Mensen bedankt! Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit HOLTEN/ZWOLLE EEN SPECTACULAIR DUEL Posters ten bate teamMuller/v.d. Bijl Programma Sporthal Uitslagen Mintonette HOLTENS NIEUWSBLAD „De Rietvoorn" Holten-Markelo DONDERDAG 20 OKTOBER 1983 In een wedstrijd waarin bij vla gen uitstekend voetbal werd ge speeld door beide partijen heb ben Holten en Zwolle de pun ten gedeeld. Hoewel de pupillen van Jan Veenstra in het alge meen het net iets betere spel demonstreerden, moesten ze in blessuretijd de volle winst uit handen geven. Het publiek was deze middag de grote overwin naar, het kreeg alles wat voet bal zo aantrekkelijk maakt. De Zwollenaren namen onmid dellijk het initiatief en voordat de roodzwarten zich realiseerden dat de wedstrijd was begonnen stond het reeds 0-1, doordat de volkomen vrijstaande Masseus binnen een minuut kon scoren. Holten was deze tegenslag ech ter snel te boven. Eerst dwong men de gasten een viertal cor ners af en in de 4e minuut was het raak toen Johan Huzen fraai de bal teruglegde op Evert Dale mans, die geen fout maakte en 1-1 aantekende. Spectaculairder begin was nauwelijks denkbaar. Dezelfde speler kreeg na 20 mi nuten nog een uitstekende mo gelijkheid, doch zijn schot ver dween via de vuisten van de keeper over de lat. Holten bleef met uistekende aanvallen het doel van de gasten belagen, doch men slaagde er niet meer in voor de pauze te scoren, al was Herman Deyk er één keer vlak bij. Vijf minuten na de pauze was het echter raak, toen een pass van René Bannink Evert Dalemans bereikte. Deze bracht de stand op 2-1. Te egoïstisch spel van Evert na twintig minuten spelen leverde niet meer op dan een schot in het zijnet. De aanvallen van de Zwollenaren eisten echter alle concentratie van de roodzwarte verdediging. Vooral wanneer de duels in de lucht plaats vonden waren de Zwollenaren sterker. Dat bleek na een half uur spe len, toen een hoge voorzet van links het hoofd bereikte van Ter Steege an deze de stand weer op 2-2 bracht. Nog was de wed- strijd echter niet beslist. Toen Evert Dalemans na 35 minuten spelen zijn directe tegenstander uitspeelde en een voorzet losliet, was het de uitblinkende Jan van Mullum, die met een juweel van een kopbal 3-2 aantekende. De blessuretijd werd de rood zwarten echter noodlottig en we derom was het een voorzet van links, die het hoofd bereikte van Masseus. Zo werd het enkele se conden voor het laatste fluitsig naal toch nog gelijk. Het bete kende duidelijk een verliespunt voor Holten. Het spel van de roodzwarten doet echter het bes te verwachten voor de komende wedstrijden. Z.A.C. - HOLTEN. Zondag a.s. speelt Holten de al tijd moeilijke uitwedstrijd tegen Z.A.C. in Zwolle. De gastheren hebben evenveel verliespunten als de pupillen van Jan Veen stra. Met steun van het publiek moeten de roodzwarten echter in staat geacht worden om mini maal één punt uit de provincie hoofdstad mee te nemen naar het Sallandse land. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Een winderige zondag waar de Holtenaren duidelijk problemen mee bleken te hebben. Slechts 1 winstpartij van de 11 gespeelde duels is wel erg weinig. Holten 2-MW 2 1-0. Speelde Holten vorige week al een goede wedstrijd, zondagmorgen ging het zo mogelijk nog beter. Nie mand minder dan koploper MW sneuvelde op Meermans kamp als een peleton soldaten die vochten tot de laatste snik. Enter 4-Holten 3 1-1. Holten heeft een belangrijk puntje laten liggen in Enter. Tegen de ploeg