Hockey- hoek Holten-Veno B.C.H. blijft goed presteren Poorte en De Vos naar zesdaagse Resultaten s.v. Holten Resultaten Blauw Wit Trekking verloting "H.G.K. Eerste deel veldcompetitie Handbal Yogalessen in 't Kolnus Willems wint laatste vlucht en kampioenschap HOLTENS NIEUWSBLAD voorbij badmintonelnb-holten JUNIOREN DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1983 Vorige week zag u in het Holtens Nieuwsblad een fraaie foto van pra- 'tende hockeydames. Een prachtige kop „Waarover praten zij" erboven en u weet van niets. De belofte bet een en ander te onthullen zullen we dan ook nu inlossen. De HCH is uit haar jasje gegroeid; bovendien is die jas na veel jaren intensief gebruik ook nog versleten. Op het moment dat u dit leest ligt ons oude clubhuis reeds tegen de vlakte. Na intensief overleg, eerst met onze leden, later met de gemeente zijn alle technische problemen uit de weg geruimd en we hopen dat over een week of 5 een prachtig nieuw clubhuis op het Sportdal zal prijken. Dit is mogelijk dankzij alle ons zo spontaan toegezegde hulp van velerlei zijden. Onze leden en de ouders van jeugdleden zullen nog heel wat tim mer- en verfwerk etc. moeten verrichten maar de jeugd van de H.C.H., met name jongens A en B hebben zaterdag laten zien hoe er gewerkt kan en moet worden. Het clubgebeuren gaat in de bouwperiode gewoon door. Eén van de kleedkamers wordt zolang als clubhuis gebruikt, dus Holten-leden, kom verkleed naar het veld en douche thuis zodat onze gasten de nog beschikbare ruimte kunnen gebruiken. Heren 1 trok zondag naar Goor. De hele wedstrijd ging de strijd gelijk op, hoewel Holten voor rust één doelpunt wist te scoren. In de tweede helft kreeg Goor een strafbal mee en de toen bereikte stand 1-1 gaf een goed beeld weer van de wed strijd. Heren 2, ze worden wat ouder, speelde tegen Bully. De gemid- j delde leeftijd van de Holtenaren I lag zeker 15 jaar hoger dan die van hun tegenstanders. In een zonnige sportdal wisten ze toch maar mooi met 5-0 te winnen van dit jonge team. Heren 3 ver heugde zich in het bezoek van veel fietsers, die zich uitstekend vermaakten met het kijken naar het spel tegen Lochem 3. In de rust nog een 1-2 achterstand doch uiteindelijk gelijkgetrokken tot 2-2. De veteranen speelden als eer ste op deze op wintertijd overge gane zondag. Het extra uurtje slaap bracht hen kennelijk in goede conditie want ze versloe gen Hardenberg met 5-2. Merijses Al-DKS Al 1-2, jam mer meisjes, maar volgende week in Goor rekenen we op een overwinning voor jullie. Meisjes BI had het zwaar te gen Hengelo, een 8-0 nederlaag incasseren valt niet mee. Zet hem op volgende week. Meisjes B2 haalde door een 1- 0 overwinning op P.W. de eerste wedstrijdpunten binnen. Profi ciat!! De C-meisjes verloren met 2-0 van Hengelo. Plattegrond nieuwe onderkomen hockeyclub Holten. Verloren onze D-meisjes de voorgaande wedstrijden met gro te verschillen, deze week pres teerden ze het een 1-1 stand mee naar huis te nemen. Ga zo door!!! Jongens A, al willen ze zelf doorgaan voor H.C. Knudde, scoorde in Hengelo 14 keer, ter wijl ze zelf het doel schoon wis ten te houden. Jongens B verloor met 2-7 van Avanti terwijl de C-jongens de 8 gemaakte doelpunten deel den met Hardenberg. Jongens D zette na een inzin king vorige week de serie over winningen voort en versloeg Al melo met 4-1. Zaterdag 1 oktober worden van 10.30 uur tot 14.45 uur jeugdwedstrijden gespeeld in het Sportdal. Zondag 2 oktober speelt alleen Heren 1 thuis om 14.45 uur tegen Avanti De derde speeldag heeft voor