Kids from Fame op De Borkeld Dijkerhoek glorieus kampioen touwtrekken A Medische diensten gemeente holten gemeente holten êm Kerkdiensten Programma HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden AGENDA BURGERLIJKE STAND HINDERWET TERINZAGELEGGING BESCHIKKINGEN DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1983 „Dames en heren, wij presen- teren... The -Kids from Fame!" In de tent van het Interkerke lijk Recreatiewerk op De Bor keld komt de verbeelding even aan de macht. Op het podium verschijnen alsof het niets is The Kids from Fame, Toontje Lager en Vulcano. De ongeveer 25 kinderen die hier afgelopen dinsdagmiddag hun toevlucht hebben gezocht laten hun fanta sie de vrije loop. Nog even wor den de laatste professionele danspasjes geoefend, de zojuist uit kleurig karton gesneden gi taar bijgestemd en de closetrol len vervaardigde microfoons aangezet en dan kan de grote talentenshow beginnen. Terwijl ze de tonen van High Fidelity maar nauwelijks kan overstemmen doet pastoraal me dewerkster Mieke Groen een greep in de ervaringen van de afgelopen weken. Vijf weken al weer zorgt een groep vrijwilli gers op De Borkeld elke dag voor vakantieplezier. En met succes, want de belangstelling is groter dan ooit. Mieke Groen: „In het begin dachten we even dat het niet zo goed zou gaan lopen. Met dat warme weer den ken de kinderen het eerst aan het zwembad. Maar toen het warm bleef kwamen steeds meer kinderen naar de tent. Vooral de kindermorgens lopen erg goed. Dan hebben we af en toe zo'n 40 50 of zelfs wel 60 kinderen". Die kindermorgens vormen een verhaal apart. Elke week wordt er gewerkt aan een nieuw thema, waaraan ook de kamp dienst zondags wordt opgehan gen. Vorige week was dat „zin- tuigen", deze week houden de kinderen zich bezig met het „omgaan met de aarde". Mieke Groen: „We zijn begonnen met het verleden van het schep pingsverhaal. Aan de hand daar van komen we op een heleboel aspecten van „omgaan met de aarde". Overbevolking, het uit sterven van diersoorten, milieu vervuiling. De kinderen geven daar een eigen invulling aan". Tieners Zijn de kindermorgens vooral in trek bij de wat jongere kinde ren, bij de andere activiteiten is Gevonden: Herenhorioge, Lecel quartz f 10.00; boodschappenraandje; 1 plastic tas met kleding waaronder een gnjs vest. doublédameshorloge, merk Nielle; racefiets grijs damesvest met korte mouw; f 10.00; 1 siervelg met 6 zwarte vlakjes; Kaki regen/wind jack. NS, t.n. ceintuur met 5 zilveren gespen; herenbril, donker montuur; Vlag, wit/geel/oranje; Zwarte helm, No lan, integraal; Ongeveer 5 sleutels met lipje, Toyota; donkergroene regencape in plastic tas; badhand doek. blauw jack met witte strepen en zwarte adidas sportbroek; Gladde slavenarmband; bruine map —-31 f 500.- (5 keer f 100.-); 1 briefje vi 1 paar sokken en f 1.50; Gouden ketting met kleine granaatsteentjes, Spijkerjasje, in rechtermouw 3 gaten; 1 paar blauwe meisjesschoenen, zgn. flatjes; jas, blauw. Rijbewijs t.n.v. Bezemer 94-TJ-33; 1 donkerblauwe linnen schoen, met witte veter, met makc-up spullen en een roze shirtje; lichtbruin Marokkaans portemonneetje, f 110.- en kleingeld; 1 opgeldeurde leesbril, licht metalen montuur; brui ne portemonnee, inhoud f 6500.-; ceintuur, blauw/ wit; ANWB bord, opschrift ANWB Vakantieoord. ook het aantal tieners goed ver tegenwoordigd. Vooral het nachtspel, dat dieren-geluiden- spel en aerobic dancing vallen erg in de smaak. En voor wie het wat rustiger aan wil doen is er in de bibliotheek altijd wel een boekje naar smaak te vin den. Voor de sportievelingen is In de tent op de Borkeld zijn de komende week de vol gende activiteiten te ver wachten. Zaterdag 6 augustus. Koffie met.Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Zondag 7 augustus Kamp dienst 10.00 uur. Voorganger pastor Pouw. Maandag 8 augustus Avond: aerobic dancing. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 1,00. Dinsdag 9 augustus Middag: vliegers maken. Aanvang 14.30 uur. Toegang f2,50. Woensdag 10 augustus Och tendwandeling. Aanvang 06.00 uur. Avond: nachtspel. Aan vang 22.00 uur. Toegang f 1,00. Donderdag 11 augustus Wa termiddag. Aanvang 14.30 uur. Toegang fl,00. Vrijdag 12 augustus Middag: puzzeltocht. Aanvang 14.30 uur. Toegang fl,00.. Iedere morgen Kindermor gen van 10.00 uur tot 12.00 uur. het helemaal dikke pret. In en om de recreatietent kan worden gevoetbald, gekorfbald, gevolley bald en ook voor tafeltennis is er ruimte. Tot 21 augustus, wanneer de afsluitende kampdienst wordt gehouden verzorgen de vrijwilli gers een programma op De Bor keld. Vrijwilligers die met een team van vijf tegelijk werken en na twee weken worden afgelost door een frisse ploeg. Voor het eerst sinds jaren was het aan werven van leiding dit jaar geen enkel probleem. In de toekomst lijkt het voort bestaan van het interkerkelijk recreatiewerk wat dat betreft veilig gesteld. Het optreden van The Kids from Fame. De zesmansploeg van de Buurtvereniging Dijkerhoek heeft zater dagmiddag in „Kalfstermansweide" het Touwtrektoernooi dat ter afsluiting van het Dorpsfeest 1983 door de Touwtrekvereniging OKIA werd georganiseerd gewonnen. De zwaargewichten uit de buurtschap die zich met de Beuseberg, de Schietvereniging „De Zaagmolen" (Dijkerhoek) en „MKI 'j$3" plaatsten voor de ein dronde kwamen in de beslissende trek aan het touw tegen de Beusebergers die op de ware krachtexplosie van de Diekerhookers zo rond de vijfde minuut het antwoord schuldig bleven. De ploeg onder leiding van Henk Klaasses was technisch en tactisch wat beter en het kampioenschap was zeer verdiend. Het kampioensteam: v.l.n.r. ge hurkt: Ep Veneklaas, Henk Klaasses (coach) en mm Ste vens. Staande v.l.n.r. Henk Ren- sen, Arie Podt, Gerrit KI. Tees- elink, Gerhard Paalman en Bert Aaftink. Aan de wedstrijden die plaats vonden bij een temparatuur van ongeveer 26 graden namen ver der deel „De Schoneveldse Boys" (buurtschap Lichtenberg), MAC „De Holterberg", Biljart vereniging café Jansen, Tran sportbedrijf fa. A. Müller en Zn. en camping „Ideaal". Bij de jeugd streden om de titel de afd. CJV te Dijkerhoek, de Beusebergse jeugd en de Dieker- bergse deerns. Bij de strijd tussen twee da mesteams was het zestal van „HOMA" in beide beurten te sterk voor de OKIA-dames uit Espelo. Alle deelnemers aan de wedstrijden onder leiding van bondsscheidsrechter Jan ten Vaanholt uit Neede, die hierbij het bondsreglement hanteerde, ontvingen als herinnering een fraai vaantje met opdruk „OKIA-Touwtrektoemooi 1983". Prijsuitreiking Voordat OKIA-voorzitter Jo- han Marsman de prachtige be kers en de door manege „Snor- rewind" beschikbaar gestelde fraaie wisselbokaal uitreikte sprak hij een woord van dank tot scheidsrechter Te Vaanholt, de fam. Kalfsterman voor het beschikbaar stellen van het ter rein, de geluidstechnici Jan No- teboom en Wim Wechstapel, Jan Luesink voor zijn met humor rijk gekruide reportage en de Dorpsfeestcommissie voor het beschikbaar stellen van de prij zen. Uitslagen: 1. en kampioen Buurtvereniging „Dijkerhoek" 5 p., 2. Beuseberg 4 p., 3. Schiet vereniging „De Zaagmolen" 3 p., 4. „MKI" 0 p. Dames: 1. Trim- en ontspan ningsclub „H.O.M.A." (Hol- ten/Markelo), 2. OKIA-dames Es pelo. Jeugd: 1. Beuseberg, 2. C.J.V. Dijkerhoek, 3. Diekerberger Deerns. Een demonstratiepartijtje tus sen de OKIA-veteranen en een team bestaande uit OKIA A en B eindigde in een 2-0 zege voor de combinatie. De „oudjes" boden krachtig tegenstand maar gingen ten slotte toch over de streep. Het applaus dat ze kregen was zeer verdiend. Verloting Ter bestrijding van de onkos ten werd een verloting gehouden waarvoor een flink aantal prij zen beschikbaar was gesteld. Bij de gehouden trekking werden zes prijzen (w.o. de hoofdprijs) uitgeloot die vielen op de lot nummers 94 (groen), 200 (groen), 101 (rood), 193 (rood) en 197 (rood) niet afgehaald. De geluk kigen kunnen op vertoon van het prijsbepalende lot hun prijs afhalen in café „Kalfsterman". Donderdag 4 augustus 19.00 Demonstratie radiografisch bestuurde form. 1 auto's op „Smidsbelt" Vrijd. 