Holten verliest van Hengelo Goed jaar voor Twenhaarsveld K.N.V.B. Sportkamp Gaanderen Resultaten s.v. Holten Resultaten sv Holten Waterpoloteams gingen kopje onder Z.P.C. Twenhaarsveld Koploper DOS '37 op bezoek bij Blauw Wit EDWIN STEGEHUIS WINT SENIORENBEKER HOLTENS NIEUWSBLAD Frits Paule Cup STARTVERGADERING CHRISTELIJKE PLATTELANDSVROUWEN BOND DONDERDAG 13 OKTOBER 1983 11 In de week van 11-16 juli wa- en 17 spelers van SV Holten te ;ast in het sportpark „De Pol" n Gaanderen. Het betrof hier spelers die van C overgingen laar B. Onder ideale zomerse veersomstandigheden hebben de ongens 1 week kunnen sporten ■n spelen. Er werden ook nog euke resultaten behaald, zoals en tweede plaats in de voetvol- y-competitie, en een eerste >laats op de sport- en spelavond ;n een eerste plaats in de voet- lalcompetitie. Alle tegenstan- lers werden ruim verslagen zo- lat heel Nederland SV Holten ;ent. Tussen de sportwedstrij- len door werden voetbalvaardig- ^heidstesten gedaan. Aan liet ïind van de week kreeg iedereen ;en diploma, met daarop ver- neld het aantal gescoorde pun- en en een sticker. De jongens iwamen zaterdags vermoeid naar in prima stemming terug. )e leiding van deze week was n handen van de heer D. Vene man geassisteerd door R. Vixse- boxse en H. Willems. Dra-avond Donderdag 6 oktober j.l. heb ben ouders en spelers onder het genot van een kopje koffie of een glaasje fris, kunnen genieten van de dia's die gemaakt zijn op het sportkamp in Gaanderen. 17 spelers plus hun begeleiders waren te gast in sportpark ,J)e Pol" in Gaanderen. De heer Heyda heette de ou ders en jongens van harte wel kom en onderstreepte nogmaals het nut van zo'n sportkamp en dankte de leiders voor hun inzet om dit kamp te doen slagen. Nadat de dia's eenmaal bewon derd waren (dit ging gepaard met de nodige bijval) werden ze nog eenmaal vertoond om een ieder de gelegenheid te geven ze goed te bekijken. Ook konden ze door belangstellenden worden bijbesteld. De voorzitter be dankte iedereen voor zijn komst en wenste hen wel thuis. Zaterdag staat er voor Blauw Wit opnieuw een thuiswedstrijd op het programma. Het Hol- tense team ontvangt het Vrie zen veense DOS '37, koploper in de le klasse TVB. De gasten hebben uit de 5 kompetitiewed strijden 10 punten verzameld, zodat de thuisclub voor een zware klus staat. Trainer Schol- Het was me het weekje wel. )e senioren haalden de meest bnverwachte uitslagen binnen. |;|vat te zeggen van b.v.: GFC 2-HoIten 2 0-4. Een ontke tend tweede ging in de tweede Iielft moeiteloos over de Gorena- |;en heen. De cijfers zijn wel zo »eel zeggend dat de thuisclub 'oorlopig op de onderste plaats al blijven en Holten wat opge- ucht kan ademhalen. Iolten 3-Hector 5 2-0. Dit duel het aanzien meer dan 'aard. De ploegen wogen mooi egen elkaar op. Holten was op teslissende momenten net iets lagvaardiger, vooral door het werven van spits Markvoort wam de groenwitte achter hoede in de problemen. Dinant ^Paalman tekende voor het eer- 4te en André Schuchard voor de pp^weede goal. Maar de achter- ia^ioede met Banno aan het hoofd erdiende eveneens een pluim. .AP 3-HoIten 4 1-1. Een uitste- ;end resultaat van de vierde ditie van Holten. De Almeloërs 'erd dusdanig tegenstand gebo- en dat ze niet in de wedstrijd wamen en hun koppositie niet Yaar konden