mxxxxnxx m: TOTALE LEEGVERKOOP KINDERKLEDING Resultaten Blauw Wit Wij gaan verbouwen! TALLOZE KOOPJES Verdiende overwinning DOS bij Blauw Wit Clubgeb Blauw Wit Sporteommissie positief over fiets- en motorcross HOLTENS NIEUWSBLAD M Vanaf woensdag 19 oktober a.s. DAMESMODE Programma „Blauw Wit' PUPILLEN Abrahamwedstrijd DONDERDAG 20 OKTOBER 1983- 13 De achterpui van onze zaak wordt gerenoveerd, daarom hebben we ruimte nodig. Ook heffen we onze afdeling meisjeskleding op. van onze kollekties Ook op het gebied van Zie onze speciaal daarvoor ingerichte kelder AA DONDERDAG KOOPAVOND dinsdags gesloten Maarstraat 37, 7462 AK RUSSEN, tel. 05480-1 24 69 In een vooral na de rust goe de wedstrijd heeft Blauw Wit geen kans gezien om koploper DOS'37 (Vriezenveen) puntenver lies toe te brengen. Na een 9-1 ruststand wisten de gasten aan het eind met 1-2 de punten in de wacht te slepen en daarmee ongeslagen te blijven. Vanaf het beginsignaal van de goed fluitende arbiter Dogger bleek duidelijk dat DOS met aanvallende bedoelingen naar Holten was gekomen. De Blauw Witte defensie kreeg het van meet af aan zwaar te verduren, maar met name Ten Wolthuis was in goede vorm. Bij de gas ten was linksbuiten Den Drijver een voortdurende plaag voor rechtsback Paalman en het was ook Leo den Drijver die in de 19e minuut, na een zeer vlot uit gevoerde aanval de thuisclub op achterstand zette. (0-1). Na deze treffer verzuimden de Vriezenveners om meer afstand te nemen. Op het middenveld werden de Blauw Witten over klast, maar met kunst- en vlieg werk werden treffers voorkomen, daarbij geholpen door noncha lance van de DOS-aanvallers. In de pauze was er door trai ner Scholten een hartig woordje gesproken en Blauw Wit trad wat agressiever op. Toch kon dat niet voorkomen dat in de 50e minuut de achterstand tot 0-2 opliep toen een vrije trap zeer goed werd uitgevoerd, de bal laag werd ingeschoten en via de hand van keeper van Dijk en de paal voor de voeten van den Drijver kwam die scoor de (0-2). Gezien het spelbeeld leek een grote nederlaag in zicht, maar het tegendeel was waar. De door blessures gehan dicapte thuisclub trok zich op aan het spel van de gasten en in de 65e minuut .kregen ze loon naar werken. Een aanval door het centrum tussen Aanstoot en Beldman bracht laatstgenoemde in schietpositie en vanaf 20 me ter kogelde hij de bal in de bo venhoek (1-2). Twee minuten later zag de zelfde speler zijn schot net over de lat verdwijnen. Nu bleek er toch wel enige onrust in het Vriezenveense spel. De defensie van DOS bleek niet het sterkste deel van de ploeg, maar on danks een tweetal wissels (Jo- han Stam voor Kolkman en Hofman voor Ros) zagen de Hol tenaren geen kans om de gelijk maker te scoren. Ook een al- les-of niets offensief in de laatste minuten mocht niet baten. Resumerend kan gesteld wor den: een, in totaliteit gezien, verdiende nederlaag voor een bijzonder hardwerkend Blauw Wit, dat het publiek ten volle heeft laten genieten. Blauw Wit op bezoek bij SC „Oldenzaal" Zaterdag a.s. treed Blauw Wit 1 aan tegen Oldenzaal 1. De Twentenaren zijn dit jaar voor het eerst in de le klasse, na een goed begin hebben ze wat pun ten laten liggen, maar hun 1-4 overwinning van afgelopen zater dag tegen Rietvogels toont wel aan dat ze niet onderschat mo gen worden. Het vertrek is om half twee van Meermanskamp. Ook zaterdag zal trainer Schol ten nog niet kunnen beschikken over Harbers en Stam, maar naar verwachting zal Albert Kolkman wel weer beschikbaar zijn. Senioren: Oldenzaal 1-Blauw Wit I, 2.30 uur, v. 1.00 u. DETO 7- Blauw Wit 2, 12.45 u, v. 11.30 u. DES 6-Blauw Wit 4, 12.45 u, v. II.45 u. Blauw Wit 5-SWN 6, 12.45 u. Blauw Wit 6-Excelsior 10, 12.45 u. Blauw Wit 7-SC Rijssen 6, 12.45 u. SC Daarle 4- Blauw Wit 8, 2.30 u., v. 1.30 u. 8 Junioren: Blauw Wit Al-Ex- celsior A2, 2.30 u. Blauw Wit Bi-Oranje Nassau B 2, 1.00 u. RV Bl-Blauw Wit B2, 2.30 u., v 1.45 u. Haarle B2-Blauw Wit B3, 1.00 u., v. 12.15 u. Vesos Cl- Blauw Wit Cl, 10.00 u., v. 9.15 u. Blauw Wit C2-DES C3, 10.00 u. Pupillen: GFC Dl-Blauw Wit Dl, 10.00 u., v. 9.15 u. Blauw Wit Fl-SWN F2, 11.00 u. Zowel jeugdige