Teun Schup wint Maastricht Rijden met huifkar rond Beuningen is erg in trek Blauw Wit start competitie met monsterzege Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit In romantische tijd van weleer HOLTENS NIEUWSBLAD PUPILLEN PUPILLEN Vrije schaakavond - DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1983 - Zaterdag j.l. heeft Blauw Wit de eerste competitiewedstrijd tegen het Enschedese Boswinkel met liefst 8-1 in haar voordeel beslist. Met name in de 2e helft waren de gasten geen partij voor de Holtenaren, die een van hun grootste zeges van de afge lopen jaren behaalden. Liefst twee Holtenaren scoorden in deze wedstrijd een hattrick t.w. Henk Aanstoot en Fred Hulle- man. Dat de zege voor de Holtena ren zou zijn was in de eerste minuten van deze ontmoeting niet zichtbaar, want bij een van de eerste Enschedese aanvallen ging libero Ten Wolthuis ernstig in de fout en rechtsbuiten Vos van de bezoekers had in de 3e minuut geen moeite om te sco ren (0-1). Blauw Wit schrok wak ker, bemerkte dat de strijd om de punten echt was begonnen en trok de wedstrijd naar zich toe. Dat resulteerde al in de 5e minuut in de gelijkmaker, toen Henk Aanstoot, op aangeven van Fred Hulleman, met een schuiver doelman Buter van de gasten kansloos liet (1-1). In de 9e minuut opnieuw een goede Blauw Wit aanval, besloten met een schot van Hans Stam, dat door de goalie ternauwernood hoekschop werd getikt. Het bleek uitstel van executie; in de 14e minuut gaf Fred Hulleman een voorzet van rechts, doelman Buter verkeek zich op de bal en via zijn lichaam ging de bal te gen de touwen (2-1). Blauw Wit dacht toen een zacht eitje te hebben aan de tegenstander, Harry Kolkman voor Richard Beldman en dit bleek een ver sterking. In de 22e minuut on dernam Henk Stam, hij debu teerde zeer verdienstelijk in de Blauw Witte hoofdmacht, een solo en passte daarna op Henk Aanstoot, die nagenoeg identiek aan de le goal, raak schoot (3- 1). Door dit doelpunt bleek de tegenstand gebroken, terwijl ook conditioneel de thuisclub sterker was. Dat leidde in de 28e minuut opnieuw tot een treffer. Een pri ma pass van Henri Stam be reikte de vrij gelopen Fred Hulle man, die voor 4-1 zorgde. Het talrijke publiek moedigde hun favorieten aan en deze hadden nu de smaak goed te pakken. In de 32e minuut nam Jan Har- bers, als vanouds sturend en verdelend op het middenveld, een indirecte vrije trap. Via Fred Hulleman kwam de bal bij Hans Stam die voor 5-1 zorgde. Nauwelijks was er afgetrapt of de Blauw Wit aanhang kon op nieuw juichen toen in de 34e minuut een verre pass van Har ry Kolkman door de Boswinkel defensie sneed en de razends nelle Henk Aanstoot de bal op nieuw in het doel joeg (6-1) daarmee zijn hattrick voltooi end. In de 36e minuut opnieuw raak toen Hans Stam passte en Henri Stam met een goed schot voor 7-1 tekende. Fred Hulleman wilde niet voor Aanstoot onder doen en in de 42e minuut nam hij een vrije trap na een overtre ding op de rand van het straf schopgebied. Zijn slappe schot Blauw Wit zaterdag a.s. naar Delden. Voor overmorgen staat voor Blauw Wit de uitwedstrijd tegen het Deldense ZW op het pro gramma. Evenals de Holtenaren wisten de ZW-ers hun le wed strijd in winst om te zetten. De gastheren zijn in de afgelopen zomerperiode nogal versterkt met nieuwe spelers, zodat Blauw Wit op zware tegenstand kan re kenen. Vorig jaar wisten de Holtena- ren op het soppige en kleine ZW veld ook slechts een ma gere 3-2 zege te behalen. Trainer Scholten kan beschikken over een complete selectie, zodat de opstelling wat dat betreft geen problemen hoeft op te leveren. Het vertrek is om 13.15 uur van Meermanskamp; er rijdt, als ge woonlijk geen supportersbus, maar met eigen vervoer bent u van harte welkom. Het veld van ZW ligt aan de weg Del- den-Bentelo, nabij café-rest. De Rustende Jager. Hector