maken, iolten 5-Wierden 4 1-7. Num- ïer laatst tegen tegen nummer én oftewel Holten tegen Wier- en was in de eerste drie kwar- gsSler een gelijkopgaande wed- trijd. Voor beide doelen situ- ties die volop scoringskansen oden. Na de thee ging het fali- ant mis, toen de conditieslag uidelijk in Wierdens voordeel itpakte. Holten liet toen al auw het koppie hangen en reeg de grootste nederlaag inds jaren aan haar broek. Iolten 6-Sportlust 3 2-7. Het egon allemaal zo veelbelovend oen Jan Kurz een vrije trap op rand van de zestien meter erzilverde. De mensen uit 'roomshoop kwamen wel langs- j maar geen nood, Holten reeg een strafschop toegewezen, lerard Veneman mikte op de eeper en liet zo een unieke ans liggen. Deze misser was et breekpunt in de wedstrijd, in de laatste 20 minuten oor Holten op een debacle uit- raaide. VABO 2-Holten 7 3-1. Het ze vende elftal stond Vabo onver wachts de eerste zege toe. Het zal wel met onderschatting te maken hebben gehad, anders had deze wedstrijd nooit uit handen moeten worden gegeven. Holten 9-Enter 8 3-3. Deze ont moeting bood alles wat voetbal aantrekkelijk kan maken. Span ning, prachtige doelpunten, practisch niet te missen kansen en een wisselende score. Kortom ontspanning van de bovenste plank met een terechte eind stand. Holten 10-SDOL 6 1-1. Holten kreeg volop kans de 0-1 rust stand weg te werken. Verder dan een gelijkspel kwam het echter niet. Vanaf 11 meter vrij op doel te mogen schieten lijkt talrijke spelers een te grote op gave vandaar de 1-1. Holten 11-Almelo 8 bij 3-1 ge staakt. Holten en Almelo speel den slechts 40 minuten. Toen staakte de scheidsrechter in overleg met de beide aanvoer ders de wedstrijd. Na een erg ongelukkige botsing, waarbij van opzet totaal geen sprake was, tussen de keeper van Holten en een aanvaller van Almelo bleef laatstgenoemde krimpend van pijn liggen. De dokter consta teerde een dubbele beenbreuk. Jammer want de wedstrijd had zo'n sportief verloop gehad met goed doelpunten van o.a. Henk Vincent (2x) met een solo en Willem ter Schure. Heracles 6-Holten 12 5-3. Holten trad al vroeg in Almelo aan, om te spelen tegen medekandidaat voor de onderste plaats Her acles. Er werd zoals gebruikelijk weer driftig gescoord in deze klasse. De doelpunten vielen om en om. In het fluitsignaal van de scheidsrechter redde Joop Arfman nog de halve winst voor Holten. PH 20-Holten 13 1-3. Uit de an dere hoek van Almelo kwam eveneens groot nie.uws. De vete ranen wilden wel eens van die onderste plaats weg en hier lag hun kans. Ze hebben dit met beide handen aangegrepen. Win nen op de Schelfhorst is al een prestatie op zich. Proficiat. Een bij vlagen uitstekend spe lend Holten heeft in de beker wedstrijd zijn meerdere moeten erkennen in de 2e klasser Hen gelo. De tweede klassers toon den iets meer rust bij het con troleren van de bal en in het benutten van de kansen wonnen ze zeer duidelijk, immers de doelrijpe kansen aan Holten- zijde waren talrijker dan die der gasten. Er zit nog steeds progressie in het spel van de roodzwarten en dat biedt per spectief voor de toekomst. Hen gelo nam binnen vijf minuten de leiding, toen Peter Holtkamp op de rand van de 16 meter al le gelegenheid kreeg de goede hoek uit te zoeken. Doordat Ed win Stukker iets te ver voor zijn goal stond was hij kans