motorcrossers als de fietscrossers kunnen in Holten voorlopig weer uit de voeten. Mpt het vaststellen van de gebruiksregels voor een mo torcrossterrein aan de Imhofs- weg en voor een fietscrosster- rein op 't Vletgoor heeft de sporteommissie de weg vrij ge maakt voor beide cotegoriën sportbeoefenaren. Tevens zal het college van B en W worden geadviseerd de nog jonge fiets- crossblub De Holtertrappers een startsubsidie van 500 gulden te geven. Ondanks deze welwillende houding is het zeker niet zo dat Holtens hoop in bange dagen voortaan zonder enige beperking haar lusten kan botvieren. Zo wel voor het terrein aan de Im- hofsweg, waar de motorcros- sjeugd terecht kan, als voor 't Vletgoor waar een plaatsje is in geruimd voor het ongemotori seerde crossgebeuren, gelden strenge gebruiksregels. Zo mag het terrein aan de Imhofsweg slechts in gebruik zijn op woens dag tussen 18.00 uur en 20.00 uur en zaterdags van 14.00 uur tot 17.00 uur en dan nog alleen voor jeugdleden van de MAC De Holterberg. Op die tijdstippen mogen er ook niet meer dan 15 motoren tegelijk in actie komen, die niet meer dan 105 dB geluid mogen voortbrengen. Zowel MAC De Holterberg als FCC De Holtertrappers moeten zelf zor gen voor een deugdelijke afras tering en voor deskundige lei ding en toezicht tijdens wedstrij den of trainingen. Deventer bleek voor Holten een.«eer sterke tegenstander te zijn en ook Ans Kolkman bleek niet opgewassen tegen zoveel geweld. Zij had geen kans, evenals Anita Beldman, die ook het onderspit moest delven! Ook Karin Beldman kon het niet bolwerken en moest vervolgens samen met Anita in het dubbel lijdzaam toezien hoe de nederlaag tot stand kwam. Het lukte allemaal niet om de eer te redden maar wel was men een ervaring rijker! MTC-jongensteam 7-3 In deze ontmoeting wist Teunis Rensen tweemaal winst te scoren. Dennis Dalen bracht één partij op zijn naam en Henk Jan Beld man bleef op nul staan. Programma: 25 okt.: Holten 5-WSV 24 okt.: Holten 2-ABS Wijk 16-Holten 4 Holten 3-Olst. 27 okt.: Swifl-Holten 1. Op zondag 16 oktober organi seerde de Vereniging van het aangespannen paard „De Ber- grijders" uit Holten en omstre ken onderlinge samengestelde „men-wedstrijden" op het paar densportterrein aan de Bor- keldsweg. Ondanks het minder fraaie weer werd er op een sportieve manier om de hoogste eer ge streden op de volgende onderde len: 1. Presentatie, 2. dressuur, 3. slalom, 4. Marathon. Pony's: Presentatie: 1. mevr. R. Jans- sen-Bronsvoort, 2. e.e. E. Vene klaas en D. Tuitert, 4. H. Zwa nenberg. Dressuur: 1. E. Tempelman, 2. H. Paalman, 3. mevr. Jans- sen-Bronsvoort, 4. E. Veneklaas. Slalom: 1. H. Paalman, 2. mevr. Janssen-Bronsvoort, 3. E. Vene klaas, 4. E. Tempelman. Marathon: 1. mevr. Jans sen-Bronsvoort, 2. D. Tuitert, 3. E. Tempelman, 4. E. Veneklaas. Paarden Presentatie: 1. e.e. Derk Janssen en B. Veneklaas, 3. H. Berend- sen, Markelo, 4. W. Baltus. Dressuur: 1. e.e. Derk Jansen en B. Veneklaas, 3. W. Baltus, 4. H. Stegink, Loo/Bathmen. Slalom: 1. B. Veneklaas, 2. H. Berendsen, 3. Derk Janssen, 4. W. Baltus. Marathon: 1. e.e. W. Klein Vel- derman, Okkenbroek en H. Vin cent, 3. H. Tempelman, 4. B. Ve neklaas. Einduitslag pony's: 1 en club kampioen mevr. R. Jans sen-Bronsvoort, 2. H. Paalman, 3. E. Tempelman, 4. E. Vene klaas. Paarden: 1. en clubkampioen B. Veneklaas, 2. H. Vincent, 3. H. Be rendsen, 4. W. Baltus. De organi satie van het evenement was door de heren G. Vincent en A. Podt uitstekend verzorgd. Al met al was het een leuke en gezellige dag waarvoor de organisatoren en hel pers hartelijk werden bedankt. KNIPT1P Er komt een nieuwe Teleac-cursus 'Fotogra feren en filmen' op de beeldbuis. Die cursus start op 6 februari 1983. Zaterdag 22 oktober zal op het terrein van familie van Dijk te Holten de jaarlijkse dr. Kloos Abrahamwedstrijd worden ge houden. Deze samengestelde wedstrijd (dressuur, cross coun try, springen) is uitsluitend toe gankelijk voor ruiters en amazo nes, die Abraham hebben gezien (dus 50 jaar en ouder zijn). De heer H. Kloos, de initiatief nemer stelt de wisselprijs, een fraai bronzen paard op marme ren voet, ter