Holten Journaal Muller en Van der Bijl overtuigend naar titel Resultaten Blauw Wit Handbal ontaardde in waterballet Muller vertelt Programma Sporthal HOLTENS NIEUWSBLAD SENIOREN DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1983 Uit handen van burgemeester van Rappard kreeg het koppel Muller/v.d. Bijl een gebrandschilderd Vroomshoopse Boys 3 - Blauw Wit 2: Dat de punten niet zon der slag of stoot voor Blauw Wit zouden zijn bleek vanaf het be gin. De boys startten fel en met hun spel demonstreerden ze dui delijk dat ze vijf jaar achtereen in een hogere klasse hebben ge speeld. De opstelling van Blauw Wit was wegens ziekte op een plaats gewijzigd en hierdoor kreeg de gevaarlijke Boys-spits soms iets teveel vrijheid. In de eerste helft waren de partijen volkomen aan elkaar gewaagd. Af en toe waren de gastheren iets gevaarlijker en ze kwamen 2 keer op voorsprong. De 1-0 werd weggewerkt door Evert Vruggink, die een niet te missen kans kreeg van Gerrit Stam (1-1) en de tweede keer door Jan Verveda die met een enorm hard schot van net bui ten de 16 meter lijn de Boys-go alie kansloos liet. Ruststand 2-2. In de rust werd Heite Dommer- holt gewisseld voor Pim Boog die op z'n oude stekkie werd ge zet en Harry schoof op naar het middenveld. Het eerste kwartier werden de Boys flink onder druk gezet maar dit werd niet in doelpun ten uitgedrukt. Na het Blauw Wit offensief kwamen de Boys sterk terug maar de inmiddels versterkte achterhoede wist het te klaren. Vier minuten voor tijd kreeg Blauw Wit de kans de volle winst te pakken maar he laas schoot Pim de strafschop rakelings naast. In de 2e helft werd Erik ten Velde gewisseld voor Hendrie Kolkman. Gezien het spel gedurende 90 minuten was de eindstand (2-2) de juiste. Zaterdag speelt het 2e een thuiswedstrijd tegen „Eversberg 2". Aanvang 12.45 uur. Spelend als tegen Vroomshoopse Boys kan er gewonnen worden. Blauw Wit 4 - Marle 3: In de ze gelijkopgaande wedstrijd werd er door geen van beide teams gescoord. De Blauw Wit ters waren in de eerste helft wel iets gevaarlijker maar raak schieten was toch te moeilijk. In de 2e helft met de straffe wind in de rug probeerden de „Marle nen" met lange ballen de thuis club onder druk te krijgen maar dat lukte niet. Blauw Wit was met enkele counters niet onge vaarlijk maar kwam niet tot scoren. Scheidsrechter Henk Westerik had een rustige mid dag en kon op een leuke wed strijd terugzien. Excelsior II - Blauw Wit 5: Deze eerste uitwedstrijd werd door Blauw Wit met enige zorg tegemoet gezien vanwege de be kende „kracht" van de gasthe ren. In het eerste half uür bleek deze zorg juist. Beide teams wa ren goed tegen elkaar opgewas sen en gevaarlijke situaties de den zich voor beide doelen voor. Toch was het Blauw Wit dat met een pietsie meer overleg en inzet de score opende. Aanvoer der Wilco Dikkers kon juichen toen de doelman zich verkeek op een houdbaar schot. (0-1) Blauw Wit drong na deze ope ningstreffer nog sterker aan en uit een vloeiende combinatie schoot Harry Sjoers (onthoudt u die naam 'es) in 0-2. Na de rust ging Blauw Wit goed door en bouwde de voor sprong uit. Het werd al gauw 0- 3 door Harry en de (voetbal) koek was nog niet op want toen Bertus Rietberg de onvervalste linksbuiiten alleen voor de doel man opdook kwam de 0-4 op het scorebord. Blauw Wit deed het hierna piano aan, de Rijssenaren gin