Groter en BOERHOF Medische diensten Verbouwing Irene voorjaar 384 klaar MAVO scholieren uit Huizen op werkbezoek in Holten AC KENT DE MOSSELMAN. TAPIJT^HEETEM Kerkdieoslen Nederlaag dames waterpolo Politie Jig weekjournaal 7 H0LTENS NIEUWSBLAD mmm. ■fe.' -'if.-./ BELANGRIJKSTE INTERESSANTSTE AUTONIEUWS ROBA B.V. RUSSEN AC RESTAURANTS l!ül AGENDA Verloren en gevonden HEROPENINGSADVERTENTIE Toernooi tennisclub DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1983 Wanneer volgens planning in februari 1984 Koopman Bouwbe drijf BV klaar is met de verbouwing en uitbreiding van Gebouw Irene, beschikt de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente over een gebouw dat er wezen mag. Een grondige opknapbeurt waarbij aan alle brandveiligheidseisen is voldaan, uitbreiding van de gro te zaal, een moderne keuken centraal in het gebouw, een groter balkon (niet meer van hout, maar van beton) en ook een invali dentoilet maken van Irene een voor meerdere doeleinden geschikt gebouw dat er voorlopig weer een tijd tegen kan. Met de verbou wing is sen bedrag van 600.000 gulden gemoeid. President-kerkvoogd H. Ch. Vogely kan tevreden zijn. Te meer daar de Kerkvoogdij vo rige maand aangenaam werd verrast met een provinciale sub sidie van 150.000 gulden in het kader van extra werkgelegen- heidsmiddelen voor 1983. En daar had eigenlijk niemand bin nen de Kerkvoogdij op durven hopen. Vogely: „Weliswaar had den we bij het aanvragen van de subsidie min of meer toege zegd gekregen dat we konden rekenen op 50.000 gulden, maar bij het bekend worden van de verdeling vielen we toch buiten de boot. Niet in het minst na tuurlijk doordat in Holten al een bedrag van 168.000 gulden voor 't Vletgoor terecht was ge komen. Dankzij de architect D. J. Beeftink, die op hoge poten naar Zwolle is gegaan, kwam er bij de tweede ronde toch nog 150.000 gulden uit de bus". Dat kwam de Kerkvoogdij erg goed uit, want aanvankelijk leek het erop dat de uitbreiding in een vorm moest worden gegoten waar eigenlijk niemand vrede mee had. Ondanks een actie on der de eigen kerkleden die maar liefst 150.000 gulden opbracht, viel de aanbesteding dermate te gen dat de ambitieuze plannen met Irene op een lager pitje ge zet moesten worden. Het geld uit Zwolle kwam dus net op tijd. Koopman BV was al begon nen maar kon de werkzaamhe den in het beginstadium nog* aanpassen aan de ruimere finan ciën. Met als resultaat: - een grotere zaal (van 112 m2 naar 184 m2); - een centrale, gemoderniseerde keuken op de plaats waar eerst de hal was gesitueerd; - een helemaal nieuw en ver- groot balkon van beton i.p.v. van hout; - een nieuwe ruimte voor het kerkelijk bureau met een aparte ingang aan de Tuinstraat; - een vernieuwd toneel met daaronder een uitgediepte kelder (ook met een eigen ingang); - aparte bergruimte in de zaal; - het in ere herstellen van de oude ingang. Hoewel men had gehoopt voor de Kerst klaar te zijn met de verbouwing hebben de keuze tussen de verschillende alterna tieven en de financiële perikelen daaromheen het geheel nogal vertraagd. De planning is nu dat Irene „nieuwe stijl" in febru ari 1984 in gebruik kan worden genomen. Tot dan moeten de gebruikers van Irene zich nog behelpen. Daarbij wordt dank baar gebruik gemaakt van uit- MAVO scholieren uit Huizen zijn gedurende één week op bezoek in Holten. In Bungalowpark „De Prins" Prins" zijn 36 scholieren en vier leerkrachten ondergebracht, die groepsgewijs projecten zullen verzorgen voor de vakken Nederlands, Engels, Tekenen en Geschiedenis. Op