met die naam werd wel een voorsprong genomen, maar ver der dan een puntendeling kwa men de elf van Jan Schuchard niet. RV 2-Holten 5 1-1. Na de slechte resultaten van de laatste weken Haarle A2 - Blauw Wit Al Blauw Wit Al behaalde in een matige wedstrijd een verdiende overwinning op 't zwakke Haarle A2 dat nog geen punt behaald heeft. Toch stond Blauw Wit na een kwartier met 1-0 achter, toen de bal door de straffe wind snelheid kreeg en de snelle Haarle spits hiervan profiteerde. Doch na 5 minuten stond het alweer gelijk, Rob Stam brak door over rechts en schoot via de handen van de keeper raak. Na de pauze met de wind in de rug was het éénrichtingsverkeer op het Haarle doel. Henk Stam scoorde uit een mooie aanval 1- 2. Een minuut later was het al 1-3 toen Rob Stam van afstand scoorde. Blauw Wit bleef door gaan maar schoten gingen over of naast. Na een half uur scoor de Rob Stam zijn derde treffer opnieuw van afstand. Een vrije trap was'de inleiding tot het 5e doelpunt, het schot van John Landeweerd werd gekeerd, maar in de rebound was het wel raak. Kort voor tijd werd het mooiste doelpunt van de wedstrijd ge maakt. Uit een voorzet van John kopte Thijs schitterend in 1-6. Zaterdag komt het ongeslagen Exelsior A2 op bezoek een jaar lijks terugkerende tegenstander waar het altijd moeilijk tegen is, met veel inzet en saamhorigheid is er echter best een goed resul taat tegen te behalen! Blauw Wit BI - Dos '37 BI In de uitwedstrijd tegen Dos heeft Blauw Wit de beide pun ten in Vriezenveen gelaten. In deze van Blauw Wit zijde slecht gespeelde wedstrijd, stond men al na 2 minuten achter door een eigen doelpunt. Door slecht uit verdedigen werd het voor rust hog 2-0. Na de pauze werd het zelfs 3-0. Een verdere afgang bleef Blauw Wit echter be spaard. De muziek van Lost Vast op de terugweg (ook N.C.R.V.) was van superieure kwaliteit vergeleken met het vertoonde spel. Dit kan veel be ter jongens en doen hè. Blauw Wit B2 - S.V.Z.W. B2 Een verdiende overwinning-voor de jongens uit Wierden. Met de straffe wind tegen kwamen de Blauwwitters er niet aan. De rust ging in met een 0-2 achter stand. Met de wind in de rug dachten ze het even te maken, maar de doelpunten die er wel te zien waren moest de Blauw Wit keeper toestaan terwijl de voorwaartsen er niet in slaagden te scoren. Volgende week meer inzet en wie weet een beter re sultaat? Blauw Wit B3 Enter B2 In een goed gespeelde wedstrijd is Blauw Wit er opnieuw in ge slaagd beide puntjes thuis te houden. In de eerste helft een sterk aanvallend Blauw Wit wat resulteerde in een doelpunt van Jaap. Ook na dit doelpunt bleef B3 voetballen, dit resulteerde opnieuw in een doelpunt van Jaap. Rust 2-0. In de tweede helft kwam Enter terug met de wind in de rug tot 2-1. Hierna werd B3 met de rug tegen de muur gezet, maar de keeper stond steeds op de goede plaats. Bij een goede counter van Blauw Wit schoot Wemer kei hard in maar de keeper pa reerde het daverende schot tot voor Jaaps voeten die geen par don kende 3-1, keurig gedaan jongens zo doorgaan. S.D.O.L. C2 Blauw Wit C2 Vol goede moed begonnen aan deze wedstrijd en van meet af aan een aanvallend Blauw Wit. Toch was het SDOL dat hetr eerst op voorsprong kwam, door een misser van de Blauw Wit keeper. Blauw Wit kwam echter snel naast de Luttenbergers door John. Rust 1-1. Na de thee nam SDOL opnieuw een voor sprong, waarna Blauw Wit alle zeilen moest bijzetten om niet te verliezen. Gastspeler Wim wist de stand weer in evenwicht