Holten gelijk tegen Raalte winkelen in'ipran ft Mawsffftjj® Resultaten sv Hoiten oktober- aanbiedingen MOTTO PUNTDRAAD Gezelligheidstoernooi B.C.H. geslaagd gebeuren Basketball doet oproep! WEEKAANBIEDING Min 20% KORTING Deze week in 't Klavertje SPAGHETTISCHIJF VLEESKROKET 1 QQ BEREKLAUW IN SAUS 250 Herstpijlenrit Programma .Holten' Nog enkele rollen fa. h.stokkers halben t.m. 27-10-'83 PLASTIC REGENJASSEN RACE-SCHOENEN RACE-TRUIEN Min 20% KORTING JAN 5TOM(r^) g cafetaria DONDERDAG 20 OKTOBER 1983 HOt-TENS NIEUWSBLAD In de eerste competitiewedstrijd van de zaalcompetitie is Hol ten in de uitwedstrijd tegen Raalte niet verder gekomen dan een 12-12 gelijk spel. Holten begon goed en stond al vlot door 2 treffers van Rudi v.d. Voet op 2-0. Holten behield deze voorsprong tot vlak voor rust. Raalte kreeg vooral kansen over de hoeken en maakte daar, ondanks goed keeperswerk van Herman Stukker, verschillende keren succesvol gebruik van. Na de ruststand van 7-7 bleven de beide partijen gelijk opgaan waarbij Holten steeds een voorsprong van 1 doelpunt wist vast te houden. Vlak voor tijd echter zag Raalte kans de gelijkmaker te scoren. Een ietwat teleurstellende puntendeling, maar zondag thuis tegen Zwolle, kan Holten op het vertoonde spel in Raalte voortbouwen. Doelpunten: Jan de Wit 3, Rudi v.d. Voet, Nico Vorst, John Lamping, Frans v. Gennep 2; Johan Plantinga 1. De dames junioren vertrokken vergeefs naar Voorwaarts in Twello. Door afwezigheid van de scheidsrechter kon de wedstrijd niet doorgaan. Om de tijd nut tig te besteden werd onofficieel een oefenpartijtje gespeeld dat door Holten met 9-7 werd ge wonnen. Jeugd: Slechts een deel van de jeugd moest het handbalveld dit week einde betreden. De pupillen moesten met enkele invalsters tegen Heeten spelen. Ondanks verdienstelijk tegenspel werd een duidelijke 11-3 nederlaag ge leden. BI speelde thuis tegen Lettele. De gasten die enkele speelsters met een goed af standsschot hadden, wonnen met 9-6. B2 speelde thuis tegen Kwiek een prima partij handbal. Zowel aanvallend als verdedigend werd oplettend gespeeld. B2 kwam daardoor volkomen verdiend aan de ruime 11-3 winst. De jongens B speelden ook thuis tegen Zwolle. 'De Holtense jongens die Holten Dl-G.F.C. Dl. Holten toonde aan, dat zij niet voor niets de ranglijst aanvoert Met een ruime en dik verdiende 8-0 zege werd G.F.C. uit Goor aan de zegekar gebonden. Hol ten begon zeer voortvarend. De eerst beste aanval leverde direct al een doelpunt op. Nog geen minuut later werd het al 2-0. Binnen vijf minuten stond het al 3-0 voor Holten. Door een strafschop werd de rust inge gaan met een 4-0 voorsprong. Na de rust had Holten de zaak goed onder controle en bouwde de score op tot maar liefst 8-0. Een prachtig doelpunt werd er gescoord door de linksbuiten die de keeper met een boogbal pas seerde. Holten El-Excelsior El Holten speelde thuis tegen Ex celsior een ongelukkige wed strijd. Ondanks de voorsprong van Holten werd het toch nog een 1-4 nederlaag. Holten was in de eerste helft de betere ploeg. De tweede helft was een gelijk opgaande wedstrijd alleen Excel sior benutte de geboden kansen beter dan Holten. Door afstands schoten en een eigen doelpunt wist Excelsior beide punten mee naar huis te nemen. Toch nog een pluim voor de goede inzet van de Holtense jongens! Holten F2-Enter F2 In het begin van de wedstrijd leek het erop dat Holten op En ter een grote overwinning zou behalen, maar Holten kon het grote veldoverwicht dat ze had den niet in doelpunten omzet ten. Werd het eerst 1-0 voor Holten, toch kwam Enter via een corner nog voor de rust op gelijke hoogte 1-1. In het begin van de tweede helft kwam zelfs Enter