gen wat meer in de aanv?j evenwel zonder echt gevaarlek te worden. Een paar minuten voor tijd scoorde uit een snelle counter-aanval Harry Sjoers een zuivere hattrick en bepaalde daarmee de eindstand op 0-5. Een in alle opzichten plezierig verlopen wedstrijd! SWN 7 - Blauw Wit 6: Het zesde moest in Nijverdal aantre den met de herstelde Johan Stam en gastspeler Joost Boer. Van meetaf trok de thuisclub het spel naar zich toe maar doelpunten bleven uit totdat bij een slechte uittrap van Ron Hulleman de bal voor de voeten kwam van een SWN-spits die zonder enige moeite de stand op 1-0 bracht. Ook na de rust was SWN de betere ploeg en de ze ge van 4-2 was verdiend. Pas bij een stand van 4-0 ging Blauw Wit wat agressiever en kon Wim Stam twee keer scoren. Wanneer Blauw Wit van aanvang af meer strijdlust en ijver had getoond zou de uitslag gunstiger zijn ge weest. Jammer! SINT-ISIDORUSHOEVE - Daar stonden ze allemaal op het middenterrrein. De sup porters van August Muller en Cor van der Bijl, de motor crossers uit Holten. Dolgeluk kig en waanzinnig van vreug de omdat hun zijspancombi- natie Nederlands kampioen was geworden. Nou en dat hebben de vele aanwezigen op het fraaie circuit Het Köt- terbos geweten. De confetti en champagne vloeiden rijke lijk, het aantal bloemen was niet op de vingers van twee handen te tellen, terwijl de gezangen en de andere gelui den de rest overstemden. Het Sallandse volkslied werd er notabene bijgehaald. Een dol gelukkige August Muller, be dolven onder de bloemen en de felicitaties vertelt in het kort wat er die dag gebeurd is. „We zijn hier naar toe ge komen om te winnen". Dat was in de eerste manche dui delijk te zien. „Het ging", al dus Muller, „van een leien dakje. We hebben het niet moeilijk gehad. Datzelfde ver haal is van toepassing op de tweede manche. Ook die had den we kunnen winnen, maar op het laatste moment heb ben we Bakens en Derkx be wust laten gaan. We zijn kampioen en daar ben ik erg blij mee". Dat was ook Cor van der Bijl die glunderend de felicitaties in ontvangst nam. 's Avonds werd dat al lemaal nog eens overgedaan in Holten waar de hele bevol king hun Nederlandse kampi oenen kon bejubelen en be groeten. Maar August Muller en Cor van der Bijl, die nu het nummer Hl gaan dragen hebben nog één wens: WE RELDKAMPIOEN worden! Onder slechte omstandigheden moesten afgelopen weekend de wedstrijden voor de kompetitie gespeeld worden. De heren - uit tegen K.H.C. - speelden een goede wedstrijd tegen deze op papier sterkere tegenstander. Bij rust stond K.H.C. dat aanvankelijk 3 doelpunten voorstond, nog maar met 6-5 voor. In de tweede helft hield Holten K.H.C. goed in bedwang. Het gladde veld veroor zaakte vele onduidelijke situaties waaraan ook de scheidsrechter het nodige bijdroeg. Holten probeerde van alles, maar toch was het K.H.C. dat pas na 20 minuten in de tweede helft tot scoren kwam. Holten kwam daarna niet meer terug en moest ook de derde wedstrijd eervol met 0-7 aan de gastheren laten. Treffers: Frans v. Gennep 5; John Lamping 2. Dames senioren: Holten-SDOL. In de regen en op een bijzonder slecht veld waren de teams van Holten en SDOL goed aan el kaar gewaagd. De dames van SDOL wisten zich op het gladde veld iets beter staande te hou den en waren het gelukkigst met schieten, waardoor de wed strijd na een 3-4 ruststand met 5-7 verloren werd. Treffers: