Resultaten Blauw Wit Eervol verlies meisjesteam D'.T.T.C.Holten Ruilverkaveling onderzoek BANDEN 30% - 45% KORTING UITLAATSYSTEMEN ORIGINEEL RENAULT Resultaten Blauw Wit Streekderby Blauw WitMarkvogels onbeslist De nieuwe Snel Service van Renault: originele uitlaten, akku's, banden en nog veel meer. Gratis gemonteerd, klaar terwijl u wacht! RENAULT Autobedr. BAKKER b.v. TubelessMichelinXZX 165-13 nu149,- TubelessDunlopSP4145-13 nu107.- TubelessKleberV12135-13 nu79.- Tubeless Continental 155-13 nu119.- TubelessDunlopSP4165-14 nu139.- Renault 4-6 v.a95.- Renault5v.a175.- Renault14v.a310.- Renault18v.a300.- Renault20v.a565.- AKKU'Sl Wereldmerk CENTURION Renault 4-5-6-12-14-16-18SJ5J.—40Ah Snel Service Snel Service SENIOREN Bejaardensocieteit PUPILLEN DONDERDAG 13 OKTOBER 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD 13 Prijzen inkl. BTW 1111II Stationsdwarsweg 8-10 Kerkstraat 138 RUSSEN NIJVERDAL Tel, 05480-1 22 55 Tel. 05486-1 62 65 Sportclub Rijssen 5-Blauw Daarlerveen 6-Blauw Wit 8 Wit 4. Het achtste (mogelijk geïnspi- Door allerlei omstandigheden reerd door het eerste puntje van kan Blauw Wit niet het sterkste de vorige week en een verslagje team op de been brengen. Dit in het N.N.), trok meteen fiks was in de le helft duidelijk te van leer en al na een paar mi- merken, en men had deze wed- nuten kreeg Henk Brinks een strijd ook te licht opgevat. Rust dot van een kans om de score 1-0. In de 2e helft speelde Blauw te openen maar hij schoot de Wit erg sterk en de gastheren bal in de laaghangende water- kwamen slechts bij uitzondering rijke wolken. Vlak daarop op de Blauw Wit helft. De aan- schoot Nico Beldman na een vallen waren legio en de kansen lange solo hard in waarbij een vele en toch kwam men niet verdediger de bal in eigen doel verder dan een gelijkspel (1-1). werkte (0-1). Voor rust wist Nico Gastspelers waren J. Vrugte- uit zuivere passes van Ben nog veen, G. Meijerink en D. J. 2 keer te scoren en dat bete- Schuppert. Bedankt! kende een ruststand van 0-3. Blauw Wit 5-SVZW 4 Al na vijf minuten in de twee- Het was vast allemaal anders de helft bracht D'veen 1-3 op gelopen als het niet had gere- het scorebord maar het toen gend, als het zonnetje had ge- verwachte offensief bleef uit. Ni- schenen, als Jan Aanstoot had co scoorde vrij snel 1-4 en in fei- meegedaan, als de bal een bee- te was de volle buit toen bin tje ronder was geweest, als er nen. Toen door een klein mis- geen „brulfte" was geweest enz. verstand tussen voorstopper enz. enz. Onzin dergelijke smoes- Dich Schipper en laatste man jes, SVZW was de sterkere ploeg Jan Koning de gastheren kon en de uitslag was dan ook juist den scoren (2-4) en mogelijk 2-3. By rust leidde Blauw Wit hoop kregen op een beter resul- nog met 1-0 door een treffer van taat maakte „killer" Nico hier in een enerverend duel hebben het Holtense Blauw Wit en het Markelose Markvogels zaterdagmiddag de punten gedeeld. Na een 3-0 voorsprong voor de thuisclub wisten de gasten binnen een kwartier de stand gelijk te trekken tot 3-3, wat ook de eindstand werd waarmee beide ploegen tevreden dienden te zijn. Onder minder goede weersom- nood voorlangs. Maar in de 36e Jan v.d. Berg uit een strafschop. Na de thee zetten de Zwaluwen de thuisclub onder druk hetgeen bij een duel in het glibberige strafschop gebied een strafschop tot gevolg had die doeltreffend werd benut. (1-1). Het spel golf de hierna op en neer maar toen bij een snelle aanval de Blauw Wit defensie enigzins werd ver rast kwam SVZW op 2-1. De thuisclub enigszins hierna onder luide aanmoedigingen van het vrij talrijke publiek ten aanval en het was Harry Sjoers die voor de gelijkmaker zorgde (2-2). Beide teams leken hierna ge noegen te nemen met 1 punt maar het waren de Wierdenaren die met de volle buit huistoe gingen toen in de BI. Wit-verde- diging een foutje werd gemaakt (2-3). Alles in aanmerking geno men een aanvaardbare uitslag. Blauw Wit 6-SVZW 4 Deze wedstrijd