geheel tegen de verhou ding in, via een counter op 1-2 voor. Hierna is Enter ook niet meer op de Holtense helft ge weest. Met groot offensief drukte Holten op het doel van Enter, wat pas drie minuten voor het einde in de verdiende gelijkma ker resulteerde, 2-2. Nijverdal Fl-Holten F1 De uitwedstrijd tegen Nijverdal werd omgezet in een overwin ning. Door de goede inzet werd Nijverdal onder druk gezet. Daar de achterhoede niet hun sterk ste punt was, werd er door Hol ten 6 maal gescoord. Dit bete kent een goede start van de tweede helft van de competitie. Omhoog F2-Holten F3 In een goede eerste helft waren beide partijen zeer aan elkaar gewaagd. Na de thee deden de Wierdenaren hun club eer aan en scoorden 1-0. De 2-0 stand en tevens de eindstand kwam via een schot binnen kant paal. Een kleine maar ongelukkige neder laag. Volgende week liggen de kansen beter, want dan moet er aangetreden worden tegen Haar- le. En hopelijk is medeleider ten Wolthuis weer terug van de bootreis, tenminste als het schip maar niet gezonken is. De jon gens hopen van niet. niet volledig konden aantreden speelden toch sterk genoeg om de winst met 4-2 in Holten te houden. Zondag 9 oktober werd weer de jaarlijkse Herfstpijlenrit ver reden van manege Snorrewind. De weersvoorspellingen waren slecht, maar in praktijk viel dit mee. Het bleef droog en dat was het voornaamste. Er waren 31 inschrijvingen en de uitslag was als volgt: eerste Henk Wolbers, tweede Hank Lammers, derde Ribus Bronsvoort, vierde Johan Bronsvoort, vijfde Ronald Elias, zesde Leyen Kraayenzang en ze vende Jan Holl. Zondag 30 oktober wordt weer de najaarscross verreden en wel op het terrein achter het Wegen wachtstation. De cross begint om 13.00 uur. Programma: za. 22-10: Al uit tegen LHC-Vil- steren in Ommen om 11.30. Ver trek 10.15. BI en B2 zijn vrij JB 1 vrij Cl thuis tegen Broekland om 11.30. Zo. 23-10: Dames J thuis tegen L.H.C. om 11.45 Dames S thuis tegen Lettele om 14.50 Heren S thuis tegen Zwolle om 13.45 Standen: Naast het gelijke spel van Holten tegen Zwolle, won D.S.C. verrassend van Voor waarts (12-8) en verloor Zwolle van Achilles met 21-15. Holten speelt zondag a.s. tegen Zwolle; geen gemakkelijke tegenstander, maar een interessante wedstrijd met winstkansen is zeker te verwachten. De Tukkers Al-Holten Al Holten begon met de wind in de rug en ging direct in de aanval, en na 2 min. kreeg Jo han al een goeie kans, maar hij miste. 5 minuten later kwam Jan W. op rechts vrij en uit zijn voorzet scoorde Johan, 0-1. De Tukkers gingen toen flink in de aanval, maar Tom stond steeds op de goede plaats. In de 27e min. werd de bal goed doorgekopt uit een hoek schop en kon Jan scoren, 0-2. 1 minuut later stond, bij een aan val van de gastheren, de hele Holtense verdediging te dromen en meteen was het 1-2. 5 min. voor rust was er weer een aan val van Holten, en toen iedereen dacht aan buitenspel, liep Jan goed door en scoorde 1-3. Na rust kreeg Holten de wind tegen. En toen begon bij Holten, naar later zou blijken, de grote ellende. Na 5 minuten was het al raak, toen èèn van de gasthe ren een hard schot losliet en Tom de bal liet glippen, 2-3. Kort hierna raakte Herman ge blesseerd en moest er weer een invaller komen, en de ontzetting hiema verzwakte het midden veld. Jan kreeg nog een kans om te scoren maar hij faalde en daarna was het met Holten ge beurd en in de 35e min. werd het 3-3 met een prachtige kop stoot. De gastheren zetten toen alles op de aanval en 5 minuten voor tijd kwam de genadeslag toen iedereen stond toe te kij ken hoe het 4-3 werd. In de laatste minuten probeerde Hol ten nog wat maar het lukte niet meer zodat de volle winst bij de