te brengen na keurig aangeven van André. Door in de verdedi ging te klungelen liep SDOL op nieuw uit, maar in de allerlaat ste minuut wist John de stand opnieuw gelijk te trekken. Een verdiend eindresultaat. eindelijk een beter bericht van het vijfde elftal. Gelijkspelen in Rijssen tegen RV 2 betekent ze ker een morele overwinning en een stimulans voor de komende weken. Holten 6-De Zweef 5 0-1. Holten bood de Nijverdallers flink te genstand. De 0-1 nederlaag mag zeker niet als een slecht resul taat beschouwd worden, daar voor was de kwaliteit van deze ontmoeting te hoog. Holten 7-MW 7 1-1. Het derde gelijkspel van dit weekend werd door een fanatiek aanvallend Holten als een karige afspiege ling van de wedstrijd be schouwd. Erik Stukker zorgde voor-de Hol ter treffer, maar Re né Schoemaker had alle kans om de volle winst na een unieke mogelijkheid in Holten te hou den. OHaarle 6-Holten 8 2-1. Dé wedstrijd van de gemiste kan sen. Haarle kreeg slechts 2 doel- rijpe kansen en benutte deze, Holten kreeg er handenvol en scoorde slechts 1 maal, dus te weinig, dus verlies, zo simpel is voetbal! Luctor 9-Holten 9 3-0. Al in de eerste minuten kreeg het ne gende een tegenslag. Een verre trap stuitte net voor de keeper, die het antwoord schuldig moest blijven. Deze vroege achterstand bracht de ploeg uit haar even wicht en Luctor liep uit tot een ruime zege in deze sportief ge speelde wedstrijd. Holten 1 O-Omhoog 4 0-5. Hilari teit voldoende tijdens deze 90 minuten voetbal. Tranen na af loop t.g.v. de nederlaag, bij een ploeg die lauw kans had tegen een veel beter Omhoog. Holten 11-PH 15 4-11. Een wel zeer merkwaardige eindstand voor voetbalbegrippen. Inmid dels heeft dit elftal al 33 tegen treffers moeten toestaan. De ge volgen laten zich raden: de rode lantaarn werpt haar schijnselen over de ploeg. Almelo 9-Holten 12 3-0. Op nieuw moest dit elftal voor dag en dauw uit de veren. In Almelo moest na later bleek tegen 12 tegenstanders worden opgetornd en aangezien ze al moeite heb ben met elf man is de zesde ne derlaag te verklaren. De arbiter bakte cf weinig van en drukte teveel een stempel op de wed strijd. Zaterdag 15 oktober overhan digden de gebr. van Bruggen de eerste posters van het zijspan- team Muller/v.d. Bijl, aan Au gust Muller. Het is de bedoeling dat zo'n 5000 posters de ko mende weken op tal van ver kooppunten in Holten voor 2,50 gulden verkocht gaan worden. De opbrengsten zuilen door het team besteed worden aan onder andere verbetering van de werkplaats. Financiële mede werking bij de vervaardiging van de posters werd verleend door de Gebr. van Bruggen. Fo tomateriaal werd verzorgd door Henk Mulder. Verkooppunten zijn: van Bruggen, Henk Mul der, Rabobank, Jan Stam, v.d. Maat, café Maats en café de Preuter. Zondag 16 oktober hield de Hsv. „De Rietvoorn" haar laat ste viswedstrijd van het seizoen, welke meetelde voor het totaal kampioenschap. Plaats van han deling het Twentekanaal te Eef- de. De weersomstandigheden waren slecht, doch de vangst goed. Aantal deelnemers 25 to taal gevangen 22,5 meter. Uitslag: 1. A. Ulfman 2.96 mtr. 2. H. Achterkamp 2.73 mtr. 3. A. Lichtenberg 2.31 mtr. 4. B. Groot Obbink 1.44 mtr. 5. H. Middendorp 1.24 mtr. 6. A. Drie zes 1.23 mtr. 7. J. ten Zijthof 1.21 mtr. 8. G. Jansen (J) 1.04 mtr. 9. G. Slotman 1.02 mtr. 10. B. Foks 0.94 mtr. Uitslag gehouden in het IJssel- meer op 7 okt.: 1. A. Ulfman 4.30 mtr. 2. G. Jansen (J) 3.72 mtr. 3. H. Achterkamp 3.71 mtr. 4. W. Nijenhuis 3.25 