Kwaliteit haal je bij Van Buren lilp ÜQ OG BfïïBommmi. prima mmi NMB Najaarsaktie Ophalen huisvuil Dierendag bij Dierenpension Van het erf der kerk Een afspraakje, met het najaar! 'n Veilige haven is een Open Haard waard! SAMENWERKING HOLTEN-MARKELO BEËINDIGD Plattelandsvrouwen Dijkerhoek gingen naar ENKCO Ponyclub uit Nw Heeten organiseert puzzelrit DONDERDAG 6 OKTOBER 1983 HOLTENS NIEUWSBLAD 13 Een klinkerpaadje van graniet- keitjei of een strak en recht pad van uitgewassen grindtegels. Mogelijkheden genoeg. De des kundigen van Van Buren geven u graag meer advies. De deskundigen van Van Buren weten alles over tegels en pla vuizen. Zeker als het om de technische details als slijtvast heid en toepassing gaat. Bij Van Buren maakt u keuze uit wel 10 verschillende badkamers. Compleet ingericht met kranen, wand- en vloertegels. En met een vakkundig advies over mate riaal en inrichting. Van Buren Spinnerstraat 12, 7481 KJ Haaksbergen Tel.: 05427-11232 Openingstijden: U bent welkom op: maandag 9.00 - 12.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00- 12.30 uur en 13.30-17.30 uur, zaterdag 9.00 - 12.00 uur. donderdagavond koopavond. trSQiiic^ -„mui Maar dan moet het ook wel veilig blijven. De gezelligheid vaneen Open Haard mag niet verstoord worden door ongunstige rookontwikkelingen. En juiste rookafvoer is dus van groot belang. Van Buren heeft keuze uit meer dan.open haarden en daarnaast nog eens.typen Allesbranders. Maar Van Buren heeft ook kennis van zaken als het gaat over de rookafvoer, 't Een hoort bij het ander, vandaar! Het advies is gratis bij Van Buren. Er is veel keuze voor wanden en vloeren, bij Van Buren. Voortman heeft voor u een afspraakje gemaakt met het najaar en heeft de mooiste mantels voor u in huis gehaald. U kunt kiezen uit de betere merken, zoals: Bassler, Burberry's Hensel, Lodenfrey enz. a MAARSTRAAT 37 RIJSSEN De open haard als middelpunt van uw huiselijke gezelligheid. Akkoord! Maar dan wel op de juiste wijze gebouwd en met een veilige rookafvoer. Bij Van Buren adviseren ze u niet alleen over de vorm, maar ook over de techniek van de open haard. Bij Van Buren eindigt elke open haard en 'allesbrander' op het dak met de schoorsteen. Een gedegen advies is hierbij een noodzaak. Maak gebruik van de kennis bij Van Buren. Garagedeuren bij Van Buren zijn van de grote merken Polynorm en Crawford. Zelf te monteren en in vele uitvoeringen. Kom, zie en voel hoe soepel en licht. Van Buren De Joncheerelaan 50, 7441.HH Nijverdal Tel.: 05486-13567 Openingstijden: U bent welkom op: maandag 9.00 - 12.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 12.30 uur en 13.30-17.30 uur. zaterdag 9.00 - 12.00 uur. Zoals ook in voorgaande jaren zal de Nederlandsche Midden- standsbank N.V. (NMB) voor haar Najaarsspaaraktie, die gehouden zal worden in oktober 1983, weer samenwerken met een branche uit het midden- en kleinbedrijf. Elke nieuwe spaarder, die bij de NMB een spaarrekening opent en daar minimaal f100.- op stort, of automatisch gaat sparen, ontvangt gratis een zilveren Juliana gulden, geslagen in de jaren tussen 1954 en 1959 bij de Rijksmunt te Utrecht. In een fraaie cassette. Daarnaast krijgt de nieuwe spaarder een boekje met als ti tel: „Vier eeuwen Oranjes. Met munten en penningen uit hun tijd" over de geschiedenis van ons Vorstenhuis aan de hand van munten en penningen die vanaf Willem van Oranje gesla gen zijn. Dit jaar zal het de der de keer zijn dat de Federatie Goud en Zilver, de overkoepe lende organisatie van zowel de edelmetaalindustrie, groothandel, goud- en zilversmeden als juwe liers/horloges, inhaakt op de NMB-spaaraktie. Zij biedt de mogelijkheid om van de zilveren Juliana gulden een fraai sieraad te maken, dat als broche èn als hanger te dragen is. De Konink lijke Van Kempen en Begeer uit Voorschoten heeft speciaal voor de NMB-aktie een zilveren han ger/broche ontworpen die bij de juwelier voor de aktieprijs van f37.50 verkrijgbaar is en waarin de zilveren gulden gratis gemon teerd zal worden. De NMB Na jaarsspaaraktie 1983 loopt van 4 tot en met 31 oktober. De juwe- liersaktie start gelijktijdig maar loopt door tot 31 december, zo dat de hanger/-broche ook als geschenk kan dienen. De NMB heeft dit jaar opnieuw voor een „muntenspaaraktie" gekozen, omdat blijkt dat de belangstel ling in Nederland voor munten nog steeds overweldigend groot In ieder geval in 1986, maar als het aan het college van B en W van Markelo ligt het liefst per 1 januari 1984, zal de sa menwerking tussen Holten en Markelo voor wat betreft het op halen van huisvuil worden be