Tukkers bleef. Excelsior A2-Holten A2 Holten A2 moest aantreden te gen het nog ongeslagen Excel sior. In de eerste helft kwam men al snel op 1-0 achterstand. Holten hield het hoofd koel en Senioren: ZAC 1 1 14.30 u., Rietvogels 2-Holten 2 11.00 u., v. 9.45 u., Holten 3-Heracles 2 10.00 u., Bornerbroek 2-Holten 4 10.00 u„ v. 9.00 u., Holten 5-RKSV 2 10.00 u., SOS 3-Holten 6 10.00 u., Rietvogels 4-Holten 7 11.00 u., Holten 8-Omhoog 5 10.45 u., Holten 9-Almelo 10 10.00 u., RV 3-Holten 10 11.45 u., v. 10.00 u., Enter 9-Holten 11 11.00 u., v. 10.00 u., Holten 12-Omhoog 7 9.00 u., Holten 13 -SOS 6 10.30 u. Junioren: Holten Al-DETO Al 14.30 u., Holten A2-RV Al 14.30 u., SWN Bl-Holten BI 12.45u., v. 11.45 u., Holten B2-RKSV BI 11.15 u., SOS B2-Holten B3 13.00 u., v. 12.00 u., Holten Cl- DETO Cl 14.30 u., Holten C2- Excelsior C5 14.30 u., Excelsior C7-Holten C3 9.45 u., v. 9.00 u. Pupillen: Twenthe Dl-Holten Dl 11.45 u., v. 10.45 u., Holten D2- Nijverdal Dl 10.00 u., De Zweef D3-Holten D3 10.00 u., v. 9.15 U., Enter El-Holten El 10.45 u., v. 10.00 u., Holten E2-De Zweef E2 10.00 u., SOS E2-Holten E3 11.00 u., v. 10.15 u., SOS Fl-Holten F1 11.00 u., v. 10.15 u., Holten F2-Excelsior F2 11.00 u., Haarle F3-Holten F3 11.00 u., v. 10.15 u. Ondanks de herfstvakantie waren er toch een 25-tal personen die de moeite hadden genomen naar de Sporthal te komen, om een gezellig middagje badminton te spelen. Vanwege het niet zo grote aantal kon iedereen vrij veel spelen, voor sommigen was het misschien wel iets te veel, en er is dan ook menig druppeltje eerlijk zweet op de vloer achtergebleven. Er werden uitsluitend dubbels gespeeld, waarbij regelmatig van partner en tegenstander werd gewisseld, terwijl voor zover mogelijk ook nog enigszins rekening werd gehouden met de sterkte van de spelers. Nadat iedereen zo'n beetje 10 wedstrijden van 15 minuten gespeeld had, was de tijd en de beschikbare energie ook wel zo ongeveer op en kon de eindstand opgemaakt worden. Na gedegen rekenwerk en de toepassing van een „speciale" handicapregeling, bleek iedereen uiteindelijk hetzelfde aantal punten te hebben, zodat van win naars of verliezers geen sprake kon zijn. De winnaars waren ei genlijk de deelnemers zelf, die terug konden kijken op een gezel lige, goed besteedde en sportieve middag, met wellicht een iets andere kijk op de badmintonsport dan voorheen. Resultaten districtscompetitie. Hardenberg 1-Jeugd B.C.H. Het jeugdteam zou zaterdag 15 oktober tegen Hardenberg moeten spelen, maar daar Har denberg geen kans zag een vol ledig team op de been te bren gen, kon deze wedstrijd geen doorgang vinden en won de Jeugd reglementair met 8-0. B.C.H. 2-Deventer 6. Voor de thuiswedstrijd van het 2e team op 10 oktober, moest Gea Beldman invallen voor de zieke Sonja de Roos. Ze deed dat uitstekend door in 3 span nende games te winnen. Jet de Beus daarentegen had weinig verweer tegen het spel van haar tegenstandster en verloor. De beide heren Tony ten Broeke en Theo Aarsen wonnen hun enkel vrij gemakkelijk. Het gemengde dubbel van Gea en Tony ging helaas verloren, maar Jet en Theo wisten te winnen. Bij deze laatste partij verstuikte de dame uit Deventer helaas haar enkel en kon het dames-dubbel niet meer worden gespeeld. Het he ren-dubbel werd na een gelijkop- gaande strijd door Holten verlo ren, zodat de eindstand 5-3 werd. Z.B.C. 5-B.C.H. 1. Woensdag 12 oktober was voor het le team blijkbaar een rare dag: een raar team als tegen stander, een rare hal, rare shut tles, een rare vloer en als klap op de vuurpijl waren de teamle den zelf ook nog raar. Onder die condities kom je natuurlijk niet tot optimale prestaties en dat bleek ook wel die