Promotie fraai cadeau voor w Blauw Wit Sfeer van vroeger moet terugkomen gemeente holten A gemeente holten August Muller helemaal fit Programma SV Holten Programma Blauw Wit Trainer Jan Veenstra: Ervaring Jeugdplan E. Veneklaas wint Duffel HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1983 Voor Blauw Wit'66 zal dit sei zoen als een gedenkwaardige seizoen de geschiedenis ingaan. Volgend jaar maart of april im mers betrekt de Holtense zater dagvereniging haar nieuwe, lang verwachte complex op 't Vletgoor. Trainer Ton Scholten uit Zutphen kan zich bij die ge legenheid geen mooier cadeau wensen dan promotie naar de „grote" KNVB. Maar hij is ook nuchter genoeg om in het mid den te laten of die wens in ver vulling gaat. Aan de medewer king van zijn selectiespelers zal het in ieder geval niet liggen. Liefst 26 van de 28 geselec teerde gaven afgelopen zaterdag acte de présence voor de eerste training. Een tevreden Ton Scholten dus. In de twee jaar die hij Blauw Wit nu traint zag hy de trainingsopkomst zienderogen verbeteren. Van 70 procent naar 78 procent en voor dit seizoen hoopt hij op een nog beter re sultaat. Scholten: „Ik houd dat altijd bij. Een goede graadmeter voor de sfeer in de groep. En wat dat betreft ziet het er dus goed uit. Het voorbeeld van zo'n goede opkomst is dat je wat meer fijn kunt brengen in de opbouw van je selectie. Zo zijn we vorig seizoen voor het eerst begonnen met een vaste groep van dertien man voor het eerste. Dat is me goed bevallen. De on derlinge rivaliteit was groot zon der dat dat ten koste ging van de sfeer. Je hoeft dan ook niet zo vaak en beroep te doen op het tweede". De Zutphense oefenmeester wordt niet geconfronteerd met opzienbare veranderingen in zijn selectiegroep. Weliswaar valt verdediger André Schuppert weg (stage op zaterdag), maar met vier nieuwe jeugdspelers erbij heeft hij mogelijkheden genoeg om in die leemte te voorzien. Jeugdspelers overigens die aan het eind van het vorig seizoen regelmatig de kans kregen al vast te wennen aan het hogere niveau. Daarbij komt dat Schol ten zijn oefenprogramma zo heeft opgebouwd dat wordt toe gewerkt naar steeds sterkere te genstanders, waarna weer lang zaam op het eigen niveau wordt terug gevallen. A.s. zaterdag staan Lemele 1 en 2 op het pro gramma. Promotie En dan natuurlijk de competi- De overige tie. Ook vorig jaar greep Blauw Wit weer net naast de felbe geerde promotie. Lange tijd 7mhg M «fnrtiig Sfc d Nfïde I - Uiten 11QOO u Sp d Neede 2 - Uiten 2 1000 u Woensdag 17 «fpishn (onder \oabe- houdt Uiten I - Kknsbahaar I BOO u Hüm 2 - KkXEtahaar 2 lom u hadden de Holtenaren uitste kende uitzichten daarop maar door „een complex van facto ren" (schorsing, blessures, pech) gingen BZSV toch met de eer strijken. Uithuilen en opnieuw beginnen dus. Ton Scholten: „Met dat uit huilen viel het wel mee. Het was natuurlijk erg jammer, maar de jongens hebben het goed op gevangen. In mijn eerste jaar werden we vijfde, vorig seizoen derde, dus normaal gesproken moet er nu een eerste plaats in zitten. Jammer dat voetbal niet zo logisch is. We zullen er weer Hüm Al - Raatte Al 1500 uur. Ttanoeen SV Hofen De takkigai voer sfle AB- ei CgcEpei vinden plaats cp t Vfetgxx Behalve de training vxt de Cadecda Deze vindt plaats rafcü de gymaaal aan 7atnriqg J3 aUglEtLK Lenxfe I Haiw Wit I 230 u* V. 115 u Iflirt* 2 - Blauw Wit 2 Ton Scholten instrueert zijn bij na volledige Blauw Wit-selectie hard voor moeten knokken. Met techniek alleen kom je er zeker niet in deze klasse. Vooral bove nin zijn de krachtsverschillen erg klein. En daar zullen we in ieder geval meedraaien. En dan hoop ik maar dat die grotere eenheid in de groep, die vorig seizoen naar voren kwam, zich dit seizoen voortzet. Gezien de opkomst van vandaag ben ik wat dat betreft in ieder geval optimistisch". De aaivangijjciai kljjwsi cngswgzigi traxxn gEwocn cp Bfcaiw Wit I - Witkampers 11R00 u Bfcuw Wit 2 - Witkampas 2 MD u GEVONDEN: f300.