ëindigd. Al jarenlang heeft Mar kelo een contract met de ge meentelijke reinigingsdienst in Holten voor het drie dagen in de week ter beschikking stellen van een vuilnisauto met chauf feur. De beladers levert Markelo zelf. Van dat contract, dat offi cieel tot 1986 loopt wil Markelo nu af. De Holtense buurge meente heeft uitgerekend dat het uitbesteden van de vuilop- haal aan een particulier bedrijf goedkoper is. In een gesprek dat beide colleges afgelopen dinsdag hadden is door Markelo aange drongen op het voortijdig beëin digen van het contract per 1 ja nuari 1984. Het Holtens college van B en W zal zich nu gaan beraden of dat mogelijk is. Bur gemeester W. L. F. C. Ridder van Rappard: „Natuurlijk zitten er voor ons ook consequenties aan vast, met name financiële. Het gaat hier echter om kleine bedragen, waarbij we de voor- en nadelen tegen elkaar moeten afwegen. Overigens wordt ook op het Holtens gemeentehuis be keken in hoeverre uitbesteding van het ophalen van huisvuil door een particulier bedrijf be zuinigend kan werken. Concrete plannen daarvoor bestaan er echter op dit moment nog niet. Voorzitter Raad van Kerken spreekt vredesdemonstranten toe Namens de Raad van Kerken in Nederland zal prof. dr. D. C. Mulder, voorzitter van de raad, op 29 oktober spreken op de vredesdemonstratie in Den Haag. Het moderamen van de raad heeft hiertoe besloten na een gesprek met het Interkerke lijk Vredesberaad en na raadple ging van de afgevaardigden van de kerken. Ook heeft de raad de lidkerken per brief gevraagd hun betrokkenheid bij de demonstra tie ernstig te overwegen. De Raad van Kerken beroept zich daarbij op „de verantwoordelijk heid van de kerken inzake vrede en veiligheid". In zijn toespraak op 29 oktober zal de vooratter van de Raad van Kerken zich baseren op de uitspraken van de raad in 1978 en 1979. In een brief aan de huidige regering van december 1982 vatte de raad die uitspraken aldus sa men: wat de uitkomst van de besprekingen in Genève ook mag zijn, een volgende stap in de wapenwedloop biedt geen en kele uitkomst voor de veiligheid van de wereld. Behalve de on voorwaardelijke afwijzing van uitbreiding en modernisering van kernwapens zal dr. Mulder ook recente uitspraken van de Wereldraad van Kerken (Van couver) en van het Vaticaan in zijn toespraak betrekken. In het voorjaar had de Raad van Ker ken al besloten naast betrokken heid bij de vredesdemonstratie ook andere middelen te benut ten om zijn bezorgdheid uit te drukken over de eventuele plaatsing van kruisraketten. Zo is een brief gestuurd aan de ker ken in West-Europa met een pleidooi om in deze kwestie een eigen standpunt te bepalen. (Sectie publiciteit Raad van Kerken) Op de fiets togen zo'n 50 le den van de Dijkerhoekse Platte lands vrouwenvereniging naar vleeswarenfabriek ENKCO, voor een rondleiding door het bedrijf. Men kreeg er uitleg over het in vriezen van vlees en verschil lende machines konden worden bekeken. Machines die 3000 kilo gram vlees per uur kunnen ver werken. Bekeken werd hoe kar bonades gesneden worden en in gepakt. Ook werd er vlees ge braden en geproefd. Iedereen kreeg na afloop een pakketje vlees mee naar huis. Mevrouw D. Rensen-Podt dankte na af loop de bedrijfsleider voor de prettige ontvangst. Zondag 16 oktober organiseert de ponyclub „de Marsruiters" nemingskosten zijn respectieve lijk drie en zes gulden. Inschrij- tt x Jk C11 Batten, inscnrn- uit Nw. Heeten een puzzelrit ven kan tot 9 oktober bh me- vnnr nnnv'c on nooirlan waf nln r> voor pony's en paarden, met startplaats de kampeerboerderij vrouw N. Schiphorst, Scholten- straat 12 in Nw. Heeten (tel. ttuinyttiuutiuciij au aai it, in ww. Heeten (tel van B. Langkamp aan de Oude 05725-4 25;. De rit loopt onder Deventerweg. De pony's starten andere over het Landgoed Hei- om half tien en de grote paar- huizen, de Haarlerberg en de den om elf uur 's morgens. Deel- Holterberg. Het was pas echt dierendag bij Ineke Wansink, want daar konden 32 kleuters van de Kol- school hun hart ophalen aan dieren en hun gedragingen. Bor der Collie Maggie en dochter Babbe stonden garant voor twee uur leer- en kijkplezier bij het dierenpension. Verder waren bij na de kleinste hond een Chihu ahuaen de grootste (een Duitse Dog) het aanzien meer dan waard. Met de beide Border-Collie's konden tal van „kunstjes" wor den gedaan en de kleuters leer den veel van hun „hondse ma nieren". Iedereen kreeg ranja en om het feest compleet te maken gingen de kleuters huiswaarts met een ballpoint. Een prima dag voor kind en dier.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11