Sportcommissie in recordtempo gemeente holten Teleurstellend verlies voor Holten Handbal: Plattelandsvrouwen CJV De Vriendenschaar Espelo kregen uitleg over vis E.H.B.O. cursus T.H.D. Deventer heeft mensen nodig HOLTENS NIEUWSBLAD August Muller VREDES- WEEK >83 Politie S weekjournaal Puzzelrit SCOUTING HOLTEN ,SCHOOLKRING DIJKERHOEK' GING OP STAP! „DE ZAAGMOLEN" HULDIGDE KAMPIOENEN Programma „Blauw Wit' S.V. BATO AFD. AEROBIC DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1983 - In een recordtijd van 22 minuten en 43 seconden heeft de sport commissie in haar vergadering van afgelopen dinsdag de finish gehaald. De leden vonden op hun weg door de agenda dan ook weinig hindernissen. Enig voorstel dat werd aangenomen was het uitbrengen van een positief advies aan B en W over het verlenen van een subsidie van f415,05 aan de Stichting Straatvoetbal Hol ten t.b.v. van het op 11 juni J.l. gehouden straatvoetbal toernooi. roet in het ogen moet kunnen gooien. Commissie-lid P. L. Heil vestigde de aandacht op de in zijn ogen gevaarlijke medische aspecten van het crossen. Vooral voor jongeren onder de 18 Jaar achtte hij medisch toezicht no dig om beschadiging van de ge wrichten tegen te gaan. Voorzit ter J. Groenevelt achtte niet be wezen dat motorcrossen gevaar lijker is dan andere sporten. Bij de rondvraag pleitte me vrouw M. G. Eggink-Ten Velde ervoor het tijdstip van de Hol- tense Zwemvierdaagse te ver vroegen naar bijv. midden Juli. Na aftrek van de 1200 gulden inschrijfgeld die de 24 teams hadden ingebracht hield de Stichting in haar eindafrekening nog een tekort over van f557.05. Aangezien hier echter ook de kosten van toegekende prijzen (niet subsidiabel) en telefoonkos ten (privé-aansluiting) inzaten ging de commissie er met alge mene stemmen mee akkoord een nadelig saldo van f415.05 te subsidiëren. Het agendapunt mededelingen was voor J. A. Schuchard aan leiding te attenderen op de hou ding van de Milieufederatie van de provincie Overijssel ta.v. het zg. wildcrossen. Nu de gemeente Holten bezig is met een nieuw oefentenrein voor MAC De Hol- terberg aan de Imhofsweg waar schuwde Schuchard er voor dat de Milieufederatie daar geen Zoals het nu is ondervinden veel verenigingen hinder van een ge ringe opkomst bij de eigen acti viteiten. Secretaris J. A. Wissink deelde hierop mee dat dit al de aandacht heeft. Binnenkort volgt er namelijk een gesprek met de organisatoren van de Fietsvierdaagse over het ruilen van de periode waarin deze twee sportieve evenementen plaats vinden. Dit jaar was dat niet meer mogelijk omdat de Fiets vierdaagse moest worden aange meld bij de KNWU. Het zit er dik in, dat plaatsge noot August Muller en zijn bak kenist Cor v.d. Bijl aankomende zondag, tijdens de één na laat ste kampioenswedstrijd inder daad Nederlands kampioen gaan worden, in St. Isidorus Hoeve. Ter ere hiervan kan men van uit Holten zondag met een OAD-bus om elf uur vanaf café Maats, voor vijf gulden per per soon vertrekken richting het strijdveld. Opgave is nog moge lijk (tel. 13 73). Oftewel: de padvindersgroep die zich pleegt te noemen naar het kasteel „de Wardenborch". Ooit is dit kasteel voor lange tijd in de vergetelheid geraakt, maar enkele Jaren geleden wer den haar grondvesten weer blootgelegd. Zo gaat dat nu ook met de Holtense Waerdenborch- groep: al dreigt overal de pad vinderij wat in de vergetelheid te raken. Wij zijn niet kapot te krijgen!!! Steeds weer melden zich nieuwe enthousiaste spelta- kleden en -leiding en zo blijven we steeds ons spel van verken nen spelen. Het nieuwe seizoen is ook