begon in stro mende regen en tevens regende het doelpunten want al na een kwartiertje keek Blauw Wit door fouten in de verdediging tegen een 3-0 achterstand op. Nadat Johan Stam de plaats van li bero Wim Veldhuis, die onder de maat bleef, had ingenomen kwam er rust in de verdediging en dit had een gunstige uitwer- aan met twee treffers keihard een einde (2-6). Invaller doelman Gerrit Meijer deed het uitste kend en ook invaller Arie van Eek speelde zich snel in. Zater dag speelt het 8ste thuis tegen Vesos 9 met in haar gelederen de oud-Blauw Witter v.d.Beld. standigheden, maar op een goed bespeelbaar veld begonnen de ploegen aan hun onderlinge duel. De gastheren toonden van af het begin de iets betere ploeg te zijn. Hun spel was ietwat ver zorgder en daardoor konden zij een overwicht opbouwen. Aan Markelose zijde kwam het ge vaar bijna steeds van de zeer behendige en geslepen voetballer Buursink, die met knappe pas ses zijn medespelers steeds weer in staat stelde gevaarlijk te wor den. Maar de Holtense ploeg, nog zonder Harbers en Stam, met Pim Boog op de voorstop- perplaats, toonde collectief meer in haar mars te hebben. Dit leidde na een kwartier tot suc ces. Nadat Henri Stam even eer der had aangetoond dat de Mar kelose keeper zwakke momenten had liep in de 16e minuut Henk Aanstoot goed door toen Fred Hulleman een venijnig schot af vuurde. De doelman liet de bal los en a la Voller deponeerde Aanstoot de bal tegen het net (1-0). Na dit doelpunt trok Markvo gels meer en meer het initiatief naar zich toe. In de 20e minuut werd een precieze voorzet van Buursink naast gekopt en in de 30e minuut schoot Buursink zelf, na een sterke solo, temauwer- minuut had de thuisclub op- weer toch wel 150 man, werden muisstil, maar dat veranderde in de 69e minuut. Een Markvo gels-speler liet zich in het straf schopgebied vallen en arbiter Wesselink, die goed floot, legde de bal op de stip. Mengelink maakte geen fout (3-1). Na deze nieuw succes. Opnieuw was de ietwat dubieuze penalty raakte Markelose doelman mede oor zaak. Na een goede Blauw Wit-aanval liet Richard Beldman een scherpe hoge voorzet los, die, gedragen door de straffe wind, over de keeper in de net belandde. (2-0). Markvogels was door deze te genslag gedeprimeerd en tot de rust hield Blauw Wit het beste van het spel. Na de pauze trok de thuisclub deze lijn door. In de 46e minuut bracht een snelle aanval over Henri Stam en de goedspelende Albert Kolkman de bal bij Richard Beldman die zijn bekeken lob voorbij de doel man zag gaan, maar ook tegen de paal. De kansen bleven voor de Holtenaren; in de 49e minuut werd een schot van Henk Aan stoot, op aangeven van Fred Hulleman, gestopt en in de 55e minuut kon keeper Zandvoort een lepe bal van Albert Kolk man met moeite naast zijn doel buigen. In de 60e minuut leek de beslissing gevallen. Albert Kolkman besloot een solo met een schot van ruim 20 meter en via de handen van keeper Zand voort ging de bal in het doel (3- 0). Blauw Wit kompleet het spoor bijster. In de 72e minuut werd Pruntel afgefloten voor offside. Terwijl de Blauw Wit-aanvoerder nog een open dialoog meende te moeten voeren met de scheids rechter nam Markvogels de free kick. De Blauw Wit-defensie stond erbij en keek emaar en Mengelink scoorde 3-2 tot im mense vreugde van de Markvo gels-aanhang en tot ontzetting van alles wat uit Holten kwam. Nog was de koek niet op want in de 77e minuut ondernam Kok een solo in de Blauw Wit-achter- hoede, die het eerste uur zeer zeker had gespeeld, en hij pas seerde 3 spelers alsmede doel man van Dijk (3-3). Blauw Wit begreep dat er anders aange pakt moest worden en werd nog net op tijd weer zichzelf. Met man en macht werd geprobeerd om alsnog de winst te pakken, maar verder dan enige goede kansen kwamen ze niet. Aan de andere kant moest van Dijk nog een keer redding brengen op een scherpe inzet van een der Markelose aanvallers, zodat bei de ploegen met de puntendeling vrede