mtr. 5. H. Kettelarij 2.96 mtr. 6. W. Pinkert 2.42 mtr. 7. H. Kers 2.32 mtr. 8. B. Foks 2.01 mtr. 9. G. Slotman 1.80 mtr. 10. J. ten Zijthof 1.77 mtr. Aantal deelnemers 17. To taal gevangen vis 35 meter. Het plan is om deze winter el ke eerste zondag van de maand een wedstrijd te houden in het Twentekanaal te Eefde. Vertrek om 7.00 uur van de Smidsbelt. Wedstrijd van 8.00 tot 11.00 uur. Eerste wedstrijd op zondag 6 november. Verder wordt er een vergade ring gehouden betreffende de wedstrijden voor volgend jaar op maandag 21 november om 8 uur bij hotel Vosman te Holten. De totaalstand over het hele wedstrijdseizoen wordt vol gende week gepubliceerd. voor de week van 22 oktober tot en met 28 oktober 1983 Zaterdag: 10.00-16.00 uur: N.H.V. 16.00-17.00 uur s.v. Holten, afd. handbal. 19.00-20.00 uur: T. Tijs 20.00-21.00 uur: M. J. Lammer- tink. Zondag: 10.00-17.00 uur: Maandag: 08.10-15.30 uur: schap. 18.00-23.30 uur: Holten. Dinsdag: 08-10-15.30 uur: schap. 16.00-22.30 uur: 22.30-23.30 uur: Instruktielokaal: s.v. Holten, afd. Woensdag: 08.10-15.30 uur: schap. N.H.V. scholengemeen- badmintonclub scholengemeen- Mintonette. Blauw-Wit. 19.00-21.00 uur: schaken. scholengemeen- Nog steeds een beetje beduusd kijkt Nederlands Kampioen zijs- pancross en plaatsgenoot August Muller terug op de vele festivi teiten die hem te beurt vielen! Zijn bakkenst, Cor v.d. Bijl, dacht nog even dat men alleen in het zuiden van feesten wist, maar deze illusie werd hem al snel ontnomen. De warme ontvangst door B. en W. en Holtenaren op het ge meentehuis plus de vele gelukstelegrammen en kado's deden het koppel Muller/v.d. Bijl versteld staan. Vandaar hun woorden „Mensen bedankt". Voorlopig kunnen zij het eventjes rustig aan doen, in verband met de winterstop tot maart 1984. „We zullen daarna zeker op nieuw proberen om beslag te leggen op de Nationale titel, plus een toonaangevende klassering op wereldniveau, aan onze suppor ters zal het zeker niet liggen". 17.30-18.30 uur: Wegenwacht Markelo. 18.30-23.00 uur: Badmintonclub Holten. Donderdag: 08-10-16.30 uur: scholengemeen schap. 16.30-22.00 uur: s.v. Holten, afd. handbal. 22.00-23.00 uur: K.N.V.B. 23.00-24.00 uur: s.v. Holten, All Stars. Vrijdag: 08.10-15.30 uur: scholengemeen schap. 18.30-23.00 uur: Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnsza ken, tel. 16 66 toestel 25) en in dien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Blauw Wit 4-Hulsense Boys 4 Blauw Wit 4 dat koploper Huls. Boys 4 op bezoek had kon de koppositie de gasten geen moment bedreigen. In de le helft ging de strijd nog vrij gelijk op. Na plm. een kwartier kwam Hulsen uit een strafschop op 1-0. B'wit bleef hierna aandringen doch wist he laas de goede kansen niet te be nutten. Henk Westerik bracht voor rust de stand op 1-1 door een vrije trap van pm. 20 meter onhoudbaar in te knallen. Na de thee probeerde B'Wit Hulsen onder druk te zetten maar het waren de gasten die met snelle uitvallen en meer routine op een 3-1 voorsprong kwamen waarbij ze vrouwe For- tuna wel op hun hand hadden. De thuisclub deed er nog van alles aan om de achterstand weg te werken maar die liep stuk op stugge verdediging van Hulsen. Na vijf wedstrijden on geslagen de eerste nederlaag voor 't vierde. Voorlopig ook de laatste? laatste? Wit 2-Voorwaartts 5 Het tweede dat uit de laatste 3 wedstrijden wedstrijden enkel punt „peurde" had er echt zin om de volle winst thuis te hou den. Leider Gé Visser had z'n jongens in de kleedkamer