Ria Groteboer 2; Erna Aaftink, Ida Moeliker, Ans Nijland 1. De dames junioren konden het niet redden tegen Lettele. Bij rust keek men tegen een 3-1 achterstand aan. Na rust een zelfde spelbeeld, waarbij Holten nu 2 treffers scoorde. Daardoor een regelmatige overwinning voor Lettele met 6-3. Jeugd: De jeugdteams scoor den ondanks de slechte weer somstandigheden goed. Al speel de de altijd lastige uitwedstrijd tegen A.B.S. In een spannende partij waarin beide teams beur telings voorstonden, kwam A.B.S. bij rust op een 4-3 voor sprong. Na rust stond A.B.S. lang voor, maar Holten scoorde de verdiende 7-7 gelijkmaker op tijd. BI had veel pech. In de wed strijd tegen Heeten hadden bei de teams kansen. Twee ongeluk kige parades van de keepster en een in goede vorm verkerende keepster van Heeten zorgden er voor, dat BI na een 1-3 achter stand bij rust met 4-10 verloor. B2 bleef in de „winning mood". De derde wedstrijd op rij werd gewonnen. Thuis werd L.H.C. op regelmatige wijze ach ter de zegekar gebonden. Na een 6-1 ruststand was de motivatie een beetje weg. L.H.C. kon nog iets terug doen. Eindstand 6-3. De jongens adspiranten won nen hun eerste wedstrijd!! Tegen een gelijkwaardige tegenstander - Kwiek is evenals Holten voor het eerst met een jongensteam in de competitie bezig - bleek dat Holten toch al wel iets in haar mars heeft. In de eerste helft hielden de teams elkaar in evenwicht (4-4), maar na rust pakte Holten met enkele harde schoten in de kruising de wel verdiende 8-6 winst. Ook de pupillen wonnen. Werd vorige week nipt verloren, nu stonden de kleinsten van Holten aan de goede kant van de score. Na een achterstand van 2-3 bij rust werd keurig met 5-4 van SDOL gewonnen. Programma: Komend weekend worden de laatste wedstrijden van het eerste deel van de veld- competitie afgewerkt: Za. 24-9: Al thuis tegen Achil les om 12.00 uur. BI uit tegen SDOL om 14.00 uur. Vertrek 13.00 uur. B2 uit tegen IJssel- stars om 11.00 uur. Vertrek 9.45 uur. JB1 thuis tegen Achilles 3 om 10.00 uur; Cl uit tegen Overwetering om 12.00 uur. Ver trek 10.45 uur. Zo. 25-9: Dames junioren thuis tegen V. en K. om 11.00 uur. Dames senioren vrij(!). Heren se nioren thuis tegen V. en K. om 12.00 uur. VOOR DE WEEK VAN 24 SEPTEMBER TOT EN MET 30 SEPTEMBER 1983 Zaterdag: 8.3A-15.00 Mintonette 8.00-18.00 Wielervereniging Holten - 1 kleedlokaal Maandag: 08.10-15.30 Scholengemeenschap 18.00-23.30 Badmintonclub Holten Dinsdag: 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit Instruktielokaal: 19.00-21.00 s.v. Holten, afd. schaken Woensdag: 08.10-15.30 Scholengemeenschap 18.30-23.00 Badmintonclub Holten Donderdag: 08.10-16.30 Scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 K.N.V.B. 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars Vrijdag: 08.10-15.30 Scholengemeenschap 18.30-24.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Na het behalen van de Natio nale titel wachtte het duo een officieel welkom op het gemeen tehuis. (Door Wilfred Robaard) Springwedstrijden in Manege ,Snorrewind' Hoogte hindemissen 70 cm. (na barrage): 1. Arjan Kraayen- zank met „Aprice" 0 fout, 68 sec.; 2. Sandra Holl met „Dan ny" 0 fout 70 sec.; 3. Alexandra Hamer met „Aprice" 9 str.p. 73 sec. Hoogte hindemissen 100 cm. (na barrage): 1. Ria Hogeslag met „Baccaraat" 0 fout 63 sec.; 2. Johan Boerman met „Don" 0 fout, 84 sec.; 