Nieuwe ontwikkelingen bij landschapsonderho m Goede vangst in Beusebergermeer fin gemeente holten SV. Holten journaal imhbm I I Bloemenzee van 35.000 Dahlia's in Flevohof-park Vooraanstaande rol Holtenaren in Stoppelhaene-loop Polotoemooi A.B.S. Twenhaarsveld HOLTENS NIEUWSBLAD Bergruiternieuws Geslaagd <ft> COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK Programma s.v. „Holten' de holterberg" DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1983 5 - In Haaksbergen heeft op 23 augustus tijdens een presenta- tie-bijèenkomst de Stichting Co ördinatie Landschaps-onderhoud Overijssel het jaarverslag over 1982 gepresenteerd. Tevens was het mogelijk een aantal objec ten te bezoeken waar door of met medewerking van de Stich ting landschapsonderhoud wordt uitgevoerd.Opmerkelijk is dat het persononeelsbestand van dé Stichting is uitgebreid met acht nieuwe medewerkers. De uitbreiding is het gevolg van de toewijzing van extra ar beidsplaatsen in het kader van het Integraal Structuurplan Noorden des Lands (ISP). Vier van de nieuwe medewerkers be geleiden werkgelegenheidspro jecten en vrijwilligersprojecten in de gehele provincie Overijs sel. De personeelsuitbreiding heeft het tevens mogelijk ge maakt een aantal nieuwe werk zaamheden aan te pakken. Zo werken de 4 overige nieuwe medewerkers, sinds december 1982, aan het onderhoud van tuinen en parken öp particu liere historische buitenplaatsen. Zij zullen binnenkort verster king krijgen van nog eens 5 ho veniers. Het onderhoud van tui nen en parken staat mede on der toezicht van het Ministerie van Landbouw en Visserij. Werkgelegenheid De voorzitter van de Stichting, de heer W. A. S. van Meel, be nadrukte op een speciale bijeen komst in Haaksbergen dat er op diverse plaatsen in Overijssel sprake is van achterstanden bij het landschapsonderhoud. Op diverse plaatsen kunnen onmid dellijk extra werkkrachten inge schakeld worden. Door een com binatie van loonkostensubsidie van de rijksoverheid en pro vinei- Afgelopen weekend behaalde Theo van Dijk met Tilly de 8e prijs tijdens de samengestelde wedstrijd (dressuur, springen en cross country) te Enschede op landgoed De Tol. - In Bathmen waren zondag de Bergruiters ook van de partij tij dens het concours hippique dat daar gehouden werd bij manege Het Ruiterkamp. Wim Molder met Ponette en Erna Wilmink met Orlanda wonnen beiden een 4e prijs in dressuur klasse L. In- grid van Dijk kon met Tilly de 5e prijs in ontvangst nemen. aal werkgelegenheidsgeld zijn in 1982 drie voorbeeldprojecten ge start. In de gemeenten Bome, Hellendoom en Tubbergen zijn in totaal 17 werklozen gedu rende één jaar tijdelijk te werk gesteld. Het voorbeeld is ge vólgd door de gemeenten Haaks bergen en Losser waar in totaal 18 tijdelijke arbeidskrachten ac tief zijn. In de gemeente Hasselt en bij het Waterschap Regge en Dinkel zijn soortgelijke projecten in voorbereiding voor nog eens 9 werklozen. Het werk richt zich op het noodzakelijke onderhoud van waardevolle landschapsele menten van particuliere eigena ren. Het is de bedoeling de uitvoe ringsprojecten in de toekomst steeds meer te baseren op een speciaal plan, het zogenaamde gemeentelijke landschapsbeleid splan. De Overijsselse gemeen ten dienen hierbij een belang rijke rol te