Cl-Holten Cl. In een spannende wedstrijd hebben Hector en Holten de punten broederlijk gedeeld. In de eerste helft was Holten de meest aan vallende ploeg. Pl.m. 10 minuten voor rust kreeg Holten een di recte vrije schop toegewezen. De hoog ingeschoten bal werd door de keeper totaal verkeerd beoor deeld (0-1). De tweede helft gaf een veel sterker Hector te zien. Met voor al verdedigend goed voetbald van onze jongens, hielden ze de schade beperkt tot één goal. Er is deze wedstrijd hard gewerkt en er is dan ook zeker vertrou wen voor de komende wedstrij den. SDOL C2-Holten C3. In de eerste wedstrijd van de competi tie was Holten goed op dreef. In de eerste helft werden er veel kansen gemist. In de tweede helft werden er wat meer kan sen benut, waardoor 0-2 ont stond, maar door de slaperige achterhoede werd het 2-2. Holten D2-SWN D3. Holten D2 heeft verrassend goed gespeeld. Bij rust was het 3-0 en de eind stand was 7-1. Alle spelers toon den een goede inzet. Gaan ze zo door dan komen de punten er wel bij. Holten F2-ExceIsior. Een ver rassend Holten F2 pakte afgelo pen zaterdag in de eerste com petitiewedstrijd de volle winst van het Rijssense Excelsior met 5-2. Een nieuwe uitblinkende aanvallende middenvelder druk te in het voordeel van Holten een stempel op deze prachtige eerste wedstrijd. Voor de vlucht Maastricht - af- De uitslag: 1-5-14-37-40 Teun stand 167 km. - werden door de Schuppert, 2 W. v.d. Pluym, 3-15 P.V. "De Bergvliegers" 656 dui- Joh. Veldhuis, 4-11-22-43 G.J. ven ingekorfd. Door de harde Koetsier, 6-13-41-84-91 G. J. zuidwesten wind, die de duiven Paalman, 7-28-36-49-56 Frits op de staart hadden, werd het Meester en Zn., 8-30-68 H. Wan- een zeer snelle vlucht. De duif sink en Zn., 9-19-25-61-85 G. Eg- van Teun Schuppert, die het berts, 10-12-16-18-20 H. Willems, snelst was, behaalde maar liefst 17-50-51-54-58 Comb. Kwinten- een gemiddelde van meer dan 125 km.p.u. De lossing had plaats om 8.20 uur en Teun kreeg z'n eerste duif al om 9.39 uur binnen. maar dat bleek geenszins het werd door de muur gekeerd, geval. Weliswaar was het spel van de thuisclub veel beter ver zorgd, maar door teveel solis tisch optreden en goed ingrijpen van de achterhoede der gasten, vooral door het hanteren van de maar de bal belandde opnieuw voor zijn voeten en toen was het wèl raak (8-1). Vlak voor het eindsignaal van de weer voortreffelijk fluitende scheidsrechter Krommendijk uit De eerder aangekondigde vrije schaakavond stéét er voor maandag 19 september. Op Meermanskamp is vanaf acht uur de koffie klaar en staan de schaakborden gereed. Er is ruim voldoende materiaal dus men hoeft niet bang te zijn dat de stroom schakers niet opge vangen kan worden. Tijdens het schaken kan gepraat en gela chen worden dus wat dat be treft beloofd het een plezierige avond te worden. SWN E4-BIauwwit El. In de eerste competitie wedstrijd van het seizoen heeft El de punten onterecht in Nijverdal gelaten. In deze competitie voor 7-tallen begon El fanatiek aan te vallen, maar er werd vergeten te verde digen, waardoor SWN al snel twee maal kon scoren. Hiema kwam SWN er niet meer aan te pas. Er waren veel kansen (Gert Jan op de paal), maar weinig doelpunten. Alleen Eelco wist raak te schieten. Helaas verloren, maar als de volgende keer ook wordt verdedigd, is er zeker kans op winst. SWN F2-Blauwwit Fl. Blauw wit kwam er tegen SWN niet aan te pas. Dit zevental speelde veel beter dan Blauwwit. Ton Veldhuis wist voor Blauwwit de eer te redden. Een wedstrijd om snel te vergeten. Dl en D2 waren vrij, ook van deze ploegen worden verslagjes verwacht in het kastje in het klubhuis. (H.P.). buitenspelval, bleef de stand tot Nijverdal miste Fred Hulleman de rust onveranderd. In de 2e nog een grandioze kans om de helft trok Blauw Wit van meet score nóg hoger te doen uitval- af aan flink