3. e.e. Ronald Elias met „Meteoor" 4 str.p.; Silora Holl met „Danny" 4 str.p. Met de 4-1 nederlaag van vo rig seizoen nog in de herinne ring begonnen de roodzwarten aan de uitwedstrijd tegen IJsel- boys. Het gemis aan collectieve kwaliteit werd door de Holtena ren gecompenseerd met een enorme werklust. Vooral het consequent storen door de Hol- tense voorhoede viel daarbij op. Daarmee tonen de pupillen van Jan Veenstra aan dat er pro gressie zit in hun spel. Nu het middenveld nog en de rood zwarten zijn rijp voor het be tere voetbal. „Voorlopig zullen we ons met dit sprokkelvoetbal tevreden moeten stellen", aldus trainer Veenstra. „De rest komt dan vanzelf wel". De gastheren had den gedurende de gehele wed strijd een licht veldoverwicht, zonder dat dit echter uitmondde in veel scoringskansen. Doelman Stukker moest twee keer al zijn talenten tonen om de score dub belklank te houden. Voor de rest van de wedstrijd wist de achterhoede van Holten onder leiding van Dick Dijkman de zaak gesloten te houden en moest Stukke de schoten vanuit de tweede lijn stoppen. De aanval van Holten kreeg te weinig steun vanuit het midden veld. Toch wist men door een aantal individuele acties kansen te scheppen. Herman Deyk en Johan Huzen hadden echter geen geluk met hun pogingen. Vooral gedurende de tweede helft kregen de roodzwarten be tere scoringskansen dan de gas theren en enkele minuten voor het eindsignaal leek het er zelfs op dat de roodzwarten met de volle winst zouden gaan strijken, toen René Bannink, die helaas nog teveel wisselende momenten kent, op de solotoer ging. Alleen de paal kon hem van scoren af houden. De 0-0 was voor beide ploegen de meest bevredigende uitslag. Holten-VEN0 Zondag a.s. speelt Holten thuis tegen VENO uit Vollen- hove, een totaal onbekende te genstander, die in het verleden uitkwam in de afdeling Noord van de K.N.V.B. De gasten hebben afgelopen thuiswedstrijd verloren van Le- melerveld en daarvoor speelde men gelijk tegen Broekland. Een complete Holtenploeg moet de gasten uit Vollenhove met lege handen naar huis kun nen sturen. Daarbij rekenen we erop dat de progressie binnen de Holtense ploeg doorzet. SINT ISIDORUSHOEVE - „August, Cor, hup hup, komt neet met 't spul in 'n knupü Blieft in 't goeje spoor, dan biej Hl volgend joar. Met deze tekst op een groot wit spandoek kwa men ettelijke supporters van de motorcrossers August Muller en Cor van der Bijl naar het fraaie circuit Het Kötterbos in Sint Isidorushoeve waar boven genoemd tweetal Nederlands kampioen in de zijspanklasse bij de motorcrossers kon wor den. Muller en Van der Bijl moesten daar voor een grote aanhang een derde en een vier de plaats behalen om de kampi- oensvlag te kunnen hijsen. De beide coureurs hebben hun grote supportersschare en de ve le Twentenaren die de regen trotseerden om hun eigen pro vinciegenoten aan te moedigen geen moment in onzekerheid ge laten. August Muller en Cor van der Bijl hebben de eerste man che op een dusdanige manier beëindigd dat je alleen maar het woord uitstekend zou mogen ge bruiken. De H2 combinatie moest alleen bij de start de combinatie Jan Bakens/Yvan Derkx en Willie van Hal/Pierre van der Venne even voor laten gaair. Na één ronde lagen de Holtenaren echter al op kop en zij hebben deze positie op een voortreffelijke manier verdedigd. Natuurlijk was er de nodige te genstand. De