Smidsbelt knipte onze fotograaf een groepje dat driftig een tekenopdracht uitvoerde. „Holten leek bij uitstek ge schikt voor de groepen met deze vakken in hun pakket. Elders in het land o.a. Dene kamp, Luttenberg en Epe zijn ook Huizense scholieren „uitge zet". De groep met tekenop- drachten komt in Holten en om geving aardig aan hun trekken, de groep Nederlands gaat op pad voor het houden van een aantal interviews (uitgezocht met medewerking van Gerard Willems van de VW), de MAVO leerlingen met een opdracht En gels brengen een bezoek aan het Canadese kerkhof, aldus één van de begeleidende docenten. Per dag wordt een dagboek bijge houden om zodoende het reilen en zeilen in Holten vast te leg gen voor straks op school. De resterende tijd brengt men door met fietsen, sporten, museumbe- zoek en ook boodschappen doen Genoeg op papier vast te leggen was er op Smidsbelt voor de Huizense scholieren want per bungalow wordt zelf gekookt. Vrijdagochtend vertrekt men weer vroeg richting de ei gen woonplaats. De leerlingen ondergebracht in Holten zijn af komstig van de Groen van Prin- sterermavo. Ned. Herv. Kerk 9.00 uur: ds. W. Vons. 19.15 uur ds. H. J. Ekker. Oppasdienst: mevr. Mark- voort-Baltus en Margreet Veld man. Uitgangscollecte: Kerk en Israël. Geref. Kerk 9.30 uur en 15.00 uur ds. R. A. Hoogkamp van Hoogeveen. In beide diensten is de le coll. voor Kesk en Israël (1/3) Geeste- lijke vera, buitenland (1/3) en Kerken in België (1/3) en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: (klas 1 en 2) olv. Ypie Sysling. •Oppasdienst: Gea Aanstoot en Wilma Meijerink. Ans Paalman en Bettie Aanstoot. R.K. Kerk 10.30 uur Heilige Mis in de Ned, Herv. Kerk. Dijkerhoek 9.30 uur: ds. H. J. Ekker. Uit- gangscoll. Kerk en Israël. Okkenbroek 10.00 uur: ds. G. Bouman. Uitr gangscoll. Kerk en Israël. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur. Zondag: 8.00 uur en 10.00 uur. Vanaf donderdag 29 september het en van het jaar bij Holterstraatweg 85, tel. 05480-1 42 25. Op 18 september werd een dode ree aangetroffen aan de Rijs- senseweg. Het dier was kennelijk doodgereden door een auto, ge zien een remspoor in de berm. De bewuste automobilist heeft zich echter niet gemeld. Op 19 september werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Deze fiets was niet voorzien van een postcode. Op 20 september werden in Borne enkele personen aangehouden in verband met diefstal van een partij fietsen. Zij bleken ook in Holten actief te zijn geweest. Zij bekenden een zo goed als nieu we fiets die wel op slot stond, eind augustus uit de Oranjestraat te hebben weggenomen. Op 21 september vond er een aanrijding plaats op de Rijssense- weg alhier. Een personenauto haalde een vrachtauto in, maar moest vervolgens in verband met een tegenligger, deze vrachtauto „snijden", waardoor beide voertuigen met elkaar in aanraking kwamen. De bestuurder van der personenauto reed na de aanrij ding door zonder zijn indentiteit bekend te maken. Beide auto's werden licht beschadigd. Ook op deze dag ontstond er een aanrijding op de kruising Langstraat-Markeloseweg, doordat een personenauto geen voor rang verleende aan een bromfiétser. De bromfietser werd licht gewond, doch kon na behandeling door een arts, huiswaarts ke ren. Beide voertuigen werden beschadigd. Bij slagerij Traanman aan de Dorpsstraat werd in de nacht van 21 'op 22 september ingebroken. Van een achterdeur werd een slot geforceerd. Een hoeveelheid koffie ter waarde van enkele honder den guldens werd ontvreemd. Midden op de middag