gemeente holten Subsidie Muziekschool Holten Agenda vergadering gemeenteraad Eerste steenlegging nieuw clubhuis Blauw Wit Nationale collecte Jantje Beton Wethouder hoopvol over gesprek met WVC Raad buigt zich over dak van Dorpsschool Spaarweek Rabo-bank Data bekend voor begrotingsbehandeling DONDERDAG 20 OKTOBER 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD De mede-oprichters en oudste clubleden Knijff en Wiggers (met troffel) plaatsten de eerste steen „Het zou mij erg tegenvallen wanneer uit dit gesprek geen 'resultaat zou komen. Juist om dat het ministerie zelf wilde komen praten ben ik erg hoop vol. „Hoewel al meerdere malen uitgesteld is wethouder H. Rus- tebiel, blijkens zijn uitlatingen in de commissievergadering So ciaal-Cultureel Werk, optimis tisch over de afloop van het ge sprek dat B en W van Holten nog steeds moet hebben met een hoge ambtenaar van het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur over de problematiek inzake de subsi diëring van de Holtense Mu ziekschool. Als lid van het dagelijks be stuur van de commissie wil Rus- tebiel de Muziekschool normaal laten meedraaien in de bezuini gingen die het Rijk voor 1984 heeft aangekondigd, als wethou der neemt hij het standpunt in dat de Muziekschool een voor keursbehandeling verdient. Het college handhaaft in haar begro ting voor 1984 het subsidiebe drag van 75.000 gulden dat ook dit jaar is toegekend. Nee, zegt de commissie Sociaal-Cultureel Werk, evengoed als elke andere vereniging in Holten zo'n 7 a 8 procent moet bezuinigen geldt dat ook voor de Muziekschool. Dus geen 75.000 gulden, maar 69.210. En omdat de bespreking met WVC nog moet komen zet ten we daar een post p.m. bij waardoor het bedrag alsnog ho ger kan uitvallen. Maar daar voor kunnen we de andere ver enigingen niet laten opdraaien. R. Berends daar onoverkomelijk veel moeite mee had. „Aan dit afbraakbeleid wil ik niet mee werken", zei Berends, die opmer kte „onwel te worden van dit welzijnswerk". Dit betekent dat de Muziekschool komend jaar 521/2 uur minder kan draaien en dat er 105 leerlingen weg moe ten, afgezien nog van de perso nele consequenties. Dit subsidie bedrag kan ik niet verdedigen". Berends buurman K. van Bruggen zei dat ook hij vond dat degene die het beleid "be paalt, ook moet betalen, maar hij drong er bij de Muziekschool toch ook op aan zich te bera- dén: „Ga maar kijken waar je kunt bezuinigen. Ook G. J. van 't Holt bepleitte de nodige reali teitszin. „We zullen ervoor moe ten zorgen dat het in de toe komst draagbaar blijft voor een plaats als Holten. Er zal paal en perk moeten worden gesteld. De discussie daarover moet op gang worden gebracht". missie afgelopen maandag ak koord, zij het dat commissie-lid Door burgemeester en wethouders op 11 oktober 1983 verleend vergunnin gen, ontheffingen e.d. 1aan het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten toestemming verleend tot het plaatsen van een reclamebord bij de te bouwen 18 huurwoningen aan het Mossinkserf; ingediend. Het definitieve ont werp sociaal-cultureel pro gramma 1984 moet voor 1 janu ari door de gemeenteraad wor den vastgesteld. Het is nog mo gelijk dat de al gekorte subsidie (door de lagere rijksbijdrage) nog lager uitvallen wanneer de gemeentebegroting een extra be zuiniging nodig maakt. Wethou der H. Rustebiel hield wat. dat betreft een slag om de arm. Aannemer Voordes: Hopelijk slagen we er in om voor de win ter het clubhuis en de kleedgele genheden regen en winddicht te krijgen, zodat er bij ongunstige weersomstandigheden doorge werkt kan worden, wanneer alles volgens plan verloopt zal Blauw Wit pl.m. half mei 1984 kunnen verhuizen naar ,,'t Vletgoor". Na de eerste steenlegging be gaven de genodigden zich naar het clubhuis van