bij ons weer begonnen, en omdat hoe meer zielen hoe meer vreugd bij ons hoog in 't vaandel staat, volgen hier onze opkomsttijden: Verkenners, pad- vindsters (jongens en meisjes van 12 t.m. 16 jaar): zaterdags van 10.00 tot 11.30 uur. Welpen; kabouters (jongens en meisjes van 7 t.m. 11 jaar): zaterdags van 13.30-15.00 uur. Ons troep huis aan de Liezenweg in de Beuseberg staat dan steeds voor iedereen open. Kom gerust een kijkje nemen!! Meer inlichtin gen? Bel dan: 3132. Dr. Helen Caldicott, de vrou welijke Australische arts, die docente werd in U.S.A. schrijft in haar levenswaardig boek „Atoomwaanzin" o.a. Uranium is softenon voor de eeuwigheid" en „Kernenergie is kanker". Eén waterstofbom heeft dezelfde verwoestende kracht als alle bommen uit de 2e wereldoorlog tezamen. Wij leven in een we reld waarin duizenden water stofbommen voorradig zijn, die in staat zijn Gods schepping ra dicaal te vernietigen. De Vredesgroep Holten roept ook de mensen in ons dorp tot bezinning door op maandag 19 september in hotel Vosman, 's avonds'om 20 uur een open ge- spreksavond te organiseren rond het klankbeeld „Ontwape nen om te ontwikkelen". In de thuiswedstrijd tegen Kaalte, heeft Holten helaas 2 punten moeten inleveren. Hoewel Holten in het begin een voorsprong kon nemen, was het Kaalte dat bij mist met 7-5 voor stond. Na rust kwam Holten, dat door de inbreng van nieuwe spelers dit sei zoen, duidelijk haar draai nog moet vinden, nog even terug bij 9-9, maar moest toen toestaan dat Kaalte uitliep naar een voor sprong van 13-10. Holten kwam nog terug, maar had veel pech met de schoten (paal en lat werden meerdere malen geraakt). Verder dan de 13-14 eindstand zat er niet in. Jammer omdat Hol ten nu na 2 wedstrijden nog geen punten heeft kunnen pakken. Doelpunten voor Holten: Jan de Wit 5; Meino v. Beek 5: Nico Vorst 2; Johan Plantinga L De damessenioren speelden thuis tegen Heeten. Tot de rust ging de wedstrijd gelijk op, waarbij Heeten bij rust met 5-6 voorstond. Na rust bleken de gasten met een betere conditie, weinig problemen met Holten meer te hebben. Tegenover de treffer van Annemarie Ophof stonden er 6 van Heeten zodat de wedstrijd met 6-12 verloren ging. De dames junioren kregen voor rust bij Nw. Heeten een handballesje. Verdedigend vielen er grote gaten waar Nw. Heeten gretig gebruik van maakte. De ruststand 7-0 was duidelijk. Na rust bleek, dat Holten anders kon. De verdediging was duide lijk beter en er werd gescoord. De wedstrijd bleef in handen van Nw. Heeten dat met 10-2 won. Gezien de gemiste straf- worpen (2 stuks) had de uitslag een beter aanzien kunnen heb ben JEUGD: Al trof in Haarle een goede tegenstander. Holten startte goed, maar had te weinig vat op 2 uitstekende schutters aan de kant van Haarle. Daardoor ging een verder redelijk gespeelde wedstrijd na een 3-7 ruststand met 6-14 verloren. BI kon wegens vervoersproble men haar uitwedstrijd in Emme- loord niet spelen. Een zeer jam merlijke zaak!(!). B2 hield dit weekend de eer voor Holten hoog. In een vlotte partij handbal werd in de eerste helft reeds een 6-1 voorsprong opgebouwd. In de tweede helft was de drang tot scoren zo groot, dat verdedigend nogal eens een steekje viel. Goed keepsterwerk voorkwam de no dige treffers, zodat Holten een welverdiende 10-4 zege mee naar huis kon nemen. Jongens B speelde in de eer ste helft een prima wedstrijd. Achilles kwam met 0-3 voor, maar zag Holten bij rust tot 3-4 terugkomen. Na rust bleek hoe belangrijk ervaring is. Door te onrustig spel en onnodig balver lies kon Achilles uitlopen naar een 3-13 