van leer. Het wach- len, maar Cruyff-allures verhin- ten op meer doelpunten bleek derden het 9e doelpunt. Met de- een kwestie van tijd, maar eerst ze overwinning heeft Blauw Wit gingen schoten en kopballen aangetoond ook in de komende van de Blauw Witters slechts competiti^ weer volop mee te voorlangs of op de lat. In de 18e willen doen in de race om de le minuut bracht trainer Scholten plaats. SENIOREN: Donderdag 15 september: IJs- selboys I-Holten 1, aanvang 18.30 uur. ZONDAG 18 SEPTEMBER: Senioren: Holten 2-Vasse 2, 10.00 u. SDOL 2-Holten 3, 10.00 u., v. 9.00 u. Holten 4-Haarle 2, 10.00 u. P.H. 8-Holten 5, 11.00 u., v. 10.00 u. SDOL 4-Holten 6, 10.00 u., v. 9.00 u. Holten 7-Luc- tor 6, 10.45 u. Holten 8-SOS 7, 10.45 u. Holten 9-Ornhoog 6, 9.00 u. SOS 8-Holten 10, 10.45 u., v. 9.45 u. La Première 7-Holten 11, 12.15 u., v. 11.15 u. Holten 12-La Première 6, 9.00 u. Holten 13-Omhoog 8, 10.30 u. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Junioren: Holten Al-Enter Al, 14.30 u. Holten A2-De Zweef A2, 14.30 u. Voorwaarts Bi-Holten BI, 13.30 u., v. 12.15 u. Holten B2-Blauwwit B2, 11.15 u. De berg, 23-26-35-47-48 A. ten Dam, 24-31-67-79-121 M. Lodeweges, 27 Wim Aaftink, 29-53-66, H. van Beek, 32-52-55-72-77 Erik Vene klaas, 33-60-99-124 H. J. Aaftink, 34-39-46-71-100 A. Baltus, 38-44- 78-88 H. J. ten Velde, 76-89-92 Comb. Oolbekkink-Tijhof, 86 Gert Steunenberg, 111 E. Dik kers, 113 J. G. Jansen, 123 Ro nald Kolkman. Plattelandsvrouwen Dijkerhoek Dinsdagavond 6 september hield de afd. Dijkerhoek van de N.B. van Plattelandsvrouwen de eerste vergadering in het seizoen 1983/84 in café-rest. „Het Bonte Paard". De bijeenkomst werd geopend met het zingen van het bondslied. De presidente mevr. Rensen-Podt sprak een wel komstwoord waarbij zij zich in 't bijzonder richtte tot mevr. Smit-Bode die de dames assis teerde bij het maken van nylon corsages. Na afloop ging men dan ook getooid met een bijzon der fraaie corsage richting huis. In de pauze konden de dames zich opgeven voor verschillende cursussen o.a. boerenschilders- kunst, handwerken in kruistech- nieken en gezinsadministratie die dit seizoen 2 keer wordt ge geven. De gespreksgroep— over het thema „Wij vrouwen in de wereld van nu en morgen" vindt geen doorgang wegens té ge ringe belangstelling. Bergruiternieuws: Op 10 september werd het 3e onder deel van de clubkampioenschap pen van de Bergruiters verreden. Dit bestond uit een labelrit (soort puzzelrit) op de Holter- berg. Deze rit was ook openge steld voor niet-Bergruiters. Uitslag: 1. Ingrid v. Dijk en Jo- lien Zandman, 2. Erna Wilmink en Simone Bruggeman, 3. Elly Sloet en Frederique Wahop Rey- ers, 4. Wim Mulder, 5. Sandra Zweef B 3-Holten' B3, 14.30 14.30 P^Perink en Wilma Kreeft, 6. Hotti; Tntilrmon onnolr V Het komende weekend zijn er voor vrijwel alle teams volop kansen de score van het vorige weekend te verbeteren. Slechts 2 teams wisten hun wedstrijd te winnen en één elftal deelde de wedstrijdpunten met haar tegenstander. Wanneer 14 elftallen com petitie spelen is dat resultaat toch op zijn minst matig te noe men. Heren 1 speelde in een prima sfeer, met goede combinaties en afspraken in hoog tempo! De Apeldoornse toeschouwers waren unaniem van mening dat hun eerste, net gedegradeerd uit de tweede klasse, hard moest werken om de punten binnen te halen. Het veld was zwaar te bespelen en de regen hield niet op. Zeer kort voor de pauze werd de eerste goal gemaakt door Apeldoorn uit een rebound. Direct daarna werd het bijna 1-1 door een mooie Holtense scoop, helaas net over de lat. In de tweede helft wederom den donderdag flitsend tegen veel aanvallen heen en weer in Haackey in een stralende zon, een hoog tempo, maar zeker op een pasgemaaid veld, dat zal voor Holten geen geluk. In de het geweest zijn, want zij won- laatste minuten werden