Blauw Wit op sportpark „Meermanskamp", waar ze werden welkom geheten door clubvoorzitter Gerrit We- link, die in een korte toespraak de Blauw Wit-geschiedenis de revue liet passeren. De club heeft voordat op „Meermans kamp" kon worden gespeeld, al tijd een zwerversbestaan gekend en zeker op vier plaatsen ge voetbald. Hieraan komt nu in het a.s. voorjaar definitief een einde en daar zijn we gelukkig mee. Welink sprak verder een woord van dank tot het gemeen tebestuur en de gemeentelijke sportcommissie waarvan men bij Het ontwerp sociaal-cultureel programma 1984, dat door de commissie voorlopig werd vast- Met dat voorstel ging de com- gesteld ligt tot en met 3 novem ber ter inzage. Tot die tijd kun nen schriftelijk bezwaren worden 1. Notulen van de vergadering van 27 september 1983. 2. Mededelingen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet ten behoeve van de herziening van het bestemmingsplan bui tengebied. 5. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een herzie ning van een gedeelte van het bestemmingsplan „Holten 1968". 6. Voorstel tot het definitief vaststellen van de subsidie voor de stichting Muziekschool Rijssen e.o. over de jaren 1980 t.m. 1982. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de subsidiëring van rieten daken. 8. Voorstel tot het overnemen van het onderhoud van rij wielpaden door het Recreatieschap Salland. 9. Voorstel tot het goedkeuren van de begroting 1984 van de Stichting Antenne-inrichting Holten. 10. Voorstel tot het wijzigen van de verordening op de heffing en invordering van de toeristenbelasting. 11. Voorstel tot het wijzigen van de gemeenschappelijke I.Z.A.-regeling Overijssel. 12. Voorstel tot het vernieuwen van de dakbedekking van de openbare lagere Dorpsschool. 13. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vra gen. het realiseren van de plannen veel medewerking heeft onder vonden. Dat het goede plannen waren blijkt wel uit de subsidie die door Ged. Staten werd ver strekt. De heer G. Wassens te Nijver- dal, adj.dir. Lagere Techn. School te Rijssen en lid van de Regionale Opleidingscommissie Jonge Bouwvakkers, zei zeer ge lukkig te zijn met de eerste bouwplaats in Holten. De sfeer op de bouw is prima en er wordt prettig samengewerkt met de fa. Voordes. Dank De heer Wiggers dankte mede namens de heer Knijff voor de uitnodiging om het ceremonieel van de eerste steenlegging te mogen verrichten. Deze steen in de voorgevel zal niet alleen blij ven herinneren aan de bouw van een eigen clubhuis voor Blauw Wit maar is tevens een bewijs van wat er door een drachtige samenwerking binnen een vereniging en hart voor de club hebben kan worden be reikt. Dat u, met de oudsten ook de beide jongsten uitnodigde om ons te assisteren is een goede zaak, want de jeugd heeft, óók in de sport, de toekomst. Moge die ook voor Blauw Wit een goede zijn, zo besloot Wiggers die mede namens Knijff een be drag in couvert aanbood voor de Bouwaktie „Kop er af', waarvoor een rekening werd ge opend bij de Rabo-bank onder nummer: 3285-33505. Op donderdag 24 november en woensdag 7 december gaat de raad van de gemeente Holten zich buigen over de begroting van 1984. Evenals vorig jaar ge beurt dat in etappes. Op don derdag 24 november is er een commissoriale vergadering waar bij met behulp van de verschil lende hoofden van dienst de hoofdzaken van de bijzaken wor den gescheiden. Op 7 december vindt de feitelijke begrotingsver gadering plaats. Dan zullen de fractievoorzitters van CDA, PvdA, WD en Gemeentebelang ook hun algemene beschouwin gen uitspreken. De twee oudste leden van de zaterdagvoetbalvereniging Blauw Wit '66, de heren C. Knijff en J. Wiggers hebben met „assistentie" van de twee jongste leden (pupillen) Erik Bemer (6) en Harold