5 en zat. 6 en zon. 7 aug. 20.00 uur Touwtrekwedstrijden bij J. S. „De Schure". Zaterdag 6 augustus 20.00 uur Voetbalwedstrijd team's Ra dio-Oost en „De stijle trap" in sporthal 't Mossink" Zondag 7 augustus 14.00 urn- Dansen in bar-dancing „De Wip- pert" (zie adv.); 19.30 uur Dan sen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) Maandag 8 augustus 17.00-21.00 uur: Receptie t.g.v. opening nieuwe modem ingerichte da meskapsalon „Willy", Oranje straat 20. Dinsdag 9 augustus 19.00 uur Laatste Houthakkersfeest Va kantieseizoen 1983 op „Smids belt" Donderdag 11 augustus 19.00 uur Koopavond en Kleinveem- arkt*op „Smidsbelt". Zaterdag 13 augustus 9.00 uur Aanvang Paardenkeuring „Hol- batheo" bij café „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Maandag 15 augustus 18.30 uur Fietspuzzeltocht. Start op „Smidsbelt". Dinsdag 16 en woensdag 17 au gustus 15.00 uur Grote bazar Nierstichting Holten in zaal „Vosman" (zie bericht) Vrijdag 26 augustus 20.00 uur Feestavond met o.a. revue Buurtvereniging Espelo in tent bij Teunis Boode, Espelodijki Zaterdag 27 augustus 8.30 uur School- en Volksfeest in Espelo by Teunis Boode, Espelodijk. Ned. Herv. Kerk 9.00 u en 19.15 uur ds. R. Visser. Uitgangscoll. voor diaconaal pro ject „Vluchtelingen in Libanon. Oppasdienst: Diny Aalpol en Henny Wibbelink. Geref. Kerk. 11.00 uur ds. H. J. Bouwhuis van Rijssen 19.15 uur ds. Th. J. van Loo van Vroomshoop. In beide diensten is de le coll. voor evangelisatie in Nederland en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Jenny Nijkamp, Gea Zwiers, mevr. Smit-Paalman (res.). Afrja Veldhuis, mevr. Paal- in an-Zwiers, mevr. Dul-de Foc- kert (res.) R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in Ned. Herv. Kerk Interk. Recreatiewerk: 10.00 uur Kampdienst in tent op de Borkeld o.l.v. pastor Pouw Dijkerhoek 9.30 ds. C.C. Addink. Uitgangs coll. voor vluchtelingen in Liba non. Okkenbroek 9.30 uur ds. G. Bouman. Viering maaltijd des Heren dopende vie ring) Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8.00 u en 10.00 uur. Geboren: Joanne Herma dv M. Wolters en G. Markvoort (geb. te Deventer); Marina Bertien dv J. W. Haverslag en E. Vorkink (geb. te Deventer); Gerald zv W. Stegeman en J. Bouwhuis. Overleden: G. A. Deten, 49 jr. w Arts: J. F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur. 11.00 en 16.00 uur. Dokter Bruins is met vakantie tot maandag 8 augustus. Wijkverpleging: Dienst 4 t.e.m. 11 aug.: zuster T. Kamphuis, Gorssel, tel. 05759-22 85 bgg. 05700-2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.30 uur en tevens afhalen en terugbezor gen van magazijn-artikelen. Dië tiste spreekuur (op afspraak) el ke le en 3e dinsdag van de maand. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 1515. Tandarts: R. Jongkees, Midden straat 15, Goor, tel. 05470-60 21. Spreekuur voor spoedgevallen- 17.00-17.30 uur. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatschpp. Dienstverl. Midden Overijssel. Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen vanaf 8 augustus 1983 tot en met 8 september 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. de heer J. H. KLEIN TEESEUNK, Vonderschottenweg 5 te Holten tot het uitbreiden van een rundvee- en varkensbedrijf met een lig- boxenstal, waarin 36 stuks melkvee worden ondergebracht, met de daaraan verbonden opslag van mest; 2. de heer G. J. TUITERT Schreursweg 6a te Holten tot het uitbreiden van een rundvee- en varkensbedrijf met een fokvarkensschuur, waarin 40 zeugen kunnen worden ondergebracht, met de daaraan verbonden opslag van mest, in het perceel Schreursweg 6: 3. de heer A. J. DEN OUDEN, Achterhoekstraat 18 te Wesepe, tot het oprichten, enz. van een doe-het-zelf-zaak, annex winkel en het ver werken van hout in het perceel Dorpsstraat 24a te Holten. 4. de heer B. PAALMAN, Rijssenseweg 32 te Holten tot het oprichten, enz. van een herstelinrichting van motorvoertuigen in het perceel Rijssenseweg 7. 5. de heer B. J. STEEN, Burg. van der Borchstraat 8 te Holten tot het oprichten, enz. van een cafétaria/restaurantbedrijf. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van de onder 1 t.m. 3 genoemde aanvragen liggen tevens de ontwerp beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 8 september 1983 gemotiveerde bezwaren wor den ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp beschikkingen als genoemd onder 1 t.m. 3. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 1 september 1983 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Met betrekking tot de aanvragen, onder 4 en 5 genoemd, kunnen mon deling bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op woensdag, 24 augustus 1983 om 10.00 uur (nr. 4) en 11.00 uur (nr. 5) ter gemeentesecretarie. Afdeling Algemene Zaken, waarbij tevens gele genheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 5 juli 1983 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: a. de MAATSCHAP H. J. en G. J. NULAND, Broekweg 22 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundvee- en varkensbedrijf, door uitbreiding van de rundveestal met de daaraan verbonden opslag van mest; b. de MAATSCHAP A. J. en G. J. RIBBINK, Manenschijnsweg 2 te Hol ten tot het uitbreiden van een rundvee- en varkensmestbedrijf met een mestvarkensstal en de daaraan verbonden opslag van mest; c. de heer G. BRINKS, Langstraat 8 te Holten tot het uitbreiden van het rundveebedrijf met een rundveestal en de daaraan verbonden opslag van mest. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van de terinzagelegging (vanaf 8 augustus 1983) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren heb ben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de ken nisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 8 september 1983, bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 00 H of dienstdoende arts, teL 35 53. Open bejaardenwerk: Inlichtin gen tel. 12 01 of 1517. Zuigelingen-Consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem, Energiebedrijf: Storing electricitiets- en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht). Op 26 juli 1983 kwamen tijdens de Wielerronde twee wielrensters ten val op de hoek Dorpsstraat-Larenseweg. Eén van de dames liep vermoedelijk een schedelbasisfractuur op, zij werd per ambu lance overgebracht naar het Sint Geertruidenziekenhuis. Op 28 juli 1983 werd door G.H.S. uit Holten aangifte gedaan van diefstal van zijn helm. De helm zat aan zijn bromfiets vast met eerf slot, vermoedelijk is de kinband doorgeknipt. Op 29 juli 1983 vond een doorrijden na aanrijding plaats op de parkeerplaats achter Beltman's mode/sportzaak. Op de parkeer plaats bleek dat men tegen de auto van de heer G.E.N. uit Nijver- dal was aangereden, het rechterachterspatbord werd gedeukt en beschadigd. Van de dader ontbreekt elk spoor. Op 31 juli 1983 werd de bromfietser S. uit Markelo aangehou- den.Hij had nogal wat drank op. Bij de verdachte werd de bloed proef afgenomen.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3