helaas nen met 4-2. De jeugd heeft het nog drie goals gescoord door zeer moeilijk gehad dit weekend. Apeldoorn uit een strafcorner di- Dit blijkt wel uit de 22 tegen- rect, een rebound en een mooie doelpunten en 14 doelpunten tipp-in. Jammer Holten!! Vol- voor, waarvan er al tien voor re gende week verwachten we veel kening van Jongens D waren, publiek op het sportdal in jullie Zij wonnen als enig jeugdteam wedstrijd tegen Epe - aanvang en wel met 10-2. Wat gaan deze 14.45 uur. topscorers van de club volgende week op het kunstgras van Heren 2 moest keihard werken D.K.S. doen. Na twee competi- tegen E.H.V. wat al na 5 minu- tiewedstrijden mogen we zeker ten voorstond met 1-0, Holten verwachten dat de teams goed maakte gelijk, en vanaf dat mo ment ging het fraai gelijk op tot de eindstand 3-3 bereikt was. Holten 3 zat het in Hengelo niet helemaal mee. De tegenstander was weliswaar sterker, maar scheidsrechters die het allemaal niet zo goed zien maken een wedstrijd zeker niet makkelijk. Reeds een kwartier voor het ein de bliezen ze de wedstrijd af, omdat zij elders verplichtingen op elkaar ingespeeld zijn. Bo vendien zijn de tenniswedstrij den afgelopen zodat vanaf nu ie der team weer op al zijn spelers kan rekenen. BEUNINGEN- Het paard Is weer in trek. Een verheugende conclusie die nu getrokken kan worden nadat jarenlang het paard het moest afleggen tegen de moderne vervoermiddelen. De boer liet het paard op stal en zette de tractor voorde ploeg. De auto nam de plaats van het paard op de wegen in. Toch zoekt de mens nu de rust weer op samen met het paard. Want wat is er tenslotte rustgevender dan je met een paard als metgezel door de natuur te begeven. Henk Scholten en z'n verloofde Ria Bosweger zagen het met het paard helemaal zitten. Vandaar dat ze vorige zomer startten met een bedrijf waarin het paard centraal staat: het Twents Huifkarverhuurbedrijf in Beuningen. „U keert terug naar de ro mantische tijd van weleer, toen het paard nog de koning van de weg was", schrijft het twee-, tal in het handboek dat ze sa menstelden voor de klanten van het huifkarbedrijf. „U gaat genieten van het heerlijk rus tige landschap, de schone lucht en het eenvoudige platte landsleven. Het haastige en la waaierige leven van de stad bestaat een tijdlang niet meer". Niet meer dan vijf kilometer per uur is de snelheid waar mee pony en huifkar zich over de rustige weggetjes rond Beu ningen begeven. Bossen, hout wallen, heidevelden, vennetjes, beekjes en groene weiden met grazende koeien in een vaak naar in het voorbijgaan. Daar is hij op gesteld. En ook u zult genieten van deze gemoedelijk heid. En heeft u problemen met de pony of met de huif kar, aarzel dan niet om bij de dichtstbijzijnde boerderij of bij een boer op het land om raad te vragen". Er zijn met een huifkar van uit Beuningen drie verschil lende dagtochten en twee méérdaagse tochten te maken. De routes zijn zó uitgezet dat de kans op veel mede-wegge bruikers gering is. Een gerust stellende gedachte voor met name een nieuwbakken koet sier. En dat zijn, aldus Henk Scholten, de meeste van z'n klanten. Op zich is dat geen probleem, want de begeleiding is prima. „We oefenen een paar keer met het in- en uitspannen van de pony, net zo lang tot dat dat foutloos gaat. Mocht het onderweg toch niet zo ge makkelijk meer gaan, dan is er altijd nog het handboek met onze uitvoerige instructies", zegt Henk Scholten. Wie zich helemaal niet vertrouwt met pony en huifkar op de Twentse wegen, kan een ervaren koet sier op de bok krijgen. Maar uiteraard is het het mooist om zélf de pony te mennen. Na de „droogtraining" moet het dan gebeuren... De nieuw bakken koetsier zal enigszins nerveus de teugels ter hand nemen, maar na enkele minu ten op een rustig zandweggetje al tot rust kunnen komen. Het gaat niet hard en de pony luis