Succesvolle energiebeurs Nu SNEL [Medischei diensten^ Bilitis Ensemble op le koffieconcert is er een service die goed is voor uw Renault. Kinderboekenweek bracht schrij naar Holten Kerkdiensten 1 Schurej gemeente holten AC GOURMET OF FONDUE. I ÏIJI HOLTENS NIEUWSBLAD BAKKER Vlag uit voor 130 jaar CJ.V. 7 omdat ze gelezen worden OOK DEZE AC RESTAURANTS 1101 DONDERDAG 13 OKTOBER 1983 Zondag 16 oktober treedt in de aula van de Scholengemeen schap Holten het Bilitis Ensemble op voor het eerste koffiecon cert van het nieuwe seizoen. Het ensemble kreeg het predikaat „zeer goed" van de jury, die beoordeelt of talentvolle misici gedurende een jaar opgenomen kunnen worden in het circuit van Live Music Now. Het gezelschap bestaat uit acht musici en ontleent zijn naam aan de hoofdpersoon uit de dichtbundel „Les Chansons de Bilitis" van Pierre Lovys. Claude de Debussy zette enkele gedichten op muziek. Het waren deze composities die de leden Ringavond Hervormde Vrouwengroepen In het Kerkelijk centrum „De Kandelaar" werd maandagavond een ringavond gehouden van Hervormde Vrouwengroepen o.l.v. mevr. Stam uit Diepen- heim. Zij opende de avond met een woord van welkom en las hierna het bijbelgedeelte Petrus 1 vers 4 tot 7 en een gedicht. Na samenzang (ps. 116:1,2 en 3 werden prachtige dia's vertoond van Rien Poortvliet afgewisseld met een kopje koffie. Mevr. De Jong dankte met een kort woord de NCRV voor het be schikbaar stellen van de dia's. De vergadering werd besloten met het zingen van Gezang 393. Gerrit den Heijer (28 jaar) op de foto bezig met het geven van uitleg aan belangstellenden, over kachels en gasverbruik. Installa teur van beroep en vanaf 1 sep tember zelfstandig werkzaam, aan de Oranjestraat 34, achter zijn ouderlijk huis. Hij werkte RUSSEN Tel. 05480-1 22 55 NIJVERDAL Tel. 05486-1 62 65 voorheen in loondienst bij een bedrijf in Eerbeek, dat inmiddels is opgedoekt. Naast zijn werk zaamheden had hij een eigen onderhouds- en servicebedrijfje in Markelo, maar met zijn komst naar Holten is alles over gegaan naar de Oranjestraat. Vorige week organiseerde hij ge durende drie dagen een succes volle energiebeurs in één van de Durapanden. Naar aanleiding van de Kinderboekenweek 1983 bracht de schrijfster An Rutgers van der Loeff-Basenau op 4 oktober een bezoek aan de bibliotheek te Holten. Alle kinderen van de 6e klas van de basisscholen te Holten waren uitgenodigd om te luisteren en vragen te stellen over haar werk en beroep. Feest in heel het land, in ie dere plaats! Het Christelijk Jon geren Verbond bestaat 130 jaar. Organiseer in jouw plaats een aantal aktiviteiten voor je leden, voor ouders en belangstellenden. Het zou fijn zijn om ook de kerk in een dienst bij deze vie ring te betrekken. Aan de predi kanten is hierover reeds een brief verstuurd. Ook het land heeft je wat te bieden. Er is een kleurwedstrijd voor 8-13-jarigen. En op 12 november is er een studiedag onder het motto: „C.J.V. 130 jaar met de toe komst mee". Wil je meer informatie bel dan C.J.V.-Y.M.C.A.-Nederland te Driebergen, tel. 03438-1 63 41. Dit de vele vragen bleek dat de kinderen veel belangstelling hadden voor haar boeken. Ze vertelde hun o.a. over haar ma nier van schrijven „het beroep schrijfster" en enkele leuke bele venissen, die haar aanzette tot NED.-HERV. KERK .00 uur ds. H. J. Ekker (Jeugd dienst). 19.15 uur ds. R. Visser (Heilig Avondmaal). Uitgangscol lecte: Inwendige zending. Oppas dienst: Diny Aalpol en Henny Wibbelink. GEREF. KERK 9.30 uur en 15.00 uur ds. F. de Jonge van Hardinxveld-Giessen- dam. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflos sing. Kindemevendienst: klas 5 o.l.v. mevr. G. van Zeijts, klas 6 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst: man-Beltman, man-Kolkman, Stam-Bosschers Beldman en Anita Stam. R.K. KERK 10,30 uur: Heilige Mis in Ned. H,erv. Kerk. DIJKERHOEK 9.30 uur ds. R. Visser (Heilig Avondmaal). Uitgangscollecte: Inwendige zending. OKKENBROEK 10.00 uur ds. J. van Wikkigen van Veen uit Deventer. Uit gangscollecte: Plaatselijke diaco- ïie. NIEUW-HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 m 10.00 uur. Aankomende vrijdag, zaterdag en zondag, 14, 15 en 16 oktober viert de derde Schure haar tien jarig onderkomen in 't Paal- huus. Op de foto nu eens de keerzijde van de verbouwde boerderij aan de Beuseberger- weg met de ingelegde dakpan nen die de Schure herbergen Nadruk van de festiviteiten lig gen op de zaterdag, met 's avonds een optreden van een alom bekende aroep. Er zal een