voorsprong. Vlak voor tijd scoorde Holten nog 2 maal. Eindstand 5-13. De pupillen stonden lang voor tegen Dalfeen. Door de span- ning(?) werd het spel nerveus en kon Dalfsen tegen de verhou ding in vlak voor tijd de 6-7 winst pakken. PROGRAMMA: Za. 17-9: Al uit tegen ABS om 13.00 u., v. 12.00 u. BI thuis te gen Heeten om 12.00 u. B2 thuis tegen L.H.C. om 11.00 u. JB1 uit tegen Kwiek om 13.00 u. Vertrek 12.00 u. Cl thuis tegen SDOL om 13.00 u. Zo. 18-9: Dames junioren uit tegen Lettele om 9.30 u. Vertrek 8.30 Dames senioren thuis te gen SDOL om 11.00 u. Heren se nioren uit tegen K.H.C. om 12.15 u. Vertrek 11.15 u. De clubavonden van CJV De Vriendenschaar gaan weer begin nen. Niet zoals gebruikelijk in gebouw Irene, in verband met de verbouwingswerkzaamheden daar, maar er werd een ander onderkomen gevonden en wel in het Padvindershuis aan de Lie zenweg. Nieuwe leden zijn op nieuw van harte welkom. Voor Op 6 september werd op klaarlichte dag ingebroken in een wo ning aan de Korhoenderweg. Door het openbreken van een achter deur kwam men binnen. De dader(s) verdween met een aantal sieraden. De technische recherche stelde een onderzoek in. Tot op heden heeft de politie nog geen aanhoudingen kunnen verrichten. Op deze dag werd tevens aangifte gedaan van diefstal van een bromfietshelm. De helm was bevestigd aan een bromfiets die in de stalling van het NS-station stond. Omstreeks 11.00 uur die dag vond er een aanrijding plaats op de Dorpendijk alhier. Twee auto's kwamen elkaar tegemoet gere den. Eén van de auto's sloeg linksaf, waardoor beide voertuigen tegen elkaar botsten. Er onstond een aanzienlijke materiële scha de, doch geen persoonlijk letsel. 's Avonds werd een flets gestolen die was gestald bij Meer manskamp. De flets was juist die dag gecodeerd, toch is hij tot op heden niet opgespoord. Op 9 september onstond er een vechtpartijtje in en nabij een bar. Zonder aanwijsbare aanleiding kreeg één van de bezoekers die buiten werd opgewacht enkele rake klappen in zijn gezicht, waardoor een bril werd vernield. Tegen de dader wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. Op 10 september vond er een aanrijding plaats op de Pannen- weg tussen twee personenauto's. Een bestuurder van een perso nenauto kwam een uitrit uitgereden en verleende geen voorrang aan een andere personenauto. Ook hier bleef het alleen bij mate riële schade. In de loop van deze middag maakte de politie proces-verbaal op tegen een automobilist die met grote snelheid (100 km per uur) over de Toeristenweg reed, daarbij andere auto's inhalende in onoverzichtelijke bochten en op hellingen. Dat er geen ongelukken gebeurden mocht een wonder heten. Ook werd er deze dag een flets ontvreemd nabij een bar. De flets was niet gecodeerd. In de loop van de avond werd de politie geconfronteerd met een Deen, die geen cent op zak bleek te hebben. Volgens hem was hij beloofd in Parijs en was hij al liftend en met het openbaar vervoer tot aan Apeldoorn gekomen, hetgeen hem op diverse be keuringen kwam te staan omdat hij „gratis" reisde. Om dat te voorkomen was hij maar van Apeldoorn naar Holten gelopen, doch daar waren zijn voeten niet tegen bestand, zodat een plaat selijke arts eerste hulp moest verlenen en de man blij was dat hij een nachtje door kon brengen in een politiecel. De volgende dag heeft hij zijn weg kunnen vervolgen door een lift te krijgen richting huiswaarts. Diverse automobilisten hebben de afgelopen week tot hun scha de moeten ondervinden dat het duur „parkeren" is op de Smids- beld. Zij liepen tegen een bekeuring op, want parkeren op