de laagste elftallen van de s.v. een grote teleurstelling gebracht. In deze regionen werden forse uitslagen genoteerd. Rietvogels 3-Holten 4 1-2. Uiter aard zeer gelukkig keerden de Holtenaren huiswaarts. Al had Rietvogels tot dusver nog maar weinig gepresteerd toch mag van een verrassing gesproken worden. Wilco Bannink was de held van de dag door beide goals te scoren en verder een voortreffelijke inzet te tonen. SDOL 3-Holten 5 2-0. Holten 5 liet zich na het verlies van vo rige week bij PH opnieuw de puntjes ontfutselen. Het elftal, eens de schrik voor iedere te genstander, is toch wel naar een bedenkelijk peil afgezakt. Holten 6-Lap. 4 2-2. In deze kei hard gespeelde wedstrijd waar aan de scheidsrechter de handen meer dan vol had, heeft de thuisclub tot 2 keer toe een voorsprong kunnen nemen o.a. door een prachtige lob van Al- bert van de Maat. Maar telkens wisten de withemden terug te komen. Holten 7-PH 7 4-4. Wat is Hol ten dichtbij de eerste seizoen zege geweest. Tot diep in de tweede helft stonden de jongens van Adri op een 4-1 voorsprong. Henk Rechterschot was met 3 treffers de topscorer van de dag, trouwens het hele elftal heeft er hard voor gewerkt. Het was daarom des te sneuer dat o.a. door een eigen goal van Jan Rietberg de halve winst moest worden ingeleverd. De Zweef 11-Holten 8 0-0. Een 0-0 uitslag geeft dikwijls reden om maar zo min mogelijk over de wedstrijd te vermelden, daar om rekenen we volgende keer op een goed resultaat. Wierden 5-Holten 9 2-1. Dank zij goed keeperswerk van Jan van Menum is Holten alleszins rede lijk uit de zware strijd gekomen. Uit een hoekschop scoorde Erik Wechstapel na een overstapje van Geert Nijland het enige doelpunt voor de roodzwarten. Holten 1Ö-RKSV 4 0-6. Het was HOLTEN speelde, tegen VENO een hoogst ongelukkige wed strijd. Een aantal individuele fouten bepaalden in belangrijke ma te het beeld van deze wedstrijd. Daarnaast hebben een aantal Holten spelers de vervelende eigenschap de bal te lang bij zich te willen houden, waardoor het afspelen vanuit een vrije positie verloren gaat en dikwijls balverlies het gevolg is. De wedstrijd was slechts en kele minuten oud toen de wis selwerking tussen Dijkman en Wissink faalde en W. Ouderling alleen op doelman Stukker af kon gaan. Feilloos passeerde hij de Holten doelman en bracht de stand op 0-1. Een tegenslag van jewelste. Hoewel Holten in het verdere verloop van de wedstrijd de betere ploeg was, ontbrak het de voorwaartsen aan de no dige overtuiging en als er al eens geschoten werd dan was de richting zoek. Het gevolg van dit alles was dat de doelman van de gasten amper op de proef werd gesteld. In plaats van Holten was het eerst de beurt aan Veno dat via een fout van, de overigens goed spelende, Herman ten Velde de score naar 0-2 kon brengen. Enkele minu ten later kwam Evert Dalemans alleen op de keeper af. De bal caramboleerde via het lichaam van Evert richting doellijn en hij bracht de stand op 1-2. De rust brak aan met deze 1-2 stand en alles leek nog moge lijk. Na de pauze ontkwam het Holten doel aan doorboring dankzij de paal. Daarna werd het voetballen op één helft, met alle risico's vandien. Het ontbre ken van de nodige overtuiging en de pechfactor doordat ook paal en lat de gasten gunstig gezind waren, vormden de oor zaak dat de doelpunten uitble ven. Nadat eerst Stukker vijf minuten voor afloop nog eens gered had, lukte het W. Ouder ling op slag van het eindsignaal zelfs de stand op 1-3 te brengen. Wedstrijden als deze komen in de voetballerij regelmatig