gaan spelen. Ten einde de gemeenten hierbij van dienst te zijn heeft de Stichting een voorbeeldplan laten opstel len voor de gemeente Hasselt. Uit dit voorbeeldplan is een modelplan voortgekomen. Hier in staat hoe gemeenten een der gelijk plan kunnen (laten) op stellen. Het model is getiteld: „Wat is een landschapsbeleid splan?" en zal binnenkort aan alle Overijsselse gemeenten worden toegezonden. Vrijwilligers en vrijwilli gers met een uitkering Het afgelopen jaar nam het aantal vrijwilligers sterk toe. Met name geldt dit voor de groep vrijwilligers die met be houd van uitkering actief bezig is in het landschap. In 1981 is in drie gemeenten gestart met de zogenaamde „Mensen Zonder Baan"-projecten. Momenteel zijn in vijftien Overijsselse gemeen ten dergelijke projecten werk zaam en de tendens bestaat dat dit aantal nog zal toenemen. Het aantal deelnemers per pro ject verschilt sterk; in de ene gemeente zijn 4 a 5 personen bezig terwijl in andere gemeen ten 25 tot 30 personen deelne men. In navolging van Overijssel zijn nu ook in andere provincies soortgelijke initiatieven door werklozen ontplooid. De Stich ting Coördinatie Landschapson derhoud Overijssel streeft op de eerste plaats naar uitbreiding van het aantal betaalde banen bij het landschapsonderhoud. De Stichting ziet er dan ook op toe, dat alle werkzaamheden die door vrijwilligers (al dan niet met een uitkering) verricht wor den, in de additionele sfeer lig gen. Het werk kan niet op an dere wijze verricht worden en is dan ook niet concurrentieverval send. De Stichting verzorgt voor deze projecten de startvoorwaar- den zoals gereedschappen, verze kering en begeleiding. Het initia tief ligt doorgaans op gemeente lijk niveau. Nieuwe activiteiten Sinds kort heeft de stichting een medewerker kunnen aan trekken die uitsluitend belast is met de begeleiding van vakan tie- en weekendvrijwilligers. Als eerste activiteit staat een pro vinciale landschapsverzorgende dag op het programma. Deze dag zal de komende winter wor den gehouden en heeft tot doel wat extra publiciteit te geven aan deze vorm van vrijwilligers werk. Als laatste activiteit is de landschapsonderhoudsstichting bezig met de voorbereiding van twee studie-bijeenkomsten met als thema: „Houtkapwoede". De ze bijeenkomsten hebben tot doel het probleem van de onver antwoorde kap- en snoeipraktij- ken in onze provincie aan de or de te stellen. j; „Voldoende werk in landschapsonderhoud". S*:-' - - f Bijna niet te geloven. Na de slechte vangsten van de laatste jaren was het een complete verrassing dat er dinsdagavond 23 aug. j.l. tijdens de 4e seniorenwedstrijd van Hsv. „De Rietvoorn" zo best werd gevangen. Bijna, omdat de voortekenen er al wel waren door de goede individuele vangsten van de laatste tijd. Toch werd deze wedstrijd met de nodige scepsis in het eigen viswater gehouden. 