gebroeders Jack en Ton Maessen uit IJsselstein, de grootste concurrent, lagen in de beginfase al meteen op ach terstand. De Utrechters toonden echter karakter en kwamen goed opzetten. Enkele minuten voor tijd lagen zij op een fraaie derde plaats, maar toen was Ton Maessen zo ongelukkig om uit de bak te vallen hetgeen de combinatie de nodige punten kostten August Muller en Cor van der Bijl hebben daar echter weinig van mee gekregen want tijdens het ongelukkige moment van hun opponent waren zij al een flink eind op de goede weg naar de eindstreep. Onder luid gejuich konden zij dan ook als eerste worden afgevlagd. Ook in de tweede manche lieten de mo torcrossers er geen „zand" over groeien. Van meet af nam de H2 combinatie de kop hoewel zij in het verdere verloop van de strijd voortdurend op de huid werden gezeten door de combi naties Jan BakensVfc&Yvan Derkx en Benny Janssen/Frans Geurts Van Kessel. Dit zestal zorgde voor een enerverende tweede manche waarvan niet te voorspellen viel wie er uiteinde lijk zou gaan winnen. Muller en Van der Bijl lagen tot vlak voor het einde op kop. Toen echter gingen of mochten (August Mul ler bekende later dat hij Bakens en Derkx bewust had laten gaan) de mannen uit Someren de Holtenaren voorbij en kon den deze manche op hun naam schrijven. Voor Muller en Van der Bijl en de vele meegereisde supoorters (er waren speciaal voor deze gelegenheid drie bus sen uit Holten vertrokken) kon het toen al niet meer kapot. Het Nederlands kampioenschap en het daarbij behorende H-num- mer was na jaren van intensieve, training dan eindelijk een feit. Een kampioenschap waar het tweetal recht op heeft gezien hun constante reeks van uitsla gen van de afgelopen jaren. gemeentewapen aangeboden Vesos 6- Blauw Wit 7: Blauw Wit dat te gast was bij het Hel- lendoomse Vesos bracht een sterke opstelling in het veld maar keek toch na pim. 20 mi nuten tegen een 1-0 achterstand op. Vesos was sterker maar na een half uur spelen kwam Blauw Wit wat meer in de aan val en trok de stand gelijk door Jan Willem Manenschijn die de bal op maat kreeg gepresenteerd door G. Bolink. Blauw Wit was hiema de betere ploeg en vijf minuten voor de rust scoorde Jan Willem met een kopbal uit een voorzet van M. Brand z'n tweede goal (2-1). In de tweede helft kwam Vesos sterk terug maar Blauw Wit verdedigde rus tig en Scherphof keepte subliem. In de slotfase kreeg Manen schijn de kans om uit een door J. Kruithof zuiver aangespeelde vrije trap z'n derde goal te sco ren en hij maakte hiervan doel treffend gebruik. Zaterdag wacht het zevende een zware strijd bij DES 7 in Nijverdal maar met eenzelfde inzet als tegen Vesos 6 zit er op z'n minst een gelijkspel in. Vrijdag 23 sept. worden alle spelers van het zevende om 20.00 uur verwacht bij garage Baltes aan de Larenseweg. Zaalvoetbal: Blauw Wit heeft het in de eerste competitiewed strijd in dit seizoen in sporthal 't Moosink tegen „De Tegenpar tij" niet kunnen redden. Blauw Wit kreeg in de eerste helft wel de meeste uitgespeelde kansen maar verzuimde ze te benutten. „De Tegenpartij" deed dat wel en won verdiend met 7-3. Woensdagavond 28 sept. speelt Blauw Wit I in sporthal Wind molenbroek in Almelo tegen het eerste van A.S.V. 't Zal moeilijk worden maar je weet het maar nooit. Aanvang: 21.00 uur. Ver trek: 20.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7