Wieldraaijer (6), vrijdagmiddag in tegenwoordigheid van een aan tal genodigden w.o. het voltallige college van b. en w. en gemeen te-secretaris de heer G. J. Langenbarg de eerste steen gelegd van het nieuwe clubgebouw van Blauw Wit. De bouw van het club huis en de kleedaccommodaties op het sportpark ,,'t Vletgoor" wordt als leerlingenbouwplaats uitgevoerd door het Holtense Bouwbedrijf Voordes B.V. Direct na de bouwvakvakantie zijn on der leiding van uitvoerder-leermeester J. van Putten van Bouwbe drijf Voordes de jonge bouwvakkers (metselaars en timmerlieden), Luck Phijffers, Johan Waggeveld, Arjan Baan, Gerrit Valk, Berry Groot Ormelink, Bram Gerritsen Mulkes, Arjo Bolink en Jan Wil lem Nijland (Espelo), die in mei van dit jaar aan de Rijssense L.T.S. slaagden voor het einddiploma aan de slag gegaan en ze waren zo bleek tijdens de rondgang door het in aanbouw zijnde fraaie project al flink opgeschoten. Met name de PvdA bij monde van J. van der Harst zette nogal wat kanttekeningen bij de nieu we dakbedekking. Niet zozeer vanwege het bedrag van 23.000 gulden dat hiervoor in aanvul ling op het in het investerings schema voor 1983 genoemde be drag van 30.000 gulden nodig is en ook niet zozeer omdat een bedrfjf uit Helmond de werk zaamheden gaat uitvoeren en niet een Holtens bedrijf. Van de Harst miste in het conceptvoor stel een rapport van een des kundig bureau waarin een en ander technisch onderbouwd zou worden. Hij wil met het oog op de toekomst de problematiek van platte daken ter discussie stellen. Ondertussen heeft Ge meentewerken ervoor gezorgd dat die technische onderbouwing tijdens de raadsvergdering kan worden gegeven. De PvdA wil dinsdag ook terugkomen op de woorden van wethouder H. Ste- geman (CDA) tijdens de vrije raadsvergadering, over het stel len van prioriteiten bij het her- bestraten van wegen. De PvdA leidde daaruit af dat er een rap port bestaat waarin die prioritei ten staan opgesomd en wil dit rapport boven tafel krijgen. Ste- geman ontkent echter dat hij over een rapport heeft gespro ken. Van de kant van het CDA en Erik Bemer (links) en Harold mochten assisteren bij het plaat- Wieldraayer (beide 6 jaar) sen van de steen. In haar vergadering van a.s. dinsdag zal de gemeenteraad van Holten een beslissing moeten nemen over al dan niet vernieuwen van de dakbedekking op de Dorpsschool. Daarvoor is een krediet nodig van 53.000 gulden en gezien de voorbereidende commissie vergaderingen van Gemeentewerken en Financiën is het laatste woord daarover nog niet gevallen. de WD zijn er dinsdag opmer kingen te verwachten over een ander agendapunt: de heffing en invordering van toeristenbelas ting. Tegen de plannen van b. en w. om de belasting voor 1984 niet te verhogen, zeiden H. Dul (CDA) en M. F. Spijker (WD) in de commissie Financiën geen bezwaren te hebben, maar wel tegen het zich vastleggen daar op voordat de begroting voor 1984 bekend is. Voor het eerst zal de raad van Holten een begroting moeten goedkeuren van de Stichting Antenne-inrichting Holten. Deze stichting waarin naast de ge meente de woningbouwvereni ging Onze Woning deelneemt heeft voor 1984 een begroting opgesteld op basis van de ex ploitatiekosten van een anten ne-inrichting in het partieel plan De Haar voor 154 woningen. Nog tot en met vrijdag geldt de jaarlijkse spaarweek bij de Rabobank in Holten. Deze jaar lijkse spaarweek is inmiddels een ware traditie geworden. Iedereen heeft wel een spaar- doel. Iedereen heeft zo zijn eigen spaarwensen. Daarbij valt te denken aan: Sparen voor onverwachte ge beurtenissen (auto- en wasma chinereparatie). Sparen voor kostbare aanko pen in de toekomst (nieuwe au to, bankstel). Sparen voor later (aanvulling op het pensioen). Sparen voor kinderen en kleinkinderen (voor studie of hu welijk). Sparen voor regelmatige uitga ven (hypotheek-rente/aflossing en verzekeringen). Kalender en premie. Alle spaarders - nieuwe zowel als bestaande - ontvangen gratis de jaarlijkse kalender die de Ra bobank uitbrengt. Dit keer on der de titel „Onderweg in Ne derland" kan de ontvanger een fraaie verzameling foto's van Ne derland tegemoet zien. Wie be sluit met ingang van volgende week automatisch (b.v. maande lijks een vast bedrag) te gaan sparen, ontvangt bovendien een spaarpremie van f7,50. Rabobank Tienerrekening Alle jeugdige Rabobank-cliënten tussen 10 en 18 jaar ontvangen een speciaal voor hen ontworpen sportkalender voor 1984, zolang de voorraad strekt. Ook hier: nieuwe cliëntjes krijgen de fraaie jeugdkalender eveneens kado. 2. aan de heer H. B. Eldering vergunning verleend voor het kappen van een aantal bomen aan de Postweg; 3. aan de Waardenborchgroep vergunning verleend voor het houden van een verloting; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. HINDERWET Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders hebben onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 11 oktober 1983 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan; de heer A. J. den Ouden, Achterhoekstraat 18 te Wesepe (gem Olst) tot het oprichten, in werking hebben van een doe-het-zelf zaak, annex winkel en het verwerken van hout in de inrichting, gevestigd in het perceel Dorps straat 24a te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 24 oktober 1983) op de gemeentesecre tarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) Keizersweg 22 op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 24 november 1983, bij de Raad van State, Postbus 20019 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovenge noemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. mmmiiiiimiiii De jaarlijkse actie van Jantje Beton, de nationale collecte voor het jeugdwerk in Nederland, staat weer voor de deur. In de week van 31 oktober tot 6 november wordt er in meer dan 800 plaatsen en door duizenden collectanten geld ingezameld voor Jantje Be ton. De collecte wordt georganiseerd door het Nationaal Jeugd Fonds. Dit fonds verleent financiële ondersteuning aan allerlei projecten op het gebied van het jeugdwerk in ons land. In het afgelopen jaar werden bijdragen gegeven aan peuterspeelzalen, kinderboerderijen, speelotheken, speeltuinen, jeugdaccommodaties e.d. In totaal heeft het Nationaal Jeugd Fonds in 1982 aan bijna 300 projecten voor ongeveer 3.5 miljoen gulden beschikbaar kun nen stellen. Vele jeugd- en jongerengroe pen doen mee aan de collecte. Omdat de helft van de op brengst van de collecte direct ten goede komt aan de deelne mende groepen, helpt Jantje Be ton niet alleen kinderen in een ver afgelegen plaats, maar ook kinderen in de eigen buurt, stad en dorp. In de afgelopen jaren heeft Jantje Beton elk jaar meer op gebracht dan het voorafgaande jaar. Dit betekende, dat het Na tionaal Jeugd Fonds tot nu toe geen enkel verzoek om finan ciële steun heeft behoeven af te wijzen. Omdat de overheidsbe zuinigingen de financiële moge lijkheden voor het jeugdwerk meer en meer inperken, vertoont het aantal steunaanvragen ech ter een sterk stijgende lijn. Met de opbrengst van deze collecte .hoopt het Nationaal Jeugd Fonds dan ook wederom alle aanvragen te kunnen hono reren. Gevaar en onveiligheid, isolatie van kinderen van gastar beiders, integratie van gehandi capte en gezonde kinderen en het grote gebrek aan veilige en eigentijdse speelvoorzieningen en clubhuizen zijn in dit verband problemen die veel aandacht krijgen. Jantje Beton vraagt en geeft geld. Geld dat besteed wordt aan kinderen.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5