overleg van de leiders werd besloten het gelijke spel (1-1) als eindstand aan te houden.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 13