voor. De spelers van Holten zullen toch eens bij zich zelf te rade moeten gaan, hoe zij dit soort problemen in de toekomst willen oplossen. Alleen inzet en goede wil blijken daartoe onvoldoende. Voorafgaande aan de grote broers speelde de D-jeugd van Holten en VENO tegen elkaar. Er bestond weinig krachtsver schil. De gelukkigste won met 2- 1 en dat was VENO. Zondag a.s. volgt de zeer be langrijke wedstrijd tegen Heeten. De ploeg van oud Holten trainer Oude Roelink. Zij zullen erop gebrand zijn om juist Holten aan hun zegekar te binden. De roodzwarten zijn dus gewaar schuwd. De wedstrijd begint om 14.30 uur en wordt gespeeld op het terrein van Heeten. Het laatste competitieweekend van de veldcompetitie bracht en kele onverwachte problemen. Door afwezigheid van de scheidsrech ter, konden de heren senioren hun wedstrijd tegen V. en K. niet spelen. Ook bij de dames junioren was geen scheidsrechter aanwe zig, maar kon gelukkig iemand anders invallen. De junioren die tot nu toe nog niet tot winst konden komen speelden tot de rust een wat afwachtende partij. Daarin werd een 4-3 voorsprong tegen V en K genomen. Na de rust was het alleen nog Holten dat de klok sloeg. In hoog tempo werd V en K met snelle combinaties voor te grote problemen gezet. Verdedigend klopte het bij Holten ook goed, terwijl Erna Vincent enkele prima reddingen verrichtte. V. en K. kwam niet meer tot scoren terwijl Holten er 7 treffers bij maak te. Een verdiende winst met 11-7 Jeugd: Al leek thuis tegen Achilles niet opgewassen tegen de vooral fysiek fel spelende gasten. Dit resulteerde in een 0-3 achter stand bij rust. In de tweede helft vond Holten een betere Na de goede prestaties van vorige week, wederom positieve berichten van de meeste teams van B.C.H. B.C.H. 4-En Blok 6: Op woens dag 21 september moest het 4e team voor hun eerste wedstrijd De Zweef A2-Blauw Wit '66 Al. Vol goede moed ging Blauw Wit op bezoek bij de Zweef, met een iets gewijzigde ploeg werd uit stekend begonnen. Na ongeveer 10 minuten nam de Zweef het heft in handen en bij onnauw keurig uitverdedigen was het 1- 0. Het verweer van Blauw Wit was toen al gebroken, weinig in zet geen goede afspeelmogelijk- heden en weinig beweging zon der bal. Voor de rust wist de Zweef nog één maal te scoren. Na de thee leek het eerst wat beter te gaan Dirk Jan scoorde al snel 2-1. De Zweef nam hier na weer het initiatief wat resul teerde in 3-1. Toen Gerald ook nog eens in eigen doel kopte was het helemaal gebeurt, de Zweef kon nog eenmaal scoren, waarna aan een slechte wed strijd van vooral Blauw Wit-zijde een einde kwam. Excelsior '31 B2-Blauw Wit '66 BI. In een gelijkopgaande spor tieve wedstrijd hebben Excelsior en Blauw Wit de punten ge deeld. In de eerste 10 minuten was Excelsior sterker wat dan ook één doelpunt opleverde. Dit was tevens de ruststand. Na de pauze (zonder thee) werd het al snel 1-1. Bekky was de doelpun tenmaker, Blauw Wit ging door wat resulteerde in een doelpunt te zetten dan de laatste weken, toog het twaalfde naar Enter. Met enkele geleende spelers zou het nog beter gaan! Schooien voor het stukken jongere Holten zorgde dan wel voor de enige 10 geen schande om van zo'n in- Holten-treffer, maar toen in de gespeeld elftal te verliezen. RKSV toonde zich een duide lijke kandidaat voor de titel. Holten li-De Zweef 9 1-8. Het elfde, dat zo goed was om en kele spelers aan een ander elftal tweede helft van een dubieuze strafschop aan Enter werd toe gekend was het verzet gebroken. Haarle 8-Holten 13 8-0. Al- sals Fons Akkermans in