37 deelnemers lieten hun simmetje zakken in het Beusebergermeer en na meting (in het donker) bleek dat er in totaal bijna 27 meter vis was gevangen en dat na de constatering (ook van deskundigen), dat er helemaal geen vis meer zat in het meer. Hopenlijk zet deze trend zich door. nioren is op zondag 4 sept. a.s. in het Twentekanaal te Eefde van 7.00 uur, tot 10.00 uur. Vertrek vanaf Smidsbelt 6.00 uur. Eventuele veranderingen wor den bekend gemaakt in het kas tje bfj dierenspeciaalzaak Zan ting. Van 1 t.m. 4 september staan op Flevohof de dahlia's in het middelpunt van de belangstelling. In de dahliatuinen van Flevo hof staan dan zo'n 35.000 dahlia's in volle bloei. Tevens is er deze 4 dagen een binnen-show met 400 dahlia-arrangementen in het hoofdgebouw. Dit gebouw grenst direkt aan de buitentuinen. Zo wel buiten als binnen zal de bezoeker kunnen genieten van een ongekende variatie in vorm, grootte en kleur van de dahlia's. Buitentuinen De uitslag: 1. A. Ulfman 398 cm.; 2. A. Driezes 256 cm.; 3. B. Groot Obbink 140 cm.; 4. J. v. Avezaath 109 cm.; 5. G. Jansen (jeur) 102 cm.; 6. J. Tuitert 98 cm.; 7. H. Kettelarij 96 cm.; 8. G. Brands 88 cm.; 9. D. Klunder 82 cm.; 10. D. Zanting 79 cm. De volgende wedstrijd voor se in de buitentuinen zijn 43 soorten dahlia's te zien, 75% 75% k behoort tot nieuwe soor ten van de laatste twee jaar. Een tiental soorten is geheel nieuw van dit jaar. Per soort zijn 80 stekken geplant. In to taal dus ongeveer 3.500 planten. Omdat de dahliaplanten niet ge plozen zijn, is iedere plant in volle bloei goed voor een 10-tal bloemen. Het ontwerp voor de buitentuinen werd gemaakt door Aartsen'uit Harderwijk. De plan ten werden samen met Aartsen verzorgd door Lammerse uit Vijfhuizen, Linthout-Omata uit Noordwijk en J. van de Haven uit Rotterdam. Het voortdu rende onderhoud van de buiten tuinen is in handen van Dahlia vereniging de Hanzestad uit Kampen, een van de onderafde lingen van de Nederlandse Dah lia Vereniging. Binnen-show De binnen-show in het hoofd gebouw met 400 kleurrijke ar: Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het docto raal examen geneeskunde onze oud-plaatsgenote Frederika Prak. KNIPTIP Slow motion.. als het met mate wordt toege past dan kan het uw film levendiger T'?: maken. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 23 AUGUSTUS 1983 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer D. H. van Gelder voor het bouwen van een verblijf voor kleine huisdieren bij het perceel Larenseweg 94; aan de heer A. Podt voor het uitbreiden van een rundveestal bij het per ceel Meutgeertsweg 2; aan de heer L J. van Dijk voor het uitbreiden van het zomerhuis Postweg 114; aan de Overijsselse Autobusdiensten voor de bouw van een keerwand bij het perceel Burg. van der Borchstraat; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KUNT U ZICH IN VERBINDING STELLEN MET DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 6 sep tember a.s. en wel van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis. De eerstvolgende vergadering van de Commissie sociaal-cultureel werk zal worden gehouden op maandag 5 september 1983 om 19.45 uur in het gemeentehuis alhier. Aan de orde komt o.a.: voorstel tot aanbeveling/advisering aan het college van b8tw inzake een plaatselijke sociaal-culturele akkommodatie, op basis van het door de commissie gehouden inventarisatieonderzoek en de resultaten hiervan; - voorstel inzake wijziging samenstelling dagelijks bestuur en voorzitter schap van de commissie. MIK Terwijl sommige Holtense atleten hun successen in het buiten land zochten bieven anderen wat dichter bij de deur. In Raalte werd de z.g. „Stoppelhaene-loop" georganiseerd