loos. Met Johan Veeneklas en Jo- han Huzen op het middenveld in de hoofdrol zette Holten uit stekende aanvallen op en de achterhoede van Hengelo kon niet voorkomen dat zich diverse goede scoringskansen voordeden. Het ontbrak echter aan een af- ronder en bovendien stond er een uiterst betrouwbare doelver- dediger tussen de palen bij de gasten. De rust brak hierdoor aan met een 0-1 achterstand. Hoewel de gelijkmaker doorlo pend in de lucht hing, was het Hengelo dat vijf minuten na de pauze een fout in de verdediging van Holten afstrafte. Uit een voorzet van rechts kon wederom Peter Holtkamp nummer twee inkoppen. Holten gooide nog meer ener gie in de strijd en met werkelijk schitterende aanvallen bestook ten ze het doel van Hengelo, doch het kleine beetje geluk dat nodig is in dit soort situaties bleef uit. Vijf minuten voor af loop werd het zelfs 0-3, toen de aanval van Hengelo de verdedi ging van Holten doldraaide en Holtkamp met een kopbal zijn hattrick kon voltooien. Hengelo behaalde hiermee een verdiende doch geflatteerde overwinning, terwijl de toeschouwers een ui termate boeiende wedstrijd had den gezien. Holten-Zwolle Holten ontvangt a.s. zondag het dit jaar gepromoveerde Zwolle, dat door drie overwin ningen de eerste plaats bezet in 4H. De roodzwarten staan op één punt achterstand en zullen er op gebrand zijn dat dit ver schil één punt blijft, alleen dan wel in het voordeel van de Hol tenaren. Spelend als tegen Hen gelo moeten de pupillen van Jan Veenstra de beide punten thuis kunnen houden. De wed strijd begint om 14.30 uur. ten heeft vorige week aange toond het team binnen 1 week het afronden van kansen te kun nen bijbrengen. Indien hij er de ze week in slaagt de defensie waterdicht te maken dan kun nen de Vriezenveners op een warme ontvangst rekenen en is het eerste puntenverlies geens zins denkbeeldig. De Holtenaren hebben de laat- iste weken steeds een goede spe lopvatting getoond, maar met iets te weinig overtuiging ge speeld. Hierdoor nemen ze met 5 uit 5 een middenmootpositie in, die ze door winst op de kop loper sterk zouden kunnen ver beteren. Wilt u hiervan getuige zijn en uw favorieten, waar Hans Stam waarschijnlijk weer inzetbaar is, aanmoedigen dan wordt u om half drie van harte welkom ge heten op Meermanskamp. Selec tie: E. van Dijk, Jan Paalman, Harry ten Wolthuis, Pim Boog, Jan Pruntel, Albert Kolkman, Henri Stam, Jan Ros, Harry Kolkman, Fred Hulleman, Ri chard Beldman en Henk Aan stoot. Tijdens de herfstvakantie wordt er woensdagmiddag 19 oktober weer gestreden om de prachtige Frits Paule Cup. Aan deze sportieve wedstrijd kan worden deelgenomen door alle jeugdleden van Al tot de F pu pillen toe. De leiding is in han den van Frits Paule-trainers en een aantal vrijwilligers. Wij reke nen dit jaar ook op de oudere jeugd die in voorgaande jaren nog al eens verstek liet gaan. Ook voor jullie is dit een leuke sportieve middag, die om twee uur begint. Na afloop wordt er gevoetbald en wel door een elftal van de leiders en een elftal wat wordt samengesteld uit de jeugd. De F. Paule Cup werd vorig jaar gewonnen door Jeroen Vincent die hem dus dit jaar moet ver dedigen. Jeroen.veel succes! R.K.S.V. Al-Holten A2. Holten ging met een ruime se lectie naar Rijssen. In de eerste helft een licht veldoverwicht wat resulteerde