dit plein is verboden. de meisjes wil men in de leef tijdsgroep 8-12 jarigen een nieu we club opzetten. De verschil lende clubavonden zijn weer als volgt vastgesteld; Meisjes 8-12 jaar op de woensdagavonden van 18.30 tot 20.00 uur, onder leiding van Frieda Groteboer en Anita Mondeel, meisjes 12-15 jaar eveneens op de woensdag- avonden en ook tussen half ze ven en acht uur en onder lei ding van In grid Wibbelink en Dini Aalpol. Tevens is er een groep meisjes ook tussen de 12 en 15 jaar die op dinsdag club avond hebben en wel tussen 18.45 uur en 20.15 uur. Zij wor den begeleid door Kia Groteboer en Alberta Groteboer, Jongens tussen de 8 en 14 jaar kunnen voor hun clubavond contact opnemen met Eppie Klein Teeselink. Jongens en meisjes tussen de 15 en 17 jaar kunnen op de woensdagavond terecht van 20.00 uur tot 21.30 uur, onder leiding van Henny Wibbelink en Henk Markvoort. Jongens en meisjes tussen 15 en 17 jaar kunnen woensdag avond van 20.00 uur- tot 21.30 uur naar de clubavond en de ouderen vanaf 18 jaar zijn de dinsdagavonden welkom tussen 20.15 uur en 21.45. Als er verder nog vragen zijn kan gebeld wor den naar Henny Wibbelink 05731-413 of Dini Aalpol 05731- 2 91. Vrijdag 21 oktober wordt de grote feestavond georganiseerd in het Bonte Paard ter gelegen heid van het 130-jarig bestaan van CJV. Albert Re in aard us bezorgde de Espelose dames van de Plat telandsvrouwen vereniging maandag 5 september een leer zame avond. Hun maandelijkse bijeenkomst stond voor het overgrote deel in het teken van vis! Na de opening door presidente mevrouw Blankma-Nekkers, die een ieder hartelijk welkom heet- Door burgemeester en wethouders op 6 september 1983 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer D. ten Dam voor het vergroten van een ligboxenstal bij het perceel Valeweg 3; - aan de heer L. G. Haverslag voor de bouw van een wagenberging bij het perceel Tromopsweg 3; - aan de heer D. van Huigenbosch voor de verbouw van het pand Maneschijnsweg 11; - aan de heer J. Prins voor de bouw van twee mestkalverenschuren bij het perceel Oude Deventerweg 47a; 2. Aan de heer E. Vieregge vergunning verleend voor het kappen van 6 bomen bij het pand Vianenweg 46. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kunt u zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Vorming kankerverwekkende stoffen in afvoerloze wasemkappen In circulatie-wasemkappen, dit zijn afzuigkappen in de keuken zonder afvoer naar buiten, worden in het koolfiter stoffen gevormd met kankerverwekkende eigenschappen. Het gaat hierom nitrosamines. Deze stoffen komen vrij als het koolfilter in de wasemkap verzadigd begint te raken. Dit is gebleken uit een onderzoek van TNO. Vastgesteld is, dat verzadigde koolfilters, concentraties nitrosamine in de keuken kunnen veroorzaken van enkele microgrammen per m3 keukenvolume. In ongunstige omstandigheden (kleine ruimte met weinig ventilatie) kan de hoeveelheid ingeademde nitrosamine vijf tot tien maal hoger zijn dan de hoeveelheid die men dagelijks via het voedsel binnenkrijgt. Dit kan bepaalde risico's metzich meebrengen. Tijdig vervangen van filter Volgens de Hoofdinspectie van de Volksgezondheid verdient het aanbeveling het filter in de wasemkap na een periode van ongeveer vier maanden te vervangen. Deze periode is gebaseerd op een dagelijks gebruik van één tot anderhalfuur. Bij intensiever gebruik moet deze periode korter zijn. Sluiting zwembad Twenhaarsveld Het openluchtzwembad Twenhaarsveld is met ingang van maandag 19 september a.s. voor het publiek GESLOTEN. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 19 september a.s. spreekuur te Jaarlijks gaat de buurtvereni ging „Schoolkring Dijkerhoek" op stap ln de vorm van een ver- rassingstocht. Dit jaar ging men richting Tecklenburg in het Teu- teburgerwoud. 's Morgens rond .half acht vertrok men vanaf het Bonte Paard om via Winterswijk de grens te passeren en richting Haltemersee te koersen, waar de koffiestop was gepland. Vervol gens reed men via Munster naar de plaats van bestemming, voor lunchpauze en bezichtiging van het plaatsje. Op de terugweg werd slot Bentheim bekeken en via grensovergang de Poppe ging het weer op huis aan. In het Bonte Paard wachtte een zalig koud buffet! te, stak de heer Reinaardus van wal. Hij sprak in zijn inleiding over de verschillende soorten vis, hun waarde in calorieën, de bereiding en ook de visvangst Na af loop bedankte de presidente de heer Reinaardus voor zijn komst en de heer Bult die de film ver zorgde deze avond, voor het leerzame betoog. De Dijkerhoekse Schietvereniging „De Zaagmolen" hield woens dagavond 7 september in café-rest. „Het Bonte Paard" haar jaar vergadering. Na een woord van welkom door de kersverse voor zitter L. H. Rensen en lezing der notulen bracht secretaris W. G. Markvoort een keurig op rijm gesteld jaarverslag uit wat beloond werd met een stevig applaus van de 21 aanwezige leden. De E.H.B.O. afdeling Holten hoopt ook dit jaar weer een cursus te organiseren voor opleiding éénheidsdiploma E.H.B.O. Gezien de grote belangstelling in de voorgaande jaren en de vele aanvragen die thans reeds binnen zijn, verwachten wij ook dit seizoen weer veel belangstelling voor deze cursus. Eerste hulp is zeer belangrijk bij de diverse ongevallen, die dagelijks gebeuren in en om uw huis. Wat te doen bij de vele ongevallen in het verkeer, op uw bedrijf of in uw eigen woning, met eventuele ernstige bloedingen, been of armbreuken of ern stige brandwonden, dit alles wordt behandeld op deze E.H.B.O.- cursus. Het eerste uur wordt door de cursus start op 4 oktober a.s. en arts theorie gegeven, terwijl in verder elke dinsdagavond om het tweede uur, na de koffie 19.45 uur. Aanmeldingen en in- pauze, les wordt gegeven in de lichtingen op de eerste cursus- verbandleer, waar dienen de ver- avond, schillende verbanden voor, hoe wordt een verband aangelegd en ammmmmmmmmmtmrniiimmm—mmmm—m verder spalkverbanden voor de been en armbreuken. De cursus wordt gehouden in een lokaal van de school „De Marke" aan de Oranjestraat. De De Telefonische Hulp Dienst ln Deventer zoekt medewer- kers/sters, die zich op vrijwillige basis een aantal uren per week (naar keuze) beschikbaar willen stellen. Zijn/haar taak is luiste ren naar mensen die bellen, om dat ze om wat voor reden dan ook met iemand willen praten. Dit alles in de sfeer van anoni miteit. De telefonische hulp dienst is dag en nacht te berei ken zodat inzet van vrijwilligers op afwisselende tijden nodig is. Wie is bereid er aan mee te wer ken dat deze dienst zo goed mo gelijk funktioneert? De gedach ten gaan uit naar jongeren en ouderen, naar vrouwen en met name ook mannen. Indien u be langstelling heeft voor het werk van de telefonische hulpdienst kunnen wij u een uitnodiging sturen voor een van onze infor matieavonden in september 1983. U kunt zich zowel telefo nisch (05700-1 10 22) als schrifte lijk (Postbus 11, 7400 AA Deven ter) tot ons wenden voor nadere informatie en aanmelding voor een informatieavond. Senioren: ZW'82-Blauw Wit 2.30 u. V. 1.00 u., Vroomshoopse B. 3-Blauw Wit 2 2.30 u. V. 1.00 u., Blauw Wit 3-Voorwaarts 4 2.30 u., Blauw Wit 4-MW '69 3 