op woensdag 24 augustus. Voorheen werd deze loop altijd gewonnen door Gerard Nijboer, maar deze illustere streekgenoot verdient enige rust na zijn inspanningen op de wereldkampioenschappen in Helsinki. Henk Mentink, zijn clubgenoot en potentieel Nederlands kampioen op de 25 kilometer en marathon in Enschede, nam zijn plaats voortreffelijk in en won de 12 km. in 43 min. en 27 sec. Dahlia's in volle bloei in het park van Flevohof. rangementen werd verzorgd door Aartsen, Linthout-Omata en een 20-tal individuele dahlia-liefheb bers en onderafdelingen van de Nederlandse Dahlia Vereniging. De gehele binnen-show beslaat zo'n 1200 m2. Zowel de bloemen in de buitentuinen als de arran gementen in de binnenshow zijn allemaal voorzien van naam bordjes. De prestatie van Meindert Koopman, was relatief waar schijnlijk toch nog beter: tweede plaats in de tijd van 35 min. 26 sec., zelfs vóór de sterke Deven- tenaar Roelof Veld. Bij dit ge weld verbleekten de prestaties van de overigen. Henk Reitsema stelde toch wel enigszins teleur met een negende plaats. Henk Mulder gaat wel steeds harder en onderstreepte dat met een zeer eervolle 12de plaats. Van deze herboren loper zullen we zeker nog veel horen. Bij de wedstrijdlopers presteerde Ger hard Beldman zeer sterk met een tijd van 40 min. 48 sec. Iets minder verging het Dinant Markvoort en Egbert Veneklaas maar we vertrouwen er op dat het een volgende beter zal gaan. Zeer verheugend was het dat de „trimkoorts" ook al had toege slagen op de 8 kilometer. Reit sema sr., Ophof sr. en Hans Tui tert hadden, ondanks de hitte, toch nog genoeg adem over om op verdienstelijke plaatsen te fi nishen. Senioren Zondag 4-9-83 Holten 2 - ABS 2 10.00 uur; Hol ten 3 - O verwetering 3 09.00 uur; IJsselboys 4 - Holten 4 10.00 uur; Holten - 5 - ABS 4 10.00 uur; ABS 5 - Holten 6 10.00 uur; Holten 7 - Holten 9 09.00 uur. Holten 8 - Holten 10 10.30 uur; Holten 11 - ABS 8 10.00 uur; Holten 12 - ABS 9 10.00 uur; ABS 12 - Holten 13 10.00 uur. Bekercompetitie Zaterdag 3-9-'83 Eversberg 1 - Holten 1 uur. Junioren 16.30 Zaterdag 3-9-'83 Holten A.1 Lochem A.l A WO-O" CN AL,tOMOBIELCLUB aangesloten bi) da K.N.M.V. De M.A.C. „de Holterberg" organiseert op 11 september a.s. de laatste kampioenscross 125 CC, op het bekende circuit „de Zuur- berg" in Holten. De kampioen in deze klasse, Johan Herser, is reeds bekend, maar voor de 2e t/m 5e plaats zal zich een span nende strijd ontwikkelen tussen de coureurs Zijlstra, Eggens, Strijbos en Looman. Het zijspan-brede circuit „de Zuurberg" biedt de heren hiervoor alle mogelijkheden. Verder starten in Holten de klassen 500 CC Nationaal A en de Viertakt Nationaal. Het circuit is te bereiken vanaf de Al, afslag Markelo-Holten. Vandaar wordt de route met Camel-borden aangegeven. De aanvang van de training is 10.00 uur en de wedstrijden beginnen om 13.00 uur. De voorbereidingen voor het nieuwe voetbalseizoen zijn ook bij de SV. Holten in volle gang. Onder leiding van trainer Veen- stra uit Bathem wordt er door de geselecteerden hard aan ge trokken. In de tot nu toe ge speelde oefenwedstrijden is deze trainingsarbeid slechts inciden teel tot uitdrukking gekomen. Veenstra is nog duidelijk op zoek naar de juiste samenstel ling van de formatie. Vast staat wel