in een paar uitste kende kansen. De bewegelijke spits „Tohks" kreeg een uitste kende kans, maar zijn vlam mende schot ging maar rake lings naast. Geheel tegen de verhouding in werd het voor de rust een 1-0 voorsprong. Na de thee kwam Holten geladen in het veld door een „redevoering" van leider Eshuis. Er kwamen legio kansen, die echter niet be nut werden. Tiger John liet zaterdag geheel afweten. Het werd echter na 30 minuten spe len 2-0, en daar bleef het bij. Hopelijk benut de voorhoede de kansen volgende week beter. Blauw-Wit C2-Holten C3. Holten was de hele wedstrijd de aanvallende partij, wat reslu- teerde in een doelpunt van de rechtsbuiten. In de tweede helft was Holten weer constant in de aanval, doch door een uitval van Blauw-Wit leverde dit een doelpunt op 1-1. Zaterdag 8 oktober j.l. trad het damesteam -aan in het over dekte Stilobad te Zwolle tegen het damesteam van Swoll. De dames speelden erg goed maar gingen met 2-1 achterstand de 2e periode in en probeerden door goed ie verdedigen de stand te beperken. Desondanks liep deze stand in de tweede en derde pe riode op en zelfs nog in de vierde tot 10-1. Tot slot wisten de dames in de laatste seconden de wedstrijd af te sluiten met een pracht doelpunt van Monique Schreurs; het eerste doelpunt werd gescoord door Irma Arfman. De heren speelden ook in het zelfde bad maar dan tegen de heren van de Oostdobbers uit Raalte. Het was een felle wed strijd waaruit duidelijk bleek dat de Oostdobbers op een re vanche uitwaren door een eer dere nederlaag voor hen. De eer ste periode werd afgesloten met 3-1 door een doelpunt van An ton Aarsen en in de tweede pe riode wist Ernst van de Ende er nog 3-2 van te maken. In de derde periode maakte hij ook de gelijkmaker 3-3. Door een fout in de verdedi ging kwam Raalte terug, maak te 4-3 en drukte toen door tot 5-3. De Holtenaren leken hier door aangeslagen en zakten ver der tot 6-3 waarmee de wed strijd ook werd beslist. Volgende wedstrijd zaterdag 22 oktober zowel voor de dames als voor de heren in het over dekte bad van Rijssen. Vertrek vanaf de Dorpsschool 13.30 pre cies. S.V.Z.W. A2-Blauw Wit A 1 zelfde spelbeeld, in de twintigste minuut wist Hans Dijkink 0-1 te maken. Ook na de wissels bleef Blauwwit de betere ploeg maar het grote overwicht van de ge hele wedstrijd leverde niet meer op dan de goal van Hans. toch voldoende voor beide punten. HOLTEN - Een veel sterker en technischer Blauwwit heeft in Wierden een verdiende 6-2 over winning behaald. Al in de 4e minuut plaatste Thijs naar Ger- jan die de bal in de diepte speelde, Geert kon via de bin- nenkant paal 0-1 laten aanteke-. Blauw Wit B3-Enter Vooruit B2 nen. Binnen de volgende tien minuten scoorde Henk een fraai doelpunt. Bij een ongelukkige botsing moest Thijs het veld met een hoofdwond verlaten om zich bij de dokter te laten be handelen. Blauwwit was even iets aangeslagen waarvan SVZW direct profiteerde 1-2. In de 40e minuut bepaalde Andries met een mooi doelpunt na een even mooie solo de stand op 1-3. Na de pauze zette SVZW Blauwwit hevig onder druk, maar uit de counter scoorde Geert in de 20e minuut fraai over de uitlopende keeper. Vlak hiema gaf de scheids rechter een strafschop toen Geert zich wat „overdreven" liet vallen. Gerjan verzilverde het „presentje" (1-5). De fluit