avond. Eddy Willemink kon niet in zijn spel komen tegen een zeer fanatieke Zwolse heer en verloor dan ook, evenals Gerrit de Roos, die ech ter veel sneller klaar was. Jenny Scholman deed het beter en wist, door haar tegenstandster achterin het veld te houden, overtuigend te winnen. Diny Wegstapel wilde hetzelfde doen als Jenny, alleen het lukte niet helemaal en in 3 games moest zij de eer aan haar tegenstand ster laten. De Holter dubbels stonden in het teken van: alles uit en te laat starten om de shuttle goed te kunnen slaan. Zowel de gemengde dubbels, als de dames- en heren-dubbel gin gen verloren, zodat men met een 7-1 eindstand „diep" gede primeerd naar Holten terug ging. B.C.H. 5-De Wille 2. Het 5e team hetzelfde als het jeugdteam. Het team van de Wille uit Steenwijk was dermate gedecimeerd, dat men geen kans zag een wedstrijd in Holten te komen spelen. Een reglemen taire 8-0 overwinning voor B.C.H. 5 dus. B.C.H. 6-Deventer 10. Van deze wedstrijd werd, we derom, geen verslag ontvangen, maar door eigen observatie kan nog wel één en ander vermeld worden. Met invalster Erna Wil lemink, die het in haar eerste competitiewedstrijd uitstekend deed, in de gelederen moest het scoorde tegen 1-1. Doelpunt van Jongman. Helaas kwam er een eigen doelpunt van Holtens zij de, zodat voor rust de stand 2-1 werd. In de tweede helft liep het mis. De score werd opgevoerd tot maar liefst 4-1. Holten deed nog iets terug door een benutte penalty van „snoekie". Het was te danken aan de uitblinkende Keeper Bosschers dat de score beperkt bleef. Hopelijk haalt Holten volgende week eens twee winstpunten die heel hard nodig zijn. De Zweef 82-Holten B2 Holten moest afgelopen zater dag aantreden tegen De Zweef. Op papier leek het een gemak kelijke wedstrijd te worden, maar het pakte anders uit. Door een gemiste penalty van Vincent in de eerste helft brak voor Hol ten een moeilijke wedstrijd aan. De Zweef scoorde maar liefst 2 maal, zodat voor Holten na de rust de handen uit de mouwen moesten worden gestoken. He laas voor Holten liep het anders. Het werd zowaar 5-0 voor de thuisclub. Holten scoorde nog wel tegen door een doelpunt van Hans, maar meer dan dat werd het ook niet, zodat de eer ste nederlaag een feit was. Vol gende week moet aangetreden worden tegen het sterke Vesos. Jongens er moet gewonnen wor den om te blijven meedraaien met de kopgroep. De basketball van S.V. Bato doet het goed onder leiding van Henk Hoeven. De meisjes trai nen 's maandags's avonds in de gymzaal aan de Haarstraat van 19.00 uur - 20.00 uur, deze groep is iets aan de kleine kant, dus zijn er nog meisjes die er nog bij zouden willen, er is nog ruimte. De jongens trainen in 't zelfde gymlokaal op dezelfde avond van 20.00 uur - 21.00 uur. Om dat er teveel jongens voor één groep zijn heeft S.V. Bato beslo ten een nieuwe groep erbij sa men te stellen, die dan trainen van 21.00-22.00 uur, voor dit tweede uur is er nog ruimte voor nieuwe aanmeldingen. Inlichtingen en/of opgave bij het secretariaat: M. Eggink-ten Velde, K. Diessenplasstr. 1, tel. 20.00. 6e team tegen mede-koploper Deventer 10 aantreden. Programma: 22 okt.: Jeugd B.C.H. thuis tegen Lettele 1; 24 okt.: B.C.H. 1 thuis tegen A.B.S. 2, B.C.H. 2 thuis tegen Witte Ve der 2; 26 okt.: B.C.H. 3 uit te gen Heino 2, B.C.H. 4 thuis te gen Z.B.C. 9, B.C.H. 5 uit tegen Hardenberg 5. ONTWERP-STUDIO STUKKER 500 mtr. LET OP! nu slechts r:7& lea&z&r ara oranjestraat: S.12 tel.OS4S3.1S3S (maat 140-176) van 10.-voor Voor al uw regenkleding OflAHIFRTRAAT 23 HOLTEN 05483 - 1779 NIEUW (Italiano) Nu voorI «W Onze lekkere Dorpsstraat 18d Holten. Tel. 29 98

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 10