konden hebben. De Mar keteers kunnen zich deze week afvragen waarom ze zo simpel op achterstand kwamen, de Blauw Witters hoe ze in vredes naam een zekere zege op deze knullige wijze verspeelden. Holé. Vorige week noemde ik het woord al: voetbal. Voor velen een zegen, voor anderen een vloek. Hoe dan ook. Mexico is de organisatie van de wereldkampioenschap pen voetbal in 1986 toegewe zen. Het zou, zo las ik, reeds over een adekwate infrastruc tuur beschikken. Daar keek ik dus even ernstig van op. Mexico een adekwate infras- ructuur? Zulks dient gecon troleerd te worden, dacht Ik nog en omdat ik toch aan de vooravond van de w.k. voet ballen voor jeugdelftallen stond, diende ik mij als spe ciaal correspondent van dit blad aan. Ik moest mij melden in het perscentrum op de 25ste eta ge van hotel Fiesta Palace. Aldaar zouden mij alle beno digde papieren worden over handigd, zo was mij verze kerd. En zo kon het gebeuren dat ik met een enigszins plechtige blik genoemd hotel binnenschreed. Want hotels van 5 sterren of meer loop je niet binnen, die schrijd je binnen. Ik was nog maar amper twee meter gevorderd in de hal of ik werd reeds aangesproken door een autochtoon. „Aha, het ontvangstcomité", dacht ik nog. „Taxi sir?" vroeg de betreffende autochtoon en hij wees door het raam, richting automobiel, glimmend en groot. Altyd weer hetzelfde liedje. Zodra je binnen schotafstand van een duur hotel komt en de plooi in de broek is stevig genoeg, of je nou voorbijgan ger of bezoeker bent, op weg naar het toilet of een af spraak, binnenkomt of weg gaat, altijd weer die inperti- nente vraag: „Taxi sir?" Omdat ik met de lift naar boven wilde en niet met een taxi negeerde ik de goede man, drukte op de liftknop en wachtte op het „kling kling" en het oplichtende pijltje ten teken dat de door mij gewenste lift in boven waartse richting zou gaan. Edoch, hoe ik ook drukte, niks geen „kling-kling", laat staan een lift. Na een eerste aanval van beginnende wan hoop bracht de jongste be diende in livrei mij op de hoogte van het feit dat dit deel van de Mexicaanse ifra- structuur tijdelijk buiten wer king was gesteld. Of ik maar even wilde meelopen naar de keuken. Daar bevond zich de dienstlift en die zou me feil loos naar de 25ste etage brengen. Mexico dus, dacht ik brommend. Maar de dienstlift deed het. Voorwaar! Het meisjesteam moest de af gelopen week aantreden tegen D.T.T.C. uit Deventer. Anita had de taak om de spits af te bijten, maar zij kon het niet bolwerken, De talrijke Markeioërs onder Karin bracht de stand weer in het publiek ondanks het slechte evenwicht, maar ook Ans kon in de eerste wedstrijd niet de volle 1 november a.s. is het zover, dat in het kader van de ruilverka veling Holten-Markelo de nieuwe toedeling van gronden een feit is. De meeste landbouwers in Holten worden eigenaar van een aantal nieuwe percelen. Dit houdt in dat U begint te boeren op nieuwe grond, waarvan U de achtergrond niet goed weet d.w.z. U weet o.a niet hoe de percelen de laatste jaren bemest zijn. Het grondonderzoek is de laatste jaren in Holten wat matig geweest. Het gezegde was dan vaak: „Wij worden die percelen binnenkort toch kwijt". Bij de uitwisseling van percelen per 1 november a.s. zou het toch zeer gewenst zijn om onderzoek gegevens, wanneer ze er zijn en jonger dan drie jaar, elkaar te overhandigen. Men kan er zijn voordeel mee doen. In de praktijk zal waarschijnlijk blijken dat van de percelen die van eigenaar verwisselen niet veel over recent grondonder zoek voorhanden is. Een goed uitgebalanceerde bemesting is toch de basis waarop de komende jaren met succes op de nieuwe percelen kan worden geboerd. den door de monsternemer deze herfst bezocht. Mocht U toch snel over de gegevens willen be schikken maak dan een af spraak met Aanstoot. Maak een goed begin met uw nieuwe grond, begin bij de basis, begin met grondonderzoek. Bedrijfsvoorlichter Rundveehou derij J. W. Lubbersen Daarom is het