12.45 u., Excelsior 11-Blauw Wit 5 12.45 V. 12.00 U., SWN 7- Blauw Wit 6 2.30 u. V 1.30 u., VESOS 6 - Blauw Wit 7 11.15 u. V. 10.15 u., Blauw Wit 8-Excel- sior 14 12.45 u. Junioren: Blauw Wit Al-ZW Al 14.30 u., Blauw Wit Bl-DES B2 14.30 u., Holten B2-Blauw Wit B2 11.15 u., Excelsior B4- Blauw Wit B3 11.15 u. V 10.30 u., Blauw Wit Cl-RKSV Cl 12.45 u. SOS C3-Blauw Wit C2 11.45 u. V 11.00 u. Pupillen: Blauw Wit DI-Rood Zwart Dl V 10.00 u., Excelsior D6-Blauw Wit D2 9.30 u. V. 8.45 u., Blauw Wit El-Markvogels E2 10.00 u., Blauw Wit FI-Holten FI 11.00 u. Penningmeester J. Sluiter (van Essen), die een zeer druk jaar achter de rug heeft i.v.m. de bouw van een eigen nieuw club gebouw en andere evenementen had alles keurig op rij en kon de boeken afsluiten met een klein batig saldo. De voorzitter bracht hem hartelijk dank voor het accurate beheer van de „penningen". Kampioenen Nadat de agenda was afge werkt werden de kampioenen bekend gemaakt van het seizoen 1982/83. De beste prestatie vrije baan (vuurbuks) senioren werd geleverd door L. Nijland en deze schutter was ook de beste bij de senioren op de vrije baan-lucht- buks. Op de vrije baan - lucht buks junioren pakte mej. A. Bronninkreef de titel en beste schutter bij het juniorenkorps was G. Veneklaas. De volledige uitslag luidt als volgt: Vrije baan-vuurbuks (senioren) 1. L. Nijland, 2. W. Wegstapel, 3. J. Tuitert. Vrije baan luchtbuks (senio ren): 1. L. Nijland, 2. W. Wegstapel, 3. Joh. Tuitert. Vrije baan Luchtbuks (junioren) 1. mej. A, Bronninkreef, 2. H. De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" organiseert zon dag 18 september de zesde puz zelrit seizoen 1983. De deelne mers kunnen starten in de A- klasse (sport) en B-klasse (tour) voor de rit van pl.m. 38 km. die binnen de gemeente Holten is uitgezet door de clubleden E. Klein Teeselink, M. Bijma en J. Tuller. De finish is clubhuis „De Biester" waar om 14.00 uur de eerste deelnemer van start gaat. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.30 uur. Er is door het MAC-bestuur weer een aantal mooie prijzen beschikbaar ge steld. Haverslag, 3. D. Klein Teeselink. Programma: Er werd besloten om met het nieuwe schietseizoen te starten op maandag 19 september. Een suggestie uit de vergadering om in overleg te treden met vereni gingen uit de regio om een con cours te organiseren zal worden bekeken. Er werd een beroep op de leden gedaan om nieuwe le den te werven zowel bij de jeugd als ouderen. Liefhebbers die interesse hebben voor deze prachtige tak van sport zijn har telijk welkom op maandag 19 sept, in het nieuwe clubgebouw aan de Maatmansweg. Graag tot ziens! IIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi Nu het nieuwe aerobic seizoen weer is begonnen en de diverse groepen onder leiding van onze gediplomeerde leider, de heer Toine Paauwe uit Rijssen weer enthousiast zijn gestart, biedt het Bestuur van s.v. Bato nog de mogelijkheid aan de aero bic-lessen deel te nemen. Deze lessen worden gegeven over een periode van 3 maan den, waarna u zelf de keuze hebt om al of niet door te gaan. De aerobic-lessen worden gege ven op de donderdag-avond en wel van 19.00-20.00 uur, 20.00- 21.00 uur; 21.00-22.00 uur, inhet gymlokaal aan de Haarstraat. Ook in de leeftijd van 12 Vm 15 jaar is er nog plaats. Deze les wordt gegeven van 18.00- 19.00 uur in het zelfde gymlo kaal. Verdere inlichtingen kunt u verkrijgen bij het secr. van s.v. Bato, mw Eggink-ten Velde, tel.: 20 00. lllllllllllllllllltimtllllllllllllllllllllllllllllUlillllllli

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5