de eerste minuut die prachtige sco- uit te lenen, verscheen zelf maar ringskans had benut dan was de met 9 man binnen de lijnen. Het was dan ook geen wonder dat de uitslag zo hoog uitviel. Enter 10-Holtcn 12 4-1. Vast be raden een beter resultaat neer uitslag niet zo teleurstellend ge weest. Daar was iedere Holter- naar het wel over eens. Maar Haarle dacht daar anders over en walste over Holten heen. Vanaf dinsdag 4 oktober kunnen in 't Kolnus aan de Hoffestraat weer yogalessen wor den gevolgd, georganiseerd door de Stichting sociaal Cultureel Werk in Holten. Men kan zich opgeven bij 't Paalhuus Beusebergerweg 27 telefoonnummer 27 55. De cursus bestaat uit 12 lessen en staat onder leiding van Theo de Gans. Kosten voor deze 12 lessen bedragen 90 gulden. De tijden zijn: beginners 18.45-19.45; gevorderden: 20.00-21.C0; gevorderden: 21.15-22.15. yy Door twee wachtmeesters van de Rijkspolitie had de trekking plaats van de verloting t.b.v. „Holtens Gemengd Koor". De 32 prijzen vielen op de lotnummers 23- 1133- 1283- 685- 81- 886- 116- 474- 1236- 69- 1225- 1240- 257- 388- 1195- 11- 499- 160- 240- 1148- 547- 523- 951- 491- 692- 1267- 1294- 1019- 112- 1079- 449- 120. De prijzen kunnen op vertoon van het prijsbepalende lot worden afgehaald bij Betje Haan, Rietmolenstraat 2. van John Peter uit een keurig genomen vrijtrap. Hierna werd een moegestreden Hans gewis seld voor Jan Nijkamp die zo ongelukkig was de eerste bal te zacht terug te spelen 2-2. Nog wat onder de indruk van dit doelpunt scoorde Excelsior 3-2. Met nog maar drie minuten te gaan kreeg Blauw Wit een straf schop te nemen nadat Frans Robert onderuit was gehaald. Bekky scoorde beheerst. Eind stand in deze goede wedstrijd 3- 3. Blauw Wit B2-S.D.O.L. BI, De eerste overwinning voor een hardwerkend B2 is een feit. Na 10 minuten scoorde Ronnie Hof stede beheerst. Nog een beetje stilstaand bij dit doelpunt was het alweer gelijk. Voor rust liep Blauw Wit echter nog uit naar 3-1 door Frans en Jan. Na de thee wist Blauw Wit nog twee maal het net te vinden wat de eindstand op 5-1 bracht. Een verdiende overwinning. Blauw Wit *66 B3~De Zweef B3. Voor de pauze verdedigde Blauw Wit bekwaam en was enkele malen dicht bij een treffer. Rust 0-0. Direkt na de aftrap van de tweede helft was Wemer dicht bij een doelpunt maar de keeper redde bekwaam. De Zweef kwam steeds meer in haar spel en scoorde verdiend 0-1. Hiema was het met Blauw Wit gedaan de score werd door de Zweef rustig uitgebouwd naar 0-5. Keeper Erik Jansen redde en kele malen voortreffelijk. Spe lend als in de le helft moeten nog meer punten gepakt kunnen worden. Succes! Excelsior '31 C2-Blauw Wit '66 Cl. Tegen deze sterke tegenstan der was Blauw Wit niet opge wassen. Ondanks de voortreffe lijke inzet en spelopvatting wis ten de Blauw Witters niet te scoren. Excelsior wist vier maal het net te vinden waarvan het laatste uit duidelijke buitenspel positie. Blauw Wit heeft toch ondanks de nederlaag goed ge speeld, als we zo doorgaan ko men de punten ook! Blauw Wit'66 C2-De Zweef C3. Blauw Wit trok van meet af aan in de aanval wat al snel een doelpunt opleverde van Pieter. Blauw Wit bleef doorgaan en nogmaals Pieter en André en Erik wisten voor rust het net te vinden. In de tweede helft een zelfde spelbeeld, maar de doel punten bleven nog uit. Diep in de tweede helft was het Erik de Blaauw die de eindstand be paalde op 5-0. Zaterdag tegen S.V.Z.W. zal het aanzienlijk moeilijker worden, maar met de zelfde inzet als tegen de Zweef zal de schade beperkt blijven. aantreden