Medische diensten sa Herfstexpositie Bos Dierenwereld Slager Brands werd Edelkampioen van de maand maggsi Aküviteiten V.V.B. Politie fli weekjournaal Boerin en coöperatie HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA BURGERLIJKE STAND KNIPT1P Kwaliteit haal je bij van Buren DONDERDAG 20 OKTOBER 1983 mini, .w,.''. Voor elk onderdeel worden pun ten gegeven op het inspektierap- port, wat in de winkel is opge hangen. Iedere klant kan steeds zich zelf overtuigen van de cij fers op dat rapport. Regelmatig worden er peilingen gehouden onder de Edelzaken, welke daar van het hoogste puntentotaal behaald heeft. Hij is de Edel- kampioen van de maand en te recht, want het is 'n prestatie om van al die Edelondernemers, die allemaal aan de verbetering Iedere koper ontvangt per gul den besteding een Edelzegel, waarmee 't bewijs geleverd wordt dat het laatste inspektie- bezoek gunstig is geweest. Het officieel geregistreerd Reglement is daar streng in, dat wanneer in 'n Edelzaak 't vereiste aantal punten niet behaald wordt, on middellijk met de uitgifte van Edelzegels moet worden gestopt. De zegels zelf, leveren uiteraard ook nog 'n aardig spaarcentje op. Bij Van Buren maakt u keuze uit wel 10 verschillende badkamers. Compleet ingericht met kranen, wand- en vloertegels. En met een vakkundig advies over mate riaal en inrichting. Ruim 150 VROUWEN WAREN 13 oktober aanwezig op een stu diedag van de drie plattelands vrouwenorganisaties in Overijs sel te Raalte. Als thema voor deze dag werd gekozen „Boerin en coöperatie". In haar ope ningswoord wees mevr. Schrij- ver-Hagemeijer er op dat de boerin en tuindersvrouw als me deonderneemster betrokken is bij het wel en wee van het agra risch bedrijf. Drs. Van Diepenbeek, mede werker van de Nationale Coöpe ratieve Raad, gaat daar nader op in. Hij maakt duidelijk wat een coöperatie eigenlijk is. De omstandigheden die de boeren vroeger „noodzaakten om coöpe raties op te richten zijn ook nu onverminderd aanwezig. Gezien de Nederlandse coöperatieve wetgeving zijn er rondom de plaats van de boerin in coöpera ties nog vele vragen. De Natio nale Coöperatieve Raad voor Land- en Tuinbouw streeft er naar dat het wettelijk mogelijk wordt een bedrijfslidmaatschap in te voeren. Drie leden van plattelands vrouwenorganisaties kwamen vervolgens aan het woord om een antwoord te geven op de vraag „hoe kijk is als boerin te gen de coöperaties aan". Me vrouw Hesselink-Willems uit Ommen was van mening dat vrouwen die dat willen „mans" genoeg zijn om coöperaties te besturen. Dat er coöperaties zijn is een goede zaak, ze zijn oud en toch modern. Denk maar aan de mogelijkheden, tot inspraak. Mevrouw Hesselink geeft de voorkeur aan een zgn. bedrijf slidmaatschap, waarbij de part ners op het bedrijf zelf kunnen uitmaken wie b.v. coöperatiever gaderingen bezoeken. Coöpera ties zijn er gewoon, geeft me vrouw Jager Weide uit Balk brug te kennen. Pas als coöpe raties, zoals de laatste tijd niet alleen financieel voordeel bren gen, maar ook offers vragen, ga je als boerin een aantal vragen stellen. De coöperatie geeft je enerzijds een beschermd gevoel, een zekere stabiliteit, wat inko men betreft. Anderzijds vraag je je af of je daardoor toch niet meer zo'n vrije ondernemer bent als je wel zou willen zijn. Mevrouw Volker-Bloemen uit Losser ziet de coöperatie als verlengstuk van het bedrijf. De betrokkenheid van agrarische vrouwen en coöperatie is over en weer nog lang niet vol doende. Als oorzaken hiervan noemt zij o.m. het nog maar nauwelijks op gang komende be wustwordingsproces bij boerin nen m.b.t. het medeonderneem ster zijn en de noodzaak van daadwerkelijke aandacht bij co- De Vrijwillige Vakature Bank start vanaf donderdag 27 oktober a.s. weer met de handwerkochtenden. Iedereen die zelf kleding wil maken of wil handwerken en daar adviezen bij nodig heeft kan op donderdagochtend tussen 09.30 en 12.00 uur terecht op het Paalhuus, Beusebergerweg 27. Dit alles onder deskundige leiding van Dianne Overvelde. Er is een naaimachine aanwezig. Men moet zelf voor patronen, garens, stoffen etc. zorgen. Tevens start de V.V.B. bij vol doende belangstelling een cursus fotografie. De cursus bestaat o.a. uit het leren omgaan met een fototoestel en het