Commissievergaderingn openbaar WD en PvdA tegen pocedure Zwemvierdaagse van opzet goed [Medisc :he diens ten] BNZ verschoven naar 25 november :z ACKENT DC MOSSELMAN. Holten loopt subsidie mis Kerkdiensten tolitie w weekjournaal Nog inschrijfmogelijkheden Dagmavo volwassenen Interkerkelijk Kinderkoor Mozaïek Er wordt wel betaald .1 HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA FIETSTOCHT CJVDE VRIENDEN SCHAAR Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND AC RESTAURANTS DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1983 3 Met ingang van 1 september zullen de commissievergaderin gen openbaar worden, zo besloot de raad dinsdag 30 augustus. PvdA en WD (mevrouw Eg- gink-ten Velde en J. Robers) stemden echter tegen deze gang van zaken. Volgens de stemver klaring van de beide WD par tijmensen moet besluitvorming in de openbare raadsvergadering plaatsvinden. Men stelt dat commissievergaderingen waarvan de meeste nu nog niet openbaar rijn, feestelijk bedoelt zijn als nadere toelichting, zowel door de voorzitter als de betreffende ambtenaar, op agendapunten die aan de orde zijn. De WD ver wacht door openbaarheid van de commissieververgaderingen een minder uitgebreide voorlichting, iets wat volgens hen juist aan de beterende hand was. Men verwacht tevens nóg minder pu bliek bij de openbare raadsver gaderingen. We hebben er duidelijk moeite mee, om halverwege de open bare commissievergadering de pers te moeten verzoeken de vergadering te verlaten, omdat toch weer zo nodig zaken te be handelen rijn die niet voor openbaarheid bestemd rijn, al dus de WD stelling. Verder blijkt in de praktijk bij die ge meenten die al jaren met open bare commissievergaderingen werken dat weinig of geen pu bliek de vergaderingen bezoekt, maar uitsluitend mensen van de pers. De WD eindigt haar stel ling met de woorden dat indien de raad werkelijk voorstemt, een ieder ook konsequent moet zijn en de commissievergaderingen 's avonds te laten plaatsvinden, zodat iedere Holtenaar ook in derdaad deze openbare vergade ringen kan bijwonen. Burgemeester van Rappard Zondagmiddag 28 augustus hebben we onze jaarlijkse fiet- spuzzeltocht weer gehouden. Ge lukkig was het goed fietsweer, waardoor de belangstelling goed was nl. 85 personen. De tocht voerde door de Beuseberg, waar bij op diverse adressen, verschil lende opdrachten werden uitge voerd en vragen beantwoord. Jong en oud hadden evenveel kans door de verschillende be hendigheidsspelletjes. De uitslag was als volgt, 1. Henk Rensen, een sleuteltje in een geel blikje; 2. Arend lichtenberg; 3. Janneke een wit/grijze knipportemonnaie Lubbersen; 4. Dinie Tees- met inhoud; een gouden arm- elink-Schepeboer. De poedelprijs bandje met bolletjes; een rode was voor Ineke Bolink. Aan de regenjas in étui; een giropasje finish, bij de fam. Brinks, wacht- t.n.v. Vils; een zwarte portemon- te een kopje koffie en fris en naie inhoudende een bankpasje hier werd nog even gezellig na- en bibliotheekkaarten; een geel gepraat. Dankzij de organisato- BMX-shirt; een bos sleutels aan ren Eppie Klein Teeselink, Jan een blauw labeltje; bromfiets- Brinks en Wilco Aalpol, de fam. verz. plaatje PDJ-580; delen i-H Brinks en verder alle leden kan en ni van een kentekenbewijs worden terug gezien op een ge- 51-MF-28. slaagde fietspuzzeltocht. Openbaarheid van de commis sievergaderingen moet definitief rijn. Verder moeten rij gehouden worden in de avonduren, aldus Moeliker. Die hiermee dus ook tegen het voorstel stemde. De heer Warrink (Gemeentebelang) vond dat het tijdstip bespreek baar moest rijn. De eerste twee openbare commissievergaderin gen rijn gepland op 2 september (gemeentewerken) om 15.00 uur en op 6 september de commissie finan ciën om 16.00 uur. Men is welkom! De gemeente Holten zal gro tendeels zelf moeten opdraaien voor de kosten van de restaura tie van de Dijkerhoekse koren molen. Eén dezer dagen be landde op het gemeentehuis een brief van de Rijksdienst voor Monumentenzorg waarin negatief werd beschikt over de subsidie aanvraag van 