tegen En Blok uit Ommen. Het vierde team be stond voor deze gelegenheid uit: Ans Jacobs, Gea Beldman, Sijt- ze Meinsma en Harry Dul. Zo wel de enkel-spelen, als de dub bels werden in 2 games beslist, zodat gesproken kan worden van een zeer éénzijdige wed strijd, waarin de krachtsverhou ding te groot was. Met 8-0 de salniettemin een goede start. Wijhe 1- B.C.H. 1: Voor de twee de competitie-wedstrijd was het eerste team te gast in Wijhe. Op zaterdagmorgen 24 september begon Eddie Willemink met het eerste heren-enkel; hij was waar schijnlijk nog niet helemaal wakker, want hij verloor met 18- 17 en 17-15. Gerrit de Roos daarentegen won zijn enkel weL Jenny Scholman, zowel als Dinie Wegstapel, wisten hun enkel-spel te winnen. Het heren-dubbel werd na taktisch spel door Ed die en Gerrit in 2 games gewon nen. De dames hadden er 3 ga mes voor nodig om tot winst te geraken. Bij de gemengde dub bels werden de punten gelijke lijk verdeeld; Jenny eri Eddie wonnen, tewrwijl Dinie en Gerrit het onderspit moesten delven. Zo werd de eindstand 2-6 voor Holten. 279A.B.S.-Jeugd B.C.H.: Na de thuiswedstrijd van vorige week, moest de jeugd nu naar Bath- men. Daar bleek, dat de heren aardig opgewassen waren tegen hun tegenstanders, maar dat de dames het niet bol konden wer ken. Toen ook nog de beide ge mengde dubbels werden verlo ren, was het eerste verlies een feit: 3-5. Jammer, maar er vol gen nog meer wedstrijden. B.C.H. 6-Hasselt 3: Hoewel geen verslag werd ontvangen, kunnen we uit de uitslagen wel opmaken, dat het „benjamin" team het ook deze keer weer goed gedaan heeft. Met 8-0 werd Hasselt van de baan geveegd. B.C.H. 3-Survive 4: Maandag 26 september speelde het 3e team hun eerste thuiswedstrijd tegen Survive uit Dedemsvaart. Het begon gelijk al erg span nend: Jan Jacobs kon na bijna een uur spelen en na 3 games met even zo vele verlengingen helaas niet tot winst komen. Ook Theo Nieuwveld moest in zijn tegenstander zijn meerdere erkennen. De beide Holtense da mes Ria Groeneveld en Heike v.'t, Holt waren duidelijk veel sterker dan de Dedemsvaartse. Ook de beide gemengde dubbels werden in het voordeel van Hol ten beslist. Toen Ria en Heike hun dames-dubbel zeer eenvou dig hadden gewonnen, was winst reeds een feit. Toch wilden Jan en Theo nog tot het uiterste gaan om hun dubbel te winnen. Na een spannende strijd verlo ren zij echter in 3 games, zodat de eindstand 5-3 voor Holten werd. Programma: 1 oktober: B.C.H. 2 tegen Lettele 1 uit; Jeugd B.C.H. thuis tegen Z.B.C. 4. 3 oktober: B.C.H. 1 thuis tegen S.V.S. 2. 4 oktober: B.C.H. 3 uit tegen Reflex 2. 5 oktober: B.C.H. 5 thuis tegen Z.B.C. 10. verdediging tegen de aanvalsop bouw van Achilles en pakte ook zelf aanvallend steviger aan. Holten werd duidelijk sterker en kwam al snel gelijk. Achilles kon niets meer terug doen en Holten pakte de eerste volle winst verdiend met 5-3. B 1 trof een sterker S.D.O.L. aan in Luttenberg. Holten gaf goed partij, maar moest na een 7-5 ruststand de punten in Lut tenberg laten. Eindstand 12-9. B2 verloor voor het eerst. IJssel- stars had goed op de break out geoefend. Holten speelde goed, maar reageerde te weinig op de snelle aanvallen. Daardoor kon IJsselstars de beide punten met een 12-10 winst in Wijhe houden. De pupillen hadden pech. Een treffer voor rust was genoeg. Overwetering won met 1-0. De jongens hebben de smaak te pakken. Na de winst van vorige week, werd nu van Achilles ge wonnen. Vooral voor rust was Holten veel sterker en werd een 7-1 voorsprong genomen. Na rust liep het minder en