ontwikkelen en afdrukken van foto's. De cur sus staat onder leiding van dhr. Jeurink, zelf lid van fotoclub Profoto. De kosten zijn gering, aangezien alleen het materiaal betaald moet worden. De cursus wordt gegeven in Profoto. De ui terste start-datum is 31 oktober. Alle uitkeringsgerechtigden die belangstelling hebben kunnen zich opgeven bij het Paalhuus, tel.: 27 55. Verder is iedereen van harte welkom op de bijeenkomsten van de V.V.B. op woensdagoch tend vanaf 10.00 uur. operaties voor de positie van de boerin. De deelneemsters gingen daar na in 30 groepen uiteen. Na de middagpauze werd verslag uitge bracht over wat n.a.v. diskussie- punten in de groepen naar vo ren komt. Een forum onder lei ding van mevrouw Gunst-Wijers kreeg gelegenheid er op in te gaan. In het forum hebben zit ting: A. Wessels van Essen, boe rin; G. B. J. Heerink, direkteur C.A.V.V. Zuid Twente; G. ten Kate, voorzitter Coberco en de heer Diepenbeek. Al met al een dag waar het laatste woord over boerin en co öperatie zeker nog niet is ge zegd. Integendeel een die juist veel tongen in beweging heeft gebracht. in haar slotwoord sprak me vrouw K.asper van Dijk de wens uit dat veel vrouwen zullen gaan deelnemen aan de coöpera tie -kursussen, die bij voldoende belangstelling van start zullen gaan. Ook een camera vraagt wat nderhoud ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 20 fm 27 okt.: M. Kog- gel, Deventer, tel. 05700-2 57 57 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terug bezorgen van magazijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS F. G. Koop, Spoorstr. 3, Goor, tel. 05470-13 50. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstr. 29, tel. 14 36. MAATSCHAP. DIENSTVERL. MIDDEN OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 1 35 53. OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN-CONSULTATIE- BUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteits- en gas- voorziening tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER Tel. 00 11 (dag en nacht). Op 16 oktober werd er ingebroken in een woning in het villa park. De dader(s) kwam(en) binnen door verbreking van de sluiting van een slaapkamerraam. Ontvreemd werden twee zilveren siera den en enige kettinkjes. Onderzoek is ingesteld. Bronsplastiek van Kees Bos. NED. IIERV. KERK 9.00 uur en 19.15 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscollecte: Dias pora. Oppsdienst: Joke Vogely en Frieda van Zon. GEREF. KERK 9.30 uur ds. G. van Wilgenburg van Doesburg. 15.00 uur ds. R. de Vries van Ede. In beide dien sten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendicnst, klas 3 en 4, o.l.v. Harry Hoekjen. Oppasdienst: Wilma Aanstoot, Willy Brinks, Marianne Kolkman (res.). Mevr. Stam-Veldhuis, mevr. Withaar-Kruidhof, Petra van Wingerden (res.). R.K. KERK 10.30 uür, Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk. DIJKERHOEK 9.30 uur ds. C. C. Addink. Uit gangscollecte: Diaspora. OKKENBROEK 10.00 u. ds. G. Bouman. Viering maaltijd des Heren, (lopend). NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Gedurende de herfstvakantie zal het weer gezellig en leer zaam toeven zijn in Bos Dieren wereld, op de Holterberg, want oor de vierde maal is er e.en herfsttentoonstelling ingericht met natuurschilderijen van Kees Bos en Berrisford Hill. Kees Bos, beeldend kunstenaar en zoon van (oprichter van het mu seum) Piet Bos en bekend door zijn natuurschilderijen en bron zen figuren behoeft nauwelijks verdere toelichting. Dit geldt in iets mindere mate voor zijn me deexposant, de Engelsman Ber risford Hill. Zijn werken zijn re gelmatig te zien op exposities in Duitsland, Frankrijk en de Ver enigde Staten. Hij is geboren in 1930 en studeerde aan het Bour- nemonth College of Art. Aan vankelijk was hij leraar, maar door zijn liefde voor de natuur werd hij full-time natuurschilder. Bijzonder is nog te vermelden dat Kees Bos twee jaar geleden grootse Afrikaanse diorama's verzorgde in het Nationale Mu seum te Helsinki. Zijn interna tionale bekendheid leidde er ver der toe dat hij begin september een aantal diorama's verzorgde Kees Bos in aktie in zijn eigen leefomgeving op de Holterberg over de prehistorie in München. De openingstijden van Bos Die renwereld met zijn Europese die ren en vogels en de herfstexpo- sitie zijn: dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur. Zondags van 12.00 tot 18.00 uur. De expositie duurt tot november. Geboren: Jos zv. J. Marsman en M. Jansen; Berry Dinant Gerrit zv. A. Pieffers en M. B. Stegeman. Ondertrouwd: J. H. G. Velt- kamp, 27 jaar, Rijssen en F. A. Groenewegen, 22 jaar, Holten; J. A. van Doorn, 25 jaar, Holten en J. J. Bouwhuis, 23 jaar, Holten: Overleden:A. F. Wolvekamp, 55 jaar (Hengelo O.); J. W. Ket- telarij, 63 jaar; H. J. Pinkert, 71 jaar (overl. te Deventer). dinsdag 25 oktober 20.00 uur: Maandelijke bijeen komst afd. Holten v.d. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman", mevr. C. den Houter-Schamhart houdt een le zing over het ontstaan en de werkwijze van Unicef met film over Fil la Hor, een jongen uit Thailand. 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië" dia-vertoning Parijs. donderdag 20 oktober 19.45 uur: Bijeenkomst H.V.G. „Ora et Labora" in „De Kande laar". Herdenking van de 500ste geboortedag van Maarten Lu4 ther. Spr. de heer C. Knijff 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten v.d. Bond van Christelijke Plattelandsvrouwen in ..de Kan delaar". Spr. mevr. E. J. Levens- teijn-Breukink. Onderwerp „Het kleine stadje Bronkhorst.. 20 ok tober - 1 november herfstexposi tie Bos Dierenwereld (zie ber.) 20 okt. t.m. 12 nov. expositie Galerie Vincent (zie ber.) vrijdag 21 oktober 20.00 uur: le klaverjaswedstrijd comp. '83/84 ZW „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp" 20.00 uur: Grote feestavond Chr. Jongeren Verbond in zaal „Het Bonte Paard" (zie ber.) zaterdag 22 oktober 20.00 uur: Zangerscontactavond in zaal „Het Bonte Paard", Dij kerhoek. Gevarieerd concert door 4 gemengde koren, man nenkoor m.m.v. Hol tense coun- trygroep „Daybreak". zondag 23 oktober 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" Bathmen (zie adv.) Op 11 oktober 1983 is er een controle zwaar vervoer gehouden op de zuidelijke rijbaan van Rijksweg 1. Er werden 30 voertuigen ge controleerd, er werden 15 processen-verbaal aangezegd. Op 13 oktober vond er een aanrijding plaats op" de kruising Helhuizerweg-Haarlerweg. Een van de beide betrokken bestuurders; verleende geen voorrang, er ontstond alleen materiële schade. Op 14 oktober is een bestuurder van een personenauto aange houden, hij bleek teveel gedronken te hebben. Er werden blaas- proeven en een bloedproef afgenomen en een rijverbod opgelegd. Betrokkene is proces-verbaal aangezegd. Op 14 oktober werd nog een bestuurder van een personenauto aangehouden die teveel gedronken had. Ook bij deze bestuurder werden blaasproeven en een bloedproef afgenomen, tevens werd hem proces-verbaal aangezegd. Betrokkene werd een rijverbod van 8 uren opgelegd. Op 16 oktober werd een personenauto, bestuurd door de heer A. J. W. uit Almelo, op de Deventerweg ingehaald door de bestuurder van een andere personenauto, de heer B. J. H. uit Bathmen.. Bij*: het invoegen werd de auto van A. J. W. gesneden door B. J. H., waardoor beide voertuigen met elkaar in aanraking kwamen. De- bestuurder B. J. H. reed echter door, zonder zijn identiteit bekend te maken. Het kenteken werd door de benadeelde echter geno teerd, waardoor de doorrijder kon worden aangehouden. Hij ver klaarde niets van de aanrijding te hebben gemerkt. Slager Brands (Kerkstraat 1) werd deze maand uitgeroepen tot Edelkampioen van de maand oktober! De Edelgroep is een or ganisatie van samenwerkende middenstandszaken, met 1000 aangesloten bedrijven in 4 Euro pese landen. Iedere Edelwinkel heeft zich vrijwillig onder con trole gesteld van de Edelinspek- tiedienst, die voortdurend over de verschillende onderdelen van de zaak 'n kritisch oordeel geeft. van hun zaak werken, de meeste punten te behalen. Dit keer is het Edelkampioenschap van de maand behaald door: de heer Brands, Dorpsstraat 12, Holten. Hij is daar natuurlijk trots op, zodat er 'n groot feest van ge maakt wordt. Iedereen wordt uitgenodigd om met de kers verse Edelkampioen kennis te komen maken en tevens te pro fiteren van de specialiteiten, waarmee dit heugeüjke feit wordt opgesierd. Slager Brands werd Edelslager van de maand!

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3