50.000 gulden voor Gevonden: een zwarte gym- broek; twee lipsleutels; een zil veren kettinkje; een leesbril met half montuur; sleutel van een Zundapp bromfiets. Verloren: een fietssleutel aan een touwtje; een zwarte fietstas; stelde dat het moeilijk een vast tijdstip te bqen> voorlopig lijkt het meesi^ sche bij wijze van proef eeij^. stip te bepalen en na bi,ir. beeld anderhalf jaar eens w te blikken hoe de ervari^ hiermee zijn. Het eerder aai. geven tijdstip van 16.00 uu* geen must. Ook de PvdA ste zich op tegen dit tijdstip mi ook tegen het feit dat een pro restauratie Weliswaar vol- periode mogelijk wordt gemaah °ez® restauratie, weliswaar H 6 deed de aanvraag aan alle ver- eisten, maar de nuchtere consta- ering dat het geld op was naakte aan alle Holtense illu- ies een eind. Voor het ontbre- ende bedrag is al een oplossing avonden in de reserves van de iroerend goed belasting. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur De kleine lettertjes in een con tract maken het soms moeilijk en zo ook voor die Holtenaren die BZN 30 september graag in de sporthal hadden willen ont vangen. Echter in verband met een TV special bij de NCRV te levisie is deze datum voor Hol ten verschoven naar vrijdag 25 november. De organisatoren be danken vast bij voorbaat de vol leybalvereniging en de hockey club, voor het beschikbaar stel len van de hal. Er rijn nog steeds kaarten verkrijgbaar, bij v.d. Maat, Heusinkveld en bij de sporthal. inlGï Organisatoren van de zwemvierdaagse zijn steeds meer tevreden over opzet en gang van zaken tijdens dit vijf avonden durende evenementen, waar dit jaar 826 mensen, jong en oud, aan deelna men. Jongeren en 65-plussers zwommen tien baantjes van 25 me ter de tussenleeftijden zwommen 20 baantjes van meter METER. Organisatorische taken waren verdeeld. Zwemclub Twenhaarsveld verzorgde het randgebeuren en het badpersoneel het zwemgebeu ren. dit jaar voor het eerst deze ron dom gebeurtenissen zelf ter hand genomen, zonder een be roep te hoeven doen op andere verenigingen. Men was erg kon tent met deze opzet. Gedurende de vijf avonden stond er een schiettent, men kon ringgooien, er was een „dokter Bibber en er stond een lekkere barbecue. Per avond had men verder nog verschil lende aktiviteiten georganiseerd, zoals maandagavond een demon stratie van de reddingsbrigade Deventer, dinsdag een demon stratie windsurfing, woensdag avond trad er een Lochemse popgroep op, donderdagavond een loting georganiseerd, waar- Verloting Tijdens de zwemvierdaagse werd kon men op het luchtkussen en vrijdag speelde ter afsluiting van deze zwemvierdaagse Erik Pet- tinga op rijn elektronisch orgel. Zwemclub Twenhaarsveld had van een aantal nummers en prij zen niet rijn afgehaald. De prij zen, gevallen op de volgende nummers kunnen alsnog worden afgehaald bij Oolbekkink, Schut- Voor de Dagmavo voor volwassenen (voorheen „Moedermavo) in Holten zijn wegens voldoende deelname de volgende vakken en tijden gepland. Maandagmiddag 1.30 - 3.00 uur: Frans. Dinsdagochtend 8.20 - 9.50 uur: Textiele werkvormen. Dinsdagochtend 10.25 11.55 uur: Engels HAVO. Woensdagochtend 8.40 - 10.10 uur: Engels; 10.25 - 11.55 uur: Ne derlands. Donderdagochtend: 8.40 - 10.10 uur: Duits; 10.25 - 11.55 uur: Ge schiedenis/biologie. Geschiedenis en biologie worden eens in de veertien dagen gege ven! Dat een vak alleen van start vanaf 9.00 uur in de Dorps kan gaan bij voldoende deel- school (dus wanneer u dit leest name spreekt voor zich en het waarschijnlijk net achter de is dan ook nog steeds mogelijk rug), om in te schrijven, zodat bij vol doende deelname misschien nog meer vakken mogelijk zijn. De centrale inschrijfochtend is don derdag (vandaag) 1 t 22 augustus werd er aangifte gedaan van diefstal van een Deze keer vond de diefstal plaats bij het zwembad. Ook op 23 igustus werd er twee keer aangifte gedaan van diefstal van eenets. In één van de fietsen stond het postcode gegraveerd. Dez^ets werd de volgende dag aangeboden bij een fietsenmaker te Nerdal. Men had toen echter deze