kon Achilles nog iets terug doen. De winst bleef echter verdiend bij Holten. Winst met 8-3. Belangstelling De start van de jongens jeugd loopt goed. Toch zijn jongens van 10 tot 12 jaar die graag eens mee willen trainen - op donderdag van 18.00 tot 18.45 uur van harte welkom. Ook de start van een welpenteam wordt bekeken. Jongens en meisjes van 6 jaar en ouder zijn van harte welkom op de training van 16.00 uur tot 16.45 uur. Kom eens kijken en train eens mee!! NIJVERDAL - Van de 22 Ne derlandse motorcoureurs die be gin oktober meedoen aan de Motor zesdaagse zijn er liefst negen afkomstig uit Twente. Naast de rijders, die zijn inge deeld in het Vaas en Trop- hy-team en de coureurs die voor eigen rekening rijden, gaat er in Wales ook een Twents team van start. De rijders uit het gebied van deze krant, die acte de presence geven in Wales zijn Bert de Vos uit Hellen- doorn en Henk Poorte uit Nij- verdal. Henk Poorte stapte al op zeer jeugdige leeftijd op de cross brommer en groeide door de ja ren heen via de 50 cc, 125 cc en 250 cc naar een top-niveau in de 500 cc Enduro. Henk is de enige Nederlander die ooit een Europa Cup op zijn naam heeft ge bracht en kan momenteel echt Onlangs heb ik mel ding gemaakt van enige be richten uit een zieke Noord-Amerikaanse samenle ving. Vandaag enkele andere voorbeelden. Voorbeeld A: Na het succes van ET wordt in de USA een toenemend aantal gevallen van „slaap-paniek" bij kinde ren geconstateerd, d.w.z. kin deren die ineens ontwaken uit hun slaap, c.q. droom en dan denken dat er een mon ster van het kaliber ET on der hun bed huist. Een wak kere fabrikant heeft nu een „anti-monster-spray" geïntro duceerd. Ongeruste ouders kunnen voor f8.30 zo'n bus kopen. Even spuiten en het verschrikte kind zal weer vre dig inslapen. Inhoud van de bus? Water met een kau- gum-geur. Voorbeeld B: Na het succes van alle tv-video-spelletjes heeft een pienter zakenman uit California iets nieuws be dacht. Zijn firma - Video Na turals b.v. - heeft voor de lie ve prijs van f79.95 elk twee nieuwe video-mogelijkheden J op de markt gebracht: Vi- tot de Europese top 10 gerekend deo-Haardvuur en Video- Aquarium. Door de gewenste Voor de laatste vlucht van dit seizoen, vanaf Houdeng (België), werden door de P.V. „De Berg- vliegers" 460 duiven ingekorfd die voor het afleggen van de 254 km. om 10.20 uur werden gelost. De snelste duif van H. Willems werd om 12.57 uur ge klokt en dat betekende het kampioenschap seizoen 1983. De snelheid waarmee de duif vloog bedroeg ruim 96 km. p.u. 1-18-21-22-31 H. Willems, 242- cassette in de video-installa tie te drukken kan de kijker 60 minuten genieten van resp. óf een knapperend haardvuur óf een met tropi sche vissen gevuld aquarium. In de handleiding wordt be nadrukt dat men met dit sys teem geen enkel probleem heeft met het vergaren van houtblokken, het opruimen van as, het voeren der vissen en het schoonhouden van 't aquarium. En voor gevorderden mag niet achterwege blijven, wat Velde, 19"39"30"36'79 \i' ik onderweg op een automo- man' oo a 1 Kolk- biel geschreven zag staan in man, 38 A. Baltus, 46-86 G. J. grote letters: „God, guts and r oq Oolbek- ^„3 made America. Let's kink-Tijhof, 89 H. van Beek. keep way»t HeeHaw. 73 M. Lodeweges, 3-5-8-11-16 G. Egberts, 4-15-25-26-29 Teun Schuppert, 6-19 Comb. Kwinten- berg, 743 Eric Veneklaas, 9-32- 3747-74 Jan Aaftink, 10-24-44-57- 62 A. ten Dam, 12-28-3045-58 Frits Meester en Zn., 13 H. Wan- sink en Zn., 14-51-54-59 H. J. ten

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11