foto-expositie worden ingericht met een terugblik op 10 jaar Beuseberg. Voorzitter Erik Groe- newoudt zal tijdens het jubileum aftreden als voorzitter en tot Er- ebok worden gebombardeerd. Een vrijwilligersgroep van 20 mensen is al vanaf september bezig om een drie dagen durend programma op te zetten en men hoopt dat het een geslaagd ge beuren zal gaan worden. Schrijfster An Rutgers van der LoeffBasenau op bezoek in de Holtense bibliotheek. het schrijven van een boek. A. Rutgers van der Loeff-Base nau is in 1910 geboren te Am sterdam. Na enig vertaalwerk begon zij op 35-jarige leeftijd met het schrijven van haar eer ste boek. Vele boeken zijn daar na van haar verschenen. Pl.m. 30, zowel kinderboeken als boe ken voor volwassenen. Om pre cies te weten waarover ze schreef maakte ze vele reizen naar het buitenland. Misschien dat daarom haar boeken ook in zoveel talen zijn uitgegeven en in het buitenland nog vaker zijn bekroond dan in Nederland. Enige titels zijn: „De kinder karavaan", „Lawines razen", „Ze verdrinken ons dorp" en „Vals spoor in waterland". Schol (res.). van het Bilitis Ensemble als uit gangspunt voor hun repertoire namen. De bezetting bestaat uit 2 har pen, 2 fluiten, celesta, piano, klarinet, altviool, zang/spreek stem. Aanvang concert: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde: 13.00 uur. Toegangsprijs incl. een kopje koffie f5.-. Kinderen t/m 14 jaar en C. J. P. kaarthouders f3.-. Gratis kindercrèche. Voorverkoop bij de V.V.V., 't Paalhuus en de Rabo-Bank Hol ten. Door burgemeester en wethouders op 4 oktober 1983 verleende vergunnin gen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer B. J. J. Markvoort vergunning verleend voor het bouwen van een ligboxenstal bij het perceel Flisweg 4; 2. aan de heer R. Kolkman vergunning verleend voor de bouw van een duivenhok bij de woning A. J. Goldsteinstraat 5; 3. aan P.C. „de Bergruitertjes" vergunning verleend voor het houden van een speculaasaktie op 25 november 1983; 4. aan P.J.G.O.-Boeldagkommissie Bathmen vergunning verleend voor het rondgaan met een geluidswagen op 28 oktober 1983; 5. aan F.C.C. „De Holtertrappers" vergunning verleend voor het houden van een verloting; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Ter-inzage-legging ontwerp Sociaal-Cultureel programma 1984 De Rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk bepaalt dat de gemeenteraad jaarlijks vóór 1 januari een sociaal-cultureel programma voor het daaropvol gend jaar vast moet stellen. In het sociaal-cultureel programma, dat ieder jaar opnieuw gebaseerd en vastgesteld wordt op het op dat moment geldende sociaal-cultureel plan, moet onder meer aan de volgende punten aandacht besteed worden: - de sociaal-culturele en educatieve aktiviteiten die in een bepaald jaar plaats zullen hebben; - wie voor de uitvoering daarvan zorg zullen dragen; - hoeveel subsidie daarvoor beschikbaar gesteld kan worden. De Rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk bepaalt voorts dat een soci aal-cultureel programma niet eerder door de gemeenteraad vastgesteld mag worden dan nadat de plaatselijke bevolking en de diverse plaatselijke verenigingen, instellingen, groeperingen e.d. bij de totstandkoming daarvan betrokken zijn geweest. Deze bepaling is tevens opgenomen in de Procedureverordening sociaal-cul turele planning, zoals deze op de gemeente Holten van toepassing is. Teneinde een ieder in de gemeente Holten in staat te stellen kennis te nemen van het ontwerp sociaal-cultureel programma 1984, zoals deze voorlopig door de Commissie sociaal-cultureel werk is vastgesteld, liggen exemplaren van dit ontwerp van 13 oktober 1983 tot en met 3 november 1983 ter inzage in: a. het gemeentehuis, afdeling Welzijnszaken, Dorpsstraat 27; b. de openbare bibliotheek, Rörikstraat 3. Gedurende de termijn van ter-inzage-legging kan een ieder c.q. iedere vereniging, instelling, groepering en/of belanghebbende in de gemeente Holten schriftelijk eventuele op- en aanmerkingen, reakties en/of bezwaren met betrekking tot het ontwerp sociaal-cultureel programma 1984 bij de Commissie sociaal-cultureel werk indienen. Nó d.d. 3 november 1983 ingekomen reakties e.d. zullen in principe niet meer door de commissie in behandeling kunnen worden genomen. Donderdag 13 oktober 19.30 uur Ledenvergadering WD afd. Holten in rest. „De Poppe". 