tert best. Kortom, er zal wei nig mis kunnen gaan. En mocht er toch iets misgaan, v. 13.30 u. Holten Cl-GFC Gl, 14.30 u. Omhoog C4-Holten C2, 9.00 u., v. 8.00 u. Holten C3-DES C3, 11.30 u. Pupillen: Holten Dl-Sp. Rijs- sen Dl, 10.00 u. Excelsior D3- Holten D2, 8.30 u., v. 8.00 u. Wierden D2-Holten D3, 9.00 u., Hetty Jonkman, annek Koop man, Mariska Postman, 7. J. Volkers. De stand na 3 onderde len is nu 1. Erna Wilmink 87 punten, 2. Ingrid v. Dijk 80 3/4 364 e.a. Wim Mulder en Rikus Bronsvoort 67 pnt., 5. Sandra Dieperink 62 pnt., 6/7 e.a. Harm Kuiper en T. Volkers 50 punten. Zondag in Heeten verschenen enige Bergruiters aan de start v. 8.15 u. De Zweef El-Holten van het aldaar gehouden con- El, 10.00 u. v. 9.15 u. ON E3- Holten E3, 11.00 u., v. 10.00 u. Blauwwit Fl-Holten Fl, 11.00 u. Holten F2-Twenthe F3, 11.00 u. Holten E2 is vrij. cours hippique. Erna Wilmink met Urlanda won de le prijs in dressuur klasse L2. Ineke Kerk- hoff met Nickey Nick plaatste zich 2e in dressuur klasse M. dan is er alweer het handboek dat uitkomst kan bieden. Trouwens, óók de pony kent de weg. Mogelijkheden Er zijn diverse mogelijkheden voor een tocht met een huif kar. De Beuningerachter- veld-route gaat door een uitge strekt gebied met veel weide grond en hier en daar heide en Programma zaterdag 17 septem ber: Meisjes Bl-P.W. BI 11.30, Jongens Al-Bully A3 13.00, Jon- 2cht gi00iencj landschap. Dat ffu i" ,1! F/ is het decor voor een huifkar- n!~ÏJe- »8S no Vo or» tocht, waarvan de charmes pas Bl-Meisjes B2 13.30, D.K.S. C2- na enj^eie kilometers goed tot tifa ciac- P1 10 Ifi nr\ tnnctorao hadden, de stand was op dat Meisjes Cl 13.30 op kunstgras, je doordringen. moment 0-2. Na enig aandrin gen was het arbitrale duo als nog bereid de resterende tijd te De haast van laten spelen, gevolg nog een kunstgras. Hengelo Dl-Meisjes oi la.ia, het dageUjk5 ieven wordt „et ,n„ ïan het OP het andere D.K.S. Dl-Jongens Dl 12.00 op ogenblik aan de kant t doelpunt voor Hengelo. Lachen moet je echt wel op zo'n mo ment. Onze veteranen ontmoet ten Nijverdal en lieten hen 2 punten over de berg mee naar huis nemen. Hun dames speel- Zondag 18 september: Holten 1- „De Twentenaren houden Epe 14.45, Holten 3-Lochem 2 van dit land", is nóg een ci- 13.30, D.K.S. 8-Holten 2 11.00, taat uit het handboek van Hengelo vet.-Holten vet. 13.00. Henk en Ria. Speciaal bedoeld Bij alle wedstrijden is publiek voor de stadsmens van buiten natuurlijk van harte welkom. Twente: „Groet u de Twente- heeft een lengte van 18,6 kilo meter. De Buurtschappen-route gaat (natuurlijk) door verschil lende Twentse buurtschappen en heeft een lengte van 21,1 km. De langste route is de Grens-route met 24,5 kilometer langs het kanaal Almelo-Nord- hom, het landgoed Singraven en de grens met Duitsland. De méérdaagse tochten zijn arrangementen in samenwer king met de Twentse Streek VW. Ze omvatten drie of vier dagen zwerven door Twente en de overnachtingen in hotels onderweg. Een gevulde pick nickmand gaat mee vanuit Beuningen en iedere ochtend vanuit het hotel. De pony krijgt uiteraard ook z'n verzor ging bij het hotel. Henk Schol ten: „In ons eerste seizoen vo rig jaar hebben we alleen dag tochten gedaan, maar de méér daagse tochten van dit seizoen zijn ons goed bevallen en onze klanten ook. We gaan ons pak ket volgend seizoen daarom uitbreiden met de tochten van boerderij naar boerderij die we ook weer samen met de VW op zullen zetten. Er kan dan worden overnacht in tenten bij de boerderijen, die alle ver van het verkeerslawaai gelegen zul len zijn. We organiseren deze tochten met name voor de mensen die het overnachten in hotels te duur of te luxe vin den". Met één van de zes huifkar ren van het Twents Huifkar- centrum in Beuningen er opuit kan nog deze en volgende maand.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11