bracht de balans even later weer in evenwicht door de zwaluwen een strafschop toe te kennen toen Gerrit de bal wat ongelukkig te gen de hand kreeg. De kans om terug te komen tot 2-5 werd feil loos benut. In de allerlaatste mi nuut bepaalde de hardwerkende Rob Stam met een keiharde lob (de mooiste goal van de wed strijd) de eindstand op 2-6. Blauwwit B2-De Zweef 2 Een zeer fel spelend Blauwwit heeft verdiend twee punten be haald. Al na tien minuten werd het 1-0 maar De Zweef kwam uit een goed genomen vrije trap op gelijke hoogte. Nog voor het rust signaal wist Blauwwit op nieuw de leiding te nemen. Na de thee was de spanning te snij den, uit opnieuw een vrije trap scoorde De Zweef de gelijkma ker. Doch Blauwwit was met' een gelijkspel niet tevreden en zocht opnieuw de aanval. Een kwartier voor het einde werd opnieuw de leiding genomen die niet meer werd afgestaan. Een overwinning op zo'n manier ver kregen geeft veel voldoening en vertrouwen. Zo doorgaan! P.H. B3-Blauwwit BI Ook in deze wedstrijd is het de Blauwwitten gelukt beide punten mee naar Holten te ne men. De wedstrijd begon te laat omdat de scheidsrechter die voor dit duel was aangewezen verstek liet gaan. Hierdoor moest de leider van P.H. fluiten wat goed gebeurde. Blauwwit was de gehele wedstrijd de be tere ploeg maar het overwicht werd niet in doelpunten omge zet. Rust 0-0. Na de thee een In een goed gespeelde wed strijd heeft B3 de beide puntjes gepakt tegen een gemotiveerde tegenstander. E.V. was in de combinaties wat sterker maar kwam veelal niet verder dan de 16 meterlij n waar de goed spe lende achterhoede en een doel man in topvorm succes in de weg stond. Na ongeveer een kwartier kwam Blauw Wit op 1-0 na en vlotte aanval en een uitstekende lob van Wemer (rust 1-0). Na de thee trok EV meteen fel ten aanval maar Blauw Wit wist het te klaren tot in de 20ste minuut toen Erik moest zwichten voor een knaller van de EV aanval sleider (1-1). Blauw Wit was hier door lichtelijk aangeslagen maar herstelde zich vrij snel en kwam door Jaap op 2-1 uit een prach tige voorzet van Jaap. EV drong in de slotfase nog sterk aan maar Blauw Wit hield stand en de hoera stemming bij het laat ste fluitsignaal was groot. Met zoveel inzet moet het lukken om nog meer punten te halen. Houën zo. Enter Vooruit Cl-Blauwwit Cl In een goede wedstrijd van Enter V. en Blauwwit zijn de puntjes keurig gedeeld. De eer ste helft was Blauwwit beter wat tot uitdrukking kwam in een doelpunt van J. B. Enter V. kwam furieus uit de startblok ken in de tweede helft. Blauw wit liet zich overrompelen. 2-1. Hiema kwam Blauwwit terug er waren diverse goede mogelij klie- den en uit één hiervan scoorde J. B. de gelijkmaker. Ook in het slot van de wedstrijd waren er kansen genoeg maar het bleef bij 2-2. Een verdiend resultaat! Blauwwit C2-Holten C3 Een tamme wedstrijd van de Blauwwitters, althans in de eer ste helft. Het was dan ook meer geluk dan voetbalwijsheid dat de ruststand slechts 0-1 in het voordeel van Holten was. De tweede helft was Blauwwit veel beter gemotiveerd. Er werd har der gewerkt, de Holtense aanval werd goed ontregeld, waardoor C2 zelf ook aan aanvallen kon denken. De gelijkmaker kwam ver in de tweede helft. Erik de Blauw wist na een prachtige combinatie met Mark de gelijk maker te scoren. Holten