uitermate be- 1 an gr ijk dat U zo spoedig moge- king**op"het"he"le° team^ Er kwa- Ujk weet hoe de bemestingstoe- men kansen maar helaas geen stand van de nieuwe percelen is goals. Na de thee drong Blauw en daarop kunnen dan de be- Wit sterk aan; er kwamen meer- mestingsgiften worden aange- dere kansen maar de verdedi- past. In overleg met de monster- ging gaf geen krimp en de doel- nemer van het Bedrijfclaborato- man deed prima werk. SVZW num van Grond- en gewasonder- trof nog een keer de roos en be- -zoek te Oosterbeek de heer D. paalde de eindstand op 4-0. Aanstoot is besloten om dit na jaar in Holten bijzonder aktief te zijn en extra tijd beschikbaar te stellen om het grondonder zoek goed en tijdig te laten ver lopen. Wanneer U grondonder zoek wilt laten toepassen dit na jaar geef dit dan op bij de heer Aanstoot, Boldersweg2, Holten, telefoon 05483-16 89. Degenen die een abonnement op grondonderzoek hebben wor- winst pakken ook al was zij er zeer dichtbij. Het dubbelspel ging door gebrek aan ervaring verloren. Anita bracht de span ning weer terug door haar 2e partij in winst om te zetten, zo dat halverwege de stand 3-2 was bereikt. 2 wedstrijden die hiema volgden gingen met pech in de 3e game verloren.. Ans wist het tij nog enigszins te keren door haar set zegevierend af te ron den. En toen kwam de span nendste wedstrijd van die mid dag. Anita moest opboksen te gen een tegenstander die achter de tafel stond met de gedachte van „oh die win ik toch even, niks aan de hand", maar bij een achterstand van 16-9!! wist Ani ta zeer sterk terug te komen tot 20-20!! waarna deze game met 22-20 gewonnen werd, en ook de 2e game bracht volop spanning, en ook nu weer wist de tegen- oktober aan- stander zich geen raad meer met het spel van Anita Beld- len de Holtense meisjes aan het zaam toezien hoe zij naar een langste eind trekken. nederlaag werden gespeeld. Metabouw/Shot-Holten Jongens team 8-2. Programma komend weekend Zoals de uitslag al doet ver- jeugd: 15 oktober M.T.C.-Jon- moeden werd dit een kansloze gensteam aanvang 14.30 verte, nederlaag, en ook gezien de ga- 14.00 (sporthal), Metabouw-Meis- mestanden blijkt dat deze tegen- jesteam aanv. 14.30 vertr. 13.30 stander veel te sterk was voor (sporthal) de Holterboys Alleen Stefan Programma senioren komende Trentelman wist 2x tot winst te komen, maar daarmee was al het Holtense kruit verschoten, Dennis en Teunis moesten lijd- week: ma. 17-10: Futura-Holten 1, Holten 3-Wesepe, Futura-Hol ten 4. Di. 18-10: A.T.T.C.-Holten 2, Holten 5-Swift. Op dinsdag 18 staande zal de bejaardensocie teit weer beginnen. U wordt ver- man zodat ook de 2e game de wacht in de „Kandelaar", aan- winst naar Holtense zijde ging, vang 14.30 uur. Komt u allen, tussenstand 5-4. Toen hing op het wordt gezellig! de schouders van Karin de lood zware taak om te proberen haar partij te winnen, maar helaas mocht dat niet lukken. Onge- twijfeld in de thuiswedsrijd zul- S.O.S. Fl-Blauwwit F1 Ook tegen SOS kwam Blauw wit er niet aan te pas, hoewel de ruststand 3-0 niet deed ver moeden dat er zo'n eindstand zou komen. Het was aan het uitstekende werk van de keeper te danken dat de score niet ho ger uitviel. Alle begin is moei lijk, zo ook van Blauwwit F1 dat iedere week tegen oudere en dus veel gemotiveerder jongens moet spelen. Succes in de vol gende wedstrijd. Blauwwit El-SDOL E2 Blauwwit moest zaterdag aan treden tegen het zeventul van SDOL. Door ziekte van Barry had El maar 6 spelers. Deze zes hebben SDOL echter geen en kele kans gegeven. Voor rust scoorden Eelco Jager en Gert Jan; de laatste goal was van grote afstand. Na de pauze kwam SDOL er helemaal niet meer aan te pas. Blauwwit had echter nogal moeite met het overwicht in doelpunten om te zetten; alleen Jeroen kon de bal tussen de palen krijgen, waar door de eindstand 3-0 was be reikt. Door het harde werken van alle zes een verdiende over winning.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 13