postcode weggevijld. Hier- dooring er bij deze fietsenmaker een lichtje branden en waar schuw hij de politie. Hierdoor was het mogelijk de dader van deze efstal wonende te Nijverdal aan te houden. Ook de fiets kwamreer boven water. Op dHolterberg werd op 23 augustus een vrouw lastig gevallen door n nog onbekend gebleven man, waarbij hij onzedelijk taal uitkrande. Ondanks een direct gestarte zoekactie is de identiteit van timan nog niet achterhaald. De man was op een fiets ver- dwent in de richting Nijverdal. Op l augustus werd er langs de AI door een automobilist ben zine gankt zonder te betalen. De dader kon twee dagen later in Almelworden aangehouden. Hij bekende een viertal gelijksoortige zaken Op 4 augustus werd een verkeerscontrole gehouden op de S.14 onderSspelo. Diverse automobilisten liepen een bekeuring op. Het betrohier zaken als een niet gekeurde tachograaf, het voeren van een cjuist kenteken en rijden op gas, terwijl de tank niet was gekeid. In lï nacht van 24 op 25 augustus werd een automobilist uit Rijssti in de Dorpsstraat aangehouden, die onder invloed van al cohol 'erkeerde. Van hem werd een bloedproef afgenomen. Op 26 augustus werd er op de Helhuizerweg een ree doodgereden. De bereffende auto liep aan de voorzijde schade op. Ook op 27 augustus werd de zoveelste aangifte gedaan van dief stal va een fiets, deze keer ontvreemd bij het NS station, en op 28 augistus kwam de vijfde aangifte binnen een week van diefstal van eci fiets. In cL* nacht van 28 op 29 augustus werden er twee inbraken gepleejd, te weten in de Gaardenstraat. De daders kwamen binnen door en raam aan de achterzijde van de woningen te openen, welke sernelijk niet voldoende waren afgesloten. Uit beide wonin gen wtrd enig geld ontvreemd, tersweg 17, Holten. Rood: 39, 111, 142, 171, 173, 203, 213, 229, in het2elfie weekend werden er enkele ruiten vernield van de Wa- 247, 261, 263, 286, 316, 322, 364, vin op d« Kol. Het betrof hier een vorm van baldadigheid. 374, 464, 469, 472, 501, 509, 569, 589, 613, 718, 755, 844, 856, 862, Op 29 lugustus vond een vrij ernstige aanrijding plaats op de 887, 913, 914. Toeristenveg nabij de picknikplaats. Een 20-jarige motorrijder uit Blauw: 698. Hengelo leed vermoedelijk door te hoge snelheid gedeeltelijk links Maandag 5 september en woens- door een bocht en kwam nagenoeg frontaal in botsing met een dag 7 september beginnen om tegemoetlomende auto. De motorrijder had diverse breuken aan half 7 de clubkampioenschappen linker am en linker been en had tevens een hersenschudding. De voor de leden van Twenhaars- inzittende! van de auto hadden nagenoeg geen letsel. Beide voer- veld- tuigen weden geheel vernield. Ned. Herv. Kerk.: 9.00 u. en 9.15 u. ds. R. Visser, 9.00 u. ope- ningsdienst winterwerk m.m.v. Kerkkoor en Helicon. Uitgangs collecte! Medische zending. Oppasdienst: Mevr. Tees- elink-Scheperboer en Rita Mei link. Geref.Kerk: 9.30 u. ds. Th. J. van Loo van Vroomshoop; 19.15 u. ds. R. de Vries van Ede. In beide diensten is de le coll. be stemd voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: klas 3 en 4 o.l.v. H. Beltman. Oppasdienst: Karin Beldman, mevr. Beldman-Staman, mevr. Kolkman-Bolink (res.) Mevr. Oosterveld-Potman, mevr. Im- mink-Bartels, Ineke Paalman (res) R.K. Kerk; 10.30 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk. Dijkerhoek: Geen dienst. Okkerbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Uitgangscoll. Medische zending. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur, zondag: 8.00 en 10.00 u. Nu de vakantie weer voorbij is, beginnen de repetities van het kinderkoor ook weer. Vanaf dinsdag 13 september wordt ge repeteerd in de hal van „de Schakel", Schoolstraat 1, elke dinsdagmiddag van 5-6 uur. Jongens en meisjes vanaf 8 jaar tot 14 jaar zijn welkom. Je mag ook eens een keertje ko men kijken! Donderdag 1 september: 19.00 uur Kleinveemarkt op Smidsbelt. Vrijdag 2 september: 19.30 uur Revue „Hej dreit wier" door Dijkerhoeks Amateur To neel „DAT" in zaal Het Bonte Paard. Zaterdag 3 september: 9.30 uur Aanvang keuring Fok- veedag Espelo op terrein bij B. J. Stevens 19.30 uur Revue „Hej dreit wier" door Dijkerhoeks AmateurTo neel „DAT" in zaal Het'Bonte Paard. Zondag 4 september 7.00-10.00 uur Viswedstrijd H.S.V. „De Rietvoorn" in Twen tekanaal bij Eefde. Vertrek 6.00 uur vanaf Smidsbelt. 