beschikking. Deze wedstrijd is uniek in Nederland, zowel door de leeftijd van de deelnemers als door de speciale voorwaarde, dat degene, die wint in principe de wedstrijd van het volgende jaar moet or ganiseren. Dit heeft dus als ef fect, dat het evenement door heel Nederland zwerft, want de deelnemers komen uit alle hoe ken van het land. Het is nu de 15e achtereenvolgende keer, dat de wedstrijd gehouden wordt, dus het bestaansrecht is wel be wezen. Het zou beschouwd kun nen worden als het officieuze Veteranenkampioenschap samen gesteld. Vorig jaar heeft Theo van Dijk met Ukkie de trofee veroverd (evenals in 1981, maar toen met Punette), dus alle veteranen kunnen zich dit jaar opnieuw naar Holten in herfsttooi bege ven, waar hen een fraaie cross wacht. De cross country, het meest spectaculaire deel, begint om 2 uur. Blauw Wit'66 D2-Eversberg Dl In de return van de vorige week heeft Blauw Wit zich keu rig hersteld, werd het vorige week in een matige wedstrijd 1- 1, nu werd de medekoploper met een 2-1 nederlaag naar huis gestuurd. Al in de eerste minu ten wist Remon Jager een fout van de Eversberg defensie af te straffen. Hierna kregen de Blauwwitters nog enkele goede kansen maar de afronding liet te wensen over, ook Eversberg kreeg enkele kleine kansen maar de verdediging klopte uitste kend. Na de pauze speelde Eversberg met de wind in de rug, wat de Blauw Wit defensie nogal eens in problemen bracht, door het voordeel van de wind kwam Eversberg op gelijke hoogte. Hierna pakte Blauw Wit de zaken beter aan en Evers berg moest terug. Vlak voor tijd moest de Eversberg doelman uitlopen om Remon van scoren af te houden, door de bal tegen een medespeler aan te schieten kwam de bal nogal gelukkig bij Remon terecht, en dit buiten kansje liet hij niet onbenut 2-1. S.D.O.L. E2-Blauw Wit'66 El Ook Blauw Wit El moest een return afwerken tegen S.D.O.L. Vorige week werd met 8-0 ge wonnen, El maakte er een her haling van. In de beginfase van deze competitie wedstrijd voor zeventallen toonden beide elftal len inspiraties om de twee pun ten te pakken. Toch was het Blauw Wit dat de kans benutte en met een 2-0 stand ging rus ten. Door prima verdedigend werk van Coen en Roman kwa men de Luttenbergers er niet aan te pas. Door veel inzet te tonen kon Blauw Wit nogmaals scoren. Een verdiende overwin ning met veel inzet behaald, ga zo door! Blauw Wit Fl-S.O.S. F1 Ondanks het feit dat de tegen stander veel beter ingespeeld was wisten de Blauw Witters de schade nog meer te beperken dan vorige week. Terwijl in aan vallend opzicht ook een op gaande lijn zit. Er werdén twee treffers voor Blauw Wit geno teerd. De tegenstander wist zes maal te scoren. Iedereen ook de allerkleinsten hebben goed hun best gedaan. PROGRAMMA G.F.C. Dl-Blauw Wit Dl 10.00 u., v. 9.00 u„ Blauw Wit El- SWN 4 10.00 u., Blauw Wit Fl- SWN 2 11.00 u., Blauw Wit D2 is vrij. Als alles naar wens verloopt zal op initiatief van de sport eommissie binnenkort een ge sprek plaatsvinden tussen verte genwoordigers van de SV Holten en PV De Bergvliegers met als onderwerp huisvesting van de postduivenvereniging op Meer manskamp in het volgend jaar overbodige clubgebouw van vv Blauw Wit. Blauw Wit heeft in De Bergvliegers een eventuele koper voor haar clubhuis, maar of dit gebouw op het stukje grond op Meermansk'amp kan blijven staan is een zaak van de gemeente. Om daarover een af gewogen oordeel te kunnen vel len heeft het college van B en W de sporteommissie gevraagd advies te geven. Die heeft op haar beurt SV Holten (volgend jaar hoofdgebmiker van Meer manskamp) om een mening ge vraagd. Het bestuur van de SV Holten antwoordde in eerste in stantie „bezwaren te hebben". Na navraag bleek SV Holten plannen voor een handbalveld op de plek van het clubhuis te hebben, maar in de brief aan de sporteommissie werd ook over „een alternatief, dat verkoop van het clubgebouw aan de Bergvliegers niet uitsluit" ge sproken. Pas wanneer er duide lijkheid over dat alternatief be staat zal het dagelijks bestuur van de sporteommissie met de betrokkenen gaan praten.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 13