-; 5 zilveren ringetjes, 1 met inscriptie „Arjen" TH Hubers K529511Hondasleu- tel aan zwarte flessenopener; Bos sleutels aan vierkant label; Valkparkiet; Ara (papegaai); Dwerg papegaai (rode knop); Wit met zwarte kat; Jong katje, zwart met grijze strepen, witte voetjes; Jong poesje, zwart/grijs/wit, d.br. bandje met belletje om; Japans mereltje; Grijs klein hondje (poedel); Zwart witte hond (reu); katje, zwart met witte bef. VERLOREN: Bromfietsplaatje, PDJ 591/1983; blau we dwergpapegaai; demper uitlaat Saab; mapje met ziekenfondspapieren en saneringskrL tan darts; leesbril, bruin/metalen montuur; schooltas, bruin; fototoestel, Chinon CS, in zwarte tas; porte monnee met giropasje; zwarte portemonnee met 3 of 4 Eurocheques en pasje, Amrobank en sleutels; sleutelbos met autosleutels label Fiat; rood/bruine cockerspamel; kleine hond, zwart/grijs, reu; lapjes kat, veel wit; kater, 3 jr. oud, witte pootjes, grijs/ bruin lijf, witte kop. Dat Zutphenaar Ton Schol ten zich bij Blauw Wit in het Holtense uitstekend thuis voelt blijkt niet alleen uit de manier waarop hij de selec tiegroep traint en begeleidt. Scholten heeft ook oog voor de rest van de vereniging. Niet voor niets ontwierp hij in samenwerking met het jeugdbestuur een eigen jeugd plan, dat model moet gaan staan voor een betere opvang en begeleiding van de jeugd van Blauw Wit. Ton Scholten: „Eigenlijk ben ik een echte verenigingsman. Bij een grotere club zou ik waarschijnlijk ook niet zo goed kunnen functioneren. Zo'n jeugdplan bijvoorbeeld. Vind ik belangrijk voor de vereniging. In feite is het ge baseerd op een interne trai nerscursus. En dan met name voor selectiespelers. Tien mensen gaan die cursus nu afwerken. Vijf theorielessen en vijf praktijklessen. Bedoe ling is dat er wat gerichter getraind gaat worden. Door alle leeftijdsgroepen heen. Met jeugdtrainer Jan Lor- keers uit Mariënheem heb ik dit na afloop van de vorige competitie opgezet. We gaan ook de vooruitgang testen. Dat komt allemaal keurig in een kaartsysteem. Natuurlijk moet je de invloed van zo'n jeugdplan op langere termijn bekijken. Over een jaar of vijf kan Blauw Wit er de vruchten van plukken". De 317 jonge duiven die door de P.V. De Bergvliegers waren ingekorfd voor de wedvlucht vanaf Duffel (België) hadden met warm weer te kampen, maar blijkbaar toch minder dan in de beide voorgaande vluchten want de 188 km. werd afgelegd met een gemiddelde van rond de 70 km/p.u. De lossing was om 9.00 uur en Erik Veneklaas klokte om 11.48 u. de eerste duif en ook de tweede duif die bin nen kwam was van hem. De uitslag: 1 -2-11 -22-34 Erik Veneklaa#; 3-6-7-21-38 Teun Schuppert; 4 - 9 -13 -15 - 33 H. Willems; 5 -12 - 14 - 16 - 25 M. Lodeweges; 8-17-18-23-24 Comb. Kwintenberg; 10 - 28 - 29 - 53 - 61 G. Egberts; 19-46 Comb. Oolbekkink-Tijhof; 20 J. G. Hansen; 27 - 37 - 40 - 57 Anton ten Dam; 30 A. Baltus; 44 Ronald Kolkman; 49 E. Dikkers; 55 W v.d. Pluym; 56 G. J. Koetsier; 58 H. J. Paalman; 60 H. J. ten Velde. „De tegenstanders moeten weer respect krijgen voor Hol ten. Wanneer ze naar Meer manskamp komen moeten ze daar de hele week tegenop kij ken. Wanneer we dat kunnen Holtens nieuwe trainer kan bogen op de nodige ervaring. Als speler in het betaald voetbal en als amateurtrai ner. Zeven jaar voetbalde hij als spits bij eerste-divisie- club Vitesse. Daarna nam Go Ahead hem over. Eerst als spits, maar door dr. Fah- dronc werd Jan Veenstra omgevormd tot aanvallende back. Met succes want hij maakte de succesjaren van het toen nog roemrijke Go Ahead mee. In 1974 ging hij voor twee jaar naar