zette Blauwwit toen stevig onderdruk maar doelpunten bleven verder uit 1-1. Ruim 30 dames, leden van de komen stukken, werd besloten 2 plaatselijke afdeling van de extra bestuursleden te benoe- Christelijke Plattelandsvrouwen Bond (C.P.B.) kwamen donder dag, 22 september jJ. voor de startvergadering bijeen in de „Kandelaar", onder leiding van de presidente, mevrouw M. v. Engbrink-Ramaker. Zij sprak een woord van welkom na het zingen van lied 440: 1-4. Na behandeling van de inge- Zaterdag 8 oktober j.l. werd in het overdekte bad te Markelo het laatste onderdeel om het clubkampioenschap '83 voor heren boven de 16 jaar om de wissclbeker „Seniorenbokaal" afgewerkt. Aan deze strijd namen 11 heren deel en waarvan Edwin Stege- huis de snelste bleek te zijn. Hoewel het totaal aantal bezoeken vergeleken met vorig jaar iets is teruggelopen kan de gemeente Holten voor wat betreft zwembad Twenhaarsveld terugzien op een goed jaar. De daling in het aantal bezoeken is terug te voeren op een vermindering van het aantal uren schoolzwemmen. Daar tegenover staat een fikse toename van het aantal abonnementen, zowel gezinsabonnementen als individu ele abonnementen. Bij die abonnementen is de regeling met Ennia BV (vakantiepark Twenhaarsveld) die 800 abonnementen afneemt, niet meegeteld. 1982 1983 (v.v.) totaal (v.v.) totaal 466 97 209 820 114 163 561 118 243 997 203 322 510 128 235 849 141 182 563 135 250 954 213 304 1. Edwin Stegehuis 97.2 punt; 2. Wim Boode 106.4 p.; 3. Ernst van de Ende 106.5 p.; 4. Eric Bekkemens 112.5 p.; 5. Wim Mooiweer 115.5 p.; 6. Wilco v.d. Noort 119.0 p.; 7. Edwin Wissink 122.0 p.; 8. Anton Aarsen 122.5 p.; 9. André Wissink 127.1 pnt.; 10. Mark Jongman 131.3 pnt.; 11. Marchel Kers 133.1 pnt. 186 2444** 2045 2419** 7.665 7.705 85 119 101 139 44.920 48.586 15.892 16.038* 33.040 26.994 93.852 91.618 v.v. voorverkoop incl. groepskaarten excl. abonnementen va kantiepark Twenhaarsveld (800) men dit i.v.m. steeds meer ver- gaderdagen, kaderdagen etc. die bezocht behoren te worden. Ds. H.Ekker, hervormd predi kant, alhier, hield een lezing over de profeet Elisa. Aan de hand van verschillende teksten hoorden we van de wonderen en tekenen in het leven van Elisa. Tegenwoordig schijnen we won deren en tekenen in ons dage lijkse leven, vaak niet meer te onderscheiden, aldus dominee Ekker. Na de koffiepauze was er gelegenheid te discussiëren, waarbij de discussie toegespitst werd tot paranormale gaven en waarneming. De avond werd door de gastspreker met dank gebed beëindigd. Hoe bouwen aan vrede? Bouwen aan vrede? Bouwen aan een betere wereld? Kan dat met je klub, met je CJV, met je soos? Natuurlijk is dat mogelijk! Op 4 oktober in het Hervormd Centrum in Zwartsluis en op 13 oktober in de Vrij Evangelische gemeente in Nijverdal willen wij (het Christelijk Jongeren Ver bond Overijssel) hier met men sen uit het jeugdwerk over pra ten. Elkaar vertellen hoe het kan, met elkaar programma's in elkaar zetten en natuurlijk werk materiaal bekijken. De avonden beginnen om 20.00 uur en de kosten zijn f2,50. Als je komen wilt, geef dat dan even door aan het Jeugdwerkburo „Olde vechte", Zeesserweg 11, 7731 BG Ommen, 05291-15 03. Komt allen! Er is ook werkmateriaal voor rond de Kerst aanwezig.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11