Negende revue Espelo gooide hoge ogen bon Espelose optocht steeds kleurrijker Graferen fietsen Holten en Dijkerhoek Old Holten UontvanSjS'ëw!: SSfaSee»P8eetl- HOLTENS NIEUWSBJJS Nieuwbouw gemeentehuis vóór 1989 Afvalbakken langs Vletgoor staan er niet voor niets! 5 tot en met 9 september - Alsnog subsidie verbouwing Irene msag HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice: Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3, tel 05483-25 83 Red. adres: Smidsbelt 37. tel. 05483-38 03 Openingstijden redactie: maandag- dinsdagmorgen 9.00-12.00 uur Red. medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties, Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1 66 66 Abonnementsprijs f 31,26 Losse nummers 65 cent Donderdag 1 september 1983 - 37e jaargang - nr. 35 Gelrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Regisseur Wim Vruggink heeft er geen specifieke verklaring voor, maar geeft wel te kennen dat de revue, georganiseerd in Espelo tijdens, of beter gesteld aan de vooravond van het Espe- lose school- en volksfeest jaar lijks van beter kaliber is. „Ik denk dat het komt dat we steeds beter op elkaar inge speeld raken, de ideeën en sket ches steeds beter worden en daardoor het publiek, dat dit keer op rond de 500 mensen ge schat mag worden, steeds talrij ker wordt". Rond de klok van 12.00 uur was men pas aan het einde van zijn revuevertcning, die om half acht begon. „Hoe het allemaal begonnen is met de „eigen" revue wil regis seur Vruggink wel even kwijt: „Nou ja, we begonnen destijds - - s met het uitnodigen van verschil lende toneelgezelschappen en dat leverde eigenlijk niet het ge wenste resultaat. Nou en dat zet je aan het denken de zaak zelf ter hand te gaan nemen. Zo ge zegd, zo gedaan en vandaar dat ik al zo'n negen jaar ook als re gisseur betrokken ben bij deze jaarlijkse revue. Dat het jaarlijks beter gaat blijkt uit de reaktie's van het publiek en ook uit het op elkaar ingespeeld raken van de mensen die direct betrokken Lachengieren, brullen en tja daar ging het ook om en daar ontkwam het publiek ook niet aan tijdens de nu al weer ne gende revue aan de vooravond van de School- en Volksspelen van het buurtschap Espelo. De vissers die in het Vletgoor hun hengeltje uitgooien blijken minder geïnteresseerd in hun landelijke omgeving dan in de water plas, want, recente, gegevens vanuit de hoek van de Rijkspolitie geven aan dat er doodgewoon teveel troep wordt achtergelaten door diezelfde vissers. Het ligt er vaak vol met plastic zakjes, stukken brood, lege blikjes enzovoorts. De politie geeft aan dat de indruk bestaat dat juist jeugdige vissertjes hiervoor verantwoorde lijk zijn, maar je weet natuurlijk maar nooit. Kom... laten we er met z'n allen een beetje aan denken, want afval trekt ongedierte. De politie doet dan ook een beroep op U allemaal, om dit afval mee te nemen naar huis, of om het in de vuilnisemmers te gooien die rijkelijk staan opgesteld langs de visvijver. Nou, dat doen we dan toch??? Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! i Geeft op als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Hotens Nfelmsbbd' Naam: Adres: Woonplaats jcuium ucic uui i vwi het opgeven van een I nieuwe abonnee, i Dhr Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 a Hij/zij betaalt het abonnementsgeld Enschede a per jaar ad 31,26 ./mevr. Adres Woonplaats zijn bij de revue. Zo'n 20 tot 25 mensen zijn tijdens een optre den toch wel in touw on het geheel te doen slagen", aldus Vruggink. „Met z'n allen zip we toch zeker drie maanden vin te voren in touw om de zaal op poten te zetten en vooral na tuurlijk om te repeteren. Rtpe- teren doen we overigens ir. 