PEC Zwolle waar hij zijn actieve carrière afsloot. Ondertussen had hij echter wel zijn C-di- ploma op zak en ging bij za terdag-tweede klasser WZC uit Wapenveld trainen, een clnb die werd omgeruild voor Schalkhaar, dat toen nog vierde-klasser was maar met Veenstra in het eerste seizoen promoveerde. Volg den 3 jaren bij Daventria waarin het kampioenschap steeds op het nippertje aan zijn neus voorbij ging. In Holten staat Jan Veenstra weer voor een nieuwe uitda ging: Holten iets van de glans van vroeger weerge ven. bereiken zijn we al een heel stok verder". Het is duidelijk. Holtens nieuwe trainer Jan Veenstra wil weer leven in de brouwerij bij de thuiswedstrij den van Holten. Net als vroeger toen menige bezoekende club met angst en beven richting Holten koerste. „De sfeer van vroeger moet terugkomen". De Holtense selectiegroep die afgelopen zaterdag met een twee uur durende training op de vel den van 't Vletgoor zich warm- draaide voor de komende zware weken zal moeten uitgroeien tot een hechte eenheid volgend de Bathmense oefenmeester. Veen stra: „In het verleden was Hol ten altijd een gerenommeerde club. Dat is er een beetje afge gaan de laatste jaren. Het eerste elftal hing een beetje als los zand aan elkaar terwijl er ook sprake was van groepsvorming. Dat moet veranderen. Als collec tief geheel is Holten sterk. Voor al thuis zal dat moeten blijken. Een periode is afgesloten. We gaan er nu als één team tege naan". Inderdaad maakt Holten een nieuwe start. Met het vertrek van steunpilaren als André Dek ker (gestopt), Hendri Bronsvoort (naar Rohda Raaite) en Nico La- bobar (zaalvoetbal) verdwijnt er een as uit het elftal die jaren lang spelbepalend was. Jan Veenstra onderkent dit ook maar hoopt met een sterkere collectiviteit toch tot resultaten te komen. „Natuurlijk mis je qua voetbal jongens als Dekker en Bronsvoort, Maar aan de an dere kant heb ik begrepen dat veel jongeren zich daardoor be lemmerd voelden in hun ontwik- DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 2 AUGUSTUS 1983 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan het G.E.B. HOLTEN voor de bouw van een 10 kV prefab hoogspanningstransformatorhuisje aan de Dorperdijk/Larenseweg; aan de heer C. HOEK voor de bouw van een tuinhuisje bij de woning Fazantenweg 3; aan de heer D. v.d. TORRE voor de bouw van een tuinhuisje bij de woning Fazantenweg 36; 2. aan de REÜNIE-COMMISSIE OLS DUKERHOEK toestemming ver leend voor het plaatsen van een tent bij „Het Bonte Paard" op 1 okto ber 1983; 3. aan de NED. RUITERSPORT VER. HENGELO toestemming verleend voor een 4-daagse ruitertocht; 4. aan de heer W. C. C. WAMEUNK toestemming verleend voor het plaatsen van een antenne t.b.v. mobilofoonnet bij de woning Houtweg 18; 5. aan de heer D. J. TROMOP vergunning verleend voor het kappen van een boom bij het pand Oranjestraat 7; 6. aan de heer W. A G. WESTSTRATE vergunning verleend voor het kappen van 6 bomen bij de woning Vianenweg 38; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zeif dan wel over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kunt u zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie. SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN Wethouder Stegeman is verhinderd op maandag 15 en 22 augustus a.s. spreekuur te houden. HINDERWET. TER INZAGELEGGING BESCHIKKING. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 2 augustus 1983 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de heer E. STAM, Schreursweg 3 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveemelkbedrijf met de daaraan verbonden opslag van drijfmest op het perceel Schreursweg ongenummerd te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van de terinzagelegging (vanaf 15 augustus 1983) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) Keizersweg 22 op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren heb ben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de ken nisgeving van ter inzagelegging, derhalve vóór 15 september 1983, bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. keling. Die moeten nu dan maar bewijzen dat dat inderdaad zo is. Kreten als: „De heb nooit een kans gehad", gaan nu niet meer op. Iedereen kan zich bewijzen". Rust Veenstra begint de voorberei ding met een vaste groep van 16 spelers voor het eerste elftal, waarbij nog steeds good-old Jo- han „Hantje" Veeneklaas. Als doelman kiest hij voor de 18-ja- rige Erwin Stukker, die zich sterk ontwikkelt. Naast deze A-selectie kan hij terugvallen op een B-selectie die ook door hem wordt getraind. Voor het eerste geldt dat de sterksten spelen, ongeacht leef tijd. In het tweede bestaat er voor de jongeren de kans zich te bewijzen. Ook wil Veenstra bijvoorbeeld na de kerst, junio ren die overgaan naar de senio ren alvast laten proeven aan de selectie. Voorop staat bij hem dat het eerste elftal zo snel mo gelijk op papier komt te staan. De trainer: „Ik wil zo snel mo gelijk rust in de groep. De jon gens die in het eerste komen hebben dat vertrouwen ook no dig. Natuurlijk is het altijd mo gelijk dat iemand die zich goed ontwikkelt in het tweede de overstap naar het eerste maakt. Ik train beide groepen, dus dat heb ik gauw genoeg in de gaten. Daarbij komt dat Wim Nijenhuis als leider van het tweede mij zal adviseren. Ook de organisatie hebben we goed voor elkaar. Met Frits Paule als leider voor het eerste en Wim Nijenhuis voor het tweede heb ik mensen die weten waar het om gaat. Ook die goede organisatie staat garant voor de nodige rust. De trainer, de leiders en de spelers zullen één team moeten gaan vormen. Een team met één ge dachte: Holten weer aan de top brengen". August Müller heeft er bij de zijspancrosse op circuit Het Rommelgebergte in Winterswijk afgelopen zondag weinig twijfel over laten bestaan dat hij weer helemaal fit is. De Holtense zijs- pancrosser die een week eerder bij een cross in Duitsland onge lukkig ten val was gekomen moest vorige week enige dagen het bed houden met een lichte hersenschudding, maar in Win terswijk was daar niets meer van te merken. Ondanks dat hij, naar eigen zeggen, conditioneel nog niet helemaal op peil was veroverde hij met een derde plaats in de eerste manche en .een tweede in de tweede man che de dagprijs. En wat belan grijker was: punten voor het Ne derlands Kampioenschap waarin hij door het tweemaal uitvallen van concurrenten Bakens/Kiggen de leiding nam met 172 punten. De gebroeders Maessen volgen met 141 punten. Op de helft van de acht te verrijden kampioens- crosses zijn de vooruitzichten voor Müller en bakkenist Cor van de Bijl dus erg goed. In Winterswijk kwam het er afgelopen zondag op aan een snelle start te maken. Omdat het circuit op verschillende plaatsen erg smal was, was pas seren erg moeilijk. Dat onder vond ook August Müller in de eerste manche toen hij als vijfde wegging. Weliswaar klom hij nog op naar de derde plaats maar daar was het dan ook mee ge daan. Benny Jansen en Henk van Heek die van begin af aan op kop gingen finishten met grote voorsprong als eersten In de tweede manche zat de com binatie Müller Van der Bijl be ter voorin. Achter Ton van Heugten kroop de Holtenaar naar de tweede plaats. Die werd behouden, ook toen in de zesde ronde Jack en Ton Maessen uit Uselstein stuivertje wisselden met koploper Van Heugten. Een meevaller voor August Müller was ook dat de KNMV ondertussen heeft besloten de uitslag van de onlangs in Gul pen gereden kampioenscross niet te laten meetellen.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5