van de 22-ste september werd op de Deventerweg een automobilist aangehouden die te veel aan Ba- chus had geofferd. Van hem werd een bloedproef genomen. Te vens bleek deze man niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Twee vrachtautobestuurders kwamen op de Al met elkaar in aanraking. De veroorzaker reed echter door, doch kon even later worden aangehouden door de politie van Hengelo. Hij verklaarde niets van de aanrijding te hebben gemerkt. Bij een benzinestation aan de Al tankte een automobilist voor een kleine honderd gulden en kreeg toen ineens veel haast. Zon der te betalen verdween hij uit het zicht. Nog niet is achterhaald wie die man is geweest. In de avond van de 22-ste ontstond er schoorsteenbrand in de Ab Jansenstraat. De brandweer had één en ander snel onder con trole. Toch kon niet voorkomen worden dat er nog een behoor lijke schade ontstond. Op 24 september werd er aangifte gedaan van vernieling van een autoantenne. De auto stond geparkeerd in de Churchillstraat. Tevens werd er deze dag aangifte gedaan van een fiets die wel was gecodeerd. Code 7451 AS 10. Het betreft hier een rode dames fiets. Op de Raalterweg kreeg een motorrijder een hond voor zijn wielen. Het dier overleefde het niet. Overigens ontstond er alleen materiële schade. In de avond van 24 september werd er een bromfiets ontvreemd die stond bij een cafétaria aan de Dorpsstraat. Ook dit voertuig is nog niet boven water. Het betreft hier een Honda met het verzekeringsplaatje DHS 797 Op 25 september vond er op de rijksweg Al een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De eerste auto moest plotseling afremmen voor een voor hem rijdende personenauto met aanhang wagen., doordat deze aanhangwagen slecht was verlicht. Een tweede auto kon zo snel niet remmen en botste tegen de voor hem rijdende auto. Ook hier ontstond alleen materiële schade. Op 26 september werd er aangifte gedaan van diefstal van on geveer één emmer met bonen uit een volkstuintje. Waar iemand zijn vingers al niet „vuil" aan wilt maken. GEBAKKEN MOSSELEN VANAF F 10.- P.P.. Verrukkelijk die zeeverse Zeeuwse mosselen. Volop verkrijgbaar t/m 12 oktober a.s.. Gebakken mosselen, gemengde salade, frites en remouladesaus voor de AC Vriendenprijs van f 10.- p.p.. In ons zelfbedieningsrestaurant. ^Onbeperkt gekookte mosselen eten, inclusief 3 heerlijke sauzen, frites, stokbrood en verse salade voor slechts f 15.- p.p. (minimaal voor 2 personen). In ons bedieningsrestaurant. Ed. Albert René. Goscmny Uderic 1982 UITEN TOCH EEN BEETJE THUIS. AC Restaurant Holten, Lanqstraat 22.E8/A1 Deventer-Hengelo.Tel.05483-26 80. Architect Beeftink en aannemer Koopman zijn gezamenlijk aan wezig om een oogje in het zeil te houden. wijkmogelijkheden als De Scha kel (voor catechesatielessen), De Kandelaar (o.a. voor de koren) en het Padvindershuis waar mo menteel de CJV-activiteiten wor den gehouden. Het kerkelijk bu reau van de Hervormde Ge meente heeft tijdelijk zijn intrek genomen in een pand van de gemeente Holten aan de Kerk straat. Afgelopen zaterdag 24 septem ber j.l. speelde het dames water polo team zijn 2e competitie thuiswedstrijd in het overdekte bad te Rijssen tegen het dames team Zignea uit Emmeloord. Gezien de uitslag van de vorige wedstrijd speelden de Holtense dames een betere wedstrijd en gezien het gebrek van ervaring moesten ze de betere erkennen in de dames van Zignea, met o.a. 4 doelpunten in de eerste periode, 2 in de tweede periode, 1 in de derde en 1 in de vierde Volgende wedstrijd is een uit wedstrijd