20.30 uur: Openbare bijeenkomst WD. In rest. „De Poppe" Spr. de heer J. M. A. Hosman uit Nijmegen. Onderw. „Gang van zaken rond het Europees parle ment". Vrijdag 14 oktober 16.00 uur: Eerste-steenlegging nieuw clubgebouw ZW „Blauw Wit" op sportpark „Vletgoor" Zondag 16 oktober 11.00 uur: Samengestelde paar- demenwedstrijd Koetsenclub „De Bergrijders" op paarden sportterrein aan de Borkeldsweg (zie bericht). 11.00 uur: Koffieconcert in aula Scholengemeenschap door Bilitis Ensemble. 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dan- cing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 18 oktober 14.30 uur: Bejaardensociëteit Holten in Kerk. centrum „De Kandelaar" (Stationsstraat). Donderdag 20 oktober 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen in „de Kandelaar". Gastspr. mevr. E. J. van Levensteijn-Breukink. Onderwerp: „Het kleinste stadje Bronkhorst" Vrijdag 21 oktober 20.00 uur: le Klaveijaswedstrijd comp. '83/84 in clubhuis „Blauw Wit" (zie bericht). Overigens zij nog opgemerkt dat het programma van emancipatie-activiteiten voor het jaar 1984 overeenkomstig de betreffende bepalingen in de Tijdelijke rijksbijdrageregeling ter stimulering van emancipatiewerk in het (ontwerp) sociaal-cultureel programma 1984 is opgenomen en een herkenbaar onder deel hierin vormt. Voor eventueel gewenste nadere informatie kan men zich wenden tot de ambtenaar belast met welzijnzaken, de heer D. S. E. van Merlevoort, tel. 05483-16 66, toestel 29, afdeling Welzijnszaken. Rampenbestrijding tijdens koffieochtend Burgemeester W. Ridder van Rappard sprak voor een groot aantal dames van de Ned. Plat telandsvrouwenbond afd. Holten over het onderwerp: „Vrouwen en de gemeentelijke rampenbe strijding". Rampen die hopelijk nooit zullen komen, maar waar wel rekening mee gehouden moet worden. Wanneer er sprake is van een ramp betekent dit een ongeluk of onheil van grote omvang b.v. de overstroming in Zeeland. Als voorbeeld van ge varen voor Holten werd gewezen op de vrachtauto's met hun gif tige stoffen en de chloortrein die drie maal per week Holten pas seert. Per 1 september 1981 is de Wet rampenplannen van kracht. Deze wet schrijft voor, dat alle Nederlandse gemeenten voor 1 september 1983 hun ram penplannen dienen te hebben vastgesteld. Dit plan is open baar in tegenstelling tot de ram penbestrijdingsplannen, deze zijn niet openbaar. Ook Holten heeft zijn rampenplan op papier gezet, maar moet dit nog verder uit werken. Mevrouw Legdeur dank te de burgemeester voor zijn uit eenzetting en zei hem toe, dat onze afdeling zich positief zou opstellen. Zaterdag 22 oktober 20.00 uur: Zangerskontaktavond in zaal „Het Bonte Paard", (zie bericht). Dinsdag 25 oktober 20.00 uur: Maandelijkse bijeen komst afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". Mevr. C. den Hou- ter-Schamhart houdt een lezing over het ontstaan en de wer kwijze van Unicef met film over Fil la Hor, een jongen uit Thai land. ADVERTENTIES WERKEN Arts J.F.Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst: 13-20 okt. Zr. J. de Bont, Deventer, tel. 05700-3 26 96 b.g.g. 05700- 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezor gen van magazijn-artikelen. Dië tiste spreekuur (op afspraak) el ke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts W. Pot, Bilderdijk- straat 3, Goor. tel. 05470-22 79. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts W.C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstr. 29, tel. 14 36. Maatschap. Dienstverl. Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 1 35 53. Open bejaardenwerk: Inlichtin gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-Consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Eenergiebedrijf: Storing elektriciteits- en gasvoorziening tel. 18 14. Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). EEN GUL SMÜLMENU VQOR 15.- P.P.. KINDEREN 10- GULDEN. Gourmetten of fonduen, wie het ooit gedaan heeft, weet hoe gezellig 't is zo samen, ontspannen eten met familie of vrienden. En ook voor de kinderen is het een feest. Wij serveren u heerlijke soorten vlees', diverse sauzen, salade, frites, stokbrood etc.. Nu voor de ACVriendenprijs van f 15 - p.p.. (Kinderen t/m 12 jaar betalen slechtsf 10.- Op maandagavond na 17.00 uur eten kinderen t/m 12 jaar gratis. Per kind dient minimaal één volwassene mee te dineren (minimale besteding f 15.- p.p.). Verder bieden wij ieder kind t/m 12 jaar, dat ons restaurant bezoekt, een leuke verrassing aanNiet geldig op v zon- en feestdagen. UITEN TOCH EEN BEETJE THUIS. AC Restaurant Holten, Langstraat 22, E8/A1 Deventer-Hengelo. Tel. 05483 - 26 80.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3