't Trefpunt, in Espelo. „Dit jiar bestond de revue uit maar li ést 21 onderdelen, met een tussei- pauze van een uur en zorgce Wander (sr) Drent voor de goei geschminkte gezichten en J. No teboom en J. Wechstapel vooi een prima geluid. Als klapstuk van de avond noemde de regisseur het slot stuk, van het duo Riek Ren- sen-Veneklaas en Johan Meilink, met hun commentaar op Gait en Willem, wij konden als toe schouwer nauwelijks een keuze maken uit de talrijke goed opge zette „vertellingen". Bijgaande foto's geven een „klein" beeld van een „grote" revueavond in Espelo! Regisseur Vruggink meldt nu even dat men destijds begon met een publieksaantal van pak weg 300 mensen, die onderge bracht konden worden in een tent van 4 palen, inmiddels is het een tent geworden van zes palen en, „Nou ja, als het geheel doorgroeit, dan zitten we vol gend jaar vast aan een tent van tenminste zeven palen". Dus ook dat geeft aan dat er groei zit in de Espelose Revue en zo hoort het ook! Op de valreep van het ter perse gaan van Holtens Nieuwsblad bereikte ons het bericht dat de Kerkvoogdij van de Hervormde gemeente het positieve bericht uit Zwolle ontving dat men als nog 150.000 gulden subsidie krijgt voor de verbouwing van Irene, een bedrag dat zeer zeker invloed zal krijgen op de uitvoering van de ver bouwing. We komen hier vol gende week uitgebreider op terug. Veel lopende kindertjes, kleine «1 grote wagens trokken de be- hngstelling van veel publiek, zo vel uit het buurtschap Espelo ds uit Holten zelf. De jury kreeg de moeilijke taak de jaar- fiks weer meer en mooiere ver sierselen te beoordelen. Op de foto de winnende wa- gtn (kleine wagens), waaruit bijkt dat de druiven in Espelo zéker niet zuur zijn. Andere uit- sligen waren: Gr?te wagens: 1. sproeiwagen Joian Meilink en kameraden, 2. Sneeuwwitje, Vijfhuizen, 3. kin derwagen-ooievaar, Espelo jon gens. Uitslagen optocht: lopende kin deren: 1. maanmannetjes, kinde ren Boode; 2. kaasdragers, kin deren Markvoort; 3. bakker Wendy Kosters; 4. puinquins, Diana en Janette Bekkenens; 5. bruidspaar, Henriëtte Markvoort en Anita Morsink. Kleine wagens: 1. Druivengroep „Trossen los", 2. gebroken been Janneke Slijkhuis en kinderen Luggenhorst, 3. fietstaxi Jannie Markvoort en Alie Haverslag. Eervolle vermeldingen voor vlie gende tapijt en heksenwagen. Uitslagen ringsteken op de fiets: 1. A. Reilink, 2. H. Kleverkamp, 3. A. Jansen. Touwtrekken: 1. Onwieze kracht, 2, groep Jansen, 3. groep Slijk huis. Stoelendans: 1. Johanna Rensen, 2. Marian Baltus, 3. Thea Bril man. Hindemissen voor paren: 1. Her man Nijenhuis en Willy Velt- kamp, 2. Anton Jansen en Her- bert Krikkert, 3. Ina Ulfman en Willy Reilink. Fietscross onder 16 jaar: 1. Ed dy Stegink, 2. Henk Jan Nek kers, 3. Jan Meilink; boven 16 Hoewel het financiële „plaatje" nog niet rond is en men op het gemeentehuis nog druk bezig is met de inventarisatie ventarisa- tie van de verschillende moge lijkheden is het volgens burge meester Ridder van Rappard ze ker dat Holten in ieder geval binnen 5 jaar over een nieuw gemeentehuis beschikt. „Staat het er dan nog niet" aldus Van Rappard na de wekelijkse verga dering van het college „dam komt het ook nooit meer". De gemeente Holten heeft ge bruik gemaakt van de clausule in het contract met de firma Gebr. Wansink waarin het recht van opstal wordt geregeld voor het stuk grond waarop nu de aanbouw van het gemeentehuis staat. Het contract, dat per 1 ja nuari 