dat een aantal nieuwe ge zichten hun opwachting zullen maken. Eén daarvan zal Dick Dijkman, oudspeler van de Wit kampers. Hij lijkt bestemd om de verdediging van Holten te gaan leiden. Op het middenveld lijkt Johan Huzen daarvoor de meest aangewezen man, terwijl Evert Dalemans als aanvalslei der de beste mogelijkheden heeft geboden. In Herman Deyk en Daniel Saamangun lijkt Holten een tweetal vleugelspelers te hebben, die in staat zijn het iedere te genpartij lastig te maken. Zaterdag a.s. kunt u de rood zwarten aan het werk zien. Dan wordt er in Nij verdal tegen Eversberg gespeeld om de K.N.V.B. beker. Het is te hopen dat trainer Veenstra er dan in geslaagd is een definitieve sa menstelling de wei in te sturen. De wedstrijd begint om 167.30 16.30 Zondag 11 september volgt dan de eerste competitie wedstrijd. Holten speelt dan thuis tegen het al oude Kon. U. D. uit Deventer. Een tegenstan der, die na een verblijf van en kele jaren in de afdeling Gelder land weer teruggekeerd is in de 4e klasse. 15.00 uur, Schalkhaar A.2. - Hol ten A.2. A 14.30 uur V. 13.15 uur.; Schalkhaar A.3 - Holten A.3. A 14.30 uur V. 13.00 uur; Holten B.l - Lochem B.l. A 13.30 uur; Markelo B.2. - Holten B.2. A 15.30 uur V. 14.30 uur, Schalkhaar B.3. - Holten B.3. A 13.00 uur. V. 11.45 uur, Lochem C.l. - Holten C.l. A. 14.00 uur. V. 12.45 uur; D.O.S.'37 C.2. - Holten C.2. A 11.00 uur. V. 9.30 uur. Dinsdag 6-9-1983. Witkampers A.2. - Holten A.2. A 19.00 uur. V. 18.00 uur; Schalk haar C.2. - Holten C.2. A. 18.30 uur. V. 17.30 uur. Woensdag 7-9-1983 Blauw Wit A.l. - Holten A.l. A- 19.00 uur; Holten B.3. - Blauw Wit B.3. A 19.00 uur. Donderdag 8-9-1983. Holten A.3. - Markelo A.3. A. 19.00 uur; Holten B.l. Blauw Wit B.l. A 19.00 uur; Blauw Wit B.2. - Holten B.2. A. 19.00 uur; Holten C.l. - Blauw Wit C.l. A. 19.00 uur; Blauw Wit C.3. - Hol ten C.3. A 19.00 uur. De Bathmense zwemclub A.B.S. organiseerde zaterdag 27 augustus in samenwerking met zwemclub Twenhaarsveld in het buitenbad Looërmark in Bath men een toernooi waaraan 12 ploegen deelnamen. Vier dame- sploegen en acht herenploegen. De strijd werd gestreden onder het toeziend oog van hoofd- scheidsreehter K. de Baars uit Goor en de scheidsrechters mej. H. Kamphuis (Bathmen) en de heren Pekkeriet en Wissink uit Holten. Een wisselbeker werd beschikbaar gesteld door kanti- "o-pieenaar de heer J. Bolink. Men muent zich verheugen op een tamelijk groot aantal be langstellenden en de organisato ren denken zeer zeker aan een vervolg in de toekomst. Hierbij wordt gedacht aan een weekend toernooi. Uitslagen De damespioeg van Twen haarsveld eindigde als vierde, terwijl de herenploeg de derde prijs in de wacht wist te slepen. De Looërmark wisselbeker ging naar de Nymph, vanwege het meeste aantal doelpunten. Pupillen Zaterdag 3-9-1983. Holten D.l. - Markvogels C.2. A 10.00 uur; Huls. Boys D.2. - Hól ten D.3. A 10.00 uur. V. 9.00 uur; Holten E.2. toernooi Enter V. 8.15 uur.; Huls. Boys E.2, - Holten E.3. A. 10.00 uur. V. 9.00 uur; Huls. Boys F.l. Holten F.l. A. 10.45 uur. V. 9.45 uur: Dinsdag 6-9-1983. Holten D.3. - Blauw Wit D.2. A 18.00 uur; Holten E.4. - Blauw Wit E.l. A. 18.00 uur. Woensdag 7-9-1983. Holten F.2. - Holten F.l. A 18.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5