nog even „toegesproken en gewezen op ieders plicht: te strijden voor het beste resultaat. En dat ge beurde! Blauw Wit speelde goed en pittig en kwam met een prachtige treffer van Johan op 1-0. De vreugde was echter van korte duur want de gasten kwa men met een mazzelgoaltje langszij (1-1) Blauw Wit bleef hierna sterk aanvallen en kwam met een mooi doelpunt van Henk op 2-1. Er kwamen toen 3 kansen om de zege veilig te stellen maar helaas bleven die onbenut. Na plm. 10 minuten kwam Voorwaarts op 2-2 en vanaf dat moment rommelde het geducht in de B-Wit gelede ren en het bleef 2-2. 't Moet ge zegd Blauw Wit had met scho ten tegen paal en lat wel pech. pech. 2-Blauw Wit 6 In deze zware wedstrijd speel de B'Wit met 4 middenvelders en dit met de bedoeling om on rust te stichten in de vogels de fensie. Dit lukte aardig en er kwamen kansen die helaas on benut bleven. Ook Markvogels kreeg goede mogelijkheden op succes maar ook voor de vogels was het blijkbaar te moeilijk om raak te schieten. (Rust 0-0). Na de thee eenzelfde spelbeeld. Blauw Wit spelend op wils kracht en de thuisclub op tech niek. Twintig minuten spelen had B'Wit nodig om de score te openen maar de vreugde hier over was van korte duur vrij snel hierna kwamen de vogels langzij. B'Wit ging hierna panie kerig spelen en met nog vijf mi nuten te gaan sloeg het onheil toe (2-1). De vogels bleven hier na voor het doel(nest) fladderen en schrokken een minuut voor tijd toen Sjef Wiggers met een verwoestend schot de degelijk heid van de rechterpaal testte, 't Bleef 2-1. Huls. Boys 5-Blauw Wit 5 Wil 5-Blauw Wit 5 Wil Blauw Wit in de bovenste regionen blijven meestrijden dan zou er gewonnen moeten wor den. Het spel golfde op en neer, waarbij gevaarlijke momenten voor beide doelen ontstonden. Het was Blauw Wit dat in de 25e minuut de score opende door Bertus Rietberg, de links buiten met het rechterbeen (0- 1). Na de thee probeerde Huls- .Boys de gelijkmaker te forceren maar De Blauw Wit verdediging onder leiding van Jan Lohuis hield het hoofd koel en gaf geen kansen weg. Door de aanval lende aktiviteiten van de Hulse naren kregen de Blauw Wit aan vallers zoveel ruimte dat een Blauw Wit doelpunt onvermijde lijk werd! Dit doelpunt kwam dan ook toen Renger Veldhuis na een solo over de rechtervleu gel, maatbediende op maatbe- diende 0-2. Dit was de door braak, Blauw Wit dicteerde nu de wedstrijd en Harry bracht de eindstand op 0-3. Blauw Wit 8-VESOS 7 Wederom een goede wedstrijd van het „achtste" onder de uit stekende leiding van Herman Schutte. Allereerst een opmer king over keeper Henk Aanstoot die blijkbaar na vijf minuten spelen pas gaten had dat de wedstrijd al begonnen was, maar af begonnen was, maar toen was het kwaad al geschied en had hij twee keer de bal uit het net gehaald. Men stond met 0-2 ach ter. Na twintig minuten spelen wist Ben Gerards tegen te sco ren, 1-2. Nog „Niets" de rust ging „Niets" er twee keer „niets" tus senuit. Eerst na een uitstekende voorzet van Henk Brinks en de tweede maal na goed aangeven van Ben, hij ronde deze twee kansen uitstekend af en tekende voor een 3-2 ruststand. Mintonette 1-Devoko 2 (dames) 3-1 Na een lange warming-up van ruim 40 minuten begonnen we aan de wedstrijd. Het begin was erg goed en gauw kwamen we voor te staan met 10-2. Na goe de tijden komen slechte tijden en die waren nu in aantocht. Devoko kwam steeds dichterbij en we raakten behoorlijk van de kook. Een achterstand van 14- 13 hadden we nu. Niets lukte ei