1984 afliep, is met vijf jaar verlengd. Of het nieuwe gemeen tehuis inderdaad aan de noord kant van de Dorpsstraat komt, of aan het Smidsbelt en hoe dat allemaal finacieel onderbouwd gaat worden wil B en W in ie- jaar: 1. G. Blaukena, 2. J. Koop- weide waar 's morgens de kinde- der geval voor de begrotingsver- man, 3. J. Meilink. ren en 's middags de ouderen gadering van eind november en Na afloop van de beoordeling volledig aan hun trekken kwa- waarschijnlijk wel eerder bekend vertrok de stoet richting speel- men. maken. Vrijwilligers van de vakaturebank gaan in de week van 5 tot en met 9 september in samenwerking met de Rijkspolitie gratis fiet sen graferen in Holten in de brandweerkazerne en in de molen in Dijkerhoek. Acht a negen mensen van de vrijwilligers vakature bank zullen dinsdag tot en met vrijdag uw fiets voorzien van postcode en huisnummer, terwijl u tevens een registratiekaart krijgt „Er worden in Holten zo'n 60 tot 70 fietsen per jaar gestolen en er komen ook wel weer tientallen fietsen boven water, maar helaas kan de recht matige eigenaar maar zelden worden opgespoord, wanneer geen codering aanwezig is", aldus commandant G. W. Oberink van de rijkspolitie. spee gewaarschuwd zijn. De ko- het zadel en het project gaat zo'n 5 a 600 gulden kosten. Men hoopt dat het plaatselijke rij wielhandelaren de kodering in stand houden na deze week. Het gaat om een éénmalige gratis kodering. Plaats, tijd en post code staan op het onderstaand lijstje aangegeven, zodat niet ie dereen tegelijk zijn of haar fiets komt laten coderen. Er is één avond ingelast, speciaal bedoeld voor degenen die ónmogelijk op „De fietsendiefstal in Holten is niet zozeer beroepsmatig maar veelal gaat het om een vorm van joy-riding, men steelt vaak uit gemakzucht. Een kodering heeft dan een preventieve wer king. We hopen in de beschik bare dagen zo'n 6000 fietsen in Holten onder handen te krijgen, inclusief de Scholengemeen schap, waar vrijdag 2 september en maandag 5 september leerlin gen in de gelegenheid worden gesteld om via de school hun fietsen te laten koderen. Tevens krijgt men een gratis sticker op de fiets, zodat ook diefjes in dering wordt aangebracht onder e overige tijdstippen kunnen. Plaats, tijdstip, postcode In de brandweerkazerne Holten: di 6 sept. 10-12 14-17 uur 7451 AA t.m. D wo. 7 sept. 10-12 14-17 uur 7451 ED t.m. J wo. 7 sept. 19-22 uur iedereen do 8 sept. 10-12 14-17 uur 7451 KA t.m. P vr. 9 sept. 10-12 14-17 uur 7451 RA t.m. Z in de Molen te Dijkerhoek: vr. 9 sept. 10-12 14-17 uur iedereen Het college van b en w zal dins dagochtend als eerste hun fiet sen laten graferen. In de serie fotomateriaal over Old Holten dit keer een beeld van de .fiijssenscheweg" uit de periode 1910-1915. De foto is ge maakt vanaf de bocht, waar nu de Kolweg op uitkomt. Van de Kolweg was toen echter nauwe lijks sprake. Links zien we de boerderij van Hendrik Wansink. Deze werd pas in de zomer van 1978 afgebroken. Hotel „De Dik ke Steen" staat nog niet op de ze foto omdat dit een paar jaar later, in 1917 werd gebouwd. Eerst als burgerwoning, later verbouwd tot hotel. Links op de foto in het huis van Wansink woonden destijds onder andere Bekkers en H. G. Durberg. Het adres was toen Look 21. Rechts staat de woning van de familie Pasop en daarbij in woonden de families Wissink en Wansink. Het pand was tevens bedrijfswo ning van de firma Wansink. Het adres was Look 23. In 1969 moest het pand wijken voor de verkeersweg. Foto uit archief van J. Smale. iL'jUÜJ i

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1