voor zowel de dames als voor de heren die gespeeld wordt in het overdekte Aa lan den bad te Zwolle. Vertrek voor beide ploegen vanaf de Dorps school 18.30 uur precies. Zaterdag 1 oktober 13.15 uur Bijeenkomst l.v.m. 100 jarig bestaan van de oude school Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard". Zondag 2 oktober 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 3 oktober 20.00 uur Jaarlijkse bijeenkomst (met bingo) afd. Holten Vereni ging voor Openbaar Onderwijs in zaal Vosman. Donderdag 6 oktober 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dij kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Het Bonte Paard". Spr. Klaasje uit Zalk. Onderwerp: „Huismiddeltjes". Zaterdag 8 oktober 20.00 uur Start le deelnemer „Nacht rond Holten" bij club huis „De Biester" (zie bar). Maandag 10 oktober 19.30 uur Postzegelruilbeurc Hol tense Postzegelclub in rest. „Vosman". Vrijdag 14 oktober 16.00 uur Eerste steenlegging nieuw clubgebouw ZW „Blauw Wit '66" op sportpark „Vlet goor". Gevonden: Een wieldop van een Ford Sierra; een zwarte blous- son; een zwarte paraplu; een tas van een typemachine of fototoe stel; een slot met vier sleutels; een bankbiljet; Verloren: een zilveren slaven- armband; een fietstasje met complete reparatieset; een rood/ bruine portemonnaie inhoudende giropas en geld; een grijs zome rjack met een rode streep; een bruine sleutelportemonnaie met enig kleingeld; een donker blauw regenpak, een honden halsband (ketting); een fietssléu- teltje; een bos sleutels in bruin étui; een fiets en huissleutel; een leesbril; een bruin sleutelé- tui met sleutels; een gouden he- renring met briljant; een sleutel bos in zwart étui; een zwarte portefeuille inhoudende enkele bankbiljetten; twee lipsleutels. KNIPT1P U hebt een ideaal fotomodel in huis: uw hond of poes. Zet 'm zo nu en dan op de plaat. Let op onze speciale verderop in dit blad VOL GRANDIOZE AANBIEDINGEN Ter afsluiting van het tennis- seizoen organiseert de tennisclub Holten op zondag 2 oktober a.s. een gezelligheidstoemooi voor de seniorleden van de vereniging. Inschrijving voor dit traditionele „dag-zon-toemooi" is nog moge lijk tot donderdagavond 21.00 uur bij H. Wissink, tel. 30 28. Deelname aan het toernooi kost zoals gewoonlijk f2,50 per per soon. Tijderu het toernooi wordt een „koud buffet" geserveerd, waaraan ook de kinderen van de toemooideelnemers en andere leden van de tennisclub kunnen meedoen. De kosten daarvan be dragen f7,50 per persoon, kinde ren tot en met 9 jaar f5,-. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Arts: J. H. A. Bruins, Keizer- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 29 sept.- 6 okt. A. van Beem, Zutphen; tel. 05750-2 19 50 b.g.g. 05700- 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stich ting Kruiswerk, Gaarden straat^, tel. 05483-14 36. Spreek uur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijn-artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Dierenarts: W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Tandarts: R. Brouwer, Boom kamp 10A, Rijssen, tel. 05480- 1 31 94. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. tel. 14 36. Maatschap. Dienstverl. Midden Overijssel: Gaardenstraat 29, te- 1.05483-27 84. Maatsschappefijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, te- 1. 35 53. Open bejaardenwerk: Inlichtin gen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-Consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gasvoorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3