genlijk meer, maar door het ge schreeuw van Frans deden we wat we konden en wonnen we de set toch noch met 16-14. We kregen mee voor de tweede set dat we ons eigen spelletje moes ten spelen en de tegenstander niet zo ver moeten laten komen. We kunnen het best wel... Nou en toen begon de tweede set. De ene keer liep het als een spoortrein en de andere keer kon je wel ophouden met volley ballen. In deze set was de span ning te snijden: we gingen gelijk op. Voor ons liep het allemaal niet zo als het moest en verlo ren we de set met 13-15. We wilden eigenlijk toch wel de vol le winst hebben, dus moesten we aan bak. Al gauw kwam Jannie verkeerd neer en moest ze met haar enkel onder de kou de kraan. Ook kwam er bij de tegenpartij één verkeerd neer en moest ook zij met haar enkel onder de kraan. Maar hopen dat alles goed afloopt. In de derde set hadden we weer ups en downs maar toch liep alles een beetje beter en wonnen we de set met 15-9. Nu kwam de vier de set.Als we de volle winst wilden hebben moesten we deze set ook winnen. Deze set liep toch beter (noch geen 100%) en konden we ons een beetje los maken van de tegenpartij. Deze set wonnen we ook met 15-8 en hadden we de volle winst toch nog. Morgen moeten we tegen Set-Up om 21.15 uur in Holten en hopen dat we ons spel wel op 100% kunnen brengen. Mintonette 1-Krekkers 2 (he ren): 2-2 Met een nieuw team werd de competitie nog wat onwennig maar wel veelbelovend ingezet. Krekkers, waarvan verleden jaar nog tweemaal van werd verloren, balanceerde op het randje van de afgrond. Helaas bleven ze net overeind. Met Al- brecht nog met asfalt aan de schoenen en Harry met de con- fettie nog in de haren werd de eerste set voorspoedig ingezet. Helaas werd toen nog een grote voorsprong uit handen gegeven, via 12-8 naar 12-15. Raar en naar, maar wel waar. Niet ge treurd, we kunnen ze wel aan, werd er gezegd. Bovendien spe len we nu eindelijk 4 sets, waardoor de overwinning toch nog in zicht bleef. In de tweede set werd de overwinning eigen lijk best wel makkelijk be haald. En ook de derde set liep het weer eens ouderwets. Arjan begon zich op zijn gemak te voelen en de ballen vlogen Krekkers om de oren. En hoe wel Paul zich in hogere luchten bevond, lieten de 3 overige spelverdelers zich niet onbe tuigd. All-rounder als dit jaar zijn we nog niet geweest, zodat een plaats bij de eerste 10 ze ker tot de mogelijkheden kan behoren. Maar goed, de vierde set werd dan toch weer ons Waterlootje, omdat de te snel en te groot opgelopen achter stand niet meer was in te ha len. Jammer, raar en naar, maar wel waar. Morgen een zware uitwedstrijd uit Almelo. Dan zien we waar we aan toe zijn. We doen in ieder geval ons best. JAMS In de tweede helft wist Vesos al snel de gelijkmaker te scoren, 3^-3. De na rust ongevallen Nico Beldman bewees wederom zijn waarde als goalgetter. Eerst scoorde hij 4-3. En om aan de onrust in het achtste (kankeren op elkaar) een einde te maken scoorde hij nog twee maal, en bepaalde de eindstand op 6-3. Het achtste toonde wederom ka rakter, want als men na 5 minu ten spelen al met 2-0 achter komt en dit weet om te buigen in een 6-3 toont dan heeft en toont men karakter. Misschien had men iets van het Neder lands elftal geleerd afgelopen week. En indien Henk Brinks iets meer geluk had gehad was er wellicht een hogere score uit de bus gekomen. Als men zo blijft spelen is er een kans op een plaats in de middenmoot.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11