14.00 uur Dansen bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode", Bathmen. Maandag 5 september 20.00 uur Werkvergadering M.A.C. „De Holterberg" ï.v.m. kampioenscross op zondag 11 september, in clubhuis „De,Bies- ter" Maandag 12 september: Eerste ruilavond seizoen '83/84 Holtense Postzegelclub in, ca fé-rest. Vosman. Donderdag 15 september: 20.00 uur Maandelijkse bijeen komst Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten in zaal Vosman, spr. mevr. W. Rac- ké-Noordijk, red. medewerkster „Libelle". Onderwerp Scheher- azades spraakwaterval. 30-jaar reizen, schrijven en huishouden door elkaar. Geboren: Erika d.v. J. F. M. Markenstein en M. W. J. Eggen- huizen; Youri z.v. F. Noorlander en R. J. Heijtmeijer; Hermannes Willem z.v. J. G. D. E. Rensen en A. van Dolder (geb. te De venter); Matthijs Rik Jan z.v. J. Meerman en H. J. Aanstoot (geb. te Deventer). Overleden: J. Klein® Horsman, oud 82 jaar; Mej. S. Oele, [oud 89 jaar; M. C. van Dijk-van de Langkruis, oud 78 jaar ('s-Gra- venhage); H. J. Kamphuis, oud 70 jaar (Amsterdam); G. H..Ren- sink-Vruggink, oud 83 jaar; W. Heijmans-Horsten, oud 75 jaar (overl. te Deventer); J. Rietberg, oud 73 jaar, (overl. te Deventer); H. W. Klein Ovink, oud 66 jaar (overl. te Deventer). Gehuwd: A. G. Dijkman,.oud 26 jaar, Lochem en T. J. Brons voort, oud 25 jaar, Holten; A. J. Aanstoot, oud 26 jaar, Wervers- hoof en M. G. Maas, oud 27 jaar, Wervershoof. De Stichting voor Sociaal Cul tureel Werk kan een subsidie van f 177 tegemoet zien voor het tekort dat onlangs werd geleden bij de uitvoering van „Er wordt niet betaald" van Toneelgroep Theater uit Arnhem., Het,tekort van deze avond bedroeg f 300. De rest is voor rekening van de Stichting zelf. Men kan echter nog telefo nisch contact opnemen 05483- 29 14. De allereerste inschrijfmo- gelijkheid is 13 september tus sen 9 en 10 uur in de Dorps- september. sch00l GEBAKKEN MOSSELEN VANAF F 10- P.P.. Verrukkelijk die zeeverse Zeeuwse mosselen. Volop verkrijgbaar t/m 12- oktober a.s.. Gebakken mosselen, gemengde salade, frites en remouladesaus voor de AC Vriendenprijs van f 10.- p.p.. In ons zelfbedieningsrestaurant. Onbeperkt gekookte mosselen eten, inclusief s 3 heerlijke sauzen, frites, stokbrood en verse salade voor slechts f 15.- p.p. (minimaal voor 2 personen). In ons bedieningsrestaurant. c Ed Albert Renè. Goscinny Uderzo 1982 UIT EN TOCH EEN BEETJE THUIS. 1^1 AC Restaurant Holten, Langstraat 22,E8/A1 Deventer-Hengelo.Tel.05483-2680. Arts. J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst: 1 tot en met 8 sept.: Zr. J. Roelvink, Deventer, tel. 05700-2 10 89 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval 's morgens bereiken. Diëtiste-spreekuur Stichting Kruiswerk. Gaardenstraat 29 tel. .05483-14 36. Spreekuur wijkver- pleegkundigelke elke van 13.30- 14.30 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijn-arti kelen. Diètiste-spreekuur (op af spraak elke le en 3e dinsdag van de maand. Dierenarts: W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Tandarts L. H. Mees ten Oever, Nd. Ach- tereschweg 8a, Markelo, tel. 05476-29 92. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw St Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Maatschap. Dienstverl. Midden Overijssel, Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 83. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens Ziekenfonds. Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31. Ziekenvervoer. Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk. Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingen-Consultatiebureau. Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gasvoorziening, tel. 18 14. Politie. Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3